Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to forum jest sektą? na forum ojca twierdza ze tak.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 6:16    Temat postu: Czy to forum jest sektą? na forum ojca twierdza ze tak. Odpowiedz z cytatem

Mimo, ze teraz dałas link i umozliwiąs wejście - czego zabrakło w Twoim pierwszym poście mówię stanowczo NIE! Nie chce uczestnmcziyc w partyzantce. Mysle,z ę zdąrzyłas mnei poznac w czasie tych kilku mieięcy - mam goraca krew i czasami mam włąsne zdanie niekoniecznie zgodne z opina ogółu, ale bierzesz na swoje barki dużą odpowiedizlanośc za losy tcyh dziewcząt, które do Ciebie ida jak ćmy do ognia....Czy ejstes w stanie zapewnic im bezpieczęństwo? pomoc? rozwiazanie wszytkich problemów?

Jeśli nei to wróc do nas i porzuć wszelkie mrzonki o czyms co moze istniec legalnie albo wcale! Dopóki Reanta nie wyrazi zgody na takie forum nie będę tam wchodził, sprawdzał, szukał...

Wiem, ze masz problemy, czuje, zę coś sie dizeje i jesli chcesz o tym porozmawiac to...masz mój mail i nr telefonu....


Ten kto chce zbawic świat nie moze zapomnec o zbawieniu siebie....

Odezwij się, przeceiż wiesz, ze wspólnie znajdziemy wyjście z każdej sytuacji...
..................
Kazik


Witaj

Dziękuję za zaproszenie ale kategorycznie odmawiam . Jestem współpracownikiem NL na łamach tego forum tylko pracuję .

Informuję ,iż Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ nie prowadzi żadnych zamkniętych/ukrytych internetowych for dyskusyjnych dla osób doznających przemocy .


Jedynym forum jest

www.forum.niebieskalinia.pl

Ponadto "Niebieska Linia" nie odpowiada ża żadne fora dyskusyjne zakładane prywatnie przez użytkowników ani nie bierze w nich udziału.


pozdrawiam....maras................


Ostatnio zmieniony przez laura52 dnia Czw Wrz 11, 2008 7:22, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazik , maras.

To Wasze forum.
Nie nasze: ofiar przemocy. Ale Wasze.

Jest mi bardzo przykro, ze wydarzenia pokazały,ze to mile,. cieple forum Nl okazalo sie byc " lepem na muchy" .
Znekane problemami przemocy kobiety przyjmowano serdecznie/ bombardowanie miłoscia/ - w zamian wymuszajac bezwzgledne posluszenstwo moderatorom ,
Postawiliscie nas w paskudnej sytuacji.

Pokazaliscie dobitnie, ze głownym celem tego forum jest wprowadzenie kobiety w system NL, uzaleznienie od systemu i Was samych.

Zastosowaliscie wobec nas przemoc. Regularna przemoc. Nie zapewniliscie nam bezpieczenstwa, okazaliscie nam brak szacunku .
Zastosowaliscie i nadal stosujecie obrzydliwa manipulacje piszacymi tu kobietami.

Pewnie jestescie pracownikami NL.

Sadze tez ze Wasze kierownictwo NL nie ma pojecia o Waszych wyczynach na forum. A Wy sami maras i Ty Kaziku, jestescie uzurpatorami szyldu NL.


W telefonie zaufania nikt nie pyta o wyznanie,. rase i poglady polityczne.
Pomoc- to pomoc kazdemu kto jej potrzebuje. Kazdemu udziela sie pomocy i rady niezaleznie od miejsca zamieszkania .
Nowe forum ukryte powstalo tylko dlatego,ze odmowiliscie nam fundametalnego bezpieczenstwa , prawa do wlasnego głosu , potraktowaliscie nas przedmiotowo. Dostaliscie zaproszenie.
Nasza intencja było, aby oba fora nadal były jednoscia . Do czasu zrobienia opcji ukrytej na forum NL.

Nie umiem ocenic co tu na forum sie dzieje, ale dzieje sie cos smierdzacego. I to mocno.

Chwilami mam wrazenie ze obu panom zwyczajnie po ludzku odbiło. Spodobal im sie rzad dusz., waznosc rangi moderatora forum, mozliwosc wplywania na los innych ludzi.
Innym razem , ze sprawa jest znacznie powazniejsza. I niebezpieczna dla piszacych tutaj kobiet.

Przypominam - to jest internet. kazdy pisac moze, kazdy moze zalozyc forum i wykreowac sie na guru .

Kaziku. załosne sa Twoje insynuacje zarzucajace mi chec liderowania grupie kobiet. Stosujesz pospolite przeniesienie pokazujac wlasne intencje i faktyczne tlo konfliktu ktory to konflikt zadzial sie w Twojej głowie.

Miedzy nami nie ma lepszych i gorszych, madrych i głupich.

