Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemoc psychiczna i fizyczna brata wobec siostry

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Pią Sty 06, 2006 21:12    Temat postu: Przemoc psychiczna i fizyczna brata wobec siostry Odpowiedz z cytatem

W drodze spadkowej nabyłam dom wraz z bratem po 1/2. Nie mamy rozdzielczości nabytej nieruchomości ( sprawa sądowa w toku). Brat nadużywa alkoholu....często wzywam policję na interwencję. Brat mieszka z dziewczyną, siostrzenicą dziewczyny oraz wziął lokatora. Policja twierdzi że to jego sprawa kto u niego przebywa. Nigdy go nie zabrali podczas interwencji na wytrzeźwiałke. Ja wychowuje samotnie syna, mam posadę na ważnym stanowisku. Szykuje mi się awans a on wyzywa mnie, opinie mi szarga w miejscu zamieszkania. Ostatnio poszedł pod wpływem alkoholu na policję z gośmi z którymi urządzał libacje.....oczywiście nagadać na mnie że to ja się nad nim znęcam.........Była przeprowadzana rozmowa z dzielnicowym. Ale jakie to będą skutki to nie wiadomo, ale odczuwałam że poprostu mi nie wierzą...brat ma znajomego byłego gliniarza u którego dowiedział się jak można mnie udupić ....Powiedzcie jaka to sprawiedliwość....mam obdukcje, częste interwencje podczas gdy on jest pijany nie wystarcza policji aby wszcząć postępowanie?
czy takiemu gościowi który idzie po interwencji na policję wierzy się jemu a nie temu kto dzwonił po policję bo czuł się zagrożony?
co ja mam robić?
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tale



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 39

PostWysłany: Sob Sty 07, 2006 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobny proble, tylko, że bez znęcania się fizycznego ma moja znajoma.

Policja zawsze przyznawała mężowi rację, grożąc Jej, że zostanie ukarana za bezpodstawne wzywanie policji.

Cóż, dla policji liczą się tylko siniaki. Nie ma siniaków, nie ma znęcania się.
Dla policji coś takiego, jak naruszenie godności, obraza uczuć, szarganie dobrym imieniem, to nie sprawa.

Znajoma zaskarżyła więc działania policji, i już są pierwsze efekty.
Wewnętrzny nadzór policji stwierdził, że w kilku wypadkach policja postąpiła niezgodnie z prawem.

Jewżeli nie boi się pani zemsty policji, to warto o tym, że brat ma znajomego policjanta powiadomić komendanta.

Mogę na e-mail wysłać kopię skargi ma działania policji opartej na konkretnych paragrafach Prawa o policji i Kodekszac.
_________________
Pozdrowienia znad Morza,
Waldek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję proszę o ten wzór pisma na mój e-mail mopek@poczta.onet.pl
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akacja



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 88

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby wszcząć postepowanie, założyć sprawę o znecanie się i uciążliwość to trzeba iść do prokuratury. Policja to interwencja, oczywiście gdy nienalezyta trzeba ją skarżyć, ale gdy cos sie chce więcej to oni i tak odesłali by to do rozpatrzenia w prokuraturze. Lepiej samemu iść, umówić się, złożyć zeznanie-najlepiej miec notatki-co kiedy+daty wezwań policji. Mozna założyć sobie u dzielnicowego niebieską kartę.
W ogóle to zastanów się, co dalej, czy będziesz tam mieszkać, czy nie, bo o ile Ty sobie poradzisz, to szkoda syna, by żył w takiej atmosferze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tale



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 39

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beata napisał:
Dziękuję proszę o ten wzór pisma na mój e-mail mopek@poczta.onet.pl


Kopię skargi na policję wysłałem na pani adres e-mail.
Nie jest to wzór pisma, lecz skarga na działania policji napisana na podstawie Kodeksu Karnego, Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, Ustawy o Policji, Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Są to zarzuty wobec policja, która nie reagowała na działania męża niezgodne z wyżej wymienionymi aktami prawnymi.

Mogę podsłać na e-mail pełne teksty w/w ustaw i kodeksów.

_________________
Pozdrowienia znad Morza,
Waldek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje, napewno mi się przyda.Powiadomiłam wszystkie instytucje opieke, AA,w poniedziałek chcę iść do dzielnicowego aby mi założył niebieską kartę, co dalej będzie nie wiem....narazie wyniosłam sie do chłopaka z dzieckiem.....nie mam tu rzadnych warunków .Mam zamiar powiadomić jeszcze prokuratora ale czy aż tak daleko zachodzić? Może jak dostanie w zawiasach to się ocknie?
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tale



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 39

PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysyłam do Pani e-mail'e z kodeksami w formacie Word'a - mam nadzieję, że ma Pani szybkie łącze, bo mają one sporą objętość.
Polski Prawo ma swoją wagę. Laughing

Co do powiadomienia prokuratury, to nie ma nad czym się zastanawiać, po prostu złożyć zawiadomienie o znęcaniu się.

W mojej (a właściwie sprawie mojej znajomej) na tym samym forum:
"Policja nie uznaje Przemocy Psychicznej - Nie ma siników."
również radzono mi powiadomienie prokuratury.

Działania, które podjąłem powoli dają rezultaty. Niestety powoli, więc proszę uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie szczebelek po szczebelku informować wymiar sprawiedliwości o zaistniałej sytuacji.

Znajomośc prawa jest tutaj przydatna, więc proszę opierać się na poszczególnych paragrafach Kodeksów.

