Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Policjant, który mi pomógł
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 10:23    Temat postu: Policjant, który mi pomógł Odpowiedz z cytatem

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ogłasza II edycję ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.
Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.
Celem konkursu jest:
    promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
    podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
    wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
    zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

W 2009 roku zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) będą przyjmowane od 1 marca do 31 maja 2009 roku – elektroniczny formularz zgłoszeń znajduje się na stronie www.niebieskalinia.pl/konkurs/, zgłoszenia można także nadesłać pocztą („Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z formularza zgłoszeniowego do druku).
Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z konsultantów Pogotowia „Niebieska Linia”, patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 czerwca 2009 roku.
Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji i organizatora konkursu w lipcu 2009 roku w czasie centralnych obchodów 90-lecia Policji.
Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń do konkursu (czerwiec 2009 roku) wśród osób zgłaszających rozlosowanych zostanie 20 nagród książkowych z zakresu problematyki związanej z psychologią i przemocą w rodzinie. Przewidujemy także możliwość zaproszenia osób zgłaszających kandydatów na uroczystość wręczenia nagród.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony www.niebieskalinia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety
Spośród tych, z którymi zetknęłam się osobiście, ja mogę zglosić tylko policjanta, który nie pomógł - i to nie jednego.
A jedną negatywną do kwadratu w szczególności.


moja ocena policji nie dotyczy kazika i tomasza, którzy oczywiście mi pomogli
_________________
Nie toleruję tylko nietolerancji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zas dzięki pomocy naszego dzielnicowego odzyskałam wiarę w normalnośc ....choc na krótko ale naprawde uważam że mi pomógl .On pierwszy powiedzial mi że jestem kobietą i że zasługuje na lepsze zycie ....nie zapomne tych jego słów do końca zycia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak wyzej

moge zglosic policjanta ktory mi NIE pomogl- 3 zgloszenia umorzone- 3 policjantow NIE pomoglo.



ps. Z irytacja przyjmuje takie haslowe konkursy majace potwierdzac,ze ze cos sie robi, cos sie dzieje cos sie zmienia.

jaka jest rzeczywistosc - wiemy doskonale. Zmiany sa , ale tak powolne, tak male,ze nie nalezy sie nimi chwalic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Leni konkursy premiuja tylko i wyłącznie pozytywne postawy. Takie konkursy zmierzają do tego aby mniej było tych negatywnych. I kierowane są tylko do tych, którzy pomogli i zmienili nasze życie na lepsze, a nie do tych, którzy spartaczyli - tych nie trzeba wyróżniać.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz ale zupelnie sie z Toba nie zgodze.

To takie polskie..
Policjant ktory zrobil to co nalezy do jego obowiazkow jest nagradzany konkursem, wyrozniany niczym panienka na konkursie miss it

Za dobra robote nalezy dobrze zaplacic a nie nagradzac konkursowo. Błysk flesza, racia buzia, koperta i jutro do tej samej pracy za psi grosz albo ... za darmo./ ostatnio kochamy wolontariuszy/
Dlaczego w Polsce nagradzane jest to co jest standardem w cywilizowanym kraju ?
Problem jest nie w tym dobrym policjancie, ale w rzeszy policjantow impotentnych umyslowo.
I problemem jest , ze wolimy dac jednorazowo blysk flesza i pare setek niz przyzwoicie placic co miesiac. Pstrowski wiecznie zywy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda
Cytat:
kochamy wolontariuszy
ale ja bardzo lubię pomagać i nie myślę wtedy o kasie. Dziwne nie ? nie potrafię przejść obojętnie wobec krzywdy. Uśmiech na twarzy drugiej osoby jest dla mnie bardzo ważny i daje tyle energii że nie można tego nijak opisać.

Aporpo współpracuję w wielu miejscach i nie wiem co to komercja. Coż można ? można . Smile

Apropo nie samym powietrzem człowiek żyje - fakt wynagrodzenie także za pracę zawodową powinno być przynajmniej zbliżone jak w cywilizowanych krajach Francja, Niemcy ... coż pozostaje powiedzić Teraz Polska.

