Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeczytajcie i napiszcie cokolwiek, błagam!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alisa



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam wszystkim za to że jesteście ze mną. Teraz dopiero stoję z boku całego tego wydarzenia i z dystansu patrze na tę wydarzenia, on raz chce bym wróciła, ja wtedy nie chce, innym razem sam nie wie czego chce i straszy mnie że wyrok samobujczy odłożył tylko na później. Ja teraz przechodzę wszystkie stany załamania psychicznego, to wysiada mi żołądek, bo mam wrzody, to chcę wskoczyć pod samochód, raz płaczę to znów jestem pełna euforii. A już było tak dobrze, że nawet zaczęłam pomagać koleżance, ale to chyba był błąd, bo ona mnie psychicznie niszczy i wysysa ze mnie wszystko co zdołam zregenerować...sama nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochana...skoncentruj się teraz na sobie.... potrzeba ci teraz sił i odpoczynku....
zamiast pomagać innym daj sobie pomóc, tez potrzebujesz tej pomocy, a dając się niszczyć może też skrzywdzić nie tylko siebie....
poszukaj wsparcia u psychologa, terapeuty.... grupa wsparcia?

ściskam cię mocno za rękę
Ania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alisa



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 22

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kulerzynko, chodzę do psychologa, nawet byłam u psychiatry i dostałam leki na depresję, grupy wsparcia w Pile niestety nie mamy, więc wspiera mnie tylko forum i mój syn, no i moja kicia. Dzięki za ściskanie mojej łapki...bardzo potrzebuję każdej łapki. Jak trochę się pozbieram to znowu się odezwę. Pozdrawiam cieplutko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aliso

pytałaś może w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pile

al. Niepodległości 37, 64-920 Piła

Telefon
(067) 349-12-08

(067) 349-12-09

(067) 349-12-10


pozdrawiam
Tomasz
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Alisa



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 22

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję Ci bardzo za te wiadomość, sprawdzę te telefony jutro, chociaż moja psycholog, powiedziała mi ze w Pile nie ma grup wsparcia dla osob uzaleznionych od przemocy i współuzależnionych AA. Sprawdzę jutro i Wam napiszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki wiec będziemy czekać.
Piła duża miejscowość w/g mnie i dziwnym wydaje się brak takowych grup. Lecz nie ma co wyprzedzać poczekajmy na Twoją odpowiedz


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marchewka34



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 85

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aliso
Przeczytalam Twoj watek i bardzo chcialam Ci pogratulowac przytomnosci umyslu. Moja reakcja na przemoc fizyczna z piana na buzi w roli glownej takze byla ucieczka,lecz przez pare lat nie potrafilam zadusic nadzieji i mimo sporej wiedzy dotyczacej alkoholizmu i przemocy pozwalalam na wkrecanie w nielogiczny swiat alkoholika i przemocowca. Zadbaj o siebie ,postaraj sie znalezc wlasciwego specjaliste , moze grupa Al-Anon(Piła ,Klub Abstynenta "Kotwica" ,ul. Kwiatowa 2)bedzie Ci odpowiadac?
Bardzo serdecznie pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M!ssundaztood



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: koło Warszawy

PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aliso, również jestem pod wielkim wrażeniem Twej wytrwałości i konsekwencji czynu. Moja matka nie była niestety taka jak Ty... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alisa



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 22

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, to nie jest tak, ja go nadal kocham, choć wiem że bardzo nas skrzywdził, rozsądek każe mi o nim zapomnieć, ale nie jest to łatwe, bo jestem już współuzależniona od przemocy i alko... Niestety w Pile nie ma już tego ośrodka na ul. Kwiatowej, także na AL. Niepodległości nie ma grupy wsparcia dla takich jak ja i mój syn. Są tylko dla uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Więc muszę radzić sobie sama, korzystamy tylko z psychologa i z pomocy psychiatry już wkrótce będziemy mieli pierwszą wizytę państwową, bo na razie tylko byłam prywatnie, a nie stać nas na leczenie prywatne. Mam chwile totalnego załamania i chwile euforii, jestem jak osoba niezrównoważona emocjonalnie, ale walczę o siebie i o syna, wiem że to wszystko wymaga czasu, by znowu być sobą, ale wiem że to się uda. Boję się czasem że nie wytrzymam tak dlugo, że nie dam rady....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marni



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 37

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Alisa
Sprawdź w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, bo przy PCPR są dyżury psychologa. Adres jest aktualny, bo dzisiaj tam specjalnie dzwoniłam pod nr(067) 349-12-08 i mnie przełączono do psychologa. Pani psycholog mówiła jednak, że lepiej żeby się umówić telefonicznie pod nr (067) 349-12-09

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile

al. Niepodległości 37, 64-920 Piła

Telefon
(067) 349-12-08

(067) 349-12-09

(067) 349-12-10

Fax
(067) 349-12-07

E-Mail
pcpr_pila@pro.onet.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
https://www.esp.sygnity.pl/

--------------------------------------------------------------------------------

Dyrektor: Anna Szarzyńska

E-Mail: dyrektor.pcpr.pila@op.pl


--------------------------------------------------------------------------------

Godzinny urzędowania:
poniedziałek - piątek : 730 - 1530

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alisa



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 22

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprzednio dzwoniłam pod te numery i powiedziano mi że nie ma takich grup wsparcia, teraz dzwoniłam pod nr. 67-349-12-09 i przełączono mnie do psychologa i okazało się że są takie grupy: dla współuzależnionych od alkoholu na ul. Polnej tel: 067-212-65-58, tam już byłam na początku po powrocie do Piły, dzwoniłam przed chwilą i oni nadal twierdzą że najpierw powinniśmy skorzystać z grupy wsparcia dla osób uzależnionych od przemocy w rodzinie, a takiej na dzień dzisiejszy w Pile nie ma, skierowali mnie na ul.Rydygiera, a tam powiedzieli, że może będzie na przełomie października i listopada, jest tylko grupa wsparcia dla ofiar przemocy, ale tylko dla osób przebywających w tym ośrodku: ul. Rydygiera- 067-349-09-69 i 067-349-09-70. Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie w pomoc dla nas, to dla mnie bardzo wiele znaczy że są ludzie którzy chcą pomóc bezinteresownie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aliso

Jeśli grupy faktycznie dopiero się tworzą to może warto udać się na konsultacje indywidualne . Stosowną Informację powinnąś otrzymać w Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile.
Naprawdę warto.

ps. w razie potzreby jestem dostępny na pw tego forum.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sysia



Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 16

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aliso, jak Ty możesz kogoś takiego kochać? Naprawdę nie rozumiem takich kobiet. To chore.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Sysio cieżko jest zrozumieć takową sytuację. Jednak tak właśnie jest. Takie procesy/zachowania/uczcia/emocje związane są ze zjawiskiem przemocy. Zapraszam Cię do czytelni.
Też kiedyś podobnie uważałem jak Ty jednak po dogłębnym zapoznaniu się z tematyką stanowisko uległo diametralnej zmianie.
Ponadto starajmy się nie generalizować.

pozdrawiam Cool
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sysia



Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 16

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dalej tak będę uważać. Też mam niełatwą sytuację i jakoś nie potrafię kochać ojca. To się nazywa toksyczny związek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group