Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pełnomocnik z urzędu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rok321



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 23

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 21:49    Temat postu: pełnomocnik z urzędu Odpowiedz z cytatem

poradzcie mi proszę jak napisać wniosek o pełnomocnika z urzędu w sprawie o podwyższenie alimentów i oświadzczenie o sytuacji rodzinnej,materialnej i majątkowej,nie moge tego nigdzie znaleźć,a po ostatniej sprawie w sądzie nie chcę nie mam siły sama przez to przechodzić,jest to bardzo pilne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rok321
Możesz zacząć tak jak w tym poście:wniosek o pełnomocnika z urzędu w uzasadnieniu,że cię nie stać bo takie są Twoje dochody a takie wydatki, i że nie masz odpowierdniego wykształcenie by sobie poradzić na rozprawie(jeśli nie masz).Jeśli Twój "przeciwnik" ma adwokata to bedzie to dodatkowy powód by wyrównać szanse.Napisz też ,że prosisz o szybkie rozpatrzenie bo chcesz sie przygotować do następnej rozprawy. Zaznaczam jednak,że sąd może nie przyznać adwokata(można sie odwołać) i może to rozpatrzyć na kolejnej rozprawie, wtedy pełnomocnik bedzie dopiero od kolejnej.
Jednocześnie proponuję, rozejrzyj się za bezpłatną pomocą prawną(porady) bo taka pomoc też jest dobra
Pozdrawiam
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Pozowlicie że tak częściowo się wypowiem
Odnośnie bezpłatnych porad można skorzystac z biura rzecznika praw obywatelskich w danej miejscowości .


pozdrawiam
Tomasz
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem jaka funkcje spełniałby pełnomocnik z urzędu w sprawie rozwodowej? Ta funkcje jakby z racji opieki sprawuje jeden z rodziców, a jeśli dziecko nie ma rodziców wtedy potrzebny jest pełnomocnik. Czy o to chodzi? W przeciwnym wypadku potrzebny jest adwokat z urzędu reprezentujący stronę z uwagi na fakt, ze pełnomocnik dziecka(czyli rodzic) nie ma niezbędnego doświadczenia prawniczego i nie stać go na opłacenie adwokata z wyboru.

Czy chodzi o tą drugą sytuację czy też o to, ze dziecko nie może być reprezentowane przez rodzica z jakiś względów?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rok321



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 23

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o to,że na sprawie o podwyższenie alimentów 12-go listopada pani sędzina stwierdziła,że na sprawie 17-go grudnia i tak nie podwyżdzy alimentów,bo minął zbyt krótki jak to określiła"czasookres"od pierwszej sprawy o alimenty,która odbyła się 7-go lipca,na której ugodowo zasądzono 250 zł,nie interesowało jej że zmieniły się okoliczności tzn ,że zostałam sama z dziećmi i musze wyprowadzić się z wynajmowanego obecnie mieszkania,bo gospodarze wymówili mi je,ojciec najmłodszego dziecka po skoku z okna{2 dni przed sprawą} i pobycie w szpitalu został zabrany przez rodzinę do siebie i nie interesuje się,że nie mamy gdzie mieszkać,bo przedtem płacił chociaż za mieszkanie,korzystam z porad prawnych i to właśnie prawnik powiedziałmi,ze mogę wystąpić z takim wnioskiem,chciał naewt poszukać wzoru,ale że trwało to zbyt długo,a czekało jeszcze sporo osób to stwierdziłam,że sama poszukam,ale nie znalazłam,nie radźcie mi pobytu w domu samotnej matki,bo rodzina ojca dziecka tylko czeka na to,żeby wykazać,że nie mam możliwości,żebyzapewnić odpowiednie warunki dziecku i zrobi wszystko,aby mi je odebrać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rok321



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 23

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak Echnaton,chodzi o to,ze nie poradze sobie z argumentacją sędziny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rok321
Pobyt w domu samotnej matki lub raczej w domu dla ofiar przemocy mógł być dla Ciebie rozwiązaniem gdy ojciec dzieci stwarzał zagrożenie-wtedy byłoby to dla sądu dowodem na Twoje dbanie o dzieci.Z tego co piszesz sytuacja sie zmieniła.Nadal polecam pójście do MOPRu LUB MOPSu i poproszenie o pomoc finansową i porozmawianie o zasadach przydzielania lokalu socjalnego.Opieka społeczna rejonizuje w związku z miejscem zamieszkania-nie zameldowania.
To co pisałam wcześniej dotyczy właśnie Twojej sytuacji czyli wniosku lub prośby o przydzielenie adwokata z urzędu. Sorzystaj tez z porady bezpłatnego adwokata.Poszukaj w internecie.
Pozdrawiam
i trzymam kciuki
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojciec dziecka nie am ograniczonych praw ani nei jest ubezwłasnowolniony? Więc nie chodzi Ci o pełnomocnika a adwokata z urzędu. Wzoru chyba nie ma ale wyglada to mniejw ięcej tak. Miejscowośc , data u góry. Nizej oznaczenie prezesa sądu, Powódka : czyli Ty imię nazwisko, adres, pozwany: cyzli ojcciec dizecka , imie nazwisko, adres.
sygnatura akt sprawy o alimenty, wniosek o wyznaczenie obrońcy z urzędu. (na śordku) Potem niżej: Wnoszę o wyznaczenie obrońcy z urzędu w sprawie o alimenty sygnatura akt....
Uzasadnienie(na środku)
A w uzasadnieniu należy wskazać, że w celu ochrony interesu prawnego i ekonomicznego dzieci wskazane jest aby ich interesy przed sadem reprezentował obrońca z uwagi na fakt, że powódka nie ma wiedzy prawniczej i nie jest w stanie sama występować przed sądem. Powódki nie stać także na wynajęcie adwokata z wyboru z uwagi na to, że w chwili obecnej pozostaje bez pracy. Wyznaczenie obrońcy z urzędu zmierza do ochrony słusznych roszczeń powódki, nie jest sprzeczne z normami społecznymi i zmierza do ochrony ekonomicznych interesów nieletnich dzieci.
Potem Twój podpis....


To oczywiście tylko wzór, który możesz zmodyfikować na swój sposób, gdybyś miała problemy, pisz na maila, pomogę....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group