Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dalej kocham
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lili czytam twoje posty z uśmiechem Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo Lilka to cholernie mądra babka:) mrrrr ja juz widzę jak za pół roku będzie tu wolontariuszką z pozamykanymi swoimi sprawami i nowym spojrzeniem:)
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LILI97



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: malopolskie

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 12:22    Temat postu: smutno mi Odpowiedz z cytatem

Embarassed
_________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porzuć wstyd i skromność- to ci niepotrzebne;)
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LILI97



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: malopolskie

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 2:02    Temat postu: smutno mi Odpowiedz z cytatem

Olka to tylko tak dla jaj hehe ja jestem soba i niedam sie juz nikomu zmienic Laughing to moje Zycie!Obudzilam sie i niepozwole aby ktos mnie znowu uspil Laughing Ja zyje lalala i wiesz wkonicu mi dobrze nawet problemy mnie teraz mobilizuja do dzialania a nie ciagna w dol ucze sie optymizmu i dziele sie optymizmem,usmiechem i wogule i krude Ola to wraca!A jednak to dziala!Daje usmiech i usmiech ten wraca itp.Normalnie wariatka sie zemnie robi hihihihihihi szczezy ta gebe caly czas hihi i niech mi tak zostanie chce byc ta wariatka Laughing
_________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LILI97



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: malopolskie

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 2:03    Temat postu: smutno mi Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hihihi czyli witaj w klubie cieszenia się bez powodu gdzie nie ma porażek a są wyzwania a drobne problemiki motywują do szukania odpowiedzi jak mam zrobic aby było lepiej:)
Mocno cie przytulam:)
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lili można?Ale tak bez udawania ?Zazdroszczę Ci,ze jesteś na tym etapie.Powiedzcie mi jak poddaje sie temu jak marionetka to dlaczego?Wieciee dlaczego,dlatego że czuję{to jest okropne,on sie zbliza,caluje..i mowi dzisiaj,ze jednego psa mniej.Wiecie chyba o co chodzi..CZŁOWIEK TO TYLKO CZŁOWIEK,ODDAJMY JEGO zONIE I DZIECIĄ WIELKIE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA I MODLITWY.Nie wszyscy traktują służbęę,gówno prawda-bycie poprostu.Taka czasami jest bariera,ale trzeba trafić na człowieka poprostu,nie ważne czy policjant.To w naszeszej demokratycznej Polsce On zginął i chciałabym dodać otuchyJego żonie i córeczką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 3:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedno Lilka ciesze się,tańczysz,żyjesz.PRZepraszam,ale jeszcze do tego nie chyba nie dorosłam.Nie śpię,sprzątam,gotuje obiad(nawet tego mi się nie chce) i tak już prawie rok.Choć byłam u lekarza to i tak myślę........
Znowu połknełam cały blistrek leku bo znowu byłam niczym itp,itd
Powiecie mi tak samo ,co ze mnie za kurwaq,matka,która chce swoje życie opuścić,może wtedy dam dziecku lepsze życie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LILI97



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: malopolskie

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 13:38    Temat postu: smutno mi Odpowiedz z cytatem

Soniu79 mozna mozna jestem tego doskonalym przykladem Smile Wiem co czujesz i jak teraz wydaje ci sie wszystko beznadziejne,ja tez tak mialam naprawde!Teraz intensywnie pracuje nad soba i pewnie ze nieraz czuje ze niedam rady aby w nastepnej chwili podniesc glowe wysoko i zapytac siebie co taki zly stan mi daje NIC,wiec po jaka cholere mam wnim trwac?czy nielepiej zrobic cos zeby ten stan zmienic zeby poczuc sie lepiej?wiec szukam i wiesz zawsze znajduje rozwiazanie nieraz odrazu a czasem troszke pozniej ale znajduje Smile nietrwam dlugo w przygnebieniu bo to nic dobrego mi nieprzynosilo!zamieniam ten stan na dobry usmiecham sie najpierw do siebie ,gadam ze soba ,znajduje rzeczy wemnie piekne te ktore kocham i pokazuje je najpierw sobie potem innym Smile Niebylo mi dojsc do tego wszystkiego latwo bo wkonicu bylam ponizana,wysmiewana,itp.rzeczy siedzialo to wemnie wlozone do mojej glowy przez exs ale da sie to zmienic wlozyc sobie do glowy lepszy obraz siebie,trzeba pokochac siebie najpierw aby potem reszta cie pokochala Smile ale ta reszta naprawde niema znaczenia wazna jestes ty i tylko ty to ty pokochaj siebie to ty dbaj o siebie dla siebie!Poszukaj w sobie tego piekna!Powiec sobie cos milego!zrob tylko dla siebie cos milego!Malymi kroczkami ,malymi komplemencikami dla siebie od siebie mowionymi sobie codziennie zmienisz swoja ocene siebie Smile Zrob to dzialaj wierze ze ci sie uda!Koniec Kochana z uzalaniem sie nad soba glowa do gory i rospieszczaj siebie !Buziaki i trzymam kciuki za ciebie walcz o Siebie!Ajak ty bedziesz wkonicu ze soba szczesliwa to zobaczysz ze twoje dzieciaki beda wtedy szczesliwsze bo one widza i odczuwaja nasze stany.A przeciez chcesz zeby byly szczesliwe?to dzialaj! Very Happy
_________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LILI97



