Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomóżcie-separacja/przemoc/sprawa karna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beata100



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 26
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:40    Temat postu: Pomóżcie-separacja/przemoc/sprawa karna Odpowiedz z cytatem

Może moglibyście mi pomóc odpowiadając na kilka pytań:

- czy możliwe jest wystąpienie o separację podczas trwania sprawy rozwodowej (sprawa trwa już 4 lata) tzn. czy można przerwać tą sprawę i wnieść o ogłoszenie separacji?
- czy można z jakichś powodów zawiesić sprawę rozwodową? Jeśli tak to na jakiej podstawie można to zrobić?
- czy stwierdzenie biegłych psychiatrów, że mój mąż „był poczytalny w chwili dokonywania czynu” oznacza, że można się spodziewać wyroku skazującego dla niego, czy tylko wyklucza okoliczności łagodzące?
- mąż na sprawie karnej, która się toczy przeciw niemu o znęcanie nad rodziną, zażyczył sobie, żebym była przesłuchiwana w obecności biegłego psychologa, (ponieważ wg męża kłamię i konfabuluję). Sąd zgodził się na to. Uzyskałam opinię, że „nie mam skłonności do konfabulacji i fantazjowania”. Teraz adwokat męża stara się to podważyć. Jak mogę się bronić (cały czas mówię w sądzie prawdę, choć o rzeczach, w które zwykłemu człowiekowi trudno uwierzyć). Taka sama sytuacja jest przy rozwodzie (mąż od 3 lat stara się podważyć korzystną dla mnie opinię biegłych z RODK. Posuwa się nawet do chodzenia do RODK i oskarżania mnie, że…to ja znęcam się nad nim!


Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mitsubishi6



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Nigdy nie wiadomo co w ostateczności zadecyduje sąd. Jeżeli chodzi o Pani pierwsze pytanie, aby sprawę rozwodową zamienić na separację, to zastanawiam się w jakim celu? Zaczęło się Państwu lepiej układać? Bo po Pani wypowiedzi raczej nie sądzę, aby mąż zmienił się na lepsze. Według mnie nie ma co przeciągać tej sprawy i nie zamieniać pozwu rozwodowego na separację, bo szczerze powiem, że nie widzę w tym logiki. Jeżeli zaś chodzi o zniesienie sprawy rozwodowej to myślę, że jak najbardziej jest to możliwe, ale w przypadku kiedy dojdziecie do porozumienia i będziecie zdecydowani jeszcze raz zacząć od nowa. W sprawie kolejnego pytania o wyrok skazujący to myślę, że sąd taki wyrok ogłosi, tym bardziej że maż był poczytalny. Jeżeli jest mało niejasności w tej sprawie, albo nie ma ich wcale a winę ewidentnie ponosi Pani mąż to myślę, że sąd ogłosi wyrok skazujący. W ostatniej kwestii dotyczącej Pani skłonności do konfabulacji i fantazjowania to uważam, ze nie ma Pani co się obawiać, gdyż sa to bezpodstawne oskarżenia Pani męża i jego adwokata.
_________________
GG 5115100
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beata100



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 26
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytania. Nad przerwaniem sprawy zaczęłam zastanawiać się nie dlatego, że mnie i mężowi się lepiej układa tylko dlatego, że tracę powoli siły. Ale muszę jeszcze wytrzymać. Zaszłam już tak daleko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mitsubishi6



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak trzymaj!!!!Jestem z Tobą Very Happy
_________________
GG 5115100
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy orientujecie się może jak częst maksymalnie moze ojciec uzyskac widzenia z dziećmi? i czy dzieci 2 i 3,5 roku moze wywozić bez obecnosci matki gdzies na 9 godzin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group