Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przed trudną decyzją
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 65, 66, 67  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja44, Ty nie potrzebujesz podpowiedzi w stylu - co robić i jak robić ale...warto wziąć przykład z męża, który kalkuluje na chłodno - co jest mu lepsze. Jak przyjeżdżają policjanci, bo narozrabiał to udaje chorego i trafia do szpitala zamiast do wytrzeźwiałki. Nie radzę Ci brać z niego przykładu w kwestii rozrabiania! A instytucje - policja, sądy, szpitale, adwokaci dają się wodzić za nos za pomocą wyglądających na prawdziwe kwitków. To jest jego sposób na życie. Jemu z tym dobrze, bo często się udaje a strach pojawia się tylko od czasu do czasu. Ty...masz znacznie więcej dostępu do strachu. Najpierw czy Cie nie pobije, dzisiaj czy nie pobije Ciebie i dziecka albo czy dziecko nie zrobi mu krzywdy.... Osobom głęboko wierzącym trudno zrozumieć dlaczego księżą nie pomagają im, nie wspierają a nawołują do trwania w związku, przynajmniej niektórzy księża. Trudno zobaczyć tą granice między konfliktem a przemocą, zwłaszcza, że i Ty starasz się, robisz wszystko i ciągle masz poczucie, że robisz za mało. On nie robi nic aby utrzymać Wasz związek więc i nie ma wątpliwości, on robi wszystko aby tradycji stało się zadość i siłą przemocą wskazuje gdzie Twoje miejsce, a księża i niektórzy pseudopomocnicy usiłują Ci wmówić, ze za mało zrobiłaś - chociaż zrobiłaś więcej niż wszystko - i że powinnaś podporządkować się jego woli w imię ratowania rodziny. To jego działanie, jego postawa i czyny doprowadziły do rozpadu rodziny, za to odpowiedzialność ponosi tylko ten kto bije, poniewiera, gnębi, rani psychicznie i fizycznie, On i wszyscy, którzy stoją po jego stronie i usiłują Cię wepchnąć w szpony przemocy w imię tradycji, Boga, nakazów, czegokolwiek!. Ty jesteś bez winy, tylko sprawca ponosi odpowiedzialność za swoje czyny - najpierw przed Tobą, potem przed rodzina Twoja i jego, znajomymi i wreszcie przed Bogiem.
Mógł to zmienić, naprawić, przeprosić, poszukać ratunku ale on nigdy nie szukał winy w sobie za to zbyt często w Tobie, tak często, ze sama zaczęłaś wątpić i mieć wątpliwości.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję pod tym, co powyżej, wszystkimi 4 łapkami.
Kochana swoją drogą to serio czas na użycie rozumu . Jeśli prawo zawodzi, trzeba dostosować się do jego trybików i grać tak jak normy uchwycają, jeśli chcesz sprawiedliwości....Sad Ciężko mi to pisać, bo jestem idealistką , ale rzeczywistość to co innego. Jeśli on gra znaczonymi kartami, czas wprowadzić swoje karty znaczone chyba......
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy Olu pokazać wszystkim, że jego karty są znaczone! Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak prawo idealne nie jest i niby każdy z nas jest jego trybikiem. Ale często słabe prawo to jedno a nieznajomość możliwości stosowania jego reguł to drugie. Czasem istnieją fajne rozwiązania, które można zastosować i komuś nawet bezinteresownie pomóc bo po to tutaj też jesteśmy.

Poza tym o wielu rzeczach się mówi inaczej inaczej się postrzega. Mam obraz 18-stu lat pracy w Policji i wiem co mówię. Owszem nie zawsze ta pomoc przychodzi na czas i jest dostateczna, ale dzięki takim portalom jak ten można chyba komuś pomóc i chyba co najważniejsze nawet wirtualnie nikt nie jest sam.

Czasem to mało ale czasem to olbrzymi element dający pozytywnego kopa.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja44 przypomnij sobie co pisałam do Ciebie, to wszystko tylko innymi słowami jest powyżej.

Ja próbuję się dostosować do swojego, do jego gadania i czynnosći.
Czas pokaże co wyjdzie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyfus masz rację ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Pią Maj 25, 2012 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w poniedziałek mamy być z synem na policji..mąż nie wie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Pią Maj 25, 2012 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja44 napisał:
w poniedziałek mamy być z synem na policji..mąż nie wie..



Pewnie zeznania, trzymaj się Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 25, 2012 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na spokój / jak dasz radę wziąśc to trzeba / miejmy nadzieję że to w pozytywnym świetle to wezwanie
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sob Maj 26, 2012 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może nie być w pozytywnym świetle?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..sorki za głupie pytanie..wszystkiego dowiem się już jutro:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już po zeznaniach w związku ze zgłoszeniem syna grożenia nożem, tylko jedna wątpliwość ze zgłosił za poźno po interwencji i moze zostać odrzucone przez prokuratora..

przed wyjściem na policję znow wybuchla awantura między nimi..mąż krzyczal że wsadzi syna do więzienia..i wiecie że jak wyszlam z posterunku, przyjechał syn a za nim ojciec...bo stwierdził że jak wszyscy to wszyscy..

potem mnie szukał u szwagierki...był ponoć wściekły że dlaczego mu to robimy Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja44, wybacz ....ale uśmiałam się czytając

ja44 napisał:
...... przyjechał syn a za nim ojciec...bo stwierdził że jak wszyscy to wszyscy....




Nie dajcie się zastraszyć, trzymam kciuki !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszy że musi coś zrobić do sądu, że dopiero teraz pożałuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem że nie powinnam wogóle reagować na jego gadki,ale czuję znowu jakiś wewnętrzny niepokój..takie zgłoszenia/sytuacje zawsze powodują zaognienie sytuacji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 65, 66, 67  Następny
Strona 51 z 67

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group