Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Badania w ośrodku RODK
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 18:25    Temat postu: Badania w ośrodku RODK Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie proszę swoje doswiadczenia z takich badań ,trochę na ten temat czytałam i zauważyłam że bardzo dużo ludzi ma złe doświadczenia związane z wynikiem takich badań .Chciałabym podjąć właściwą decyzję.Czy i rodzice i dzieci muszą być poddani badaniom psychologicznym ,czy może to dotyczyć tylko i wyłącznie rodziców???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 19:13    Temat postu: takie jest moje osobiste zdanie po poznaniu RODK w Łańcucie Odpowiedz z cytatem

katrin2727 napisał:
Powiedzcie proszę swoje doswiadczenia z takich badań ,trochę na ten temat czytałam i zauważyłam że bardzo dużo ludzi ma złe doświadczenia związane z wynikiem takich badań .Chciałabym podjąć właściwą decyzję.Czy i rodzice i dzieci muszą być poddani badaniom psychologicznym ,czy może to dotyczyć tylko i wyłącznie rodziców???

odradzam, i tak napiszą co zechcą, a cokolwiek napiszą, będzie to przeciw rodzinie
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas, nie ma to jak merytoryczna odpowiedź Shocked
Katrin, o jakiej decyzji piszesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...chodzi mi po głowie myśl żeby samej złożyć wniosek o takie badania na kolejnej sprawie która przede mną,dlatego dopytuję ,chcę sobie wyrobić jakieś pojęcie na ten temat...ojciec dzieci nie może ciągle bezkarnie kłamać i niszczyć,burzyć emocjonalnego spokoju dzieci
_________________
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana, ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę. (Mia Hamm)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli uważasz, że ojciec krzywdzi dzieci wnioskuj o takie badanie. Tylko o co jest sprawa?
Ja mam dobre doswiadczenia z RODK w moim mieście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mala5



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 21

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 4:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo to trudne przeżycie, ja miałam badaniia dwa razy w RODK, ale jest problem, że nie każdy umie odczytać te badania, mimo, że wyszło, ze ojciec dzieci jest cieżko chory, upośledzony, to on rządzii dalej, a ja tylko dalej mogę chronić siebie i dzieci przed jego ,,atakami". Badanie w sumie moze pomóc, a i może zaszkodzić. Ale psychologowie starają się bardzo uczciwie rozeznać sytuację. Najlepiej, jeżeli można się dogadaćć spokojnie, ale to niestety podczas rozwodu jest bardzo trudne.mala5
_________________
mala5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Lut 27, 2010 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak wyglądają te badania...
ale wiem , że dzieci i rodzice są badani...najgorzej ,że wyniki nie zawsze są słuszne:(SadSad znam dzieci, które nie chcą być z mamą (przemoc fizyczna i psychiczna) uciekają od niej do ojca, mówią w prost, że kochają tatę, że chcą z nim mieszkać....po badaniach stwierdzono "że dzieci nadal będą pozostawać pod opieką matki i będą z nią mieszkać ....matka znowu funduje im płacz,krzyki, szarpanie, niepewność, rozdrażnienie, brak bezpieczeństwa i stabilności...tak przychodzą do ojca w tygodniu i na weekendy...ale same mówią ,że mają dość tej sytuacji, że chcą być z ojcem w domu rodzinnym...ojciec je kocha ponad wszystko, potrafi się nimi zajmować, wychowuje bez przemocy, wypełnia obowiązki i ojca i matki, bawią się razem, jeżdżą na wycieczki, gotuje im obiady, przyrządza posiłki, organizuje urodziny, razem pieką ciasteczka itd...

nie wiem co jest lepsze dla dzieci...czy badania nie wykazały tych różnic? czy nie wykazały ,że matka ma problemy emocjonalne? a co na to, że dzieci w prost mówią z kim chcą być...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lena123



