Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak się kopie lezacego..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masza35....kiedys pisałam o tym,ze brakuje nam spotkań, takich oko w oko,
by odreagować, wyjaśnić różne sprawy....gdy chodziłam na grupę, zazdrościłam alkoholikom.... oni mieli swoje sobotnie wyjazdy, wieczory przy kominku , jakieś wspólne wypady w czasie urlopów...a my..współuzależnione swoja czarna samotna dziurę..i dalej nic sie nie zmieniło...Może gdybyśmy raz na jakis czas mieli okazje pobyć, poużalać i posmiac się we własnym towarzystwie, bardziej byśmy sie rozumieli..a tak..czarna dziura....ja nie wiem czy czuję niesmak, nie wiem czy w ogóle cos czuję...czasem tylko jest mi przykro.....
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alma odpisalam Ci na pw
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak czytam i czytam...
myśle że osoba doświadczająca przemocy oczekuje od forum NL zrozumienia i cierpliwości, a nie kolejnych ataków, ataków to ona ma już dosyć w realnym życiu, ofiara przemocy często pisze pod wpływem chwili, czegoś co aktualnie sie wydarzyły, czegoś bolesnego, kolejnej tragedii.
dlatego też moze zdarzyc sie ze napisze jakies "ostrzejsze" słowo, ale wówczas , jako ofiara powinna sie spotkac ze zrozumieniem, a nie atakiem, pomocą ... a złośliwości to nie jest pomoc, osoby pomagający powinny byc w stanie sie od tego powstrzymać, nawet jesli czują sie urażeni, powinni panować nad tym co piszą, a nie obrażać się, na tym polega "profesjonalna postawa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marchewka34



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 85

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie moderatorzy.
Takze nie podoba mi sie cala ta dyskusja , przepraszajace i tlumaczace sie dziewczyny, wyrzucanie po raz kolejny Leni . Przeciez tutaj nie pisza barany , jesli ktos ma ochote podejmie tematy kontrowersyjne mniej czy bardziej , kto inny przejdzie obok. To tylko swiat wirtualny , w rzeczywistosci kazdy sam odpowiada za swoje postepowanie, tutaj moze dac upust tylko emocjom. Masza , Maga , Leni , oraz dziesiatki innych dziewczyn na codzien zmagaja sie z problemami ktore moga przerosnac jedna osobe. Gdy ma sie do czynienia bezposrednio z psycholem mozna rodzaj meski czy zenski znielubic. Dla mnie Leni robi kawal dobrej roboty , nie jest jednak gotowa aby sobie skutecznie pomoc. Moim zdaniem nie jest to powodem aby zostala usuwana z forum
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.. Smile ....maga, marchewka..dzięki,ze rozumiecie to, co ci, co powinni rozumieć , nie rozumieją....czy przychodząc tutaj, wiedzieli co ich czeka??..z kim mogą mieć do czynienia??..tutaj spokój...to abstrakcja....tu każdy jak wulkan...ale przecież powinni, w końcu sa po fachu.......
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłuchajcie, o wielcy, którzy zadeklarowaliście pomoc..dziewczyny przez was płaczą...taka trauma im nie jest potrzebna....płaczą sobie po cichu..może płakały wcześniej....tylko bały sie powiedzieć....pomoc to pojęcie względne.....ale prawdziwym odnośnikiem jest odczucie z tej drugiej strony, strony, której pomagam...ja tak do końca nie mogę w to uwierzyć...wsadzić głowę w piasek, a po cichu karać... proponuje ustalić zasady, dla tych , którzy ..maja prawo tu istnieć....uległość, potulność... bezwzględne przyznawanie racji......i ślepa wiara w....słowa niekoniecznie prawdziwe...
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie radzicie sobie z nami..może nie ogarniacie obrazu całości...rozumiem....i podziwiam, cały czas to mówię, ze mieliście odwagę się zadeklarować...ale chyba was to trochę przerosło.... lekceważenie, omijanie tematu, wykluczanie... to chyba przemoc emocjonalna, a nie ma nic gorszego jak wykluczenie drugiej osoby ze swego świata..a nasz świat na chwilę zaistniał tutaj...ale jak widać niema w nim miejsca... dlaczego nikt z was nie podejmie sie polemiki, dyskusji..skreslic i problem z głowy....skąd ja to znam....
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....i jeszcze każecie nam się być wdzięcznym, za to ze jesteście....
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No..pełno was..a jakoby nikogo nie było...
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.............moja wina..moja wina..moja bardzo wielka wina...jak zawsze i wszędzie....
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę myślicie, że leni tu nie ma z powodu poglądów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu zadajesz pytania...
a odpowiedzi jak nie ma tak nie było...

szkoda słow..
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fifiola..a pozostalych nie ma z jakiego powodu??
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masza, bycie ofiarą nie daje Ci prawa do zjechania drugiego człowieka.
A psycholog, czy policjant też ma emocje.
To przykre, że myślisz nienawiścią i masz tyle pogardy dla drugiego człowieka. I nie pisz, że to z powodu tego, co przeszłaś. To Cię nie usprawiedliwia.
leni odeszła z forum, bo kłamie i manipuluje. Nie możemy na to pozwolić, bo po Waszej reakcji widać dramatyczne skutki.
Masza, już wybrałaś. Współczuję i nie pogłaskam. Jako człowiek, nie psycholog.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytaj to co napisałas Fifiola ...
i przeczytaj to co ja napisałam...

i nie trzeba byc psychologiem aby odruznic gdzie jest zjechanie drugiego człowieka...

To ja Ci wspołczuje...brak Ci elementarnych zasad...wybacz, ale powiem to głosno...
a wpisy osob doswiadczajacych przemocy swiadcza wyraznie ,ze jestes w bledzie...
tłumaczyc Ci sie wiecej nie bede...tłumaczys sie bede w Sądzie...sprawiasz wrazenie jakbys nie znała tematu przemocy...a napewno daleko Ci do zrozumienia psychiki ofiary...

przykre
zreszta nie kazdy psycholog zna sie na rzeczy...trudno

madremu dosc

pozdrawiam kobiety walczace o swoje prawa..
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke


Ostatnio zmieniony przez Masza35 dnia Pon Kwi 06, 2009 22:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 19 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group