Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dział Powitań . Dobrego słowa nigdy nie za wiele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 52, 53, 54  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
desideratum



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 4

PostWysłany: Nie Lip 04, 2010 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
wyjść z przemocy nie jest czymś łatwym, czasami trwa wielki całe...Przygotowujemy się do tego wyjścia, drepczemy w miejscu ale coś nas powstrzymuje przed ostateczna rozgrywką... Na wszystko przychodzi właściwa pora (...)


Obawiam się, że niektórym niestety nigdy się to nie uda. Pomimo wsparcia najbliższych, rozmów, próśb.. nadal trwają w swoim własnym prywatnym piekiełku.. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego takie osoby boją się, że nie poradzą sobie bez swojego "osobistego" kata i oprawcy. Sam fakt, że latami znoszą poniżanie, bicie, gwałty.. że tak naprawdę cały dom i byt rodziny jest na ich głowie, świadczy o ich sile!!! Dlaczego więc są zbyt słabi, by odejść??


A tak poza tym, to witam wszystkich serdecznie.
_________________
przeciąg trzaska złudzeniami..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam milutko . Echnatonie , dziękuję za pomoc Smile . Dziś miałam przesłuchanie na Policji odnośnie mojego przypadku , wcale nie było tak strasznie . Przemiła Pani Policjantka , bolały mnie tylko rany , które musiałam otworzyć . Nawet płakałam dziś mniej i warto walczyć , te słowa kieruję do Magdy . Depresja , owszem także popadałam w nią ale niestety , jeżeli nie będziesz chciała sobie pomóc sama , to nikt Tobie , czy też jakikolwiek lek nie pomoże . Magdo ! , masz tutaj naprawdę życzliwych ludzi . Spróbuj także rozejrzeć się wokół, tam także znajdziesz pomocne dłonie i walcz " Życie mamy jedno - słowa mojej Pani Dr. rodzinnej ". Spróbuj zamiast użalać się i myśleć o " syndromie ofiary " , znaleźć zajęcie , które lubisz , które na pewno będzie odskoczą . Też mi było ciężko , gdy odeszłam zostawiając mężowi wszystko . Wiem jedno , będę walczyć o dzieci i myślę , że kiedyś zrozumieją moją decyzję , ja chcę i będę żyć dla nich . Echnatonie, zdałam maturę , ja i w moim wieku . Zacznę spełniać moje marzenia , czyli studia i nauka tego co lubię a nie tego co muszę . Warto było zrobić ucieczkę w naukę , by nie myśleć o tym jak to wszystko bardzo boli . Dziękuję Wam wszystkim za rady i za pomoc , jaką uzyskałam także i tutaj . Czasami wieczorem , gdy nadchodzi zwątpienie , czy to co przeżyłam przez tyle lat toksycznego związku nazywa się przemocą , wchodzę tutaj , czytam parę postów i nabieram wiary ze robię słusznie . Kocham Życie , to najpiękniejszy Dar i nikt nie ma prawa nas pozbawiać tak cennego skarbu . Wiem , że to jeszcze potrwa jakiś czas , że nie da się tego wymazać z pamięci ale będę walczyć bo jest o co walczyć , o godność i osobisty szacunek . Serdecznie pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za wszystko. Smile Smile Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich Witanych i Nowo Przybyłych Smile

Stok z Tobą muszę się także przywitać bo trzeba Smile . Twoje pozytywne nastawienie jest zarażliwe i to trzeba utrzymać.


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Mars . Wszystko jest super , ale rodzina próbująca zmusić do wycofania oskarżenia , na rożne sposoby , poprzez prośbę i groźbę czy też , że to oskarżenie obróci się przeciwko mnie . Wiem przecież ze nie da się tego wycofać , ja chcę tylko spokoju i niczego więcej w życiu . Dziękuję Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wspaniałe kiedy widzisz uśmiech na twarzy innego człowieka, to cudownie wiedzieć, że ten uśmiech jeszcze chwil kilka temu był łzami, to uroczo wiedzieć, że tego uśmiechu nie może zabraknąć na następne - być może trudne dni - być współprzyczyną tych Twoich uśmiechów, to prawie jak samemu doznać niewyobrażalnego szczęścia....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
magda.m



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 173

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i się znowu zaczyna.... jak mam się przygotować na następne starcie... wiem że wisi w powietrzu.... co będzie po nim??? w środę mam kolejną terapie grupową dla ofiar przemocy nie wiem co będzie do tego czasu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
papillon



