Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

??? dochodzenie w praktyce Policji w spr 207 kk ???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 2:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazik
odpowiadam tu, żeby nie zaśmiecać wątku Lei,
Cytat:
Dobre! Czyli jednak wiedział podpisując umorzenie, że istnieje przemoc bo przeciez sam wnosił aktoskarżenia? Sytuacja jak z Kafki....

Masz skany obu dokumentów, zerknij.
I jeszcze jedno, na rozprawie karnej, która odbyła się PRZED datą umorzenia dochodzenia, mąż poinformował sąd o tym fakcie - jako argument, że ja go bezpodstawnie ciąglę pomawiam o znęcanie.
Po rozprawie dowoziłam jeszcze dokumenty - które, co prawda zostały uznane, za nieprzydatne, ale w związku z tym na pewno po tym jak on już wiedział, że sprawa jest umorzona, prowadzone jeszcze były czynności.
Najpierw myślałam, że może pomylił z odmową wszczęcia, ale nie on wyraźnie stwierdził, że sprawa się zakończyła,
Potencjalnie podejrzany wiedział o umorzeniu postępowania, zanim zostało zamknięte i gdy jeszcze były podejmowane czynności dochodzenia.
Muszę tylko sprawdzić, czy znalazło to się dokładnie w protokole z rozprawy, najwyżej będę wnosić o sprostowanie protokołu.
Daty mówią same za siebie.
Szkoda, że załapałam to, już po wysłaniu zażalenia.

Termin posiedzenia sądu w sprawie zażalenia już wyznaczony na 3 lipca, jestem ciekawa jak sąd do tego podejdzie.
A i jeszcze jedno nt. TEGO prokuratora: na pierwszą rozprawę w sprawie 207 kk - po prostu nie stawił się żaden prokurator. A jako ze nie było informacji, że przestał popierać akt oskarżenia, rozprawa odbyła się bez prokuratora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez sie ciesze ze znalazlam to forum i jak czytam to wszystko to wiem ze to nie bedzie proste zeby miec spokoj ile musimy probowac zeby sie udalo?tez miala byc sprawa z urzedu i co ?dostalam papier ze dochodzenie umozono z braku uzasadniajacych dowodow a on smial mi sie w zywe oczy ze nic mu nie zrobia i walczy nadal zlozylam kolejny wniosek zlozylam zeznania i jak zdazylam zauwazyc policja nie jest zadowolona z mojego ponownego wniosku.widac ze robia to bo musza ale zero zaangazowania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jesteśmy odpowiedzialni za działnie innych, jesli mozemy - motywujmy je do zmian, a jesli to nei jest możlwie to zmieniajmy siebie.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh Kazik....

Motylko- najlepiej jest pokazać im swoje zdeterminowanie
że walczysz i się nie poddasz,
wtedy może inaczej podejdą do rozwiązania Smile
pokaż im że jesteś twarda i że wiesz co ci się od nich należy- w końcu walczysz o godne życie- stanowczość w działaniu jest tu nawet wskazana

przytulam mocno Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście uważam, ze każda sprawa zależy od anszej determinacji i naszego zaangazownaia! Widziałem wiele spraw, któe było skazane na pożarcie i złe zakończenie a jednak zakońćzyło sie dobrze, bo wierzyłem w ich szczęśliwe zakończenie. Nie jesteśmy po to aby patrzec na czyjeś fochy czy zniecierpliwienie, jesteśmy po to aby zwyciężyc w naszej, słusznej i sprawiedliwej sprawie. W każdej walce, w tej z instytucjami - także!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam taki glupi charakter ze szybko trace wiare jesli cos jest nie tak nawet wtedy gdy dostalam pismo o umozeniu postepowania wpadlam w dola i nie odwolalam sie dopiero kolezanka ktora sie zna na tym doradzila zebym napisala wniosek o postepowanie wobec niego .bede walczyc dla dzieci dla spokoju bo musze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zlozylam zeznania na policji ostatnim razem kierowalam sie tym ze maz pije uznano ze stad te zabuzenia agresja i t.d,to byl blad bo on czy pil czy nie jest taki sam .moje obecne zeznanie brzmi naduzywal ale od pol roku nie pije i jest to samo.a jeszcze leprze jest to ze zaczal pic schodze mu z drogi jest w miare spokoj ale nie wiem jak dlugo ;[ale moze powinnam to powiedziec chociaz policja wie bo im mowilam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno tu nie byłam.
Sprzątałam sobie w głowie różne sprawy. Trochę się wydarzyło w moim życiu w ciągu ostatniego miesiąca...
Pokrótce:
sprawa o rozwód: we wrześniu w końcu badanie w RODK - boję się jak diabli, nie wiem czego się spodziewać,