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 40

PostWysłany: Nie Lut 28, 2010 21:22    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

witam . ja mam 8 marca badania w katowicach i bardzo sie boje o syna bo wiem ze on to przezyje a wiele slyszalam o tym badaniu i ze czasem sa wydawane zle opinie ja mam do rozwodu takie badania przez mojego meza zalozone i czakalam na nie przeszlo rok . i to moze zawarzyc na moim rozwodzie bo wiem ze beda brali pod uwage dobro dziecka a nie rodzicow . tylko zastanawiam sie co lepsze wychowac syna samemu i dac mu spokuj czy jak sad zadecyduje i nie da rozwodu wspulne mieszkanie np gdzie dziecko by ogladalo awantury wyzwiska szarpanine . zastanawaim sie po co takie badania jak jedna strona na 100procet nie bedzie w zwiazku malzenskim . wiecej strachu przed badaniami przezycia niz to wszystko warte . ja sie bardzo boje tego ale mam mala nadzieje ze bedzie opinia na moja kozysc . i mala rada kazdy powinien myslec ze bedzie dobrze co ma byc to bedzie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lena123



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 40

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 22:57    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

witam to znow ja Smile dzis 10.03.2010roku przeszlam badania w rdeku powiem tak wam to koszmar spedzilam tam 6 godzin okolo 300pytan i 3 godziny rozmow dlaczego na co czemu wyszlam z tamtad z synem jak by po turturach glowa bolala mnie . ale nie w tym rzecz okropnie sie tego balam jak to przejde i przezyje i moj syn . musze pochwalic panie co prowadzili nas byli bardzo mile bylam w szoku powaznie bo duzo czytalam ze zdaza sie ze takie panie sa okropne . ja trafilam na naprawde fajna psycholog . i dam rade mowic prawde szczera prawde na rozmowach i dla dobra dziecka byc spokojnym . nie chce straszyc ale w takim osrodku sa wyciagane wwszystkie brudy malzenskie i nie tylko. pytaja o dziecko jak to przezywa co robie sie w tym kierunku by jak najmniej ucierpialo dziecko. rada sluchac i opowiadac na pytania kakretne i oczywiscieeeeeeeeee spokojnie nie przerywac .ja teraz czekam na opinie za miesiac bedzie w sadzie mam nadzieje ze mi sie uda zycze kazdej osobie co tam jest by byla dobrej mysli nie negatywnej . pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paran77



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. Ile płaci wnioskodawca za takie badania? Mąż zlożył wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania przy nim, ma baaardzo "ustawionych świadków" (teściowa, która mnie nie nawidzi i jej "kółko różańcowe")... zawsze byłam tu sama,tylko praca, dom i dzieci. świadków nie mam, takie badanie jest moją jedyną deską ratunku, w odpowiedzi na wniosek zamierzam o nie wnioskować. kocham moje dzieci... nie wyobrażam sobie pozbawien ia stałego kontaktu,..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli mąż złożył już pismo, to będzie rozprawa i to sąd ustala o takich badaniach...wszyscy będziecie im poddani...wówczas płacicie te badania po połowie...z tego co wiem za jedną osobę płaci się 250zł...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można też wystąpić do Prezesa sądu o zwolnienie z ponoszenia kosztów odpowiednio to argumentując....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paran77



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton...powiedz proszę, w jaki sposób sie zwracam? Osobnym pismem? Czy we wniosku? Bardzo mi na tym zależy, to z mojej strony byłby jedyny "świadek" Sad a kasy mało...ale nie kasa najważniejsza, mam z kąd pożyczyć. najistotniejsza sprawa, coby Sąd do wniosku o opinię się przychylił Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ajesli sad sam zaleca i wyznacza date takiego badania to kto ponosi koszty tego badania ?wspomne ze zlozylam wniosek o rozwod i o umorzenie kosztow sad sie przychyloi i zostalam zwolniona z oplat za proces jednak kto zaplaci za badanie? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym samym piśmie można ale można i w oddzielnym.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group