Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gigi..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 83, 84, 85  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięknie Gigi, nie ma powrotu do tego co było...pretensji, wyzwisk, gwałtów, tłumaczenia z każdego dnia i każdej godziny, obrażania, bicia, poniżania...
Im bardziej się oddalasz od tych sytuacji tym bardziej zapominasz i nie zestawiasz z dzisiejszym spokojem, perspektywami, nadzieją...A przecież i dzieci widzą uśmiechniętą swoją mamę i ukaranego tatę, one wiedzą, że przemoc jest karalna, być może nie pójdą w Twoje ślady i zanim znajdą swego partnera będą wiedziały jak się obronić przed przemocą. To bolesna ale jakże potrzebna nauka.

Ja44...Ty także widzisz tylko dzisiejsze niedogodności ale nie widzisz wczorajszego upodlenia, kontroli, bicia, picia, wstydu....

Może i walka z przemocą nie zawsze jest taka prosta i zdecydowana ale żyć z przemocą pod jednym dachem to jak mieszkać w piekle złożonym z aniołów, wszyscy postrzegają ich jako dobrych, miłych, radosnych, ale w domu aniołowie pokazują swoje schowane różki i pazurki i kłują, pokazują diabelska naturę. Nie wolno Wam zapomnieć tych wszystkich wieczorów strachu, nocy upokorzenia i dni obaw i niepewności. Ile razy Wam się coś nie uda za każdym razem przypominajcie jakimi byłyście pod pręgierzem diabelskich rządów!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak Kazik masz rację i wiem o tym że ją masz ....

Dzis chciałam tylko napisać kilka zdań dotyczących mojego zaskoczenia sobotniego (tj 12 maja) że w audycji radiowej( 12 maja o godz 6) naszego znanego radia, a potem jak się okazało dodatkowo na stronie internetowej zamieszczonej informacji o wyroku jaki padł na sprawie apelacyjnej z 11 maja... wyrok ten to 8 miesięcy bezwzględnego wiezienia i zwolnienie z wszelakich kosztów sądowych .... Nie to mnie jednak martwi bo tak naprawdę mnie to juz nie interesuje, ale fakt iż zamieszczono tyle danych, tyle wskazówek dotyczących życia mnie i dzieci . To własnie dzieci otrzymały niespodziewanie informację o tym pisemku będąc w kościele i w sposob tak bezpośredni że rozgoryczone i prawie z płaczem wrociły do domu. Nie zdążyłam im jako matka przekazać tej informacji o sprawie apelacyjnej i o wyroku a nawet powiem szczerze uznałam, że nie będe im o tym mówić, bo i po co . Niestety przez to i komentarze z jakimi sie dowiedziały sprawiły, że czuję sie podle. Jestem rozczarowana takim sposobem zdobywania słuchaczy czy popularności i uważam, że jest to robione niestety kosztem m.in. moich dzieci . Ja jestem dorosła rozumiem sytuację i wszelakie przesłanki działalności prasy i mediów ale znowu ktoś zapomniał o jednej ważnej rzeczy i jedynej ważnej rzeczy "DZIECIACH", które przeżyły te lata i nie chcą je wystawiać na komentarze osob trzecich, nie chcą nawet o nich mówić.

Dziekuję Kazik po rozmowie z Tobą zdołałam owy " artukulik" wymazać
(zadzwoniłam do owej instytucji i poprosiłam o skasowanie wpisu nie było nawet słowa przepraszam) ze strony internetowej choć fakt w jaki sposób moje dzieci dowiedziały się o owej wypowiedzi pracownika sądu okręgowego zastanawia mnie czy ludzie są tak głupi, krótkowzroczni czy az tak niedomyślni, że nie widzą jak takie wydarzenia a nawet słowa wpływają na nas będących częścią tamtej sprawy... Takie napiętnowanie nas sprawia, że zamykamy się w domu, wszyscy jestesmy rozdraznieni a przecież to nie my jesteśmy winni! to nie nas powinno się nagłaśniac! To nie przy nas powinno się komentować ! Córka jutro nie chce isc do szkoły a mnie brak słów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kretynizm/ bo inaczej nie mozna nazwac notki/ nadal jest dostepny, znalazlam go bez trudu Dane identyfikacyjne jak na dloni.

Ostatnio zmieniony przez marta 25 dnia Pon Maj 14, 2012 10:49, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kungfupanda



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 135

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś okropnego. Bardzo Ci współczuję. Bardzo trudna walka, a na koniec coś takiego. Moim zdaniem powinnaś dostać odszkodowanie! Czy ktoś z Was korzystał z takiego darmowego wsparcia prawnego?
http://www.praworzadni.pl/porady-prawne-,kt-34.html
Ten system działa poprzez projekt ujawnij.pl

Może do nich się zgłosić? Radio powinno za to ponieść karę. Przypuszczam, że niejeden obrotny prawnik dopatrzyłby się w tym żyły złota - między innymi ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych.
Ludźmi nie przejmowałabym się - niech sobie gadają, co chcą, taka ludzka natura, kiedyś im się znudzi, tylko dzieci szkoda...

