Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dział Powitań . Dobrego słowa nigdy nie za wiele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 52, 53, 54  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pacmanka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 56

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj - Lulka - tak jest, zostałam rozszyfrowana:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niesmiala



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry. Czytałam już tutaj troche tematow i tu dużo jest tak jak w naszej rodzinie. Mama też czytała i mówi ze i tak nie warto szukać pomocy, bo się nie uda. Ja chyba też tak myślę ale brat mnie prosił żebym sie zarejestrowała, bo on chciał, ale musi mieć pozwolenie, bo jest młodszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pacmanka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 56

PostWysłany: Sob Kwi 24, 2010 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj niesmiala! Zaglądaj, szukaj, sprawdzaj, zobacz ile jest tu świadectw ludzi którym się udało wyjść z ogromnych opresji, nie zakładaj z góry, że się nie uda, niezależnie od tego jak źle jest, zawsze warto spróbować aby było choć trochę lepiej...? Nie jest to łatwa droga ale zaglądajcie tu, może coś/ktoś Was zainspiruje...
Przesyłam uśmiech niesmiala Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sytuacji bez wyjścia, nie ma zadania bez rozwiązania, chociaż przyznaję, ze w życiu zdarzają się trudne i wymagające od nas wielu wysiłków, wielkiego poświecenia, siły, odwagi i jeszcze paru mniejszych czy większych rzeczy, ale...warto zrobić wszystko aby żyć tak jak się chce, w poszanowaniu siebie i innych, realizując swoje pasje i zamierzenia.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niesmiala Witaj

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Witaj nieśmiała . Znajdziesz tutaj zapewniam wiele cenny wskazówek . Pomóc musisz sobie niestety sama , nikt za Ciebie nie zrobi . Odeszłam od kata pół roku temu , sięgnęłam chyba dna . Tydzień temu wysłałam odpowiedz na pozew męża , uwierz mi wracałam dumna z siebie , nazbierałam dużo faktów , pozew zmieniłam po swojemu , uprzedni napisany przez prawniczkę nie podobał mi się . Wracając z poczty , pomimo , że nadaj obawiam się konsekwencji , po napisaniu pozwu . Wracałam o tonę lżejsza i cieszyłam się urokami wiosny . Warto walczyć o godność i życie , przecież mamy je tylko jedno . Wczoraj zaliczyłam końcowe egzaminy , wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania . Teraz matura , mimo ze mam prawie 49 lat i mam zamiar spełnić moje marzenie , chcę studiować . Wybrałam kierunek , chcę nieść pomoc osobom podobnym do mnie . Znam oczekiwania i bolączki . Ta ciężka droga , którą przeszłam przez ostatnie pół roku ( nadmienię , wypadek w pracy , jestem nadal na zwolnieniu lekarskim , nie zgłosiłam wypadku wcześniej , obecnie szefostwo uznało ze żaden wypadek nie miał miejsca na terenie zakładu .W tamtym czasie martwiłam się czy dam radę przeżyć do końca miesiąca , na dzień dzisiejszy jestem poważnie chora powikłania powypadkowe ), dużo mnie ta droga nauczyła , wiem , że jestem silna i najlepszą pomocą jestem sama ja . Pozdrawiam serdecznie Smile. Będę walczyć i z moim mężem i z szefem . Życie jest piękne , mimo ze nie jest usłane różami .
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w chwilach zwątpienia czy postępuję słusznie , wchodzę tutaj , czytam parę wypowiedzi i to dodaje mi sił , wiem ze nie jestem sama i odosobniona . Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy kto wszedł tutaj choćby na chwilę i poczuł nasze serdeczne słowa i poprosił o radę może liczyć na wsparcie i zrozumienie...Cieszymy się bardzo jesli nasze słowa i wskazówki czasami sie przydają....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Echnaton Smile . Nie dorosłam jeszcze by założyć sprawę karną , ale powoli dojdę i do tego . Pozdrawiam serdecznie .Nikt nie ma prawa , by nas ranić !!!!!
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolaleo



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 137
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stokrotko powodzenia!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stokrotko ,ale pamiętaj. "Kwity" zbieraj Very Happy Jak dorośniesz ,będą jak znalał
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Dzięki za radę . Nazbierałam tych "kwitów "trochę , kserokopie poszły już do Sądu . Sztuk jest w sumie około 50 . Razem 33 punkty . Oj się napracowałam , ale udało się . Nie mam obdukcji , ale mam sporo zaświadczeń lekarskich i wypisów ze szpitali potwierdzających , atmosferę z domu Kata . A ja cały czas , gdy mieszłam z Nim mylałam , ze cos nie tak z moim domem , i myślałąm nawet o różczkarzu . Zastanawiał mnie fakt , dlaczego ja choruję ? , odpowiedź mam . Od pół roku poza wypadkiem , jestem zdrowa jak rybka . Teraz już wiem bronił się mój organizm , pózniej psychika . Wiem teraz jedno , " ciebie to zadna cholera nie dobije ...."- słowa mojego męża .Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafik0674



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 26

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć mam na imię Rafał czemu tu jestem no cóż właśnie w poniedziałek minie tydzień jak jestem w programie Niebieskiej linia czemu po 10 latach małżeństwa jestem wrakiem człowieka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Rafik...niestety do tego prowadzi przemoc...do poczucia beznadziejnosci...jestes tu bo chcesz to zmienić...zobiłes pierwszy krok więc pisz...dlaczego czujesz sie wrakiem?..
Ja za nim zaczełam pisac krązyłam po forum chyba z miesiąc ,ale tak serdecznie mam już dosc,ze zaczełam szukac pomocy,wsparcia,zrozumienia..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafik0674



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 26

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię spać normalnie pracować ręce mi dygoczą jak bym pił 10 lat a nigdy żaden z sąsiadów nie widział mnie pijanego .
Nie potrafię na niczym skupić . dzieci są roztrzęsione po każdej sesji mojej żony choć wcale nie jest złą matkom według wszelkim opini jak na razie dba o dzieci na pokaz .
Każde najmniejsze jej nie powodzenie kończy się jednym agresją i szukaniem ofiary klnie gorzej niż w knajpie tyle na razie .
Historię może opiszę po rozmowie z psychologiem na razie to ja mam argumenty wcale nie muszę z nią przebywać mam gdzie mieszkać mam bardzo wielkie wsparcie mojej matki i ojca . Powiedziałem sobie dość po ostatniej sesji zony w niedziele .
Trochę przejrzała na oczy ale jak dostała alimenty bo mam zasądzone alimenty przez nią choć nie mamy rozwodu to zrobiła mi wije że za 500zł to mało co jest kompletną bzdurą bo ma swoje 1100 ogółem nie jestem chamem i zapłaciłem rachunki to mało .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 38 z 54

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group