_________________
Pozdrowienia znad Morza,
Waldek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toczy sięu mnie już sprawa o znęcanie się psychiczne i fizyczne..Policja nie chce mi założyć niebieskiej karty..Ale za to wystąpiła o ukaranie mnie za bezpodstawne wezwanie policji. Brat wyłączył mi centralne ogrzewanie i przyjechała policja to brat się tak wytłumaczył i wygrażał że bezpodstawnie wezwałam policję.policjant przyznał mu rację i będe miała sprawe w Sądzie Grodzkim
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tale



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 39

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beata napisał:
Toczy sięu mnie już sprawa o znęcanie się psychiczne i fizyczne..policjant przyznał mu rację i będe miała sprawe w Sądzie Grodzkim


Dobry sposób, to napisać skargę na działania policji, najpierw do komendanta tej jednostki, z której była interwencja, a następnie do jendnostki nadrzędnej.
Policjanci nie chcą uznawać przemocy i zazwyczaj nie znając obowiązującego prawa "błogosławią" tych, którzy krzywdzą.
Dopiero skargi i zażalenia rozpatrywane "wyżej" przynoszą rezultaty.

W sprawie znęcania się, po 30 dniach policja oddaje dokumentację do prokuratury. Znając życie, prokurator umoży postępowanie.
Wtedy powinnaś wnieść zażalenie (w ciągu 7 dni) do prokuratury nadrzędnej, za pośrednictwem tej prokuratury, która umożyła postępowanie.

W naszym przypadku prokuratura okręgowa przekazała sprawę sądowi rejonowemu (wydziałowi karnemu) do ponownego rozpatrzenia.

Policja, sądy i prokuratury okręgowe zazwyczaj "olewają" wszystko i umarzają większość spraw.
Jednak jednostki nadrzędne bardziej się przykładają i rozpatrują poważnide wszystkie skargi i niedociągnięcia.

Jedyna rada: - uzbroić się w cierpliwość i zgodnie z prawem odwoływać się do wyższych instancji.

Przed sądem grodzkim powołaj się na nową ustawę o zwalczaniu przemocy.
Poniżej link, gdzie znajdziesz ustawę i komentarze:

http://www.ifp.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=228&mode=thread&order=0&thold=0

Jeżeli na e-mail wyślesz mi zarzuty wobec brata i policji, to przygotuję skargę i zażalenie na podstawie konkretnych paragrafów.

No cóż ... cierpliwość desperacja, to jedyne sposoby, aby wygrać.
Ja właśnie wygrałem sprawę, która się zaczęła w lipcu 2003 r.
_________________
Pozdrowienia znad Morza,
Waldek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłałam e-maila.Proszę o potwierdzenie czy doszedł
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś byłam na przesłuchaniu, w sprawie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz o przywłaszczenie mienia. Z tego co zrozumiałam to brat już też był przesłuchiwany. Stwierdził że to ja ze swoim chłopakiem napadłam na niego, a nie na odwrót. Grozi mi że adwokat itak go z tego wybroni. Zero szans widzę, albo prokurator umorzy sprawe...
Brat chwali się, że był na posterunku z osmioma świadkami, że to ja się znęcam nad nim. Wogóle obrósł w piórka, bo będe miała sprawe za bezpodstawne wezwanie policji. Złożyłam skargę, na NASZĄ policję do wojewódzkiej komendy. Brak zainteresowania przez dzielnicowego, który był zawiadomiony o wszystkim. Opieka i AA się interesuja bratem.
Czy może też iść do adwokata? Ale znowu nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek.
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Karolu S.proszę o kontakt, gdyż przez przypadek wykasowałam e-mail
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam już sprawe za sobą o bezpodstawne wezwanie policji. Pierwsza sprawa była zaoczna i dowalili mi kare pieniężną w kwocie prawie 300 zł. Odwołałam się. Bo jakim prawem. Do czego jest policja!!! Po to aby wzywać w razie zagrożenia. PO odwołaniu Sąd przyznał mi rację! Zostałam uniewinniona. Ale mam blokade. Od tamtej pory nie wezwałam ani razu policji. Policja widząc mnie na miescie wprost się smieje. Nie wiem czy ze mnie czy .... ach szkoda gadać. Z bratem tez nie jest lepiej. Nie stoimy tak na ścieżce wojennej, ze względu na ciężki stan naszej mamy. A tylko ona nam została. Ale znowu z drugiej strony popuścić to wszystko. Pić dalej pije. Na komisji się wyparł wszystkiego. Żona ( od trzech miesięcy) też przyznała że brat nie pije. Nie jest agresywny. Dobrze że zostały mi chociaż te terapie dla współuzależnionych. żyję z dnia na dzień. Robię powolutku podział. Zniesienie współwłasności. Osobne liczniki, wejścia itd. Ale to kosztowne. Robię na tyle ile mnie stać. Jest ciężko. Czasami myśle że to nie tak jak powinno. Alejak zmusić brata do leczenia?????????
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beata



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 10

PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze nie wspomniałam w sprawie skargi którą złożyłam na policję. Chyba jestem wielka dupa!!!! Za przeproszeniem.. Nie umiem bronić swego. Oczywiście po wywiadzie Główna komenda odrzuciła moje zażalenie. Brak podstaw.
_________________
Beata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akacja



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 88

PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy wyrok sądu oddalający bezpodstawne wezwanie nie jest takim dowodem? Skoro wezwanie było podstawne to brak reakcji jest podstawą do skargi(wg mnie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group