Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wycofane znęty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kropek



Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 8

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 19:22    Temat postu: Wycofane znęty Odpowiedz z cytatem

Mam poważny problem.
Mąż znęcał się nade mną i nad naszymi dziećmi. Przemoc była zarówno fizyczna, psychiczna jak i ekonomiczna. Dnia 28 czerwca tego roku mąż wyprowadził się, w prokuraturze była już wtedy założona sprawa o znęcanie się, była ona założona z urzędu (przez ośrodek interwencji kryzysowej). Zeznawałam jako świadek w tej sprawie, niestety zeznałam że mąż nigdy nie używał przemocy ani fizycznej ani psychicznej ani wobec mnie ani wobec dzieci Sad oczywiście zrobiłam to pod wpływem gróźb kierowanych przez mojego męża (nie wiem czy jest jakiś świadek, pewnie nie a nawet jak jest to czy zgodzi się przyznać do tego). Sprawa ta miała miejsce w lipcu tego roku. Mąż pobił mnie w sierpniu, niestety czyn już nie może być brany jako przemoc w rodzinie tzw domowa gdyż mąż nie mieszka z nami. Dodam że większość prawdy o tym jak znęcał się nad dziećmi wychodzi dopiero teraz (nie byłam świadkiem większości rzeczy). Dzieci są malutkie 3 i 4 lata więc ich zeznania nie na wiele się zdadzą w sądzie (jeżeli w ogóle sprawa tam może trafić)
Mam pytanie czy mogę w jakiś sposób wrócić do znęcania się
POMOCY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę to trudne i mocno pokręcone. Z zasady, jeśli coś stało się prawomocne - orzeczenie o braku przemocy - nie podlega wzruszeniu, ale...w Twoim przypadku zostało wymuszone przy użyciu groźby więc...w kazdej chwili może byc wzruszone...tylko czy oprócz Twoich zeznań cos jeszcze dojdzie z dowodów? Odezwij się na maila, może wspólnie poszukamy...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ciekawy



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 63

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest najlepszy przykład,że kłamanie na korzyść sprawcy przemocy powoduje to,że jak jest spokój to tylko chwile i potem znowu się zaczyna od nowa, prawdę pisząc nie współczuję ci bo nie umiem współczuć komuś kto kłamie w zeznaniach że przemocy nie było, skoro zdecydowalaś się kłamać to ponoś konsekwencje i nie wykręcaj się groźbami.

bardzo dobrze wiem co to są groźby i jak się człowiek boi o swoje życie, dlatego ja kiedyś zdecydowałem się zeznawać i mówić całą prawdę bez względu na wszystko, a jak były awantury to była wzywana Policja na interwencje, nie wycofywałem się z niczego bo dlaczego sprawcy ma ujść to gdyby mi coś zrobił, a od tego zaczęła się sprawa,od zgłoszenia na Policje zdarzenia którego mogłem nie przeżyć, byłem straszony dodatkowo,że sprawca mi zrobi sprawy na Policji,ok jak chcesz rób ja nic nie wycofuje pod żadnymi groźbami bo groźby mi dają pewność,że gdybym wycofał to nic się nie zmieni, bez wycofania jest szansa coś zmienić jeśli się mówi tak jak jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group