Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KONKURS!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 23:30    Temat postu: KONKURS! Odpowiedz z cytatem

pn. "W jaki sposób forum Niebieskiej Linii pomogło Użytkownikom" - dzielenie się dobrymi przykładami

Czekamy na wypowiedzi maksymalnie do jednej strony (czyli 1.800 znaków)

Nie ma przegranych!
Każdy, kto będzie chciał podzielić się dobrym doświadczeniem, dostanie nagrodę książkową od Instytutu Psychologii Zdrowia


Termin: do końca stycznia 2012.

Zapraszamy do udziału w konkursie, może trochę pozytywnych doświadczeń zachęci nowych uczestników do korzystania z wirtualnej pomocy, a może dzielenie się radością sprawia, że ona się zwyczajnie mnoży?

Echnaton zaoferował, że poda e-mail, na który można wysyłać prace.
_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko maila ale i pomoc techniczną przy sprawdzaniu prac, może wreszcie poszukiwanie osoby, która wydałaby to w formie książkowej. I od razy bardziej sprzyjająca wiadomość - termin ze względu na różnego rodzaju perturbacje oznaczam do 15 lutego 2012 roku..

Prace o objętości jak podała Maketaton proszę przesyłać na adres k.walijewski@niebieskalinia.pl a ja ze swej strony obiecuję, ze zadbam o polonistę, który fachowym okiem oceni, poda wyniki do publicznej wiadomości!

I jeszcze prośba do wszystkich użytkowników - niektóre osoby wyszły od nas i do nas nie zaglądają, a niektórzy z nas mają do nich kontakty - poinformujcie je o tym konkursie, zachęćcie. To nasz pierwszy konkurs, warto aby okazał zwycięski! Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkowicie jestem na tak Smile))
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli maras napiszesz pracę na zadany temat? Już się cieszę ! Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 15, 2012 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile no hmmm . Mi pomaga jak mogę pomagać. Smile
Kazik Smile proszę Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha ha maras z całym szacunkiem miało byc 1.800 znaków Smile noi dobra dobra ""do"" czyli zmieściłes się Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurs trwa jeszcze przez kilka dni. Gorąco zachęcam do pisania:))
_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam w tej chwili kilka prac ale wciąż czekam na więcej, moim marzeniem jest aby uaktywniły się wszystkie osoby, które przewinęły sie przez forum i którym forum coś wniosło do ich życia....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”


Ostatnio zmieniony przez Echnaton dnia Czw Lut 23, 2012 17:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wiesz .....Echnatonie nagrodą musiała by byc kawa z Wami wszystkimi .....ale byłby wtedy odzew piszących ha ha ha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy, kawa w Warszawie, w dodatku W siedzibie Niebieskiej i w towarzystwie Kierownictwa Niebieskiej Linii ale i moderatorów forum!
Dla wszystkich, którzy napiszą!

Obiecuję!

Zobaczymy jaki teraz będzie oddźwięk.... Smile

Zostało jeszcze 3 dni...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za ! . Podpisuję się także pod tym .
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mersi



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 80
Skąd: Z klatki

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak wszyscy jesteśmy wygrani Very Happy
_________________
Dopóki walczysz,zwyciężasz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że każdy jest zwycięzcąSmile

Wyniki konkursu już wkrótce - nie zapomnieliśmy o tych, którzy napisali prace:)
_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 10:52    Temat postu: WYNIKI KONKURSU Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli napisać prace, a tym samym podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, a także tym, że nasze działania przynoszą wymierny skutek, a Wirtualna Przestrzeń Niebieskiej Linii może być dla wielu przyjazną przystanią.

Postanowiliśmy odstąpić od przyznawania etykietek zwycięzcy i przegranego. Nie chcemy wyrokować, które wspomnienia i doświadczenia są bardziej lub mniej trafne. Wszystkie autorki zostaną nagrodzone. Dlaczego? Dlatego, że każda z prac jest inna – wyjątkowa, pisana niepowtarzalnym językiem - prostu z serca. Podczas czytania w oku zakręciły się nam łzy wzruszenia. Cieszymy się, że jesteśmy potrzebni, cieszymy się, że możemy wesprzeć, pomóc i cieszymy się z Waszych uśmiechów, sukcesów, a także nowych dróg.