Jeszcze jedno gdybanie zostawmy innym . Osobiście nie gdybam tylko staram się przełożyć zamairy na czyny a czyny na pomoc drugiej osobie.

pozdrawiam
Tomasz
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiłkując sie Twoim przykłądem - policjant, któy zrobił coś dobrze zasługuje na większe zauważenie niż panienka, któa pokręci kuperkiem i powie mniej lub bardziej bzdetny tekst. Ale za to panienka zostanei miss i konkretna kaskę.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie!
ale to" zrobil dobrze" - winno byc wiecej niz wynika to solidnego wykonywania obowiazkow.
Moze sie myle ale akurat policjant nie powinien byc bohaterem infantylnych konkursikow.

maras.. czuje zazenowanie piszac w tym temacie bo wiem,ze trafilo na Ciebie - nie chce abys poczul sie dotkniety.
Przeciwnie: uwazam za zenujce ze wygrales 3 / moge sie mylic, pamietam z ebylo smiesznie mało/ glosami co swiadczy o silnie kuperkowym poziomie takich konkursow.
A zasłuzyles na wiecej niz taka wygrana nawet jesli za nia poszla notka w gazecie policyjnej.

winno to byc uznanie ze ktos jest w czyms dobry zaufanie mu i stworzenie mu warunkow do efektywneijszej pracy . zreralizowania swoich pomyslow itd..
A w Polsce rącia buzia flesz i koperta.. i jutro ten co zwykle kierat

Czuje tez zlosc zal i irytacje do NL ktora zajmujac sie tak powaznymi problemami i tak niedbale traktowanymi przez polskie organy prawa- bawi sie niczym przedszkolaki w konkursy na dobrego policjanta.
Moze madrzej byloby szkolic policjantow, organozwac punkty interwencji w kazdej gminie , oragnozwac naciski na decydentow zmieniajce postawy strozow prawa wobec znetow..


Ostatnio zmieniony przez leni56 dnia Nie Mar 08, 2009 20:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beabo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 58

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam jednego którego warto zgłosić i zgłoszę. Rzeczywiście leni szkoda, że nie ma takich antykonkursów bo tam bym mogła wysłać więcej zgłoszeń Smile ale dobrze, że zaczyna się promować tych co coś robią.
_________________
"Dość widziałem.Wizja oczekiwała w każdej aurze.Dość miałem wszystkiego.Szumy miast,wieczorem,i w słońcu,i zawsze.Dość poznałem.Stacje życia. - O Szumy i Wizje!Odjazd z nowym uczuciem i w nowym zgiełku!" A.Rimbaud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale dobrze, że zaczyna się promować tych co coś robią.


Nie.. oni cos robia.. oni wykonuja swoje obowiazki.

wciaz pokutuje myslenie ze prawidlowe wykonanie obowiazkow to ekstra wyczyn wart nagrody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beabo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 58

