Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zdetrminowana

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwona32



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 1

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 10:45    Temat postu: Zdetrminowana Odpowiedz z cytatem

witam dzis mam odwage napisac co sie wydazylo w moim 13 letnim zwiazku niestety tez bylam ofiara przemocy i przez pare lat begatelizowalam to poprostu bylo mi wstyd gdzie kolwiek sie udac ale po pwenym czasie zrozumialam ze tak nie mozna i ze trzeba cos z tym zrobic.I zrobilam zglosilam wkoncu na policji pobicia znecanie sie psychiczne gwalt i sprawa poszla do prokuratury oczywiscie odeszlam od meza .Ale coz maz jest dosc majetnym czlowiekiem i wszystko wygral zrobil ze mnie wariatke i ze mnie kata ze to niby ja go bilam a on sie bronil i prokuratura wszystko umozyla.Ale to nie koniec zemscil sie postokroc zabral mi dwojke dzieci i nie chce mi ich oddac nie pozwala mi sie z nimi widywac ,a do tego jestem z trzecim dzieckiem w ciazy w 6 miesiacu i poprostu nie mam juz sil ani odwagi z nim walczyc .boje sie nadal tego czlowieka i chyba bac sie bede bo jest nieobliczalny a prawo mamy takie ze szkoda slow na to wszystko czasami moze nie warto co kolwiek robic w tym kierunku bo czlowiek zostaje nikim zdeptany jak robal. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to zabrał Tobie dzieci? na podstawie jakiegoś wyroku sądowego? czy tak wział niby na widzenie i nie odprowadził?
miał jakies dowody przeciw Tobie?
to ze robią wariatki z tych co zgłaszaja znecanie i wszystko obracjaja przeciwko nim to normalne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwona32
Napisz koniecznie co wyszło z dziećmi.
Proponuję byś poszukała najbliżej miejsca zamieszkania Centrum Interwencji Kryzysowej, nie dawaj sie przekonać,że pieniądze są ponad sprawiedliwością.
Pozdrawiam i życzę spokoju(mimo wszystko)
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo mamy może niedoskonałe ale ...nawet najbardziej doskonałe prawo opiera sie na dowodach, zeznaniach, świadkach i dokumentach, jeśli tego zabraknie to...każda sprawa będzie skończona nie zgodnie ze sprawiedliwością ale z przekonaniem tego, kto umiał dostatecznie zadbac o dowody. Adwokat wiele razy znajduje dowody tam gdzie inni tego nie dostrzegają i dlatego bywa pomocny. Piszesz enigmatycznie i nie do końća zrozumiale. Czas, miejsce, okoliczności...to są te elementy, któych zabrakło w Twojej wypowiedzi. Czy sprawa zostałą umorzona definitywnie? Czy nie mozna jej zaskarżyć? Odebrał dzieci? Jak? W jaki sposób? Powoli, wsyzstko ejst do naprawienia i do odzyskania chyba, zę jest jeszcze cos o czym nas nie informujesz....W razie gdyby to było zbyt osobiste podziel sie ta wiedzą na priw. Zajmuję sie pomoca w takich sprawach, postaram sie pomóc....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dowody, hmm, jakie? nagrania? jesli nagranie jest cyfrowe to moze troche tu zaszumic, troche tam, i wychodzi nie to co sie naprawde nagrało, chcac stworzyc dowody mozna rozmową manipulowac tak zeby dostac co sie chce, wystarczy ze osoba nagrywana powie cos, nagrywajacy powtórzy to niby to samo ale troche, tylko troche zmienione i jesli osoba nagrywana sie nie zorientuje i od razu nie zaprotestuje to juz jest wyrobiony doówd przeciwko niej, listy? w listach mozna pisac wszystko niekoniecnzie zgodne z prawdą, opinie psychologów? to tez ludzi i opinie piszą tak zeby było dobrze dla tej strony konfliktu ktorej sprzyjają, są w stanie wybiurczo notowac wypowiedzi, wybiurczo zapamietywac...a kuratorzy i ich notatki podobnie, notatki piszą na korzysc tego kto im płaci, bo pisanie na jego niekorzysc byłoby sprzeczne z ich interesem, obdukcje? to jeszcze musi byc swiadek spoza rodziny bo inaczej bedzie ze sama sobie zrobiła, swiadkowie spoza rodziny w zwiazku z grożbami? to wmawia sie poszkodowanej ze przeciez te grozby nie mogły wzbudzi w niej uzasadnionej obawy, a jak to niby jest mierzone, istnieje jakas obiektywna metoda?
tzn. jakie dowody nalezy przedstawic zeby miały wartość i były prawdziwe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga, uzasadnienie Twojej pani prokurator to kuriozum w sztuce prawniczej więc nie powtarzaj watkó z jej uzasadnienia, bo myslę, ze ta pani dopiero zacyzna potyczki z prawem i na razie to prawo ja przerosło!

