Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadzieja dla ofiar przemocy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neli



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 47

PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszcze, te ulotki dostałam po kilku miesiącach terapii w ośrodku. Nie dowiedziałam się z nich nic wiecej, czego by mi nie powiedział psycholog.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras, napisałeś bardzo wazną rzecz: doskonalić służby - tak! ale jeszce ważniejsze: wyodrębnić osoby, które nadają się do tej pracy.
Nie wiem jak to odbywa się w praktyce - przydzielanie funkcjonariusza do rodzaju sprawy, ale z wielu opisanych tu historii jasno wynika, że nie wszyscy nadają się do spraw przemocowych. Ciekawe jak wygląda życie rodzinne tych właśnie osób. Nie jest tajemnicą, że w rodzinach policjantów również występują różne objawy przemocy, więc co wówczas, gdy ofiara( okropnie brzmi to słowo) poszkodowany(ny) trafia do takiego funkconariusza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy A mnie powiedziała moja koleżanka , ze jest coś takiego jak forum dla takich ja my , ofiar przemocy w rodzinie . było to dwa lata temu . Ale chyba musiałam sięgnąć dna by zrozumieć to . Zaczęłam czytać , dopiero gdy zaczęłam dochodzić do siebie odchodząc od męża . Dziś zaczynam się uśmiechać , Boże jakie to miłe uczucie Smile , dostrzegać uśmiech innych obcych osób napotkanych na ulicy ....
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miło to czytać stokrotko Smile
więcej uśmiechu poproszę Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , Proszę , milutkiego wieczoru !!!!Dziś , gdy wracałam rano ze sklepu , podczas przechodzenia przez jezdnię , kierowca zatrzymał się , przepuszczając mnie mimo , ze nie przechodziłam na pasach , uśmiechnął się , oddałam mu uśmiech . Podziękowałam pokazując dłoń i poszłam cieszyć się z tak małej drobnostki. Very Happy
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Smile Very Happy
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy a co mnie podniosło na nogi ? , słowa kogoś znajomego "Wzmocnisz się dopiero gdy dopniesz swojego, gdy osiągniesz swój cel. Stąpasz po szczeblach drabiny wychodząc z tego bajora w jakim się znalazłaś. Pamiętaj to są szczeble zawsze gdy spojrzysz w dół będziesz widziała bagno w jakim byłaś . Ty musisz dojść do końca tej drabiny , zeskoczyć z niej, zrobić pierwszy krok i dopiero wtedy gdy się obejrzysz zobaczysz tylko drabinę, ale nie zobaczysz dołu z którego wyszłaś. I dopiero wtedy wspaniała podróż przed Tobą. Ale ty nie kucasz więc musi się Tobie udać musi. " Very Happy
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
odwdzięczam się
za uśmiech zawsze uśmiech Smile

dobrego masz człowieka koło siebie Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W uśmiechu jest nadzieja, a przynajmniej wstęp do nadziei..Uśmiechajmy się jak najwięcej, do ludzi spotykanych na ulicy, w pracy, w metrze, a także - nawet jeśli zabrzmi to dziwnie - do własnych odbić w lustrze...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie to miłe,gdy obcy ludzie uśmiechają do siebie.Częto, gdy jadę autem, zatrzymuję się dla pieszych. wypuszczam kierowców z podporządkowanej. Oni uśmiechają sie i..... już jest lepiej, słońce świeci jaśniej. Czsami spowita czarnymi myślami zapominam, że można się usmiechać, ba, nawet trzeba. Very Happy
Życzę wszystkim dużo uśmiechu. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym zatrzymywaniem się przed przejściem - tez tak robię. Myślałem, ze jestem z natury raczej uprzejmy niz zadziorny ale teraz wiem, że chodziło mi o ich uśmiech. To nie było bezinteresowne, lubię patrzeć jak wszyscy się uśmiechają! Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech Smile jest wskazany ma pewną magiczną moc, że wraca do nas samych . Może czasem jest to odroczone w czasie ale z całą pewnością powraca.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już piszemy o uśmiechu, kierowcach, uprzejmościach, opiszę Wam miłą historię.
Kilka razy w tygodniu jeżdże tą samą trasą i często widzę w tym samym miejscu ( przy przejściu dla pieszych) sympatycznego kundelka, przyjaznie machajacego ogonkiem. Kiedyś mnie olśniło- może on chce przejść na drugą stronę. Zatrzymałam samochód, piesek radośnie wkroczył na jezdnię, obszczekał auto i ... z naprzeciwka nadjeżdzał inny samochód ... błyskawiczne mysli .... co się stanie, jak ten kierowca nie zorientuje się w sytuacji ... ale to był kierowca z gatunku "myślących", zatrzymał się , za co piesek również obszczekał jego auto. Spojrzeliśmy na siebie i wybuchliśmy śmiechem, aż do łez. Chwilę to trwało nim zdecydowaliśmy się ruszyć z miejsca, a radość była ogromna. pozdrawiam wszystkich radosnych i myślacych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm "mój" dzielnicowy jest dość wyrozumiały i chetny do pomocy tyle że choc on informuje mnie o jego krokach w związku z poczynaniami męza wiem ,że mówi tyle co on robi niestety że okres oczekiwania na efekty wydłuża sie ...uwazam że to nie jego wina on robi to co może a pozostała częśc to nastepny organ....to tez tylko ludzie i nie zawsze potrafia wiedziec co czuje ktos taki jak my bo przeceiez nie w każdej rodzinie jest przemoc a przemoc trzeba chyba przezyc by zrozumiac...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą gigi, organy sprawiedliwości mielą dlugo, a przemoc trzeba przezyć by zrozumieć dlatego tak ważne dla nas są grupowe terapie.
posyłam wszystkim uśmiech i życzę smacznych pączków Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group