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten o którym myslę zrobił wiele ponad swoje obowiązki i wszystko w ramach prawa inteligentny facet serio. Znalazł sposób żeby go ściągnąć na przesłuchanie, często przewidywał jego kroki. Na przesłuchanie przyjechał choć już skończył służbę itd. Zdażają się tacy , choć przez trzy lata trafiłam tylko na jednego.
_________________
"Dość widziałem.Wizja oczekiwała w każdej aurze.Dość miałem wszystkiego.Szumy miast,wieczorem,i w słońcu,i zawsze.Dość poznałem.Stacje życia. - O Szumy i Wizje!Odjazd z nowym uczuciem i w nowym zgiełku!" A.Rimbaud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myslę że taki konkurs może przynieść wiele dobrego.....
Są policjanci robiący cos więcej niż trzymanie się obowiązków...
ja poznałam jednego takiego policjanta u siebie .... mimo że jestem tylko osobą postronną ,pomagającą ofierze przemocy..... on pomógł mi sporo i robił to nie dlatego że musiał ale dlatego że chciał....
Wracając do tematu.... taki konkurs owszem nagrodzi niektórych ale i pokaże innym że warto robić coś więcej... to moje zdanie.
Nawet jeśli zwykły służbista pracujący od 8 do 15 postanowi załużyć na nagrodę... i wykaże się większą niż zwykle wrażliwością ( nawet tylko z powodu nagrody) to juz sukces.... bo potem jest duża szansa że kolejny raz zrobi to dla samej sprawy.
promowanie właściwych zachowań jest dużym plusem.....
To jak z dziećmi.... co najbardziej motywuje małe dzieci to właściwego zachowania? System nagród za właściwe zachowanie..... a potem to wchodzi im w nawyk juz bez nagród......
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak szkolenia to podstawa lecz nie każdy nadaje się do tej pracy . Przy owej tematyce trzeba chcieć inaczej się po prostu nie da. Powtarzałem to wielokrotnie choć nie wszystkim się to podobało coż Smile No i wielu się nie podoba.

Osobiscie miałem okazję przeprowadzać szkolenia lecz to dalej jest kropla w morzu potrzeb. Odczuwam że zainteresowanie tą tematyką jest zbyt małe u osób mogących wydać decyzję o zgodzie na szkolenia.

Ktoś może zadać pytanie ? tak ale szkolenia są związane z kosztami. Np sala, szkolący jakieś elementy logistyczne. Odpowiadam szkoliłem i szkolę za darmo lecz pomimo tego nie czuję zainteresowania tematyką u decydentów.

Czego skutkiem mamy skargi na różne osoby pomagające, pretensje itd . Można to ograniczyć ale po co echh.
Postawić na edukację i przygotowanie a nie krzyczeć jak się coś stanie.
Zapobiegać a nie robić jakieś akcje po fakcie.

Pomimo tego nie gdybam i postawiłem wszystko na "jedną kartę" jaką jest pomoc drugiej osobie.

pozdrawiam
Tomasz
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
beabo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 58

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 1:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomku może jakbyś byl bardzo drogi to ktoś by uznal to za bardzo istotne Smile Absurd w naszym kraju zdaje sie byc stanem naturalnym, więc wcale by mnie to nie zdziwiło. Smile
Osobiście, za pomocą własnego wielce niefachowego w tej dziedzinie umysłu, potrafię znaleźć wiele prostych rozwiązań które mogłyby pomóc ofiarom, usprawnić cały proces itd., ale proste rozwiązania to byłby istny gwałt na tym co jest teraz. Jakiż to bowiem musi być wysiłek, żeby to tak skomplikować, że czasem "Proces" Kafki zdaje się być jakąś bajką dla dzieci Smile
Opaska na oczach Temidy oznacza bezstronność, tak mnie uczyli. Po trzech latach myslę, ze Temida jest ślepa jak kret a opaska ukrywa bielmo w jej oczach.
Takie szkolenia powinny być sprawą oczywistą. Każdy komisariat powinien mieć przeszkolonych ludzi.
gdybyśmy dowiedzieli się, że lekarz który ma nas leczyć nie ma uprawnień to byśmy uciekli a tu często oddajemy swoje zdrowie a nierzadko życie w ręce ludzi ktorzy o problemie nie maja bladego pojecia.
Promowanie tych którzy coś robią, chca zrozumiec i pomóc jest bezwzglednie dobre, choćby dlatego, że może wzbudzi zainteresowanie.
Tomku życze tłumów na szkoleniach, może jeszcze ze dwie zabite i cos sie ruszy Sad
_________________
"Dość widziałem.Wizja oczekiwała w każdej aurze.Dość miałem wszystkiego.Szumy miast,wieczorem,i w słońcu,i zawsze.Dość poznałem.Stacje życia. - O Szumy i Wizje!Odjazd z nowym uczuciem i w nowym zgiełku!" A.Rimbaud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group