Wszystkie dowody są ważne, wszyscy świadkowie jednakowo przydatni, literatura prawnicza nie daje w ty, względize żadnych wskaówek. Mói, ze najlepsi sa świadkowie bezpośredni, a jesli ich zabraknie to i ci, któzy nie wiedizlei ale słyszeli czy tez znają sytuacje z opowiadań.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ona nie jest wcale taka młoda, nie wygląda na dopoiero zaczynajaca, kiedys pracowała w prokuraturze okregowej, teraz w rejonowej
teoretycznie moze i wszyscy swiadkowie są jednakowo przydatni ale praktyka jest inna, moja rodzina jest niewiarygodna za to jego rodzina jak najbardziej, prawo chyba nie traktuje wszystkich tak samo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętasz moje uzasadnienie? Czytaj je od czasu do czasu aby poprawić sobie samopoczucie, jeśli nie masz to znajdę w swoich pismach i chętnie podeślę....Mówisz, ze ta pani przyszła z okręgówki? To znaczy, że robi karierę w odwrotnym kierunku, najpierw była wysoko, potem nisko a na końcu...

Widocznie nie tylko ja się na niej poznałem...Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie ze je mam, to dobry pomysł aby poczytać...
a mąz pani prokurator jest sędzią ktory rozstrzyga czy ona słusznie umorzyła sprawę,...na tym swiecie wszyscy są powiazani...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga W takiej sytuacji gdy sa takie bliskie powiazania masz prawo i podrstawy by napisać skarge do instytucji stojącej powyżej
Pozdrawiam
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli gdzie?
i na co sie poskarzyc?
moja sprawa jeszcze nie jest przez ten sad rozpatrzona, to mam juz teraz pisac ze bedzie nieobiektywnie bo tam pracuje jej mąż?
juz i tak robi sie ze mnie w całym miescie wariatkę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga
Jak juz sie robi na mieście z Ciebie wariatkę to nie masz już nic do stracenia.Nie jestem specjalistka od prawa.To co wiem to to,że w polskich sądach czasem występują takie niezdrowe koligacjie.Na pewno możesz wnosić o zmianę sedziego bo obawiasz się jego stronniczości.I nie jest to wariactwo tylko normalne dbanie o swoje interesy.
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pysia napisał:
Maga
Jak juz sie robi na mieście z Ciebie wariatkę to nie masz już nic do stracenia.


Pozwól, ze się z Toba nie zgodzę. Jeśli ktos ma nadwątloną opinie w jednej sprawie to wcale nie znaczy, ze powinien nie liczyć sie z niczym i biegać w czapce wariata po całym mieście. To zła metoda i nie dająca szansy na wyjście z kryzysu. Według mojej wiedzy należny działać wprost przeciwnie, uczynić wszystko aby wrócić do stanu normalności....


Maga, jak będize niekorzystne rozstrzygnięcie to wtedy będziesz sie martwic i szukac wyjścia, dziś myśl o dziś...pisałem Ci o tym!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, staram się....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to mnie utwierdza w przekonaniu, ze idziesz dobrą drogą, ale...nie zbaczaj czasami z tej drogi, bo sama wiesz, ze inne drogi prowadzą przez ruiny i zgliszcza....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group