Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kiedy nic się nie chce....
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Sie 02, 2012 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magrabas.. juz i tak jest duzo lepiej niz bylo..
Aktualnie piszace nie wiedza w czym problem i niech tak zostanie dla.. swietego spokoju..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Czw Sie 02, 2012 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta 25 napisał:
(...) juz i tak jest duzo lepiej niz bylo..
Aktualnie piszace nie wiedza w czym problem i niech tak zostanie dla.. swietego spokoju..

to prawda Very Happy jest lepiej i doceniam to
a wracając do tematu wątku, chociaż życie rzuca kłody pod nogi, nie zrażam się! i tego życzę wszystkim, szczególnie m.m. Smile
---
Lillian Glass – “Toksyczni ludzie” http://www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?p=43762#43762
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:

chętnym rozwijać się dedykuję kilka myśli Berta Hellingera do refleksji:
Spieszymy się tylko wtedy, gdy jesteśmy na fałszywej drodze.
Dziecku kiedy czuje się samotne, trzeba dać psa. Psy kochają zawsze i dla samej miłości, nie za coś. Tak się można nauczyć miłości.
Każdy jest odpowiedzialny za siebie. Jeżeli coś robi, to chciał to zrobić.
A jaka jest miłość, która uzdrawia? Ta, która spogląda na wykluczonych.
[i]Jeżeli dobrze nazwiemy problem, skutkuje dając rozwiązanie.

Hellinger to ten ksiądz, który nie miał żadnego wykształcenia psychologicznego i nie ukończył żadnej z uczelni, a prowadził kontrowersyjne metody eksperymentowania na ludziach? Jest Niemcem i księdzem. Niemieckie towarzystwo psychologiczne odżegnuje się od metod i praktyk stosowanych przez Hellingera i jego szkołę, przestrzegając jednocześnie przed możliwymi, groźnymi następstwami stosowanych metod psychomanipulacyjnych. W Polsce ksiądz ma wielki szacunek, dlatego niektórzy zachwycają się jego metodami.

Co prawda nie ja blokowałem Wasze niezdrowe poczynania ale..
Żeby Was oboje odblokować to trzeba napisać prawdę o Marcie(czyli Ewie), jej forum,o tym co zrobiła dziewczynom i wszystkich tych szelmostwach, chorobach i słowach...było tego niemało! Nie chcemy wracać do tego, bo to oznacza ponowne wchodzenie do rzeki przepełnionej nienawiścią i pełną kłamstw. Ze względu na przydatność wielu postów Ewy( ukrywającej się pod różnymi nickami) wolałem ostrzec przed psychomanipulacją i pozostawić uczestnikom do wyboru niż dawać całą rękę czyli możliwość manipulacji na prw.
Mgrabas czyli Mariusz to zupełnie inna historia. Przyszedł z forum wstroneojca, gdzie kobiety odżegnuje się od czci i wiary. Z czasem stał się swoistym folklorem ostrzegającym przed rozwodem, ale ze względu na zgłoszone przez uczestniczki forum(powtarzam uczestniczki) nadużycia - prw ma zablokowane.

Nikt nie zabrania kontaktować się ani z Ewą ani z Mariuszem poza tym forum. Uczestnicy tego forum to osoby dorosłe i w pełni odpowiedzialne za swoje kontakty. To tyle w temacie. I proszę bez wulgaryzmów, totalitaryzmów i słów mających w swoim zamiarze obrażanie. (wiem, ze to nie załatwi tematu, ale informacje kieruje raczej do tych, którzy jeszcze nie wiedzą o powodach zablokowania prw dla Ewy i Mariusza).