Z nadesłanych prac powstała jedna, większa praca – „wielogłos”, za który jesteśmy Wam wdzięczni. Uważamy, że oddaje on doskonale podróż przez życie niejednej z Was, a może także posłuży nowym Forumowiczkom, które jeszcze dojrzewają do decyzji o szukaniu pomocy.

Dziękujemy autorkom: marni, Rzepicha 72, gigi31, Bożenka65, mala5, merci..

„Na forum trafiłam dzięki billboardom, „bo zupa była za słona”. Po kolejnej awanturze i pobiciu, stwierdziłam, że tak dłużej być nie może, że muszę szukać pomocy. Przypomniało mi się to hasło i wpisałam w Google „niebieska linia”. I tak trafiłam na forum. Kilka dni czytałam, płakałam i poznawałam podobne do moich losy innych użytkowniczek. Poznawałam, jak one radziły sobie z sytuacją, jak szukały pomocy i gdzie ją znalazły".
„Ja długo szukałam pomocy w świecie realnym w walce z przemocą, jednak jako pierwszą znalazłam ją właśnie na Forum "Niebieskiej Linii".
„Wyszłam za mąż z wielkiej miłości...Tak chyba zaczyna się bajka każdej z Nas, które po dłuższym lub krótszym okresie małżeństwa, trafiły różnymi drogami na Niebieską Linię. Niebieska jak niebo powinno się kojarzyć, ja miałam skojarzenie niebieska jak siniak.”