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 77
Skąd: malopolskie

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 13:52    Temat postu: smutno mi Odpowiedz z cytatem

Sonia od poczatku bycia tutaj na forum jestem szczera bo poto tu przyszlam aby moc wkonicu szczeze komus powiedziec co czuje!Wtedy uzalalam sie nad soba i sie tym dzielilam a teraz chce pokazac ze mozna sie zmienic to zalezy tylko od nas samych!Chce dzielic sie swoim usmiechem i optymizmem tym wszystkim co teraz czuje i robie Smile Chce byc z wami nawet teraz jak lepiej zemna Very Happy Pracuje nad soba bo chce chce zyc dla siebie i wedlug siebie i chce sie tym dobrym z wami dzielic!Bo da sie rade! Very Happy Sciskam cie serdecznie Very Happy
_________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to właśnie jest ten zdrowy egoizm:) Lilus opisuj w swoim temacie te zmiany jakie w tobie zachodzą... pisz jak najwięcej o tym jak się czułas wczesniej a jak teraz i jak robisz to że dzisiaj się cieszysz- to sie przyda innym dziewczynom. Zrób z tego rodzaj pamiętnika i niech inni skorzystająSmile


Soniu.... wystarczy powiedzieć "chcę" i chcieć naprawdę..... a potem szukac rozwiązań.
Wejście do dołka z negatywnymi emocjami nie daje nic poza babraniem się w kupie którą się zrobiło, co najwyżej możesz tam leżeć albo siedziec albo się po niej turlać...... Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi...... taplanie się w tej kupie negatywnych emocji plus użalanie się nad sobą nic ci nowego nie da poza większym dołkiem i nasileniem depresji......

Każdy do tego dołka wpada... jedni mniej inni częściej, dzieje się tak gdy damy zawładnąć emocjami i wyłączymy logiczne myślenie.....

I nie sztuką jest nie wpadać do dołkó i je omijać..... mistrzostwem jest umieć z nich wychodzić za każdym razem szybciej.

Naucz się więc szukać rozwiązań..... zamiast np płakać.... zapytaj siebie: jak mogę zrobic aby poczuć się lepiej i szukaj......
To klucz do szczęścia... zawsze jest jakies wyjście, jak się umiemy zdystansować, odłozyć emocje na chwilke lub dwie to pojawia się myślenie i szukamy rozwiązań......

Lilka tego sie nauczyła....i nadal uczy:)

Pozdrawiam serdecznie- Ola
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem już.Dwa tygodnie mnie nie było bo uciekłam.Robię co mogę.Na 15 jestem zapisana do pani psycholog w centrum interwencji.
Dusił mnie nogą stojącą na moim gardle,myślałam,że już po mnie.Potem ciągał mnie za włosy po całym mieszkaniu.Pozbyłam się ich całych kępy,Przyjechali po niego na przymusowe sprawdzeni do komisji spraw alkocholowych.I znowu jestem winną szmatą,k... i konfidentem je....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonia79



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 32

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatrzymali go na 3 miesiące.w końcu nie wytrzymałam wezwałam policję,zrobiłam obdukcję,złożyłam zeznania i taki na razie jest finał.Tylko nie wiem dlaczego trochę mi go żal i boję się rozprawy,nie pamiętam wszystkich dat i szczegółów. I tak naprawdę to nie chcem żeby siedział więcej,wolałabym zawieszenie i jakiś przymus terapi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko jest kiedy cierpi osoba najbliższa, ale jeszcze bardziej ciężko i nieprzyjemnie kiedy sama zadaje ból....przypomnij te chwile z jego udziałem, popatrz na to z tej perspektywy, ze to nie jest dziecko, które nie rozumie, nie wie, nie umie....każdy kto narozrabiał powinien wypić sam swoje piwo, a nie obarczać odpowiedzialnością za swoje krzywdy tych, których krzywdził...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group