A wracając do tematu. Wiele razy powtarzane słowa wreszcie docierają do ans i stają sie wyznacznikiem naszej drogi.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nikt głębiej nie wyjaśni całej tej zawieruchy, powstałej przynajmniej ostatnio w tym wątku. Nie ukrywałam, że błyskawicznie uciekł temat poruszany jako wiodący. Szczerze powiem, że nie interesowały mnie sprawy nie dotyczące mojej osoby, jednak jeśli już coś się zadziało, prosiłabym bardzo, o wyjaśnienie do końca.
Mimo wszystko pozdrawiam wszystkich bez wyjątku, a Panu Moderatorowi bardzo dziękuję za wprowadzenie porządku Wink
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było ciemno
Wiem, że z pochyloną głowa stałam, tak jak stoi się w kościele
A wiec stałam, nie widziałam, było ciemno, lecz słyszałam wciąż
Ten glos…
„Podejdź bliżej”,
więc podeszłam jak skruszony obywatel do przedstawiciela władzy
„Podejdź bliżej”,
Już wiedziałam, że ucieczka błyskawiczna tu niczemu nie zaradzi
Wiec podeszłam, posłuchałam
Było ciemno, lecz słyszałam wciąż
Ten głos, ten głos, ten głos!
To nie wróg był, bo glos cichy i subtelny, ale polski i nieskazitelny
To nie wróg był, ten by zaraz, mnie zapytał czy mój światopogląd celny
Wiec to nie był wróg na pewno, bo nad głowa, tuż nade mną, wciąż słyszałam ten głos,ten głos, ten głos…

„Ty, to masz szczęście,
że w tym momencie,
żyć Ci przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ty, to masz szczęście…
Twój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,
Ludzie uczynni, w sercach niewinni…
Ty, to masz szczęście…”
.......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sie 07, 2012 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad rem....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam taką propozycję dla tych, którzy nie są zainteresowani pisaniem na temat.
Załóżcie sobie osobny wątek i piszcie sobie do woli, zaś tematy Was tak naprawdę nie interesujące, może zostawcie dla tych, którzy chcą wypowiedzieć się na nie.

Wam będzie wygodniej, a i potrzebujący otrzymają to, czego oczekują Smile

Z góry bardzo dziękuję Smile
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marzena.. litosci, zalozylas temat nic mi sie nie chce w srodku upalow.. kiedy jak widac po braku wpisow- takich co nic im sie nie chce bylo wiecej ; Logika dziewczyno.. nic mi sie nie chce znaczy tez . nie chce mi sie pisac ze mi sie nie chce.. zalozylas temat w ktorym co mamy robic? opisywac poczucie psutki, bezsensu, beznadzieji? czyli dokladnie to przed czym uciekamy? do czego nie chcemy sie przyznawac i chyba nie mozemy.. bo nie mozemy same siebie dolowac..
. nie zlekcewazylam Twojego wpisu.. zajrzalam na Twoj blog.. zorienowalam sie o co chodzi.. a chodzi ci o to samo o co nam wszystkim chodzi.. nic nam sie nie chce..
a jednak chcialo ci sie napisac ze ci sie nie chce.. a wiec jednak cos ci sie chce.. nawet zareagowalas zloscia ze watek ci sie posypal.. a wiec jednak cos ci sie chce..
a teraz sie usmiechnij.. ja kiedy ogrania mnie bezsilnosc.. zaczynam humoryzowac.. wchodzic w stan " marnosc nad marnosciami.". zycie to taniec pajaca itd.. o co tu kruszyc kopie , po co sie wsciekac ? przeciez mam szczescie ze w tym momencie itd.. Odpuszczam sobie dzwiganie troski o ludzkosc i o siebie.. a co zmienie? nic nie zmienie.
Kupilam sobie na allegro kijki i i bede trekingowac.. po co mi to ? a kurcze po nic.. tylko po to aby byc z ludzmi.. jest taka grupa , organizuja sobie imprezy.. to ja tez. chce.. jak sama sobie rozrywki nie znajde, nie zorganizuje sobie to mi jej nikt nie podsunie, nie da za frico..

