Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to forum jest sektą? na forum ojca twierdza ze tak.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Benny



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 17

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książki równiez znają być pomocne ale ja proponuję byś miała jakąś osobę z Twoich okolic w której znajdzieś wsparcie.
Ale jak pisałem uważam, że dobrze by było znaleźć (a może masz?) takową bezstronną by zamiast Ci pomagać nie szkodziła.
_________________
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Benny Benny-
piszesz do mnie jak bym pierwszy raz na forum weszla.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Benny



Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 17

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laura52 napisał:
oj Benny Benny-
piszesz do mnie jak bym pierwszy raz na forum weszla.

Tego nie stwierdzam lecz pomyśalłem, że może nie masz takowej osoby w swoim zasięgu- przynajmniej nie na chwile obecną.

Uważam nie zbyt zdrowim jeżeli ktoś kto doznał jakąkolwiek przemoc np. towarzyszy się tylko z innymi o tym samim losie bo to jednak niegatywnie wpływa jeden na drugiego.

Szukajmy również osób postronnych, którzy nie są w takiej samej sytuacji jak my więc mogą "trzeżwo" popatrzeć na naszą sytuacje i doradzić czymś innym nieś naszy koledzy/koleżanki od "bólu".

Więc uważam, że dla własnego dobra warto znać i jednych i drugych Smile

Udanej imprezy życzę byś trochę zapomniała o troskach codziennego życia Smile
_________________
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje usunac caly ten watek z forum, jest on zupelnie niepotrzebny i nic dobrego nie wnosi.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunac, wykasowac zamknac, zamazac i znow bedzie tu raj.
Witajcie w raju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauro,

w swoim glownym poscie napisalas nonsensy. Mimo, ze jestes ofiara przemocy to obowiazuja Ciebie tez pewne granice.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 21:09    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Zauważcie proszę, że jesteśmy ludźmi i w związku z tym mamy Exclamation Exclamation Exclamation wolną wolę Exclamation Exclamation Exclamation

Pomoc to nie narzucanie swoich racji, bo nikt nie jest w stanie tego robić. Shocked To od nas zależy, z czym się zgadzamy i co robimy. Przedstawienie nam alternatyw wyboru nie upoważnia do podjęcia jakiejkolwiek z tych decyzji. Możemy zawsze wybrać drogę inną, naszą...

Temat bzdurny. Proponowałabym go usunąć... Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest. Granice slepego bezwzglednego posluszenstwa . Robi sie.

jestem tylko mala glupia kura.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ben masz 100% racji. Wyjsc z kregi przemocy to wejsc do swiata bez przemocy.
Nie jest to jednak takie proste. Ten dobry noemalny zdrowy swiat nie bardzo nas prosi do stołu. A i my lekamy sie przy nim zasiasc. Boimy sie,ze nie sprostamy. ze puscimy bąka tj nie upilnujemy swoich min, jezyka ,nastroju..
Chciałam tu puscic troche l;uzu, troche zartu ale nie chwycilo. Pewnie nie pora jeszcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 21:38    Temat postu: olka22008 Odpowiedz z cytatem

Lauro, proszę...

Jestem dorosła i mam prawo mieć swoje zdanie, jak każdy tu obecny. Very Happy

Przeczytaj uważnie mój post. Powtarzam... Nikt niczego nie jest w stanie nikomu narzucić!!!

Słyszeliście o czymś takim jak WOLNA WOLA???

Tematy takie jak ten do niczego nie prowadzą, jak tylko do podziałów i kłótni. ...a zdaje się od tego już niedaleka droga do agresji. Agresja natomiast prowadzi do przemocy. Od tego uciekłam i nie zamierzam się z nikim tu kłócić. Nie szukam wrogów. Szukam pomocy. Znalazłam ją tutaj i tu jestem. Jeśli ktoś nie znalazł tu czegoś, czego szukał, adios, droga wolna.

WOLNA WOLA Exclamation Exclamation Exclamation

STOP AGRESJI NA FORUM NL Exclamation Exclamation Exclamation
Apel dla wszystkich: NIE WPROWADZAJCIE PODZIAŁÓW NA FORUM NL!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rprafal



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: Górny Śląsk

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 22:11    Temat postu: Re: olka22008 Odpowiedz z cytatem

olka2008 napisał:
Lauro, proszę...

Jestem dorosła i mam prawo mieć swoje zdanie, jak każdy tu obecny. Very Happy

Przeczytaj uważnie mój post. Powtarzam... Nikt niczego nie jest w stanie nikomu narzucić!!!

Tematy takie jak ten do niczego nie prowadzą, jak tylko do podziałów i kłótni. ...a zdaje się od tego już niedaleka droga do agresji. Agresja natomiast prowadzi do przemocy. Od tego uciekłam i nie zamierzam się z nikim tu kłócić. Nie szukam wrogów. Szukam pomocy. Znalazłam ją tutaj i tu jestem. Jeśli ktoś nie znalazł tu czegoś, czego szukał, adios, droga wolna.

