Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Programy telewizyjne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka_konewka



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 21:50    Temat postu: Programy telewizyjne Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do forumowiczów (i szczególnie dla przedstawicieli FDN) odnośnie programów telewizyjnych odnośnie wychowania dzieci.
Co myślicie o takich programach? Który jest najlepszy?
Chodzi mi tu o naszą rodzimą Super Nianię i Świat Według Dziecka, ale też o zagraniczne programy. Pamiętam świetny program z Tanyą Byron. Niestety nie jest już nadawany Sad

Na co teraz warto zwracać uwagę w TV?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewo

Ciekawe pytanie zadałaś. W/g mnie programy TV mogą stanowić ewentualne uzupełnie, odcinek wiedzy odnośnie wychowania a raczej radzenia sobie z niektórymi zachowaniami naszych pociech.
Jak każdy program musi być nieco naciągany aby miał odpowiednią oglądalność tak działają media czy tego chcemy czy nie.

W przypadku porad, konsultacji można skorzystać z poradni psychologicznych (PP) , terapeutów a także organizacji pozarządowych zajmujących się ową tematyką. To w/g mnie jest wskazana ewentualność a dopiero potem możemy sobie uzupełniać wiedzę programami a nie odwrotnie.

Nie możemy polecić żadnego programu w TV z uwagi, iż nie są wyznacznikami a także z nimi w żaden sposób nie współpracujemy jako forum.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewka_konewka



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za szybką odpowiedź, tylko jest trochę nie do mojego pytania.

W poprzednim poście nie chodzi mi o to, żeby ktoś wskazał mi, zgodnie z którym programem TV powinnam wychowywać dziecko. Pytałam o to, na który program, zdaniem forumowiczów i specjalistów, warto zwrócić uwagę. Czy może lepiej dać sobie spokój z telewizją, wziąć książkę do ręki i na spokojnie coś poczytać (nie o wychowaniu dziecka, tylko ogólną).

Nie chce konsultować dziecka ze specjalistą przez ekran telewizora (jak mogłoby to być możliwe?), tego co widzę w TV nie biorę w 100% za prawdę. Moje pytanie dotyczyło opini forumowiczów o tym, który z programów jest najmniej naciągany.
Albo który najbardziej.

Wymiana poglądów to chyba nie kryptoreklama.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewka_konewka napisał:
Moje pytanie dotyczyło opini forumowiczów o tym, który z programów jest najmniej naciągany.
Albo który najbardziej.


Wyrwane z kontekstu ale...czy pytasz o działanie TV? Odpowiem też pokrętnie ale szczerze - TV produkuje takie programy jakie my chcemy oglądać, to my jesteśmy poniekąd twórcami tych wszystkich seriali, konkursów, tańców z nartami czy śpiewania zamiast grania. Więc i wszelkie programy edukacyjne są dostosowane do tego co MY chcemy oglądać i podawane w taki sposób aby były strawne i przydatne. Swego czasu oglądając jakiś tasiemiec natrafiłem na profilaktykę i pomyślałem, że serial może być wspaniałym źródłem oddziaływania na społeczeństwo, wystarczy "przemycić" w nim coś co nastawiałoby pozytywnie albo pomagało zrozumieć pewne sprawy głębiej.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewka,oczywiście,że lepsza książka, niż program (sztuczny i pod publikę). A w skrajnych przypadkach najlepszy jest żywy specjalista Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDN-pp



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 9

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewka, myślę, że każdy program, który jakoś uwrażliwia, edukuje pokazuje świat z perspektywy dziecka jest ważny, cenny

Do tego jednak, faktycznie zgodziłabym się z przedmówcami: nie należy do jakiegokolwiek programu podchodzić bezkrytycznie i traktować jako jedynie słusznej drogi i metody.
Myślę, że cenne jest zobaczenie, że inni rodzice miewają podobne problemy.. a może nawet i gorsze Wink
Z pewnymi rozwiązaniami proponowanymi w programach, można poeksperymentować. Ale nie jest tak, ze coś zadziała w 100% u każdego. gdyby tak było, psycholodzy opublikowali by poradnik, instrukcję obsługi do wychowywania dzieci i rozesłali to po wszystkich jako element wyprawki.

Odpowiadając na Twoje pytanie, który program warto oglądać - ten który Ty lubisz. Jeśli z jakiegoś czerpiesz, uczysz się czegoś nowego tzn. że to odpowiednia propozycja. Ktoś ceni super nianię, a ktoś zaklinaczkę.
dzieci. Jakikolwiek program, który podnosi świadomość nt relacji rodzice dzieci jest cenny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby dorzucić parę zdań na ten temat to mogę jeszcze jakby uzupełnić, że każdy kto szuka wiedzy, kto próbuje coś zmienić w swoim modelu wychowania, kto podpatruje innych, stara się szukać lepszych, funkcjonalniejszych rozwiązań już zasługuje na uwagę. I jestem spokojny o dzieci tej osoby. Wychowanie to także podglądanie innych i uczenie się na ich błędach i potknięciach.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group