Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobieta w Polsce- te brzydkie feministki : poczytajcie ,
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marysiu, pozdrawiam Ciebie. lecz wybacz nie zgodze sie na seksizm na forum . szukam tez tego jednego procenta mezczyzn- ofiar przemocy.?
Zdarza sie ze trafiaja tu mezczyzni ofiary . Czy zostali zignorowani?
Nie. Nie zostali .
Natomiast zdrowy seksistowski smiech , ktory nazwalam rechotem, ,zniesmaczyl mnie.
Byly juz proby ograniczania dostepu do wiedzy.
Tresci feministyczne?
Tresci femistyczne sa nieodpowiednie na forum o przemocy.?

Co rozumiesz przez tzw " tresci feministyczne?

bo ja rozumiem godnosc kobiety, jej prawa juz istniejace , ale i prawa ktore maja kobiety w UE a Polki sa ich pozbawione oraz umiejetnosc korzystania z prawa. Rozumiem edukacje kobiety, rozbudzanie swiadomosci swoich praw i mozliwosci. Obalanie i prostowanie polskich mitow i niechlubnych tradycji i stereotypow na role i miejsce kobiety w spoleczenstwie i rodzinie.

Czy to jest zabronione?
Czy samoswiadomosc i wiedza zagrazaja kobiecie? czynia ja bardziej podatna na przemoc?

Czy my jestesmy w demokratycznej Polsce ?

czy w wyizolowanej niszy wirtualnej , gdzie dozwolony jest jeden dyrygent, jeden glos w chorze i jeden akordeonista?

Nie propaguje na forum tresci obscenicznych ani zadnych innych zabronionych prawem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli mogę się wtrącić.. odnoszę wrażenie ,że prowokujesz Leni
Określ mi co to jest ten rechot seksistowski- bo raczej nie ze strony marasa ani echnatona..... A Echnatona stawiasz nagle w świetle:... my kobiety- on facet więc trzyma z facetami. Czy próba rozładowania napięcia ,jakie stworzyłaś, przez Marasa jest seksizmem?
Czy, jeśli ktoś powie coś ,co niezgodne jest z twoim widzeniem świata i męzczyzn to już wróg? Bo ja odnoszę takie wrażenie.....
Również mam odczucie że widzisz tylko biel i czerń.....
Piszesz dużo... częśc z tego co piszesz pomaga innym ale i szkodzi...
To nie jest tak że faceci są źli... a te biedne kobiety wciąż mają pod górkę... istnieją związki pomiędzy kobietami a mężczyznami wolne od przemocy,oparte na zaufaniu, współpracy i miłości..... Nie można skreślać takich związków i sytuacji.... dziewczyny i faceci którzy tu trafiają mają doświadczenia w złych związkach ale mają szanśe na wejście kiedyś w coś harmonijnego.. gdzie kobieta i mężczyzna sa partnerami.....
Tak mamy ułomności prawne i inne spekty do porawy ale zamiast zając się pustą polemiką, może byś spróbowała zająć się sposobem wpłynięcia na kształtowanie się nowej ustawy dot przemocy w rodzinie?


A co do forum to nie odniosłam wrażenia że są tu gwałcone prawa kobiet lub że panuje jakiś szowinizm...jeśli masz coś do Kazika- załatw to na pw, to będzie rozsądne. Nie wprowadzaj bezsensownych dyskusji.

Może nie zrozumiałam twojego przesłania...może nie odczytuję intencji... ja widzę tu chaos i zamęt.... niestety
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikola, Kulerzynka, Marysia. Jestescie
Panie zawodowymi pomagaczami.
Staram sie zrozumiec ze zycie widziane oczami pomagacza ma inne kolory. niz to samo zycie widziane oczami ofiary.

Jestescie zawodowymi pomagaczami. Po pracy wracacie do domu, do swoich mniej lub bardziej dobrych szczesliwych rodzin.,

Jedno pranie mozgu juz mam za soba . Kazda piszaca tutaj ofiara tez.


Nie oczekuje od terapeuty aby wymodelowal moje zycie wg
Jego uznania.

Od terapeuty oczekuje odpowiedzi na pytania, ktore ja zadaje i wsparcia mnie w celach ktore ja wybieram.
Nie oczekuje od terapeuty aby wpajal mi swoje wlasne wartosci ale pomogl mi odnalezc moje. / zagubione przez zycie w przemocy/ .
Jesli wybrany terapeuita jest np muzulmaninem lub hoduje slimaki warunkiem terapii nie moze byc przejecie przez pacjenta przekonan i hobby terapeuty.
I .. terapeuta zawsze pelni role sluzebna wobec pacjenta.

