Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZEMOC W ... BIALYCH REKAWICZKACH
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata24



Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 147

PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, dobry adwokat nie jest zły, tylko skąd wziąć na niego pieniądze i jak rozpoznać, czy jest uczciwy? ja miałam niby "poleconego," miał być do rany przyłóż, a kolaborował z moim eks i eks potem powoływał się na jego słowa, żenada totalna, zaniedbywał, na sprawę nie przyszedł. Tylko nie piszcie o zmianie, bo zmiana adwokata to kolejne koszty, a ciekawe, skąd je brać? a prawnicy z ośrodków służa doraźnie, nie pójdą z Tobą na rozprawy ani na przesłuchania. Znam kobiety, które bez adwokatów powygrywały sprawy i wyroki były korzystne, nie ma takiej reguły. W moim przypadku adwokat wiele zepsuł, ale szczęśliwie wyrok był korzystny - tylko pozostał niesmak do "płatnych kłamców." Aha, no i nie zapominajmy, że ci najlepsi są zawsze brani przez naszych mężów. Tak niestety jest. Nie wiem, najlepiej, żeby to była kobieta - z doświadczenia wiem, że faceci się nie przykładają, a już na pewno nie do spraw o znęcanie. Nie ma zresztą gwarancji, że sami nie należą do "tej" grupy, a poza tym zawsze istnieje niema męska solidarność - taka jest prawda.
_________________
Agata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój mąż ma adwokata-kobietę, podobnop najlepszą w miescie, gdzie mieszkam, która na sali sądowej to my wymysla, jaka to ja zła a jaki on dobry. Tak się składa że moje córki i jej córka chodzą do tej samej szkoły na angielski, tak że widujemy się w tej szkole prawie co tydzień i jak ona widzi mnie lub moja mamę zawsze spuszcza głowę, jakby sie peszyła i stara się przejść obok nas tak, żebyśmy jej nie widzieli. Skoro ona jest taka mądra w sądzie, niech stawi mi też czoła poza salą sądową
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uważam, że bez adwokata się nie da. Niedouczony adwokat może nam tylko zaszkodzić. Jeśli czujesz się na siłach występować sama to SUPER, lepiej dla Ciebie i będziesz miała z tego większą satysfakcję. Nie koniecznie musisz od razu chodzić do sądu z adwokatem, może po prostu skorzystaj z BEZPŁATNEJ porady prawnej przysługującej ofiarom w rodzinie, myślę, że Ci ludzie będą potrafili zrozumieć nasze problemy, czy to mężczyzna, czy kobieta. A jeśli tego nie potrzebujesz działaj sama, grunt to odwaga. Ważne jest to, że byśmy wiedziały, że zasługujemy na pomoc! I mamy prawo o nią prosić!
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie czy ofiara przemocy jest sie do konca zycia?
tak jak jest sie alkoholikiem

Czy mozna wyjsc z tego zakletego kregu majac dzieci?
Czy mozna wogole uwolnic sie od przemocowca?

Nie znam odpowiedzi na te pytania.
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masza mnie ogarnia przeczucie, że ja od swojego się nigdy nie uwolnie, a dzieci zawsze będą narzędziem w jego ręku. Z drugiej jednak strony dzieci kiedyś dorosną i będą żyć własnym życiem więc może to wtedy nastąpi...może
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 22:28    Temat postu: Wszystko jest możliwe Odpowiedz z cytatem

ale aby całkowicie wyzwolić się z objęć uzależnienia należy "zaliczyć" grupę terapeutyczną. Zwłaszcza gdy macie dzieci i chcecie aby one uniknęły Waszego losu powineście sie zdecydować na udział w zajęciach grupowych. Bez udziału w DDA i grupie terapeutycznej dla ofiar przemocy bardzo trudno sie z tego wychodzi. Czasami wręćz niemożliwe. Szkoda Waszego życia, życia wychowywanych przez Was dzieci. Szukajcie kontaktu. Po to abyście nie musiały narzekać na stracone lata. Na grupie nauczycie sie pewności, piękna i wiary w siebie. To ważniejsze niż wszystko inne..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton skąd masz te informacje, że grupa samopomocy jest obowiązkowa? Jeśli osoba jest na terapii indywidualnej, ale dla ofiar przemocy to wydaje się wyjść z zaburzeń również skutecznie. Pytam się, bo sama jestem na indywidualnej i nie uczestniczyłam w grupowej.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 2:30    Temat postu: Z doświadczenia! Odpowiedz z cytatem

Jestem pomgaczem i moje doświadczenie podpowiada mi sposób działnia. Indywidualna terapia ma niby swoje plusy i komfort, grupowa jest mniej elegancka ale o wiele bardziej skuteczna. Na podstawie poczynionych przeze mnie obserwacji namawiam wszystkich do grupowej. Bez tego prawie niemożliwa jest szybka ucieczka z granic przemocy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A znasz takową w poznaniu?
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 0:38    Temat postu: Akurat Poznań lezy za daleko abym znał Odpowiedz z cytatem

ale może jest tutaj ktoś kto zna taki adres. jeśli nie znajdziesz napisz na pw, mam jakąś lekturę z adresami, pomocnikami, na całą Polskę, mam nadzieje że i Poznań jeszcze leży w Polsce?Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może wie co oznacza regresja w terapii. Czytałam w internecie o tym, ale chciałabym informacje bardziej z życia. Jak to na prawdę jest, jakie są odczucia i reakcje. W jakich momentach terapii to występuje? Jeśli ktoś coś takiego przechodził lub może ktoś kto jest psychologiem mógłby to opisać, to byłoby fajnie.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że warto popytac . Powinni posiadac takową wiedzę .


Arrow PORADNIA TERAPII UZALEŻNIEŃ
PL. KOLEGIACKI 12 A
61-739 POZNAŃ
tel: +48 61 8528538


Arrow TELEFON ZAUFANIA DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH, WSPÓŁUZALEŻNIONYCH I OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
PODOLAŃSKA 45
60-626 POZNAŃ
tel: +48 61 8430101
tel: +48 61 8478687

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:17    Temat postu: Jeszcze jeden poznański adres Odpowiedz z cytatem

Niezrzeszone Maltretowane Kobiety i Dzieci
skr.poczt.71
60 - 956 Poznań 3
tel: 0 61 879 73 28

- prowadzi ośrodek interwencji kryzysowej, grupy wsparcia, przeciwdziała przemocy wobec kobiet,
zajmuje się prawami człowieka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 1:41    Temat postu: To forum dla sprawców czy dla ofiar? Odpowiedz z cytatem

czytając niektóre posty odnoszę wrażenie, ze to iż ktoś jest policjantem i prowadzi postępowania w sprawach z art.207 kk to chyba trochę za mało aby krzyczeć na ofiary? Jestem zbulwersowany postawa i brakiem reakcji moderatorów. jeśli tak maja doradzać pomagacze albo policjanci to....nic dziwnego, ze sprawcy mają sie dobrze.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group