Nie potrafisz tego zrozumiec?
Nie potrafisz. Ty myslisz kategoria władzy i kontroli. Do Ciebie nie dociera, ze laura czy inna nie chce, nie ma celu , nie ma potrzeby sprawowania kontroli, pouczania, nauczania i rzadzenia , bycia włascicielka umyslu innych ludzi.
Bo ma dosc swoich wlasnych problemow! Bo sama potrzebuje pomocy .

martwisz sie ze nasze gaduły beda nieprofesjonalne?
To pomoz. !!! Ty, maras. Przyjdzcie ze swoja wiedza i pomożcie.

Tak robia faceci. Nie odmawiaja kobietom.

Rzecz w tym,ze my tu nie byłysmy kobietami ale przedmiotami. Identycznie jak w naszych zwiazkach.
Rzecz w tym ,ze zabraklo tu facetow, tak jak zabrakło ich w naszych facetach.

Myslisz jedynymi Tobie dostepnymi kategoriami: Kategoriami wladzy i kontroli .
Nie potrafisz zrozumiec ,ze jedynym celem naszych dzialan jest chec rozmawiania, samopomocy , wzajemnego wspierania sie.!

To nie my rozwalilysmy forum NL. Ale Wy sami.


Ostatnio zmieniony przez laura52 dnia Czw Wrz 11, 2008 9:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo, ze teraz dałas link i umozliwiąs wejście - czego zabrakło w Twoim pierwszym
.................
nie moge tego sprawdzic. Ale nawet jesli tak sie stalo,ze link sie stracil badz zwyczajnie zapomnialam- / wszyscy inni dostali- znow tylko TY jeden nie, Ty jeden pokrzywdzony! - ...

to co ? na kolanach mialam ciebie blagac "Kaziu zostan z nami? "

nie mogles zwyczajnie napisac: podaj mi link, bo zapomnialas?

Tobie jednak bardziej odpowiadala postawa cierpietnika" nie dostalem zaproszenia " oznajmiales wszem.

jasne: Kazika nie mozna zaprosic jak kazdej innej osoby . Kazik wymaga specjalnych wzgledow.
Skad my to znamy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak...daje do myslenia

Echnaton

CZY MOZESZ WYJASNIC dlaczego zablokowałes mgrabasa , nie pozwalajac mu nawet pisac na pw!!!!????

DLACZEGO SKASOWAC W TEMPIE EXPRESOWYM JEGO POST pisał o czasopismie charaktery...polecając je uczestnikom forum???

bulwersujące jest to co robisz...powiem wiecej SKANDALICZNE...

czekamy na wyjasienia

ps. jesli wieczorem gdy wroce z pracy ten temat zostanie zablokowany...wszystko będzie jasne.dla mnie...przyjme powyzsze wyjasniena Laury za fakt

pozdrawiam
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... ale bierzesz na swoje barki dużš odpowiedizlanoœc za losy tcyh dziewczšt, które do Ciebie ida jak ćmy do ognia....Czy ejstes w stanie zapewnic im bezpieczęństwo? pomoc? rozwiazanie wszytkich problemów? .. piszesz.

Nie Kazik.
Nie biore zadnej ale to zadnej odpowiedzialnosci.
Innej niz ludzka. innej niz ta , ktora wynika z istoty zasad spolecznych.
Taka odpowiedzialnosc bierzemy wszystkie wobec siebie.


Kazda z nas jest DOROSŁA!!!!!! rozumiesz to slowo.?


W tym zdaniu obraziłes i mnie i kobiety z forum.
Nie jestesmy cmami, dziewczetami wymagajacymi
nadzoru
/ poprzez kontrole/
i troski
poprzez mowienie nam co mamy myslec czuc widziec/.

bezpieczesntwa
az po izolacje .. bo poza domem czyha lud.. czarny lud.

Tak nas postrzegasz? no to fajnie. Siasc i plakac.

Sęk w tym,ze w Twojej glowie jest takie uwłaczajace nam postrzeganie kobiety.
Lalki p. Kazimierza.
czemu facet bawi sie lalkami?

oto jest pytanie !

....Czy ejstes w stanie zapewnic im bezpieczęństwo? pomoc? rozwiazanie wszytkich problemów? .. piszesz.

Nie nie jestem. I nie zamierzam. Nie jestem Bogiem Zadna z nas nie rozwiaze cudzych problemow, zadna nie planuje brac odpowiedzialnosci za cudze problemy. Nie ma takiej opcji. Z naszymi problemami musimy poradzic sobie same. Jedyne co mozemy to wspierac sie.

No.. chyba, ze Ty sam potrafisz " rozwiazac wszystkie problemy".
Jesli tak, faktycznie- jestes Bogiem.

Bezpieczenstwo? a jakie okazalo sie na NL?

Kazik sypiesz sie niemal kazdym zdaniem. Rany boskie, facet, jak ty gardzisz kobietami! Ty wogole nie widzisz kobiety jako istoty myslacej! Szok.
Stop przemocy.
Zatrzymac przemoc . Na tym forum tez.