Prosze wyobrazic sobie sytuacje ze terapeuta w pewnym momencie wyglasza pacjentowi tekst :

pan/ i/ mnie zawiodl, pan mnie oszukal, a ja panu ufala/e/m ! Myslałe/a/m ze pan jest madrzejszy, ale pan nie jest madry, pan chce przejac moje kompetencje, pan chce zajac moje miejsce itd.. pana poglady sa glupie, pan nie lubi slimakow, i nie jest muzlmaninem" itd.

Jak male poczucie własnej wartosci musi miec taki terapeuta.aby w
pacjencie zobaczyc zagrazajacego mu wyimaginowanego wroga .?

czy bywaja tacy terapeuci?
jak powinien zachowac sie pacjent w takiej sytuacji?

Pytanie: czy na forum sa aktywni certyfikowani terapeuci?

Jesli tak,jesli jest to rodzaj terapii przez internet - pelny dostep do forum powinien byc obwarowany kontraktem z jasno sprecyzowanym programem .

Poki co to jest forum, tylko forum. otwarte dla kazdego. madrego glupiego, wyksztalconego i prostego .
Ofiary przychodza tutaj porozmawiac, zapytac o interesujace je kwestie, po wsparcie i zrozumienie.

Praca terapeutyczna odbywa sie w gabinecie psychologa lub na grupie.

Rzucam pomysl;: wirtualne
grupy zamkniete. Chetni moga brac udzial w terapi zamknietej prowadzonej przez zawodowych pomagaczy .

Mamy wsrod aktywnych na forum pomagaczy jednego psychologa/ moge sie mylic/ ale dzieciecego. Mamy 2 policjantow, pracownikow socjalnych o ktorych pracy dokonaniach nic nie wiemy.
Z imienia i nazwiska znamy jedynie Kazika- i zaliczam mu to na duzy plus.


.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upatrywalam ,ze I Centrum Praw Kobiet i Razem Lepiej sa naturalnmymi sojusznikami kobiet dotknietych przemoca.
Kaziku nie podoba mi sie,ze w dyskusji wlaczone zostaly konkretene organizacje.
Nie bylo zamiarem dyskutowanie o organizacjach ale - przypominam - o kobietach w Polsce!
Precietnej kobiety nie interesuja walki pomiedzy organizacjami :
ale ich wlasne prawa w tym kraju.
Rowniez prawo do swobodnej wypowiedzi.

Powrót do góry


Echnaton



Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 3245
Skąd: pod laskiem
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:01 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wiesz Leni, ze czasami żałuję pewnych swoich spraw związanych z Tobą. Mówimy jednak dwoma innymi językami, ja językiem żyrafy Ty językiem szakala. Trudno w tym znaleźć porozumienie....
_________________



prosze bardzo:
od tego sie zaczelo:

ja o organizacjach pomagajacych kobietom . Kazik odpowiada:

Wiesz Leni, ze czasami żałuję pewnych swoich spraw związanych z Tobą. Mówimy jednak dwoma innymi językami, ja językiem żyrafy Ty językiem szakala. Trudno w tym znaleźć porozumienie....

Co to jest?
to jest atak personalny w trakcie merytorycznej rozmowy.

Jakich pewnych spraw?
Nie widzialam Kazika na oczy.
To, z e mi pomogl, co podkreslam przy kazdej okazji: nie oznacza ze jestem zobligowana do slepej lojalnosci wobec wodza , bez prawa do wlasnego zdania.
Przeczytaj dokaldnie ten topik i dostzrez ze zrobilm co moglam aby zakonczyc dyskusje , widzac ze do temetu dobrali sie ojcowie.
Kto ja nakrecil?
Zart o beczce?
gdzie pol slowem napisalam o swojej worgosci do mezczyzn?
Napisalam,ze w okresie walki- nie ma mowy o porozumieniu i dialogu pomiedzy sprawca a ofiara poniewaz w tym to okresie kobieta szzcegolnie bolesnie dowiaduje sie ze jej prawa sa fikcja a jej problem pogrrdliwie nazwany " znetem" . W identycznej sytuacji jest i mezczyzna>
Dlaczego? a dlatego,ze prawo jest zle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Póki co obserwuję wątek. Znowu zmiana tematyczna. Dyskutowaliśmy juz kilkukrotnie na powyższe kwestie. Ponadto zaufaliśmy Ci, który to już raz 3 ? nieważne . Uważam że wnioski z tego jakieś wyciągniesz... jeśli nie to trudno.
Jak mawia mój znajomy - "słońce świeci a karawana jedzie dalej".
Czasami trzeba być bezpośrednim i stanowczo powiedzieć dość aby nie było za póżno.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podsumowanie:



http://www.forum.wstroneojca.pl/index.php?showtopic=8477
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz przyklad