WOLNA WOLA Exclamation Exclamation Exclamation

STOP AGRESJI NA FORUM NL Exclamation Exclamation Exclamation
Apel dla wszystkich: NIE WPROWADZAJCIE PODZIAŁÓW NA FORUM NL!!!


w jednym poście a tyle sprzeczności Sad

olka2008 napisał:

Temat bzdurny. Proponowałabym go usunąć... Idea


olka2008 napisał:
...mam prawo mieć swoje zdanie, jak każdy tu obecny. Very Happy



---------------------------------------------------------------------------
zamaist marnowac energię na analizę tekstu można inaczej.. czyż nie ...
pozdrawiam
Maras
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tu nie widzę żadnych sprzeczności
przeczytaj dokładnie...

dynamika-w kilku zdaniach napisane to co ja się namordowałam na pół strony..i zero odzewu
bardzo trafne i dosadne Smile
uwielbiam takich ludzi jak ty SmileSmile
:*



Ola masz rację tutaj nie powinno byc żadnych podziałów
Brawo Smile Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie forum NL jest po to zeby rozwiazywac swouje problemy a nie ich sobie dokładać, Jesli komus rady osob pomagajacych nie odpowiadaja powinien z nich nie korzystac i na tym skonczyć.
Awanturowanie sie, obrazanie siebie nawzajem niczemu dobremu nie słuzy a jedynie pogarsza sytuacje osób które sie tutaj znajdują.
Obecni na forum pomagacze robią wiele dobrego i juz niejednej osobie pomogli wiec kwestionowanie tego jest niesprawiedliwoscią
Ja równiez jestem za usunieciem tego wątku w całości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
selment



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 64

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszę co chce usłyszeć i widzę dokąd sięga mój wzrok. I nie chcę i nie mogę mówić za forumowiczów i przepraszam jeśli kogoś uraziłam mówiąc ogólnie!!!! Teraz mówię sama za siebie!!!!!!!!! Jestem forumowiczką od niedawna , otrzymałam pomoc i wsparcie i od koleżanek i od moderatorów. Otrzymałam wskazówki które mogłam ale nie musiałam wykorzystać lub mogłam ale nie musiałam wykorzystać w całości a częściowo!!!Każdy przypadek jest inny i wymaga innego podejścia i nawet nie wskazane jest automatyczne wdrażanie wskazówek, trzeba je przeanalizować i dopasować do potrzeb i możliwości własnych. Wolna wola i rozumowanie pozwala mi na taką opcję i nie muszę robić tego co podpowiada mi Kazik czy Laura czy..... - MOGĘ ALE NIE MUSZĘ, MOGĘ GDY CHCĘ, ALBO WIEM ŻE JEST TO DLA MNIE DOBRE!!!!
Nikt mnie do niczego nie zmusza a to co uważam za mało dla mnie znaczące zwyczajnie pomijam.Nie jestem robotem którego można zaprogramować - bo zwyczajnie się nie dam!!!! nie jestem kurą bo nie chcę nią być!Forum mi pomaga ale nie jest w stanie nakazać mi czegokolwiek bo zrobię co i jak będę chciała biorąc pod uwagę sugestie i cenne rady. To nie Kazik stawia za mnie kroki - ja je stawiam on podpowiada co mogę zrobić by były trafne i to nie Laura za mnie walczy ale korzystając z jej cennych doświadczeń popełniam o wiele błędów mniej i idę swoją drogą pamiętając o ostrzeżeniach i radach tu zaczerpniętych.
Uważam że temat powinien być w całości usunięty bo świadczy i znów (mówię tylko co myślę) o nas samych!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

selment napisał:
Słyszę co chce usłyszeć i widzę dokąd sięga mój wzrok. (...) Uważam że temat powinien być w całości usunięty bo świadczy (...) o nas samych!

zabieram głos z poczucia odpowiedzialności, by nie dopuścić do tego, że znów ktoś zmarnuje bolesną naukę na błędach, po prostu usuwając ślady błędów, tylko dlatego, żeby to "dobrze wyglądało", a nie by widząc to i pamiętając, wziąć odpowiedzialność na przyszłość
nie usuwajmy historii, bo taką ona jest, patrząc na nią bierzmy pełną odpowiedzialność za siebie na przyszłość
tylko poznając swoją nędzę można mieć wgląd w siebie, a to jest coś zupełnie innego od uciekania w fałszywy obraz siebie, czyli zakłamanie
może widząc jacy byliśmy, będziemy lepszymi dla siebie nawzajem, zdolnymi do współ-czucia i otwartymi na to jacy jesteśmy, bo każdy człowiek ma wybór jakim wybiera, że chce być
tylko prawda wyzwala, pełna prawda, o tym co jest w nas niedoskonałe jak i o tym co jest dobre, trzeba z pokorą akceptować prawdę o sobie i starać ją zmieniać, a nie tłuc lustra i uciekać, bo uciekając można kogoś po drodze nie zauważyć, a nawet zadeptać, a i tak to jest ucieczka w ślepą uliczkę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group