Ostatnio zmieniony przez laura52 dnia Czw Wrz 11, 2008 9:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógłbym zamilknąć i zignorować zaczepki, ale nie tym razem...zamiast odpowiedzi opowiem Wam wszystkim historię, którą sam przeżyłem, która mnie tez dotyczyła i odrzuciła na wiele miesięcy od internetu jako publicznego medium usiłującego pomóc potrzebującym:

Kilka lat temu wszedłem na taką stronę, która zajmowała się pomocą pokrzywdzonym dzieciom, mimo braku swoich kwalifikacji w tym zakresie, po sprawdzeniu i mnie i moich kompetencji dotyczących przemocy w rodzinie zgodziłem się pomagać pokrzywdzonym w dzieciństwie a teraz nie umieącym poradzić z wieloma sprawami. Uzyskałem jakieś tam uprawnienia moderatora, zostałem zaakceptowany przez grupę pomagaczy i....jedna z form pracy był czat, gdzie miałem być takim nadzorcą i pomagaczem. Z drżącym sercem zasiadłem przed komputerem. Obok mnie, oczywiście w wirtulanej przestrzeni, pojawiły sie osoby, które dotychczas pomagały, po 5 minutach rozmowy zobaczyłem, ze kilka z nich ma własne nierozwiązane sprawy, jedna z nich ma zaburzenia psychicznie a całe te forum - z nielicznymi wyjątkami - to towarzystwo nie mające pojęcia o pomocy. Ich posty na forum wyglądały fachowo i wydawały się nie zawierać błędów, ale...własne problemy nie upoważniały do eksperymentowania ludzkimi losami. To było więcej niż niebezpieczne i nie miałem zamiaru tego firmować. To skutecznie odrzuciło mnie od pomocy w internecie. I gdyby nie Maras pewnie nie zdecydowałby,m się na współprace z NL. Tyle opowieść....

A teraz:
- nie jestem masonem, Żydem, wielbłądem i nie mam zamiaru tego udowadniać!
- prosiliście abym więcej ingerował w życie forum, a kiedy podjąłem pewne działania wobec niektórych uczestników śmiejących się z naszych porad i wręcz naszego istnienia to ...zarzucacie mi, ze ograniczam ich prawa? Czy aby w tym zamkniętym kręgu chcecie mówić o przemocy i sposobie jej zatrzymania czy też o czymś czego ja nie wiem ani nie rozumiem? o czym?
- nie będę uczestniczył w żadnym forum - jawnym czy ukrytym, które powołując się na NL chce coś udowodnić czy pokazać, nie wiem co i nie chce tego wiedzieć....
- Lauro zdecyduj w końcu czy ja nienawidzę kobiety i nic nie wiem na temat przemocy czy tez jestem fachowcem i chcesz mnie mieć po swojej stronie? Jeśli nienawidzę kobiet, jestem takim tyranem i sam Bóg wie kim to...czemu chcesz mieć mnie na swoim, podkreślam swoim a NL forum?
-najbardziej mnie zabolało Twoje "Kazda z nas jest dorosła" ...czyli jesteś przewodnikiem, który prowadzi ich nieznana sobie drogą? Wsiedliście do samochodu bez hamulców i usprawiedliwiasz - one są dorosłe? Myslę, ze jesli wchodzi sie z kimś w rozwiązania, które byc może doprowadzą do zmiany czegoś to trzeba nie tylko myslec o ich dorosłości ale i o swojej dorosłości warto pomyśleć...To trochę tak jakby nauczyciel chodził kiedyś do szkoły i to były jego jedyne kompetencje do prowadzenia klasy?
-nie podoba mi sę atakowanie NL, echa tego ataku odbiją się oczywiście na przyjaznych nam stronach, chyba nie o to Ci chodziło Lauro?
- forum nie jest nasza własnością, jest do dyspozycji wszystkich, którzy chcą i szukają pomocy,to prawda, poświęcam mu dużo czasu, pokrzywdzone mają i łamy forum i priv, i mój mail i numer telefonu, To jest zarzut, że chciałem je zawłaszczyć ? W jakim celu Lauro?
- napisałem na tym forum wiele różnego rodzaju pism, pisemek, wskazałem wiele błędnych interpretacji, byłem przyczynkiem do wielu odwołań, zażaleń, interwencji, jeśli kiedykolwiek zmierzało to do podporządkowania kobiety to...chyba musiałem mieć jakieś korzyści? powiedz mi jakie, wiele z potrzebujających zapomniało powiedzieć choćby zwykłego dziękuję, bo spieszyło się gdzieś tam w realnym życiu, niektóre mają pretensję...To te moje profity Lauro?
- raz piszesz, ze jesteśmy pracownikami NL a drugim razem, ze sami samowolnie przejęliśmy NL bez zgody kogokolwiek...wiec jak jest naprawdę, bo nie tylko ja ale i panowie z zaprzyjaźnioych for już się pogubili?
-we wtorek czytałem posty na temat NL w "zaprzyjaźnionym forum" i...dziwne one tez pisali o rządzie dusz, o bawieniu się, guru, lekceważeniu kobiet, podporządkowaniu, wpływaniu, ograniczaniu...czyżbyś robiła postępy Lauro i cytowała ich argumenty przeciwko działaniu w sprawie przemocy?
-Lauro, może i jestem tym kim jestem w Twoim poście, ale powiedz mi kim Ty chcesz być wobec nas? wobec kobiet? wobec NL? wobec przemocy? życia? rzeczywistości?
- i jakie masz kompetencje aby dzielić, oceniać i nauczać mnie, Marasa, tych złych, nieumiejących, i siebie pozostawiać poza wszelkimi podejrzeniami....

