Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dość
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dora50 napisał:
(...) mąż nadal zachowuje czujność, jest spokojny, pracuje, alkohol zniknął. A ja, nie mając na razie powodu do prowadzenia decydujących rozmów (...) wyjechałam na tydzień. Bałam sie co zastanę po powrocie, nawet myślałam o wyniesieniu i ukryciu drobnych wartościowych rzeczy, ale pomyślałam, ze nie, jak coś zginie, będzie powod do rozmowy (prawie prowokacja Very Happy ). Nic z tego, wróciłam, nic nie zginęło, a mąż czekał w domu z uśmiechem i obiadem. (...)

cieszę się, że zdobyłaś się na odwagę i wyjechałaś na tydzień
mam nadzieję, że wypoczęłaś i wzmocniłaś się i że Mąż teraz docenia Twoją obecność
właśnie o to chodzi
Smile
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dora50



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 10

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja44
Wiem ze to pozorny spokój, znam te zagrania na pamięć, ale w sumie nie mam sie gdzie spieszyc, po tylu latach to nie jest juz takie ważne. Ważne ze teraz jest spokój. Wiem co bedzie dalej, upewni się ze nic się nie dzieje i powoli zacznie swoje. Mam tylko nadzieję ze tym razem nie zmięknę.
Choc po tym tygodniu wolności nawet nie chce mi sie myśleć o łażeniu po sądach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dora50



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 10

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc jest tak jak pisałam wyżej, mąż wraca do normy, wczoraj juz był podchmielony, ale cichy, spokojny, ze niby nie zauważę. W sumie malo mnie to obeszło, poszedł chrapać.
Dziś oboje jesteśmy w domu, maż sympatycznie zagaja ze może pomaluje łazienkę. W sumie pomysł dobry, ale ja natychmiast widzę, co będzie, nawet jak to zrobi, to przez następne dni będzie czuł się usprawiedliwiony, będzie mial prawo pić, bo tyle zrobił dla mnie. I kategorycznie mówie NIE.
No i o to chodzi, bo w tym momencie pomyślałam, ze w naszym domu to chyba ja stałam się przemocowcem. Od kilku dobrych lat, od kiedy uporałam sie z wszystkimi problemami materialnymi i od kiedy nauczyłam sie żyć z pijaczyną, od kiedy stałam się niezależna, on zamienił sie potulnego podpitego baranka. Jak pisałam, nie chce mi się po 30 latach takiego zycia walczyć o coś, straciłam nadzieję i serce do tego. Ale teraz znów pojawia sie poczucie winy, przedtem, ze pije przeze mnie, bo ja taka beznadziejna jestem, teraz, ze taka jędza sie ze mnie zrobiła, ze nie chcę juz nic robić razem z nim, ze wolę zeby wyniósł sie z domu na cały dzień, zebym nie musiała patrzec na niego. Nie ma w tym żadnych emocji, złości, nienawiści, nic.
Nie warto było, rodzina przetrwała, ale jaka to rodzina.


Ostatnio zmieniony przez dora50 dnia Sro Wrz 23, 2009 15:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
msta72



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 11

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam stażu 17 lat, ale czuję to samo co Ty Dora, pogodziliśmy się w zeszłym tygodniu,były rozmowy, obietnice i znów nadzieja, przez weekend był mały remont, a w poniedziałek znów wrócił z pracy pijany. Zaczynam bać się swoich odczuć, a chcę już teraz żeby więcej pił i obiecuję sobie , że już się nie cofnę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group