Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

badania w RODk

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jolaleo



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 137
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 22:49    Temat postu: badania w RODk Odpowiedz z cytatem

witam miałam pewne wątpliwości czy mogę zadać pytanie o badania w Rodk w Białymstoku przy ul.Bema.Zapytałam moderatora i mogę więc pytam czy macie jakieś doświadczenia i opinie po takich badaniach.Jedziemy na nie7 marca.Pozdrawiam i dziękuje z góry za podzielenie sie swoimi doświadczeniami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mala5



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 21

PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bój się. Ja miałam badania 3 razy ale w innym ośrodku. Po prostu badają psychologowie relację między rodzicami i dziećmi. Za trzecim razem bardzo pozytywną dostałam opinię i naprawdę w końcu wyszło na moje. Na pewno jest to trochę ,,trzepanie mózgu" najlepiej przygotować sobie wcześniej na kartce to co chciałoby się przekazać. I dowody na dobre relacje z dziećmi. Pierwsze badanie nie wspominam dobrze, ale na podstawie niego wyszła bardzo ważna sprawa, że mój związek nigdy naprawdę nie istniał i są podstawy do rozwodu.

Trzymaj się i dobrze przygotuj. mala5
_________________
mala5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolaleo



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 137
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję MAla napisałam Ci na Priv
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolaleo



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 137
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te badania to jeden wielki koszmar dla mnie i dla mojej starszej córki.dwie panie siedzące obok siebie wezwały najpierw mojego męż a poniewaz on złożył pozew o rozwód szczegółowo kilka kartek napisały jaki on biedny i jak to całą wine za rozpad zwiazku małżeńskiego ponoszę ja ponieważ słuchałam sie matki ona sie wtrącała wywoływała awantury miała na mnie przemożny wpływ jak to ja za jedyne towarzyszki i przyjaciółki miałam same rozwódki.Ja nie miałam prawa mieć żadnych przecież znajomych!!!że jak sie kłóciłam to wyłam jak rozhisteryzowana wariatka a te 1500 w sumie co przysłał pan maż które przychodziły z częstotliwością 3 minut jeden za drugim i w których jedynym motywem przewodnim była moja matka to wszystko w porządku .One świadczą tylko o tym że mąż ma wyraźny konflikt i czego on wynika?ONE PYTAŁY NIE JEGO tylko mnie.weszłam po mężu a one zaczęły przesłuchanie inaczej tego nie nazywając.zupełnie badania te inaczej sobie wyobrażałam!to był jeden wielki koszmar!Mojej starszej córce nawet nie dały prawie dość do słowa wyszła od nich ze spazmami płaczu.Próbowały jej wmówic że jak była w czwartej klasie podstawówki to nie pamięta jak ojciec ja bił po twarzy i że to nie jest prawda i cały cZas mówiły jej o tym że tato przecież kocha .One oparły sie tylko na tym co on mówił i przyjeły to za jedyną niepodważalna prawdę i tego sie trzymały.Nie było zadnych rysunków rodziny które powinna wykonać młodsza córka a jej rozmowa z "psycholożkami"trwała dwie minutki może.To jeden wielki koszmar.tragedia jakaś.TO była moja jakaś ostatnia nadzieja że będę mogła komuś w końcu powiedzieć że znęcał sie nad nami i jak to było .on powiedział swoja chorą wersję a one nie pozwoliły mi od siebie nic dodać .Nic zupełnie nic.To jakaś jedna wielka tragedia!!Nie mogę sie pozbierac od środy,Może ktoś jeszcze napisze swoje zdanie o tych badaniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powoli, nie wiem jak przebiegało badanie i jakie będą wnioski. Te "panie" miały do dyspozycji akta sprawy więc wiedzą więcej niż wynika to z opowieści Twego męża, zobaczymy co spłodzą i przedstawia sądowi. Jeśli w tym będzie jakaś nieprawidłowość to...są jeszcze odwołania, nawet od wyroku sądu, a tym bardziej od niesprawiedliwych czy nieobiektywnych opinii. Głowa do góry, poczekaj ze spokojem na opinię mają wciąż nadzieje, ze to wynikło z ich znajomości sprawy a nie ze stronniczości.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jolaleo nie panikuj.Poczekaj spokojnie na opinię.Dowiedz się na kiedy będzie gotowa i postaraj sie ją przeczytać przed sprawą zdobędziesz wtedy czas na ewentualne działania.
Pamiętaj tez, że język psychologiczny jest bardzo trudny do zrozumienia - dobrze taką opinię omówić z psychologiem, jeśli będziesz miała wątpliwości.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolaleo



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 137
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to badanie to właśnie wygladało tak że on powiedzial swoją wersje a one mnie przesłuchały bardziej niz w sądzie .jeden wielki koszmar.wiem że są odwołania ale jak to wszystko przeżyc to nie wiem juz i psychortropy nie pomagają .schudłam 16 kilo w ciągu kilku miesięcy .jedna wielka tragedia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolaleo



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 137
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyglądam jak cień człowieka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jolaleo nie poddawaj się.
To bardzo wszystko nieprzyjemne i smutne dla całej rodziny,ale tym bardziej powinnaś walczyć o dobro dzieci.Pamiętaj masz też prawa staraj się dotrzeć do nich żeby wiedzieć kiedy możesz powiedzieć VETO.Jeśli nie będziesz znać swoich praw będą robili co zechcą.W pierwszej kolejności zapoznaj się z opinią psychologów bo to bardzo ważne.Jeśli będzie coś niezgodne z prawdą to możesz zażądać nowych badań w innym Ośrodku.
Masz prawo wiedzieć jakimi metodami byliście badani.niewiele to może dać jak się nie znasz,ale zdyscyplinuje badających.
Trzymaj się!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolaleo



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 137
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostałam opinię i tak jak myślałam napisały to co on powiedział .napisały też że ja wciągnęłam córkę w problemy rodzinne ale nie napisłąy tego że córki słyszały kłotnie w domu rodzinnym .córka mówiła o smsach na rózne tematyktóre mąż przysyłał do niej typu"podziękuj babci że nas rozwiodła",wszystko jest przez twoją babcię"o tym mimo że córka opowiedziała o tym wszystkim.Ani słowa o przemocy w tej opinii,nic tak jakby one na tym badaniu były głuche.dla wielu to zrozumiałe że w takiej sytuacji jak rozpad rodziny wali się cały świat.Jestem strzępkiem nerwów a one napisały że jestem chwiejna emocjonalnie czy cos w tym stylu.Te badania to jedna wielka pomyłka.one mnie dobiły psychicznie i wylądowałam w szpitalu z załamaniem nerwowym.teraz mam depresję i nerwicę lekową.
Nasuwa mi się jeden wniosek że walczyc to trzeba mieć jednak silne nerwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka napisał:
jolaleo nie panikuj.Poczekaj spokojnie na opinię.Dowiedz się na kiedy będzie gotowa i postaraj sie ją przeczytać przed sprawą zdobędziesz wtedy czas na ewentualne działania.
Pamiętaj tez, że język psychologiczny jest bardzo trudny do zrozumienia - dobrze taką opinię omówić z psychologiem, jeśli będziesz miała wątpliwości.


To po pierwsze.
Po drugie zawsze możesz wnioskować o ponowne badania w innym Ośrodku, ale oczywiście to ciężka walka bo raczej "ręka rękę myje".
Możesz zażądać zinterpretowania opinii przez wnioskodawczynie jeszcze przed sprawą.
Bardzo Ci współczuję bo wiem jaka to walka z psychologami.
Jedno czego Ci NIE WOLNO to poddać się!.
WALCZ!! Bo masz o kogo i o co!
Ja swojej walki nie żałuję i chociaż zapłaciłam wysoką cenę nigdy nie pomyślałam nawet, że nie było warto.
Dziś moje dziecko jest szczęśliwe a ja odzyskałam spokój.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group