Wiesz pogubiłem się w Twojej interpretacji, pewnie Ty sama wiesz co to wszystko znaczy, ja nie umiem dostrzec w tym spójności i logiki...


A przecież wystarczyło tak niewiele - abym wszedł na Twoje forum, zalogował się, przyklasnął i wtedy...lubiłbym kobiety, nie byłbym guru, udzielałbym fachowych rad.....I w Twoich oczach byłbym człowiekiem godnym zaufania. Jak mało znaczy Twoje zaufanie skoro nie mam tych cech kiedy chcę działać zgodnie z prawidłami a nie pod płaszczykiem, w tajemnicy...

Jestem sygnatariuszem NL i będę twardo podążał ta drogą....za wszystkie inne działania bierzesz Ty odpowiedzialność i nie umniejszysz ich dyskredytując moje zapatrywania, poglądy, działania....

TY jesteś odpowiedzialna za wszystko co dobre i złe narodzi się na Twoim prywatnym forum...a ja tylko nie chcę za to brać odpowiedzialności? To chyba dobrze jeśli każdy odpowiada za swoje słowa i działania?

Forum NL ma się dobrze....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazik, daj spokoj.. za duzo tego aby rozbierac na czynniki pierwsze.


- Lauro zdecyduj w końcu czy ja nienawidzę kobiety i nic nie wiem na temat przemocy czy tez jestem fachowcem i chcesz mnie mieć po swojej stronie? Jeśli nienawidzę kobiet, jestem takim tyranem i sam Bóg wie kim to...czemu chcesz mieć mnie na swoim, podkreślam swoim a NL forum?


1. znasz sie na paru istotnych dla ofiar przemocy sprawach. Nie kwestionowalam tego.

2. nie na MOIM forum- to jest znow manipulacja. na zasadzie gownoprawda powtarzana 100razy staje sie prawda.

Nowe forum nie jest MOIM forum. Jest miejscem ktore chiałbysmy wykorzystywac do rozmowy o tym o czym nie mozemy rozmawiac na otwartym.


...............
-najbardziej mnie zabolało Twoje "Kazda z nas jest dorosła" ...czyli jesteś przewodnikiem, który prowadzi ich nieznana sobie drogą? Wsiedliście do samochodu bez hamulców i usprawiedliwiasz - one są dorosłe?


3. cooooo? a wybacz tak pokretnej argumentacji dawno nie slyszalam.

Dorosły znaczy dorosly. Nic dodac nic ujac.
.

Czy ktoras jest ubezwlasnowolniona? Z tego co wiem to nie.

..czyli jesteś przewodnikiem, który prowadzi ich nieznana sobie drogą? Wsiedliście do samochodu bez hamulców i usprawiedliwiasz - one są dorosłe?


o matko.. Laura prowadzi stadko bezmozgowych kobiet


Kazik.. sory.. ale jak smiesz?



Myslę, ze jesli wchodzi sie z kimś w rozwiązania, które byc może doprowadzą do zmiany czegoś to trzeba nie tylko myslec o ich dorosłości ale i o swojej dorosości warto pomysleć...

Tak tez uwazam.
Dlatego ponawiam prosbe : dorosly Kaziku , ktory " wszedles z nami w rozwiazania ktore byc moze doprawadza do zmaniny czegoś" ocknij sie i badz dorosoy. Albo zadzialaj, aby na forum NL pojawial sie opcja ukryta ale badz z nami obiojetnie gdzie do czasu gdy ..
bo Kaziku doroslosc zobowiazuje i nie pozwala na neurotyczne odpaly
.

.....
nie podoba mi sę atakowanie NL, echa tego ataku odbiją się oczywiście na przyjaznych nam stronach, chyba nie o to Ci chodziło Lauro?
- forum nie jest nasza własnością, jest do dyspozycji wszystkich, którzy chcą i szukają pomocy,to prawda, poświęcam mu dużo czasu, pokrzywdzone mają i łamy forum i priv, i mój mail i numer telefonu, To jest zarzut, że chciałem je zawłaszczyć ? W jakim celu Lauro?


Odbije sie nie tylko na nieprzyjaznych nam stronach.
Boleje.

Nie atakuje NL. Nie NL. Ale Wam - zwłaszcza Tobie- zarzucam manipulacje.

..........

forum nie jest nasza własnością,

no... jakos ci nie wierze. Juz.

