Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziecko bijące ojca
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
duke



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurator był i u mnie i u niej w połowie czerwca na wniosek sędziego ponieważ złozyłem sprawę o rozszerzenie kontaktów (ex zostawiała dzieci same gdy odwoziła swojego faceta na dworzec PKP w poniedziałki rano a dzieci się bały i dlatego nie mogąc na nią wpłynąć rozmową wystąpiłem o dodatkowe wszystkie niedziele, tak abym mógł je w poniedziałki rano odwozić do szkoły). U mnie wszystko OK, pokoje dla dzieci widział, dom widział. U niej była pani kurator i nie dość iż dzielnica kryminogenna to jeszcze ta córka zapytana przez nią o tatę nabluzgała jej cudów które ją mama wyuczyła.
Pozdrawiam
duke
Zapomiałem dodać iż za pierwszym razem jej nie wpuściła a z rozmów z sąsiadami wynika że słyszeli jak ostatnio przy policji wyzywał mnie jej ojciec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem że to trudne, ale jeszcze chyba trzeba poczekac...
procedury prawne roche trwają
pomimo tego że pośpiech jest wskazany

jeśli kurator jest rozsądny i dobry obserwator to zauważy co się dzieje i złozy odpowiednie pismo do sądu..
jedyne co można teraz zrobić to czekać...


dzieci mają obojga rodziców nawet po rozwodzie
i tatę i mamę
koniec małżeństwa nie oznacza końca rodzicielstwa...
dzieci nie powinny byc instrumentem do odgrywaniu się na małżonku...

Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duke rozumiem
czyli aktualnie jest oczekiwanie na badania w RODK
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duke napisał:
Kurator był i u mnie i u niej w połowie czerwca na wniosek sędziego ponieważ złozyłem sprawę o rozszerzenie kontaktów (ex zostawiała dzieci same gdy odwoziła swojego faceta na dworzec PKP w poniedziałki rano a dzieci się bały i dlatego nie mogąc na nią wpłynąć rozmową wystąpiłem o dodatkowe wszystkie niedziele, tak abym mógł je w poniedziałki rano odwozić do szkoły). U mnie wszystko OK, pokoje dla dzieci widział, dom widział. U niej była pani kurator i nie dość iż dzielnica kryminogenna to jeszcze ta córka zapytana przez nią o tatę nabluzgała jej cudów które ją mama wyuczyła.
Pozdrawiam
duke
Zapomiałem dodać iż za pierwszym razem jej nie wpuściła a z rozmów z sąsiadami wynika że słyszeli jak ostatnio przy policji wyzywał mnie jej ojciec.

współczuję, duke
nie zrażaj się tylko myśl o Waszych Dzieciach, One są jeszcze bardziej bezsilne, staraj się Im na ile to możliwe być oparciem i zachętą do bycia dobrymi, własnym przykładem chroń je przed tą wojną, to najcenniejsze co możesz Im dać, Im i Żonie
jeszcze może być różnie w życiu
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
duke



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras napisał:
Duke rozumiem
czyli aktualnie jest oczekiwanie na badania w RODK


Jeszcze nie. Kolejna sprawa o rozszerzenie kontaktów na której zapewne sędzia zapozna się z wynikami wywiadu środowiskowego jest we wrześniu i wtedy chyba zapadnie decyzja o badaniach RODK.
Pozdrawiam
duke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja toche nie rozumiem jak to mozliwe zeby 9 letnie dziecko, ktore ma dobre relacje z ojcem, nagle pod wpływem matki w krótkim czasie zaczeło sie zachowywac tak jak opisuje Duke. 9lat to juz spora panna, widzi co sie dzieje, rozumie, ma swoje zdanie...to dla mnie takie troche nie do pojęcia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tym bardziej że młodszy brat oparł sie działaniom matki, co z kolei sugerowałoby że bardziej zwiazany z ojcem niz siostra, no sama nie wiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
duke



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 13

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znasz ich mamy. Dzisiaj policja sporządziła notatkę oraz wraz z wywiadem środowiskowym przeprowadzonym przez dzielnicowego wysłała do sądu z wnioskiem o nadzór.
Pozdrawiam
duke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na jakiej podstawie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może wniosek o wgląd w sytuację przesłano do Sądu ? To miałeś na myśli Duke ?

Wywiad środowiskowy to zupełnie odrębna inaczej regulowana kwestia i poniekąd niezwiązana z naszym tematem. Chyba, że jest coś o czym nie pisałeś tutaj ?


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
duke



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 13

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zrozumiałem dokładnie o czym rozmawiał dzielnicowy z jedną panią KOmendy Miejskiej. Razem zastanawiali się nad sporządzniem Niebieskiej Karty. Wyszło na to iż ta karta w moim przypadku niezbyt wiele da a bardziej pomoże mi to co dzielnicowy wysmaruje do sądu. Kazali mi tylko podać sygnaturę akt sprawy o wydanie nakazu wydania dzieci.

Dziś byłem przesłuchiwany w sprawie uporczywego uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Śmieszne to i zarazem tragiczne bo była żona zgłosiła takie zawiadomienie tydzień po tym jak wyprowadziła się z miejsca dotychczasowego zamieszkania i przez ponad dwa miesiące nie wiedziałem gdzie mieszka. Dlatego za te dwa miesiące nie zapłaciłem jej alimentów (nie znam nawet numeru konta), ale gdy sędzia na rozprawie nakazała jej podać mi adres to zapłaciłem. Ale sprawa ma bieg i musiałem być przesłuchany, pokazać kwity przekazów pocztowych i dopiero teraz może być umorzona.
Pozdrawiam
duke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli złośliwość w/g mnie lecz dobrze że ta sprawa odnośnie alimentacji zakończona pozytywnie.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group