Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak się kopie lezacego..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton..ja jestem tu od niedawna...może w ogóle powinno mnie tu nie być...może..może my..po tej drugiej stronie barykady stawiamy zbyt wiele oczywistych pytań, na które wy, uwiezieni w prawie nie chcecie nam odpowiedzieć..inaczej niż cytując paragrafy, których i tak nie rozumiemy..
Nie wiem po co i dlaczego jest to forum..kto kogo ma wspierać i komu pomagać ...ale, wydaje mi sie, ze jesli jest sie profesjonalistą , w jakimś tam zakresie,i z całą świadomością przekroczyło sie ten magiczny krąg jakim jest to forum, to.. się wie..z kim... w jakim stanie psychicznym, z jakim poczuciem wartości, mentalnością, i..zarazem nastawieniem do..powyższych tematów , przyjdzie mi się spotkać...Echnaton, czy zdajesz sobie sprawę..nie...........ja wiem,ze jedynym kryterium jest trauma,nikt kto jej nie przeżył nie zrozumie...nie wiem kto stworzył to forum....ale smutne jest to..ze chce wypędzać za niewygodne tematy....
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....to forum tez kopie....za..niewygodne myśli...albo kopie..albo lekceważy..albo nie odpowiada...
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy moze miec włąsne zdanie i nikogo stąd nigdy nie wyrzucano za głoszenie niepopularnych poglądów, ale wszelkie obrażanie, oczernianie, rycie dołków, pisanie nieprawdziwych rzeczy o innych uczestnikach forum jest niewskazane i co tu mówic - nie prowadzi do czegokolwiek. W każdym towarzystwie sa pewne zasady, które my wchodząc do jakiejs grupy staramy sie przestrzegać i nie obrażac innych. Jeśli nam grupa nie odpowiada szukamy takiej, w które nasze poglądy będa brylować i będą zblizone do więksozści. To forum zostało stworzone przez pracowników Niebieskiej Linii i ma za zadanie pomagać ofiarom przemocy a nie dzielić i rządzić. Czasami warto usunąć z niego jedną czarna owieczkę, a właściwie wilka przebranego w potulną owieczkę, niz czekać aż wilk zagryzie całe stado....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..ja wiem...to tak jak tam, na grupie...wolno było mówić tylko rzeczy budujące...tworzące jakaś przyszłość albo perspektywy....ci bez wyjścia mordy w ..kubeł..Ja byłam panią " ale"...bo nikt nie potrafił odpowiedzieć mi na najprostsze pytania.......tutaj tez....trzeba być dzielną i sobie radzić...
i jeszcze przy tym byc szczęśliwa..............czy wy..wielcy tego świata..oprócz teorii, wiecie jak to jest naprawdę??...Oprócz paragrafów i poprawek, ustępów....dotknęliście kiedyś...tak naprawdę...strachu, bólu..upokorzenia..poniewierki...wiec nie sądźcie,byście sami nie byli sądzeni...
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porozumienie polega na tym, że szukamy wyjścia a nie oczerniamy tych co może maja odmienne zdanie. Jeśli czegos nie rozumiesz almo to...mozesz zapytac sto razy, za każdym razem odpowiem i będe się starał abyś pojęła paragrafy w taki sposób, że będą przyjazne i zrozumiałe...

Jesli zaczniemy sie kłócic o to kto jest lepszy i dlaczego to nie dojdziemy do rozwiazania sytuacji. Jesli uważasz, że nawoływanie do wojny jest dziłąniem na rzecz pokoju to....może i masz rację, ale Twoja racja nie jest zgodna z moim mysleniem.

Uważam, ze przemoc i męska i żeńska jest zła i ostro wystepuje przeciwko przemocy, bez względu na płeć i kolor skóry. Możemy tez odwrócić role i stwierdzić - przemoc meska jest zła a żeńska - nie istnieje. Tylko czy zakłamana rzeczywistośc jest jeszcze rzeczywistością?