Merytorycznie nie jest Wasza wlasnoscia. Tez o tym wiem. Ale faktycznie stalo sie Wasza wlasnoscia. I z Tym staram sie walczyc.


..........
jest do dyspozycji wszystkich, którzy chcą i szukają pomocy,to prawda, poświęcam mu dużo czasu, pokrzywdzone mają i łamy forum
i priv, i mój mail i numer telefonu


i tu jest clou.
i priv, i mój mail i numer telefonu


Dlaczego NA Twoj i priv, i mój mail i numer telefonu????

Dlaczego wazne decyzje mamy podejmowac po kontakcie z Toba na priv ?

Dlaczego mamy Tobie bezwarunkowo ufac?

Dlaczego mamy robic to ,co Ty w prywatnych rozmowach nam narzucasz?

Dlaczego mamy isc droga , jaka Ty nam wymysliles na priv.?


Chcemy konsultowac swoje decyzje. Chcemy je podejmowac same wysluchujac opinii wielu.

Uwazam,ze jest bardzo niebezpieczna gra w pomagacza z ukrycia . Wyizolowanie ofiary z grupy i prowadzenie jej wg wlasnych ocen co dla niej jest najlepsze.


Przerobiłysmy ten styl dzieki Wam gadajac pol roku na pw. Nie o to szlo. Nie o pania Gozdzikowa ktora najlepiej wie,ze pomaga tylko etopiryna. To byl przeciez powod dla ktorego chicalaysmy forum ukryte. Aby moc dyskutowac, wysluchac wielu opcji

.............
-we wtorek czytałem posty na temat NL w "zaprzyjaźnionym forum" i...dziwne one tez pisali o rządzie dusz, o bawieniu się, guru, lekceważeniu kobiet, podporządkowaniu, wpływaniu, ograniczaniu...czyżbyś robiła postępy Lauro i cytowała ich argumenty przeciwko działaniu w sprawie przemocy?

Kazik, bardzo przepraszam, ale co Ty mi teraz zarzucasz? zarzucasz mi wspolprace z ojcami?
to juz jest nędzny chwyt.,


Jesli taki jest cel tej insynuacji to mam tylko jedna odpowiedz. Sama sie ocenzuruje i jej nie dam. bo bedzie wobec ciebie bardzo niegrzeczna.
o kurcze.. to jest gorzej niz mysle.


Daj link do tego tekstu .
..............

Obok mnie, oczywiście w wirtulanej przestrzeni, pojawiły sie osoby, które dotychczas pomagały, po 5 minutach rozmowy zobaczyłem, ze kilka z nich ma własne nierozwiązane sprawy, jedna z nich ma zaburzenia psychicznie a całe te forum - z nielicznymi wyjątkami - to towarzystwo nie mające pojęcia o pomocy. Ich posty na forum wyglądały fachowo i wydawały się nie zawierać błędów, ale...własne problemy nie upoważniały do eksperymentowania ludzkimi losami. To było więcej niż niebezpieczne i nie miałem zamiaru tego firmować. To skutecznie odrzuciło mnie od pomocy w internecie. I gdyby nie Maras pewnie nie zdecydowałby,m się na współprace z NL. Tyle opowieść....

a moze bylo inaczej?
moze i tam uznales ze Ty i nikt inny? Ty jestes Bogiem. ? a inni szara ciemna masa potrzebujaca guru ktorym sam siebie usilowałes ustanowic?
Dlaczego mam wierzyc w Twoja wersje tej historii??

nie wiem co robiles na tamtym forum. Ale widze co zrobiles tutaj.

A na tym forum jestem poltora roku dluzej niz TY.


.........
Lauro zdecyduj w końcu czy ja nienawidzę kobiety i nic nie wiem na temat przemocy czy tez jestem fachowcem i chcesz mnie mieć po swojej stronie? Jeśli nienawidzę kobiet, jestem takim tyranem i sam Bóg wie kim to...czemu chcesz mieć mnie na swoim, podkreślam swoim a NL forum?


....Lauro zdecyduj w końcu czy ja nienawidzę kobiety i nic nie wiem na temat przemocy czy tez jestem fachowcem i chcesz mnie mieć po swojej stronie? .

to jest cudne./ 3 w jednym szampon mydlo i odzywka.

[color=green]nienawidzę kobiety i nic nie wiem na temat przemocy czy [/color]

nigdzie nie zrobilam takiej zbitki. Nie porownalam Towjego sposobu postrzegania kobiety do Towich kompetencji zawodowych.
masz okreslony zawod i wiedze jaka nam jest potzrebna. Wiemy o tym.
.......
czy tez jestem fachowcem i chcesz mnie mieć po swojej stronie? .

Kaaazik... nie chce ciebie miec po swojej stronie bo ja NIE MAM strony!!! Nie mam swojego forum , nie mam strony, o nic nie gram , niczego nie rozbijam, niczego nie sklejam.. niczego nien chee osiagnac.
jedyne czego chce to wyjsc calo z opałow w jakich sie znalazłam. Ale Ty chyba nie jestes w stanie tego rozumiec., tego,ze my tu nie prowadzimy zadnych gier.