Czasem mysle,ze stan nic mi sie nie chce pokazuje jak bardzo puste bylo nasze zycie.. zylysmy dziecmi, kłotniami z mezem, rutynowymi obowiazkami.. siebie odstawilysmy do kąta a z czasem zapomnialysmy ze jestesmy.czulysmy jedynie ze nam jest zle, nasze dzialania aktywnosc psychiczna byly nakierowane glownie na unik przed atakiem nastrojow meza. . Teraz kiedy tego zabraklo .. widac jak na dloni ze jestesmy jak wydmuszki, jak puste skorupy . Z dziurawego pustego jajka kurczak sie nie wykluje ale cos z ta skorupe trzeba zrobic bo ta skorupa to my.
Moja kolezanka zajmuje sie zdobieniem takich skorup / strusich/ i nawet niezle na tym zarabia. Robi z nich puzderka , popielniczki, salatereczki.. cudenka..
wyskoczylysmy z dawnych rol.. stad ta pustka.. co pozostalo? wymyslec siebie na nowo.. szukac.. szukac .. szukac.. chron boze nie siedziec w domu .. 10 razy zle trafisz.. szybko polapiesz sie z e np kijki to nie dla ciebie.. ale moze za 11 razem.?
To jak ze strzelaniem.. zeby cos ustrzelic trzeba cierpliwie uczyc sie strzelac.. czyli strzelac , pudlowac, strzelac- pudlowac i pudlowac az do czasu kiedy sie uda trafic w cel.. bo przeciez nie o to chodzi aby dojsc ale aby isc.. Ty w Warszawie, ja na Slasku roznymi drogami ale koniec drogi mamy taki sam.. rozni nas sposob w jaki dojdziemy do tego konca..
chcesz byc zrzedliwa baba? chyba nie-
chcesz byc zgorzkniala baba? chyba tez nie..
no to popatrz wokol.. zobacz jaki dookola masz wielki plac zabaw.. nic tylko sie bawic.. ale w co ? - to musimy wymyslec sobie same.

a ze sama? dzis sama , ale jesli znajdziesz piaskownice do ktorej przychodzi duzo dzieci-- moze sie uda ulepic cos i moze nie z piasku..
ale trzeba strzelac, trzeba pudlowac i strzelac dalej..
Masz lepszy pomysl? to pisz jaki..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa Wink

Jednak mój post spowodował (pomimo twojej irytacji) powrót do tematu. Smile

Mylisz się myśląc, że się wkurzyłam (jednak na na tyle mnie nie poznałaś Smile), jestem oazą spokoju. Był to bardziej mój wyraz zrezygnowania, bo nie będę brała udziału w dyskusji, która miała miejsce.

Mylisz się również, że nikt nie reaguje, dostałam wiele wiadomości prywatnych od osób, które nie widziały się również w tej dyskusji.

Dziękuję ci mimo wszystko za garść pomysłów, z których mam nadzieję wiele osób skorzysta, choć temat przeze mnie zadany nie miał być traktowany przesadnie dosłownie.

To, że komuś się coś nie chce nie zawsze wynika z tego, że jest zrzędliwą babą, czy najzwyklejszym leniem. Pomyśl o osobach, którym nic się nie chce, bo nie mają siły, po ciężkich przeżyciach, a pomimo tego coś robią.
Jeśli faktycznie zajrzałaś na mojego bloga, to chyba zauważyłaś, a jeśli nie to pozwolę sobie to zrobić osobiście, że przez ostatnie lata mojego życia, które dla wielu otaczających mnie osób były horrorem, nie uznałabym za NIC nie robieniem. Nie wierzę jednak w to, że sama nie masz momentów...dłuższych chwil, kiedy to nie chce ci się łazić z kijkami, męczy cię wymyślanie kolejnych pomysłów na siebie. Smile To normalne. Jesteśmy tylko ludźmi.

Zapytasz po co wobec tego poruszyłam ten temat, ano choćby po to, żeby osoby które wyłącznie czytają, nie mając siły, ochoty, chęci (niepotrzebne skreślić) na pisanie wiedziały, że taki stan nie tylko ich (także mnie) dopada, że nie są z tym samopoczuciem odosobnione.
Sama wiem jak to ważne, wspominając pierwsze pojawienie się na grupie terapeutycznej ,kiedy to pierwszy raz widziane kobiety, dziewczyny opowiadały swoją (MOJĄ) historię. Zrozumiałam wtedy, że to nie ze mną jest coś nie tak. Wtedy to spadł mi kamień z serca.

Mimo wszystkiego nie żałuję tego jak potoczył się ten wątek, bo dzięki temu nawiązałam kontakt z wieloma osobami, z którymi utrzymuję go i mam nadzieję robić to jak najdłużej Smile

W związku z powyższym droga Ewo, powinnam właściwie......

ci podziękować Smile

Pozdrawiam serdecznie,
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auu.. jak fajnie jest sie nie rozumiec !
i wlasciwie to nie dziekuj. cala przyjemnosc po mojej stronie.. Serdecznosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się dopnę pod temat, myślę że jest świetnym motywem inspirującym w poszukiwaniu pomysłów na to by nam się coś chciało, gdy nam się nic nie chce Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać... nic ująć Wink
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group