Nie narzekam na polskie prawo, zwyczaje, obrządki, tradycje i historie, tylko staram się pomagać zrozumiec i czynić zmiany w swoim życiu wszystkim, którzy tego potrzebują. A przeciez mógłbym połozyc się pod gruszą i spokojnie leżąc na dowolnym boku miec to co najświętsze na ziemi - świety spokój. I od czasu do czasu ponarzekac na złe prawo....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton..niebieska linia...a przede wszystkim forum..to ostatni akt rozpaczy wołania o pomoc....tu nie ma czarnych owiec....a może inaczej..wszystkie są czarne...to nie my..to wy zadeklarowaliście nam pomoc..trzeba było określić jej zasady w regulaminie....echnaton, brzemię jest zbyt wielkie...wypacza..świadomość i postrzeganie, powinieneś amehhotebie to wiedzieć...myslisz ze...pstryk i zrobi sie normalnie?..nie da rady..mimo tego,ze pragnie się tego bardziej niz powietrza...
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton..nikt się nie kłóci i nie próbuje sil swoich...ja wiem, i Leni tez wie...
i nikt nikogo nie chce tu obrazić....i proszę..zrozum....tak długo tu jesteś...
czasami wyc sie chce, z bezsilności, bezradności...z tego ,ze chciałoby sie tyle zrobić..tylko nie wiadomo jak, bo..w pewnym momencie nieodpowiedni pociąg i przedział..
Echnaton...są rzeczy, na które i ty nie znasz odpowiedzi....
pax...........pax vobiscum:)
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

almo.. zanim mnie wyrzuca..
mialam nadzieje i nadal mam,ze to forum jest dla nas.

Chce wierzyc ze tak jest.

...nie wiem kto stworzył to forum....ale smutne jest to..ze chce wypędzać za niewygodne tematy....

i to jest problem tego forum.
To forum stworzyła
kobieta tez ofiara przemocy. I oddala w pacht mezczyznom. Nic do nich nie mam.
Pomagaja jak umieja. Ale rozdzwiek stricte plciowy jest tak potezny a klucz maja oni.
I korzystja z niego ilekroc pojawia sie temat niewygodny dla .. mezczyzny. Nie po imieniu kazika czy marasa... ale oni sa facetami.
Nie moga jako faceci zareagowac inaczej:
Nie chca badz nie moga zrozumiec,ze my inaczej widzimy wiele spraw.
,ze chcemy o tym mowic.
Kara za korzystanie ze swobody wypowiedzi- konstytucyjnego prawa!-

jest wyrzucenie lub szyderstwo lub co najbardziej mi sie podoba" robienie glupiej " z osoby im niepodporzadkowanej.
cala obecna aferka wynikla z tego,ze zamiescilam Apel Cen
trum Praw Kobiet, czyli zdaniem Echnatona- nielubianych przez niego feministek.
A ja szanuje je. Nawet i za to,ze staja w obronie mniejszosci seksualnych.
Czy mnie wyrzuca po raz n-ty- nie wiem.
szkoda: wlozylam duzo czasu i pracy w to forum. jesli komus pomoglam- to jestem szczesliwa.
To forum i mnie pomoglo. Znalazlam tu kilka przefajnych dziewczyn z ktorymi mam staly kontakt prywatnie.
Nie o mnie i nie o
Kazika tu chodzi.
Forum
ze mna czy beze
mnie bedzie dalej.
szkoda mi tylko,ze cos co mogloby byc naprawde
fajna sprawa a
jest psute od wewmatrz.
Slusznie piszesz: tu sa kobiety paharatane przez zycie i faceta. jednego konkretnego faceta.
Nie wolno nam sie poddac zadnej manipulacji. Najwazniejszym dla nas wyzwaniem jest zaufac sobie . Uwierzyc w siebie.
I chron boze szukac wybawcy w portkach zanim nie dojdziemy ze soba do ładu.
Na czym polegal nasz blad?
Bo zaufalysmy. Za bardzo. Nie zdbalysmy o siebie: dalysmy za duzo. Za naiwnie. Za ufnie.
Musimy sie nauczyc mowic: to jest moje. mam prawo , nie zycze sobie,
chce , żadam
ale najpierw musimy wywalczyc prawo , pokonac
ten radosny rechot polskiego macho gdy uda mu sie dokopac kobiecie.. nie
koniecznie fizycznie .
Wiekszosc z nich ma 3 latka i 3 i
pol, siega glowa az po stól .. nie kazdy .. ale wiekszosc.. to nie ja to statystyka przemocy..

albo pod butem albo butem: o partnerstwie pojecia nie maja. Bo wyrastajaqc w seksistowskim spoleczenstwie gdzie kobieta raz madonna raz dziwka inaczej myslec nie moga.

almo, nie miem otworzyc filmiku. Przykro mi. I trzymaj sie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Almo, zasada jest jedna - nie obrażamy, nie oczerniamy, nie krzyczymy, ze ci sa źli a tamci dobrzy, nie stygamtyzujemy, nie walczymy z przeciwną płcią....bo jesli tak miało być to....kobiety na forum kobiece, mężczyźni na męskie a Niebieska Linia do archiwum....