Jak dotychczas potrzebujemy Twojej wiedzy. Bo jest potrzebna, jest przydatna., pomocna.
Kazik.. rece mi opadaja . Nie skalpuje Ciebie. Ale nie pozwole abys nadal manipulowal .


Ostatnio zmieniony przez laura52 dnia Czw Wrz 11, 2008 11:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laura52 napisał:
Jest mi bardzo przykro, ze wydarzenia pokazały,ze to mile,. cieple forum Nl okazalo sie byc " lepem na muchy" .
Znekane problemami przemocy kobiety przyjmowano serdecznie/ bombardowanie miłoscia/ - w zamian wymuszajac bezwzgledne posluszenstwo moderatorom ,
Postawiliscie nas w paskudnej sytuacji.

laura, posłuszeństwo nie jest widzimisię Marasa czy Kazika, to czemus służy, szkoda że TEGO nie zauwazyłaś

[quote="laura52]Pokazaliscie dobitnie, ze głownym celem tego forum jest wprowadzenie kobiety w system NL, uzaleznienie od systemu i Was samych. [/quote]
pierwsze słyszę o uzależnieniu to po pierwsze, a po drugie, nie sądzisz że o tym się powinno rozmawiać otwarcie, a potem tworzyć sobie forum za plecami, WYKORZYSTUJĄC NL dla swoich korzyści i ciężką pracę Marasa i Kazika?

laura52 napisał:
Zastosowaliscie wobec nas przemoc. Regularna przemoc. Nie zapewniliscie nam bezpieczenstwa, okazaliscie nam brak szacunku .
Zastosowaliscie i nadal stosujecie obrzydliwa manipulacje piszacymi tu kobietami.

nie wiem skąd ten podział na kobiety i mężczyzn? gdzie jest ta przemoc? umiesz ją zdefinować, skoro tak twierdzisz?
mów za siebie a nie za kobiety wszytkie tutaj bo ja się pod tym nie podpiszę. Nie czuję się ani zmanipulowana ani ofiara przemocy tutaj. A uważam że potrafię to już rozpoznać.


[quote="laura52] Sadze tez ze Wasze kierownictwo NL nie ma pojecia o Waszych wyczynach na forum. A Wy sami maras i Ty Kaziku, jestescie uzurpatworami szyldu NL.
no proszę jeszcze w dodatku wysuwasz wnioski nie poparte nawet śladem dowodu,czy rozmową kimkolwiek z kierownictwa!

[quote=laura52]W telefonie zaufania nikt nie pyta o wyznanie,. rase i poglady polityczne.
Pomoc- to pomoc kazdemu kto jej potrzebuje. Kazdemu udziela sie pomocy i rady niezaleznie od miejsca zamieszkania .[/quote]
zapomniałaś o jednym. Zapomniałas o tym KTO jest w stanie pomóc ofiarom przemocy. Sądzoąc po twoim zachowaniu nie sądzę abyś ty była odpowiednią osobą.
[quote=laura52]Nowe forum ukryte powstalo tylko dlatego,ze odmowiliscie nam fundametalnego bezpieczenstwa , prawa do wlasnego głosu , potraktowaliscie nas przedmiotowo. Dostaliscie zaproszenie.[/quote]
tylko dlatego ze odmówiliście...czy ty zastanawiasz się nad tym co piszesz??
a na jakiej podstawie ty zapewniasz bezpieczeństwo? na jakiej podstawie robisz "swoją" selekcję?? dostali zaproszeni i mieli się ucieszyć??
kobieto, czy ty wiesz ile czasu zajmuje ścąignięcie sztabu ludzi do współpracy i utworzenia naprawdę bezpiecznej grupy wirtualnej??czy ty wiesz ile pracy trzeba w to włożyć??
czy ty masz kogos kompetentnego do pomocy na swoim forum?
w jaki sposób przeprowadzasz selekcję?
czemu słuzy to forum?
na czym polega tam wsparcie?
czy jest tam teraputa, psycholog?
czy macie tam prawnika, który by był w stanie BEZPŁATNIE wesprzeć poradą?
czy ty w ogóle masz jakiekolwiek zaplecze do tego swojego przedsięwzięcia??


[quote="laura52]Nasza intencja było, aby oba fora nadal były jednoscia . Do czasu zrobienia opcji ukrytej na forum NL. Nie umiem ocenic co tu na forum sie dzieje, ale dzieje sie cos smierdzacego. I to mocno.[/quote]
czy kiedykolwiek i z kimkolwiek o tym rozmawaiłaś??
skąd te przypuszczenia wyssane z palca?
kobieto co ty masz w głowie??