Jednym z osób, ktore zglosiły się do organizacji broniących praw ojca jest mój mąż.
Załozył mi sprawę o ochrone dóbr osobistych,żąda m.in. 25 tys odszkodowania. Zada abym odwołała m.in,ze niszczy dzieci emocjonalnie i ze uczynił ze mnie osobę bezdomną i bez środów do zycia. Jednym słowem mam odwołac prawdę...a on chce za wszelką cenę udowodnic ,ze to on jest ofiarą....bajka
Manipulacje sprawców przemocy nie mają konca, czy to na niwie prywatnej , czy w instytucjach...wiemy o tym doskonale

pozdrawiam wszystkie kobiety walczące o swoje prawa

Laura bardzo dziękuję za link
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.forum.wstroneojca.pl/index.php?showtopic=9797
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”


Ostatnio zmieniony przez Echnaton dnia Nie Kwi 05, 2009 17:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam sie zarumienic? ani mysle. Ty rowniez podlegasz ocenie.
To Ty sie wstydz.
Zemsciles sie na Maszy bo nie zaspiewala w Twoim chorze?

Masz problem kolego. Wiadmome to jest nie od dzis.
Jestem spokojna, ze przyjdzie dzien kiedy maska spadnie Albo ktos Ci ja zdejmie.
Nie, nie: nie zobaczymy,ze krol jest nagi.
Zobaczymy,ze krola nie ma. Byla tylko maska. Tylko obraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie mściłęm sie na nikim, Maszy starałem sie pomóć jak umiałęm najwięcej, ale....pewnei neiskutecznie. I jesli nie umiałem pomóc to zemsta? Cieakwe. Tylku guru jest nieomylny. Oprócz tych spraw ze strony ojców dostałem także wiele ciepłych pozdrowień na forum Laury. To są dwa przeciwstawne fora, niechaj się między soba godza lub bija. Od poczatku ani jedno ani drugie nie było mi pisane ani bliskie. Nie jestem ani za męskim ani żeńskim szowninizem, obarazniem czy światem bez kobiet czy bez mężczyzn. Ja wiem, zę w świeice sa role dla kobiet i mężczyzn, może rózne, może niesprawiedliwe, może warto walczyc o ich zmiane, ale mój świat skada się z kobiet i mężczyzn. Jesli ktoś buduje świat na zasadzie - tylko chłopby, albo tylko baby to patrzę na niego z politowaniem. Przynajmniej dziś niemożliwe sa żadne formy ekstermiancji żadnej z płci. A każdy kto do tego nawołuje jest co najmniej psychiatrycznie podejrzany....

Jesli jednak skrzywdziłem Maszę - jak twierdzisz - to ją serdecznie przepraszam, klekam na kolana i mówie z cała stanowczością - Nigdy nie było moim zamiarem obrażanie, krzywdzewnie innych, więc jeśli to się stało to...było nieuswiadomione przeze mnie. I nawet nie wiem kiedy.

Na swoje usprawiedliwienie mam jeden kawałek:

http://www.youtube.com/watch?v=-s0ODtXfU3A&feature=related
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”


Ostatnio zmieniony przez Echnaton dnia Nie Kwi 05, 2009 18:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marysia"
Współpracownik NL psycholog
Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 383
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej już nie ma nic wspólnego z rozmową o konieczności edukacji kobiety o rozbudzaniu swiadomości jej praw i możliwości.

czym innym jest dążenie do równouprawnienia a czym innym walka z mężczyznami.

teraz jesteśmy wszyscy raczej świadkami konfliktu między dwojgiem dorosłych ludzi. myślę, że to nie jest dobre miejsce na rozstrzyganie tego sporu.

zastanawiam się komu i do czego potrzebna jest w tym sporze publiczność. jaką rolę mamy w nim pełnić? czy na pewno chcemy? pomyślcie o nas, proszę.

zgadzam się z Kulerzynką, że temat należałoby zamknąć.
marysia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro zamknąć....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group