Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mąż policjant - dręczyciel
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie czy prokuratura może nie przyjąc wycofania do zażalenia o umorzeniu sprawy?


Nie rozumiem o co ci chodzi Sad
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadek jest taki: prokuratura umarza postępowanie ale pokrzywdzony odwołuje się od postanownienia o umorzeniu (pisze zażalenie do decyzji o umorzeniu). Sprawa więc toczy się dalej tylko że już na wyzszym szczeblu. Jednak pokrzywdzonemu sprawca grozi, , co powoduje że pokrzywdzony się boi i wycofuje zażalenie z uzasadnieniem takim, że to z powodu gróźb sprawcy. Czy w takim przypadku prokuratura może tego wycofania zażalenia nie przyjąc z powodu jego uzaadnienia i toczyć postępowanie dalej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że może, ale nie musi. Upewnij się! Shocked
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mężem moim mam jeszcze jeden kłopot. Mianowicie ma on bardzo wymyślne potrzeby seksualne. Będąc w domu cały czas w zasadzie oglądał ***, w internecie, na DVD, TV, ale to *** zawierało także filmy gdzie zwierzęta (np. pies, koń) uprawiały seks z kobietami, podnieca go też *** ze starszymi kobietami itd. Biorąc pod uwage również fakt, że chciał min. kąpać się nago ze staszą córką te jego zachowania wydają mi się iepokojące. Chcałabym te jego skłonności wykorzystać w sądzie w sprawie o dzioeci, ale mąż wmawia mi że kąpanie sie nago z dziećmi to norma, tak robią wszyscy jego koledzy, więc nie jestem pewna czy aby dobrze zrobię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe,

To zadna norma, on klamie. Porozmawiaj o tym z psychologiem, ktory moglby do sadu wydac opinie, sedzia bedzie uwazal inaczej niz on i to moze byc twoj as.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze starszą córką chodzę regularnie do psychologa i psychiatry. Problem polega na tym iż psycholog za bardzo nie chce podjąc tematu, sprawe odsyła do rozstrzygnięcia w sądzie. Póki co to po każdej jego wizycie u dzieci mam, zalecone podawanie straszej córce trzy razy dziennie po łyyżeczce melisy i odradzono mi pozostawianie dzieci samych z nim. Psychaitra i psycholog wydadza opinie jak sąd o nia wystąpi, tylko wtedy.
Co gorsza on oskarża mnie że zabraniając mu przebywania samemu z dziećmi przeciwdziałam ich dobru, że nasze małżeństwo nie udało się bo była dla niego zbyt łagodna i on to wykorzystywał, on mi wmawia że mam "nowego faceta". Ja już nie wiem jak mam z nim rozmawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałam dodać że według prokuratora takie zachowanie ojca w stosunku do dzieci nie jest niczym nienormalnym, również oglądanie *** z córką jest w porządku. Nawet powiedział mi, że dziećmi to sie przecież możemy podzielić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym napisal pismo do prokuratury i poprosil o odpowiedz na pismie, tak by prokurator na papierze sie podpisal, ze ogladanie *** w obecnosci dzieci jest w porzadku, jakby takie pismo z jego podpisem trafilo np do prasy lub telewizji, to bylaby to kompletna kompromitacja prokuratury, on to wie, dlatego na pewno pod czym takim sie nie podpisze, ale jest to metoda na zmuszenie go do podjecia jakis krokow,