[quote=laura52]Chwilami mam wrazenie ze obu panom zwyczajnie po ludzku odbiło.[/quote]
wiesz ja myśle ze stworzenie zamknietego forum dla swoich własnych ambicji było ostrym przegięciem.
otwarcie nie móisz o tym co ci się nie podoba, wyciągasz jakieś bzdury z kosmosu, cos ci się nie spodobało i uniosłąś się ambicją. Mnie też się weile rzeczy nie podoba, ale DLA BEZPIECZEŃSTWA warto to uszanowac i dobrze sie nad tym zastanowić zanim się zacznie krytykować.



[quote=laura52] Przypominam - to jest internet. kazdy pisac moze, kazdy moze zalozyc forum i wykreowac sie na guru .[/quote]
co od razu zrobiłaś

[quote=laura52]Kaziku. załosne sa Twoje insynuacje zarzucajace mi chec liderowania grupie kobiet. Stosujesz pospolite przeniesienie pokazujac wlasne intencje i faktyczne tlo konfliktu ktory to konflikt zadzial sie w Twojej głowie.[/quote]
kobieto!! czy ty czytasz to co piszesz??
a nie liderujesz?? cały czas mówisz o grupie DLA KOBIET, przemoc wobec KOBIET, nie ludzi!!! ja widze ze to ty konfikt zapoczatkowałaś, i na podłozu tego konfliktu wywołanego przez ciebie miałaś idealną podstawę do stworzenia swojego forum i ściągnięcia tam ludzi.




Cytat:
Rzecz w tym,ze my tu nie byłysmy kobietami ale przedmiotami.

to najbardziej bezduszna, niewdzięczna głupia bezpodstawana twoja wypowiedź lauro.
Cytat:
To nie my rozwalilysmy forum NL. Ale Wy sami.

jeszcze raz się zastanów i pomyś co zrobiłaś
cos ci chyba przesłoniło to co tu sie dzieje.
widzisz tylko to co chcesz widzieć

nikt tu nie jest Bogiem, ani Kazik, Ani Maras, ani nikt
a już tym bardziej nie ty o czym sama powiedziałaś
samo forum do wespierania się?? fajnie, ale skoro kazda z was pottrafi sama sobie pomóc to po co szuka pomocy?
sam wspieranie ofiary dla ofiary nie wystarczy, a gdybys choć trochę o tym pomyślała, wiedziałabyś ze to za mało
niejednokrotnie się tutaj pojawiaja pytania natury, prawniczej, psychologicznej. ..itd itp potrafisz WESPRZEC w takim wypadku??
bo skoro stworzyłas swój własny kacik, to chyba pomyślałas o tym?
bo tutaj sie o tym myśli, szuka rzetelnych ludzi do pomocy, a ty stworzyłas swoje miejsce i myslałas ze maras i kazik po prostu porzyjdą i jeszcze będą ci wdzięczni i przklasną twojemu przedsięwzięciu.
to bardzo niedojrzałe i nieodpowiedzialne to co zrobiłas

i jeszcze jedna sprawa
to co robisz w tym momencie, upubliczniając prywatne rozmowy z PW czy z gg jest złamaniem nie tylko zasad forum, ale także i zwyczajnego taktu na który ciebie widać także nie stać.
jestembardzo na ciebie zła, za twoją niedojrzałość i nieodpowiedzialnośc i wykorzystanie forum dla swoich chorych ambicji.\

takie jest moje zdanie..
że moim zdaniem tym swoim forum zrobisz ludziom,... o pardą KOBIETOM więcej krzywdy niż pozytku..
Sad(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kulerzynka

Dzieci tez lubie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko co chciałaś wiedzieć napisałem - przyznaje z bólem serca.
Nabyłaś prawo o decydowania o wszystkich, którzy pojawiają sie na NL?

Wszyscy przeszli na Twoja stronę i zostałem tylko ja z Marasem?

Czy wszyscy mysla jak Ty? gotowi sa umierać za Ciebie i Twoje widzenie świata? To już w samym pytaniu jest niebezpieczne....


Kto jeszcze zosatł i nie dał się Ci omamić?


Przyznaję ani Stona, ani pozostali z forum ojców nie rozbili tak NL jak Twoje działanie i Ty sama wiesz o tym doskonale...Namieszałaś iluś tam osobom w głowach i teraz mówisz jakbyś miała ich głosy, a one są całkowicie bezwolne - mam 100 głosów tych, które były kiedyś na NL a teraz są ze mną i na tej podstawie mówię - jesteś do niczego....

Wszystkie Twoje insynuacje pod moim adresem są obraźliwe, nie wiem w jakim celu je stosujesz i kto stoi za Twoimi placami....ale ....masz prawo zakładać pomoc nawet dla wszystkich niebieskookich czy blondynów, nikt tego nie kontroluje, chociaż internet podlega nadzorowi i to co niezgodne z prawem może być karane, tylko nie masz prawa powoływać się na NL...

Mów ludziom - jestem chirurgiem plastycznym a w tej chwili będę Was uczyła uprawy roli, bo tak chcę, a jeśli ktoś nie wierzy we mnie ten.....

Powołując sie na NL, podejmując się roli pomocy nie chce tworzyć czegoś co jest bezprawne i niezgodne z moim sumieniem....