No ale przede wszystkim gratuluję Ci tego, że wyrok zapadł i to jest w tym wszystkim jednak najważniejsze Smile
_________________
Szacunek do samego siebie jest kluczem do przetrwania i szczęścia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta 25 nie nie ma już, przymajmniej ja nie trafiam juz na ten "" artykulik"" ... W pracy spotkałam się tylko z komentarzami a córka wróciła do domu bez łez, więc może nie słucha sie juz tak audycji radiowych i jakby mniej czyta się prasę internetową- wsród młodzieży raczej wybierają gry albo mają więcej taktu niż niejeden dorosły, który w dosadny sposób poinformował nas o istnieniu w internecie wspominanego "' artykułu""...

kungfupanda nie, nie korzystam z takich porad, bo powiem szczerze moja wiedza informatyczna jest dosc hmmmmmm uboga ;/ a znając moje szczęście zezowate to zamiast odszkodowania dostałabym kare hihihihiih

dziś przyszedł kolejny list od exa do dzieci ( ponumerowany list 4 ) zdecydowałam się napisać list do Dyrektora więzienia i przedstawić mu kopie uzasadnienia sprawy rozwodowej tzn punktu dotyczącego całkowitego zakazu kontaktowania się z dziećmi.... moja uprzejmość już tez doszła do granicy swej wytrzymałości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

. Jest teraz 18, 47 i tekst jest dostepny. Radiowy tekst tez jest.
wyjdzie - wyszlo, ze wsadzilas chlopa za telefon. Znasz reakcje otoczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może taki wyrok o zakazie kontaktu przez ex zanieść na pocztę i przedstawić. Nie wiem czy to by dało coś bo nigdy nie słyszałem o takim podejściu ale zawsze można spróbować.

Odnośnie mediów. Pomimo tego że krzyczą że stają po stronie prawdy nie łudzę się ze tak jest. Niestety kwestia przedstawienia cudzego życiorysu jest zawsze kusząca.

Według mnie młodzież omija już szerokim łukiem takie media więc chyba do nich nie dotrze.

Powodzenia.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak .... no własnie tak wyszło ha ha ha czytając ten artykuł dokładnie tak pomyślałam hyihiihih marta25 ... oj ta prasa i mediqa czsem by sami przeczytali ze zrozumieniem to co napisali .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Maj 16, 2012 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie napisałam wczoraj, bo zabrakło mi słów.... ex znalazł inny sposob by dac o sobie znać ....przesłał przesyłkę pod adres sąsiadki i prosił o przekazanie listu dzieciom do rąk własnych w przesyłce znajdowały się dwie hmmmm ręcznie robione szkatułeczki z napisami dla....od taty..sAsiadka oczywiście zarządała od dzieci otwarcia przy niej ... Ja mam dosyć na dzien dzisiejszy postepowania osob ktore wtrącają się komentuja lub nawet dają wskazówki jak to włąsciwie nalezy zyc i wybaczac..... To co się dzieje teraz w moim środowisku to nie da się opisać ...artykuł , audycja, kazanie, teraz przesyłka pomijam listy itp itd...ile ja zdołam wytrzymać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Maj 16, 2012 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigi nasza wytrzymalośc psychiczna też ma swoje granice..ale oprócz nas samych, zdaje sie że nikt tego nie chce zrozumieć...i nawet najlepszy psycholog nie bedzie w stanie skutecznie pomóc..Oni sprytem potrafią zmanipulować każdego, gdybyśmy my miały ICH spryt, to nie bylybyśmy ofiarami!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Sro Maj 16, 2012 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gigi, wytrzymasz...wierzę w to..... niestety pozostaje chłodna na zimno kalkulacja z naszej strony... chyba inaczej się nie da aby dorównać prześladowcy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana... wierzę w ciebie! Dogadajcie się z ja 44 co do terminu i wpadnijcie do mnie ja jakiś weekend , co?A co do mediów- dziwi mnie to wszystko- ja bym o odszkodowanie walczyła! Mieli twoje pozwolenie?
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żadnego pozwolenia na jaką kolwiek publikację nigdy nie wyrażałam i nie wyrażę ... uważam, że to jest rozdrapywanie i tak jeszcze nie zrośniętych blizn u moich dzieci... Oni nie napisali nazwiska, więc jest to jak gdyby hmmmmm no anonimowośc ... napisali tylko dane, ktore pozwoliły na szybką identyfikację z powodu małego terenu gminy w której mieszkam. Nie mam zamiaru zagłębiać się w to i sądzić tym bardziej, mam po dziurki w nosie swoich spraw sądowych....

Olu za zaproszenie bardzo dziękuje, aczkolwiek nie mam sposobności skorzystać z niego, chyba że przelotem w lato dla zaspokojenia ciekawości wpaśc na kawe ...

grubyfus witaj. Na poczcie zgłosiłam no cóż list zwykły jeśli wisi skrzynka pocztowa musi być wrzucony ( skrzynkę zdejmę z płotu !) poza tym poprosiłam Panią Mecenas, by wysłała list służbową drogą do wszystkich instytucji sądowych, że zaczyna mnie nachalność i beszczelność exa denerwować i jeśli się powtórzy to wystąpimy na drogę sądową ( ale to tylko w liście, bo kasy juz nie mam na zakładanie spraw).

ja44 pamiętaj zawsze zostaje nadzieja ktora rozpala w nas wiarę na lepsze życie i spokój mimo wszystko wolnośc taką prawdziwą, więc nigdy nie możemy pozwolić by w nas to umarło . mamy siebie i forum niech będą w nas rozpalac te świece jak w opowiadaniu o "4 świecach"( wpisz w google prezentacje 4 świece)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj było przesłuchanie dzieci ....długo to trwało aczkolwiek ja dobrowolnie zrezygnowałam z obecności przy rozmowie ...nie dałabym radę tam być... następna rozprawa 11 czerwca, tym razem ja idę się spowiadać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygotuj sie gigi, myślę, że chyba możesz przejrzeć akta sprawy.... więc i wiedzę bedziesz mieć większą co i jak.... podobnie jak ja, też robię przygotowania do sprawy na 12 czerwca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 83, 84, 85  Następny
Strona 73 z 85

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group