"Niebieska Linia" tzn. rzesza ludzi tworzących to forum pomogła mi wiele razy i nie ukrywam, że pomaga nadal. Pomaga dając możliwość "wygadania się", wyrzucenia z siebie żalu, a tym samym daje mi odczucie bycia zrozumianą. Inną pomocą jest możliwość zapisania tam ważnych dat i wydarzeń. Dla mnie to Forum stało się "pamiętnikiem", gdzie pisałam kolejno wydarzenia każdego dnia przez dłuższy okres mojego życia i walki z przemocą w mojej rodzinie. Poprzez pisanie tam i czytanie, miałam możliwość zobaczenia pewnych rozwiązań moich problemów, ale także sposobność zrozumienia jak można zapewnić sobie i dzieciom bezpieczeństwo lub gdzie szukać pomocy.”
„Dobrze, że jest Forum Niebieska Linia. Ofiary przemocy to osoby, które muszą przejść przez kilka etapów w życiu:
- stwierdzenie, że mąż, czy partner, czy ktoś bliski stosuje wobec mnie i dzieci przemoc
- szukanie ludzi , którzy mają podobny problem
- szukanie pomocy u terapeutów i w poradniach rodzinnych
- decyzje podjęte o rozwodzie, czy separacji
- dbanie o swoje zdrowie i swoje granice (chodzi o to , żeby w porę zareagować, bardzo wiele ofiar przemocy pozwala tyranowi na zniszczenie swojego zdrowia, bo boją się odezwać)
- zabezpieczenie poczucia bezpieczeństwa u dzieci, tłumaczenie dlaczego lepiej, żeby rodzice się rozstali ( z zachowaniem kontaktu z drugim rodzicem i to Sąd wyznacza, czy i jak mają się odbywać spotkanie)
- sprawa rozwodowa
- sprawy w Prokuraturze
- czas po rozwodzie”
„I wtedy właśnie otrzymałam to czego w tym momencie najbardziej potrzebowałam. Oprócz wsparcia i wirtualnej rozmowy: pewność, że nie chcę dalej tak żyć. I że nie pozwolę więcej się tak traktować. I że ktoś stoi tuż za mną i będzie mnie wspierał i jeśli trzeba to po raz setny powtórzy, że to czego doświadczam jest złe.”
„W tamtym trudnym okresie trafiłam na stronę Niebieskiej Linii, to tu zobaczyłam , że nie jestem jedyna z takimi problemami , to tu czułam się rozumiana i akceptowana, tu otrzymałam dobre słowo i radę, które w tamtym czasie było cenniejsze niż złoto i trochę paradoksalnie pocieszyłam się , że są ludzie , którzy mają jeszcze większe problemy od moich i walczą, co mi samej tez dawało siłę do działania.”
„Czytałam wszystkie działy Forum i dojrzewałam do podjęcia trudnych decyzji. Gdy któregoś dnia mąż przez cały dzień się awanturował i w końcu pobił syna, zadzwoniłam na policję i założono nam Niebieską Kartę.”
„Sytuacja w domu zaczęła się pogarszać i po kolejnym incydencie zgłosiłam na policji dalsze znęcanie się, a policjant podjął dochodzenie. Był to dla mnie bardzo trudny okres. Zupełnie nie orientowałam się jak to będzie przebiegało i jaka jest moja rola. Wtedy tez Wszelką pomocą służył Echnaton. Później była sprawa w sądzie o przemoc i dzięki podpowiedziom Echnatona, wiedziałam jak utrzymać spokój, że mogę zostać oskarżyciel posiłkowym i uzyskałam od niego dużo innych podpowiedzi.”
„Dzięki Forumowiczom takim jak Echnaton, maras, Nicola2006, ja44 i wiele, wiele innych Forum stało się dla mnie ucieczką w najgorsze dni. Dzięki Forum podnosiłam się. Dodawano mi wiary w siebie, wiary w lepsze jutro i nie pozwalano na załamywanie. Wysłuchiwano cierpliwie mojego płaczu, żalu, a nawet pretensji i złości. To Forum" Niebieska Linia" jak juz wiele razy podkreślałam pisząc tam, to nie jest zwykła stronka, lecz miejsce gdzie odnalazłam siebie, gdzie wysłuchano mnie i gdzie otrzymałam pomoc oraz nadzieję, że z przemocą da się wygrać. Wracam tam, bo mimo wszystko ciągle potrzebuję wsparcia i ciągle miewam chwile zwątpienia. Nadal też walczę o sprawiedliwość i spokojne życie moje i moich dzieci. Jestem wdzięczna osobie, która podała mi wiele lat temu adres tego Forum, bo dzięki temu przerwałam przemoc w moim domu.”
„Gdy po oczach sypie piach, a wichura serce łamie, już nie straszny jest mój strach, bo z nim sama nie zostanę. Anioły z niebieskiej czuwają, dzwonią, piszą, czas na dobre słowo zawsze mają. Bez nich, brakło by światła, nadziei, sił..”
„To co robicie jako ludzie, jako pracownicy, przyjaciele, pomocowcy nie ma ceny i nie da się zmierzyć. Jest bezcenne jak każdy dzień życia bez przemocy. Paradoksalnie potrafię to docenić dopiero teraz, kiedy mam porównanie: życia w...i życia bez...Dopiero z perspektywy czasu, z dystansu potrafię ocenić jak wielki wkład w moje życie ma obecność życzliwych, ciepłych, wrażliwych, cierpliwych i kochanych ludzi, którzy byli dla mnie największą motywacją i wsparciem na drodze do nowego życia.”

„Tym , którym jest w tej chwili trudno i ciężko , tym , które nie wierzą , lub nie wiedzą , co dalej ,tym , które myślą ,że bez NIEGO nie dadzą sobie rady ,niech mój przykład będzie światełkiem wiary i nadziei , że wszystko można ,wystarczy tylko chcieć normalnie żyć, być konsekwentnym i upartym w dążeniu do celu, by cieszyć się wschodzącym słońcem i uśmiechać się do księżyca. Niech nikomu nigdy nie uda się zniszczyć Waszych marzeń ani Was samych. I nigdy , przenigdy się nie poddawajcie , nawet jeżeli wszystko wokoło wydaje się beznadziejne, ani też niczego nie żałujcie”



_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra dobra ale nagrody dla Wszystkich wygranych powinny być. Ponadto oficjalnie zamieszczona lista nicków .

Jak konkurs to konkurs od A do Z Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group