Nie chciałaś zaczekać na legalne działania, teraz nie miej do mnie pretensji, ze Tobie także w pewnych sprawach pomagałem...może niedobrze, może nieumiejętnie, może niewyraźnie,ale ze wszystkich sił....

A teraz poważnie apeluje do Twego sumienia - jeśli chcesz komuś pomóc to....nie przeszkadzaj mu wtedy gdy dobrze czyni!

To nie ja mam złe spojrzenia na kobiety, to Ty masz fatalne wyobrażenia o mężczyznach, którym zarażasz wszystkich dookoła czy tego życzą czy nie...a ponieważ jestem jednym z nich to stawiasz mnie po tej samej stronie co gwałciciele, mordercy, wszelkiej maści zwyrodnialcy i mówisz - tam jest twoje miejsce bo jesteś mężczyzną...

Z takim podejściem do tematu nie nauczysz nikogo odbudowania tego co spłonęło w pożarze życia...

A prywatnie - pewnie wyśmiejesz to ale nie zależy mi na tym - przykro mi Lauro, że poszłaś inna droga i jeszcze zarzuciłaś że jestem zaborczy bo tylko Ty posiadasz monopol na wiedzę....od początku mówię to samo, konsekwentnie, tym samym głosem i teraz tez nie zmienię swoich poglądów...


Kiedyś napisałaś mi, ze przyjdzie czas, że wyprzesz się mojej pomocy, że odżegnasz się od niej i zaprzeczysz...Ten czas już nadszedł i to jest właśnie Twoje "dziękuję" za ten czas, który Tobie poświęciłem....


Teraz wiesz dlaczego tak trudno pracować z ofiarami i dlaczego nie ma zbyt wielu chętnych?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki kulerzynka, że jednak opowiedziałaś się po mojej stronie.

Już myślałem,ze jestem sam, bo może faktycznie ja się nie nadaje do tej pracy i powinienem odejść? Może to Laura umie, rozumie, wie, a ja...jestem guru i uzurpator i lekceważąc kobiety, wręcz bawiąc się nimi jak lalkami?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest Kazimierzu Wielki .
Forum rozwalilam Ja . Ja Laura. Osobiscie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
selment



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 64

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś bardzo Cię zrani co odczuwasz i pamiętasz bardziej i dłużej- uderzenie i ból fizyczny? czy myśli kłębiące się w głowach - jak on mógł tak postąpić?jakim prawem?. Co bardziej nas rani co sieje większe spustoszenie?i co dzieje się w ramach odzewu? Pomyślcie o tym!!!To co tutaj czytam jest potwierdzeniem tejże tezy i odbijaniem piłeczki. Zadam jeszcze jedno pytanie Po co?a kolejne czemu tutaj?
Jedno i drugie ma racje i jedno i drugie bardzo się myli, to nie nie wy piszecie te straszne rzeczy to żal i rozgoryczenie ale czemu inni mający to na co dzień mają się spotykać z tym samym od czego uciekają właśnie tu i teraz. Uciekają od problemów , przetargów, obarczania winą a kolejne witają ich w progu na przywitanie nowego z trudem zdobytego i z nieśmiałością i wielką odwagą -nowego życia, nowej drogi! Można dojść do kompromisu - dla dobra Nas bo my tworzymy to forum jeśli tylko odrobina chęci i empatii zwalczy żale i nieporozumienia!!!
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w nich budzi!!!!!!!!Dla dobra forumowiczów proszę o jedność !!!! Potrzebujemy WAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutno mi się zrobiło jak zobaczyłem ten post . Coż nie mam czego wyjasniac , wszytko zostało napisane . Bardzo dużo pracy wkładamy w utrzymanie tego forum i wybudowanie takiego systemu pomocy ( jak wiadomo jest wielu przyjaciół ale i także wielu przeciwników).
Przeważnie zawsze tak jest jeśli coś zaczyna dobrze funkcjonowac znajdą się osoby którym to przeszkadza . Czego mamy obraz w ostanich kilku dniach lecz nie spodziewałem się że uwieńczeniem będzie taki temat. Lecz absolutnie się tym nie przejmuję zawsze stanę murem po stronie dobra i osób doznających przemocy .

Podkreślam Niebieska Linia prowadzi tylko to forum i nie ma innych ukrytych czy zamkniętych dla osób doznających przemocy . To jest dyspozycja odgórna . Dla wiadomosci o każdym kroku i pomyśle/projekcie powiadamiam przełożonych . Nic nie robię za tzw " zamkniętymi drzwiami" .

tyle co mam do napisanie w tej sprawie .

forum było jest i będzie . Osoba doznająca przemocy zawsze dostanie pomoc i nic tego nie zatrzyma ani nikt.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MaxiBaby



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 2

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras napisał:
[color=blue]forum było jest i będzie . Osoba doznająca przemocy zawsze dostanie pomoc.....


a jak będzie to Stona to też?


Ostatnio zmieniony przez MaxiBaby dnia Czw Wrz 11, 2008 11:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group