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 24

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam artykuł na interii - stary, ale bardzo fajny. Podoba mi się:
http://interia360.pl/artykul/bezstresowo-alez-tak,28492
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie....
Madziu skoro czujesz ten lęk przed starciem ( wiem jest okropny tez taki miałam) to pomyśl co zrobić by nie było tego lęku...czy możesz coś zrobić, ale nie by się przygotować do "starcia" tylko by te " starcia" całkiem zlikwidować ...to na pewno szalenie trudne, ale pamiętaj każdy ma prawo do życia w szacunku, bez strachu i lęku, każdy z nas ma takie samo prawo do szczęścia...pozdrawiam
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda.m



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 173

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję Kasiu tak też zrobiłam była to trudna rozmowa ale wyrzuciłam mu prawie wszystko odkąd powiedziałam mu że mam dość takiego życia i że chce rozwodu to jestem na wierzchu ale boję się że znowu się stoczę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

papillon napisał:
Znalazłam artykuł na interii - stary, ale bardzo fajny. Podoba mi się:
http://interia360.pl/artykul/bezstresowo-alez-tak,28492


Bardzo fajny link, tak właśnie myślę o wychowaniu bezstresowym. Działa ono w obu kierunkach - bez stresów dziecku i bez stresów rodzicom!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marysia"
Współpracownik NL psycholog
Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 383
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, niewitanych Smile
m.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magda.m



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 173

PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poznałam wczoraj na czacie dziewczyne 20 lat od urodzenia nie chodzi... jest na wózku... Miala 10 lat jak ja matka zostawiła... Przez wiele lat ojciec ja gwałcił... Jej jedyna przyjaciółka zgineła w wypadku jest bardzo samotna... Ma cieżka depresję. Ma dość życia i próbę samobójcza na koncie. Już 5 lat korzysta z psychologa ale efekt marny. Jak jej pomóc? Dałam jej link do mojej historii tu na forum... Powiedziałam ze są tu psycholodzy i terapeuci. Że ma tu zacząć pisać. Że tu jej pomoga. Tyle tylko moglam.
_________________
Co nas nie zabiło to nas wzmocni......
http://www.youtube.com/watch?v=pBG4RsGtguM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super...może się tu otworzy...

pozdrawiam wszystkich z nowym dniem deszczyku...

jeśli już w Twoim życiu zaświeci słońce to żaden deszcz jest nie straszny Very Happy
wówczas, gdy pada to Twoje serce i tak jest szczęśliwe...
życzę Wszystkim tego szczęśliwego serca...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
engel33



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: łódz

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 22:07    Temat postu: Chcę się przywitać i przedstawić Odpowiedz z cytatem

Zapisałam się niedawno do was .Jestem 33lata w związku z mężem .Przemoc psychiczna od zawsze i nieraz fizyczna .Od 5 lat walczę tak naprawdę i świadomie .Dzięki internetowi dowiedziałam się w jakim związku tkwię i jak to nazwać .Nazwałam i małymi krokami idę do przodu .Czytam książki i rozwijam się ,on został daleko w tyle za mną .Zaczyna to sobie uświadamiać i czuje się zagrożony .Ja już nie nawracam go ,nie prowadzę rozmów i nie proszę żeby się zmienił .Zmienić się musi chcieć sam .Tak naprawdę to nie wiedziała bym co zrobić z nim normalnym .Nie kocham go i nie chcę z nim być .Ale droga do wolności jeszcze trochę potrwa ,nieraz mam cofki czuję się winna .Ale to napiszę w innym poście .Witajcie ,poprosze o pomoc i wsparcie . Idea
_________________
Pokochaj siebie a zniknie cierpienie .To ty jesteś najważniejsza nie inni .Inni mają swoje życie swoje decyzje,nie masz na to wpływu .Wpływ masz tylko na siebie,więc posprzątaj na swoim podwórku ,a póżniej bierz się za porządki u innych .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Lip 30, 2010 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj engel33 ....wychodzenie ze związku nie jest łatwe szczególnie po tylu latach....ważne by być pewnym swojej decyzji...
często właśnie dzieje się tak jak u Ciebie...jeden z małżonków "idzie do przodu " w swojej samoświadomości a drugi jak sama napisałaś "zostaje w tyle""...ja z mojego toksycznego związku (18lat) wychodziłam 10 lat...
udało się...chociaż nie było łatwo...
dużo satysfakcji sprawia mi to gdzie obecnie jestem, na jakim etapie swojego samorozwoju....
Pozdrawiam Cie serdecznie Smile
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 40 z 54

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group