Jestem mężczyzną stojącym po stronie krzywdzonych kobiet....

Czy to trudne zasady? Czy niemożliwe do utrzymania?

Według mnie - musi byc jakiś porządek, a nie rozgardiasz, bo w rozgardziaszu nie ma miejsca na jakiekolwiek działanie...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton... przemoc jest zła...jakakolwiek.............
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton..czasami krzyczeć się nie da...po prostu nie da....wolałabym ,żebyś był mężczyzną który nie stoi po stronie przemocy , niż tym, który stoi po stronie kobiet....
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nie odpowiadac LEni, ale zrobie ten wyjątek. Tylko ten jeden raz.....Dziwne, zę piszesz o czymś co nawet nie przybliza się do prawdy o lata świetlne. Zamieściąś cytat z Centrum Praw Kobiet, oragnizacji feministycznej i dlatego zostałas wyrzucona. Jaka obłudna i kłamliwa wypowiedź. Powiedz wszystkim kto zamieścił podręczniki z Centrum Praw Kobiet na forum - masz do nich dostęp, sprawdź kto wydał większość podręczników z prawa, czesto też korzystam z publikacji Centrum Praw Kobiet w pracy. Mówienie, zę cos zamieścias jest mydleniem oczu innym. i Ty doskonale o tym wiesz, ale luibisz manipulowąc. Do innych zarzutów, nie chcę i nie będe się odnosił. Wychodze z założenia, ze wystarczy raz komus udowodnic kłamstwo....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazik, my nie szukamy wyjscia, polityki porozumien organizacji czy stowarzyszen , nad czy pod podzialami.

szukamy wyjscia dla siebie. dla siebie samych.
n nas interesujemy glownie my same i nasze problemy.
Nie uzywajcie
nas do polityki i waszych zwieirzchnich potyczek, bo nas to nie obchodzi.


owszem walczymy , walczymy z jedna plcia tak dlugo jak dlugo bedzie nam to potrzebne. jak dlugo bedzie w nas zalegal ten bol..
a jesli tego nie rozumiesz, to nie masz pojecia o tym co robisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazik,. nie rob mi laski ze mna rozmawiasz.

Nic mnie nie obchodzi CPK. Czesto czytam ich materialy, bo sa .. bardzo dobre.


zamiesciles to dobrze.
Awantura zaczela sie od ostatniego arytkulu CPK ktory ja zmiescilam.. moze zle zroumialam.
jestem za tym
zeby korzystac z doswiadczen dobrych , nawet jesli urodza sie w lesie .
jesli ojcowie wymysla cos dobrego- to tez dobrze. Nie dziele i na dobra sprawe malo odrizniam te organizacje , bo mnie to zwyczajnie nie
obchodzi.


Ostatnio zmieniony przez leni56 dnia Pią Kwi 03, 2009 21:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton..czasami krzyczeć się nie da...po prostu nie da....wolałabym ,żebyś był mężczyzną który nie stoi po stronie przemocy , niż tym, który stoi po stronie kobiet....


alma to jest kwintesencja .

kaziku tak bedzie uczciwie. I moze lepiej.
Nie stoj po stronie kobiet.
Badz przeciowko przemocy.

Nie narzekam na polskie prawo, zwyczaje, obrządki, tradycje i historie, tylko staram się pomagać zrozumiec i czynić zmiany w swoim życiu wszystkim, którzy tego potrzebują

jakbym byla facetem tez bym nie narzekala. Chyba
ze na place i warunki pracy.
Njapierw mamusia potem zona.. wikt opierunek
ona musi on moze .


Ostatnio zmieniony przez leni56 dnia Pią Kwi 03, 2009 22:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 13 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group