Domagaj sie od nich odpowiedzi na papierze, moze pomysl o zaineresowaniu sprawa lokalne media, lokalna prase, nic tak dobrze nie dziala jak wystawienie sprawy na swiatlo publiczne

pozdrawiam,
P
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam odpowiedz na pismie, że sprawę w prokuraturze zgłosiłam celowo by wyrobić sobie dowód do sprawy o dzieci. A tak jeszcze pozatym krzywdzącym dla mnie pismem prokurator powiedział, że nie rozumie dlaczego tak zależy mi aby mężowi postawić zarzuty.Co nie jest prawdą, bo zależy mi wyłącznie na tym by móc żyć w poczuciu bezpieczeństwa, a póki co to mąż czuje sie bezkarnie bo jak mówi "ja jestem władza" i nic mu zrobic nie można. Ja już zwróciłam sie o pomoc do organizacji zajmującej się pomocom kobietom i dzieciom, powiedziano mi że juz zajęto sie moją sprawą, ale to wszystko toczy sie tak wolno. A tymczasem zbliża sie kolejna rozprawa o dzieci i kolejna wizyta męża....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akacja



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 88

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie sprawa jest bardzo niebezpieczna. Potrzebujesz adwokata(dobrego)!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam radcę prawnego-kobietę, droga jest strasznie, ja mieszkam w małym mieście, prawników jest tu wielu, do niej przekierował mnie prawnik, którego poleciła mojej mamy koleżanka-też radca prawny,, moja radca prawny prowadzi dużo spraw, jeżdzi po Śląsku na rozprawy, al;e czy jest dobra-to póki co trudno mi powiedzieć.

W środę w sądzie ja będę zeznawała, a ON będzie mnie przesłuchiwał, a ja nie potrafię bronic sie przed jego słowną agresję, wolałabym abym miał prawnika i on mnie przesłuchiwał

Akażdy JEGO przyjazd to groźby, to podważanie mojego autorytetu przy dzieciach, ciągłe jakież żądania i pretensje, jakieś oskarżenia i ON nadal mnie molestuje...A jak mam to wszystko w sądzie udowodnić, to są tylko moje słowa (tak powiedział mi prokirator, a ON wszystkiemu zaprzeczył) ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akacja



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 88

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy możesz zabrać ze soba tego radcę-jako pełnomocnika?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 4:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:


Akażdy JEGO przyjazd to groźby, to podważanie mojego autorytetu przy dzieciach, ciągłe jakież żądania i pretensje, jakieś oskarżenia i ON nadal mnie molestuje...A jak mam to wszystko w sądzie udowodnić, to są tylko moje słowa (tak powiedział mi prokirator, a ON wszystkiemu zaprzeczył) ...


Moze by go nagrac na magnetofon lub na kamere jak przyjedzie ?

pozdr
P
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akacja, tak ta radca prawny reprezentuje mnie w sądzie. To już druga moja sprawa w której mnie reprezentuje. Pierwsza była sprawą o alimenty, wtedy dostałam po 450zł na każde dziecko czyli w sumie 900, przy dochodach meżą 2400 (do tego się przyznał, ale dorabiał również dodatkowo, czemu zaprzeczył). Sędziną była panna bez dzieci więc chyba nawet duzo nam zasądziła. Jednak z prawnikami jest tak, że sama musisz im dostarczyć dowody, inaczej nic nie zrobią. Zobaczymy co będzie w srode. ON taktykę przyjął taką, że zgadza się na to co ja chcę, ale"z wielkim żalem i wbrew swojej woli", bo jak go szantażuję czyli co chce osiągnąć?! postanowienie sądu inne niż ja wnoszę?! to czemu od raze nie napisał czego chce tylko wymyśla jakies kombinacje?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dynamika, musiałabym to robić ukradkiem bo wiedząc , że jest nagrywany ON nie zrobi nic co mogłby posłużyć jak dowód przeciwko niemu. Pozatym o ile się orientuję sądy póki co nie dopuszczają nagrań jako dowody, bo nie mają sprzętu do ich odtworzenia.
Na razie chcę przedstawić w sądzie wydruki naszych rozmów z GG, gdzie piszę, że wychowanie dzieci pozostawi mnie i teściom (czyli moim rodzicom) i wydruki adresów stron www *** które odwiedzał (dla mnie niektóre są szokujące). Może dla sądu będzie to jakis dowód na to jakim jest ojcem i człowiekiem....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group