Karna I - jestem w trakcie składania zeznań - tzn. ciąg dalszy we wrześniu - na pierwszym terminie zeznawałam bite 2,5 godz., na następny terminie będę kończyć - straszne przeżycie, nie sądziłam, że to będzie takie trudne
Najgorsze było to, że wzystko tak wyraźnie czułam: ból głowy, ból pleców - po uderzeniach, tak jakby bił mnie w trakcie przesłuchania...
Wrrrrrr

Sprawa karna II tzw. jak u Kafki - umorzona, zażalenie utrzymane w mocy przez sąd, więc zostaje kasacja - o ile zdecyduje się na ten ruch Rzecznik Praw Obywatelskich albo Strasburg...
Ale szczerze mówiąc nie mam już siły na przepychanki.
Zastanawiam się czy nie odpuścić i skupić się na tej sprawie, która już toczy się przed sądem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy jak Ty do tego podchodzisz, to Twoja sprawa, Twoja walka i konieczny jest bilans zysków i strat. W końcu będziemy Cie wspierać w jednej i drugiej decyzji ale decyzja może być tylko Twoja. Cieszę się, ze znów wróciłaś do nas i wiele sie wydarzyło ...mam nadzieję, zę to pozytywne zmiany w Twoim myśleniu, działaniu i oczekiwaniu....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jujcia kochanie stęskniłam się za tobą...... odezwę się jutro na tel koniecznie.....
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jiujia Smile także oczekiwałem Twojego powrotu


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jednak umorzenie dochodzenia - (podtrzymane przez sąd) nie musi oznacać, że sprawa jest definitywnie zakończona

Parę dni temu, dostałam "do wiadomości" pismo do prokuratury, w którym Rzecznik Praw Obywatelskich zażądał przesłania akt zamkniętego dochodzenia.

Trochę bezpieczniej się czuję, wiedząc, że jak jeden organ nawali, to jest ktoś, do kogo można się zwrócić o interwencję.

Rzecznik Praw Obywatelskich jest w moim przypadku instytucją zdecydowanie przyjazną.
W przeciwieństwie do policji i prokuratury.
Sądy zaledwie (aż?) pół na pół.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Tobie rzecznik pomoże? Przejrzy i nic. Nie ma żadnych uprawnień aby spowodować ponowne wszczęcie sprawy.

Ściema.
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co jest lepsze, czy złudna nadzieja dawana przez przedłużenie sprawy przez biuro Rzecznika czy też naga prawda ofiarowana przez sądy?

W wielu sprawach bardzo ciężko udowodnić winę, bo...nie przygotowaliśmy sie do tego należycie wierząc w to, że ten nasz partner jest po naszej stronie barykady a my nie zbieramy "haków" na naszych przyjaciół. Gdybyśmy od początku dostrzegli, że to przemoc a ten nasz partner to wróg a nie przyjaciel to....być może nie dosżło by do przemocy a jesli by doszło to mielibyśmy takie argumenty, ze każdy sąd przynałby nam rację. Sądy oceniają tylko zgromadzone przez policje i prokuratora dowody, jeśli sa za słabe sprawę kończą uniewinnieniem, jesli sa mocne i bardzo mocne sprawa kończy sie skazaniem.

czasami myślę, ze inne instytucje niż sądy często karmią nas iluzjami...ale...oczywiście mogę się mylić!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam w moc Rzecznika nie wierzę. Nie ma prawie żadnych uprawnień. Nic, jedynie pisanie pism, na które i tak nikt nie odpowiada albo odpowiada bzdury, aby Rzecznik nie wnikał.
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group