Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

gdy mąż psychopata jest chory...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ponadto sędzina zdecydowanie twierdziła, że trzeba się rozwieść za porozumieniem stron, bo jak nie to ona orzeknie winę obojga. ???. Przy czym, nie wie jeszcze jakie są dowody. ???


A to ciekawostka z życia homo sapiens o wysoko ukształtowanych zdolnościach prawniczych ponad miarę ich rozumowania.
Facet który ma sprawe karną i własnie umiera za radą prawnika a ostatnim jego życzeniem w życiu doczesnym jest rozwód ma być zwolniony z odpowiedzialności?
Anwy a kogo bardziej "maglowała"?

Marność nad marnościami...a może miernota nad miernotą? Jak to leciało pamięta ktoś?
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wrażenie, że mnie bardziej maglowała, po drugie mogłam tylko odpowiadać na jej pytania i nic więcej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ponadto sędzina zdecydowanie twierdziła, że trzeba się rozwieść za porozumieniem stron, bo jak nie to ona orzeknie winę obojga. ???. Przy czym, nie wie jeszcze jakie są dowody. ???


Kolejny raz to cytuję.
Chyba już znamy Orzeczenie. To dziwna analogia w różnych sprawach które znam i sama doświadczyłam - kogo bardziej magluje ten przegrywa.A jak robi dokładne notatki z odpowiedzi to przygotowuje się do Uzasadnienia. Kurcze nigdy nie jest inaczej. Anwy musisz się bardzo dobrze i dokładnie przygotować dobrymi argumentami i co najważniejsze dowodami.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tez tak było - dokładnie tak jak pisze Lulka .Mam na mysli sprawę w Sądzie rodzinnym.
Anwy, jak czytam Twoje wypowiedzi to mam wrażenie, jakby to była ta sama sędzina co u mnie.
Zorientuj się w spr. mozliwości zawieszenia sprawy do czasu wydania wyroku w karnej.
Coś mi świta,że jest taka mozliwośc w przypadku gdy rozstrzygnięcie w jednej wpływałoby na rozstrzygniecie w drugiej sprawie.A tu ewidentnie zachodzi taka zależność.W przypadku uznania za winnego w karnej sprawa jest jasna, to by było na twoja korzyść.A nawet jakby go nie było , to zawsze możesz się powołać na tą sprawę i sąd może zajrzeć do protokołu sprawy.Może być to dla ciebie korzystne.
Przygotuj sobie dobre dowody, mocne - chociaż to co nam wydaje się mocne w opini sądu może być nic nie warte.
Nie piszę tego żeby ciebie dołować ale abyś przygotowała jak nalepiej.
Cały czas jestem przy tobie myślami.
Może Echnaton albo Maras wypowiedzą się co do zawieszenia sprawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już pisałam o zawieszeniu i wg mnie tez mozna .
Anwy,a kto założył tę rozwodową ?Ty czy mąż?
Nie martw się na zapas.Po 1) będzie co ma być ,a rzeczami ,na które nie mamy wpływu nie warto tracić energii
2) wcale nie musi być źle .Na początku karnej mnie tez sedzina traktowala per noga ,a potem było dobrze.Czułam ze jest po mojej stronie

a tak jeszcze z ciekawości zapytam.Czy procedura w każdym sądzie zależy od sedziego ,czy jak to jest? Bo u mnie najpierw byli przesłuchiwani świadkowie,potem ja -powódka ,i na końcu on-pozwany.Znazcy on w końcu nie zeznawał bo mu się terminy pomyliły i poszedł do sądu 3 dni po rozprawie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze dodałbym, ze od niesprawiedliwych wyroków można się odwołać....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jeszcze dodam, że mozna wystąpić o zmianę sedziego jeśli ma się watpliwości co do jego rzetelności albo co innego ktoś Ci podpowie co...


heka mamy wpływ na to jak nas traktują - to zależy od tego czy pozwalamy natraktowanie "per noga" czy "proszę Pani".Pokaż klasę bo ją masz!
ale to najlepszy kawałek jaki szłyszałam:

[/quote]Znazcy on w końcu nie zeznawał bo mu się terminy pomyliły i poszedł do sądu 3 dni po rozprawie Very Happy[\quote]

Trzy dni! to już prawie Wyrok się upawomocnił! Super Very Happy Very Happy
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie wiele już osób słyszało-odczuło, że przewód sądowy to jest "czasami" cyrk. Traktowanie uczestników przez sędziów nie jest wykładnikiem pózniejszego orzeczenia. Tu nie ma reguły, bo sędziowie to też ludzie. Właśnie w sądzię słyszałam stwierdzenie "no zobaczyny, komu sąd da wiarę" i już chciałam krzyczeć - wiara to w kościele, a w sądzie są fakty. potem zastanowiłam się - czy aby to pewnik?
Moi kochani, Wasze wypowiedzi rozbawiły mnie i zmusiły do ponownej analizy całej sytuacji. Po niedzieli zacznę coś działać w tym kierunku. Mam 14 dni, by coś ewentualnie poprzeć, zaprzeczyć, zgłosić.
Lulka-Twoje riposty są mistrzowskie
Heka-żałuję, że mój nie zapomni o tym, czasami tylko lekarze mu nie pozwalają w niedogodnych sytuacjach Confused
Flowerek-wiem przed czym mnie ostrzegasz, dziekuję
Echnaton-nie przewiduję niekorzystnych wyroków, nie myślę o tym. Pomyślę, jak zapadną. Jutro. Lubię Scarlet i również nie potrafię jeszcze rozszyfrować swoich pragnień.
jednak te 3 dni przebijają wszystko Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie ma reguły, bo sędziowie to też ludzie.


Właśnie dlatego że ludzie i nic co ludzkie nie jest im obce - zatem pomyłka i nieprawidłowa ocena również.
Poza tym anwy to TWOJE ŻYCIE - NIE SĘDZI
Zdaje mi się również że w polskim prawie spraw się nie łączy jeśli nie są takim samym przestępstwem a Kościół jeszcze nie orzekł, że rozwód z przemocowcem to przestępstwo - ale ja się nie znam.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, to wielka szkoda, że spraw się nie łaczy. Na każdej trzeba powtarzać to samo, nie daj Bóg się lekko pomylić, zaraz to adwokat wyciągnie i oskarży Cię o kłamstwo. Z drugiej strony rzecz biorąc, kazdy sędzia te same fakty ocenia inaczej ... i co by nie mówić, ważne jest tzw. wrażenie. To zaobserwowałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewne okoliczności zmuszają mnie do zaprzestania wpisów. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Możesz zapomnieć wpisów, możesz zrezygnować ale Twój watek będzie szedł swoim własnym życiem, swoimi niepowtarzalnymi drogami...W razie problemów, pytań, wątpliwości jeszcze priv....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anwy ?
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tęskno mi za za Wami.
Wrócę tu, jeszcze nie teraz, ale wrócę.
pomyślności na Nowy Rok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po długiej nieobecności Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Następny
Strona 22 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group