Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokoleniowy cykl przemocy a przemoc ekonomiczna w zwiazku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ja jestem zmeczona ,nawet nie wiem co mam napisac czytam forum podziwiam Was ale nie umiem sie zebrać do kupy.......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigi ma miodowe wakacje- Gigi zartuje ale nie gniewaj sie.
Lepiej jak jest dobrze niz zle. Nic na sile. Jesli wasze zycie z R polepszylo sie, to nie czytaj forum , lecz ciesz sie kazdym dniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie mam wakacji .......( rozumiem miodowe okresy )choć mąz w ramach nie wiem czego ale zaproponował wyjazd nad morze na 3 dni ...wiesz Lauro nie powiem żebym nie chciala pojechac ........ale wiem jak tam będzie ....wiem ze będzie ciągle piwo ,żale......wiem że będe sie denerwowac ....nie wiem tylko czy mam prawo powiedziec dzieciom ze nie pojedziemy bo i tak z tego nie będzie mamusia nic miała ....nie wiem czy mam takie prawo a same ich wysłac nie moga bo co zrobia jak tatusiowi palma odbije??????? Czy ja mam jakis wybór????? łatwo jest ocenic kogos trudniej postawić się w sytuacji tej osoby ....moge pisac o swoich żalach lecz co to zmieni ...ja mówie, pisze ,chodze po osobach pomagających juz od trzech lat ale co to zmienilo ......nic kompleetnie nic sie nie zmieniło i nie zmieni az ja nie odejde i wiemy o tym obie...kazdy załamuje rece wspólczuje ale sytuacja nie ejst taka prosta jak można bylo by opisac w kilku zdaniach .....byc może mozna to napisac okresem miodowym ja jednak nazwałabym inaczej ............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie postawi się w twojej sytuacji, nikt nie podejmie za Ciebie wyboru, każdy bedize Cię wspierał ale...w Twoich wyborach! Na tym polega pomoc, że wybieramy sami i oczekujemy od wspieraczy akceptacji naszych dróg...To ciężka rola pomagacza - patrzeć jak wybierasz i nie móc ruszyć palcem....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaproponuj dzieciom alternatywę, nawet w ich miejscowości (na pewno są piękne miejsca u Was, w których można odpocząć) oczywiście bez sprawcy
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkamw malutkiej wiosce ....one tak bardzo się ciesza i ja też naprawde chciałabym się wyrwac ......fakt wolałabym bez męza ale on nigdy nie pozwoli na to nigdy........jedynie co uadałoo mi się wynegocjowac to obecnośc siostry być może to go troszkę ochłodzi......ja nie potarfię zrozumiec dlaczego on jest taki inny przy ludziach ....dla innych ludzi .....dlaczego tylko do mnie jest taki inny ..........cięgle szukam odpowiedzi !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigi a co tu jest do rozumienia?

http://www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?t=363&postdays=0&postorder=asc&start=30
p-rzeczytaj gigi caly ten watek ponownie .

Lekarz o którym pisze / ktory postawil mi mozg do pionu odpowiedzial mi na identyczne pytanie. Ja tez takie pytanie zadalam.
odpowiedzial krotko:
gigi cytuje :
" on ma was w dupie- Pania i syna. Mowie to pani jako lekarz , jako ojciec i maz. I jako mezczyzna. "
Wiem,ze trudno ci to przelknac. Jednak jesli chcesz sobie pomoc- nie masz wyboru.
Musisz zrozumiec, ze on ma ciebie i wasza rodzine w..
Musisz zrozumiec,ze on nie rozumuje jak Ty, nie mysli jak Ty, nie jest i nigdy nie bedzie Twoim sprzymierzencem.
Ze w momencie jesli postawisz granice, powiesz dosc: kopnie ciebie najbolesniej jak potrafi, jak kawalek smiecia. Bo tak ciebie widzi. Tak ciebie postrzega i ma. Ma jako własnosc. Rzecz. A nie czlowieka.
On tak ma. Taki jest . Inny. Nie wymuszaj, nie staraj sie wiec wyszarpywac od niego kawalkow normalnosci, bo te pozory normalnosci jakie ci niekiedy demonstruje to falsz, To teatr dla ciebie.
Nie powiem,ze zle zrobilas decydujac sie na wyjazd. To Twoja droga, twoje tempo rozumienia problemu.
Zeby czas nad morzem jakos przetrwac- nie oczekuj, nie zabiegaj o cud. o milosc ktora nagle obudzi sie na wczasach., o spacery po plazy i trzymanie sie za raczke. Zachowaj emocjonalny dystans, pusc go luzem- niech pije, zdradza, baluje.. byle najdalej od was. ,Niech robi co chce. Byle placil rachunki.
Nie probuj narzucac sie uczuciowo, nie podejmuj zadnych rozmow na trudne tematy. Strajcie sie odpoczac Ty siostra i dzieci same sobie organizujac czas.
To pomaga.
I.. Gigi.. nasi oprawcy to nie sa mezczyzni. Naleza do 10 procent homoidow udajacych czlowieka plci meskiej.
Wiekszosc facetow jest normalna. Pamietaj i tym i nie odrzucaj okazji do flirtu jesli taka sie pojawi. Badz kobieta. Wykorzystaj kazda minute i nie przegap zadnej okazji aby poczuc sie dobrze.
On cokolwiek zechce zrobic- napewno ciebie o zgode czy zdanie nie zapyta. Sprobuj tez - jesli nadarzy sie okazja - mowic o swoim malzenstwie w miare prawdziwie. Bedziesz miala wokol obcych ludzi, ktorych najprawdopodobniej juz nie spotkasz . Chodzi o przelamanie bariery milczenia.
Nie mysl co o TObie pomysla, czy sie spodobasz czy nie, czy obnizy czy podniesie to twoje notawania na plazowym rankingu. TY masz uczyc sie mowic i probowac byc Gigi. SOBA. TY masz uczyc sie wychodzic z jego cienia.
Ucz sie malymi krokami mowic o sobie bez identyfikowania sie z nim bez tzw obowiazkowej malzenskiej lojalnosci. .
Ja i on. Ja jestem ja- on jest on. Nie podoba mi sie zycie z nim , chce z nim sie rozstac. Zaprezentuj sie poznanym ludziom jako GIGI , jako integralna osoba - nie przyspawana do niego.
Abys mogla zaistniec samodzielnie musisz dac sobie przestrzen. Czyli- pusc go luzem. Niech idzie i robi co chce. , byle przebywal najdalej od was.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauro byłam nad tym morzem....wziełam sobie bardzo do tego serducha Twoje rady i bardzo ci dziekuję ....Zrobilam tak jak powiedziałas bylam na morzem ...choc on byl tylko w pokoju nad morzem Smile ja z siostrą i dziecmi obeszlyszmy wszelakie kąty ,przedeptałysmy kazdy kawałek pieknych plaż i zimnej wody Smile nawet zdobyłam się na odwage by [pójsc z nimi bez R....oj byłam sobą choć jeden jedyny raz byłam taka jak kiedys ...wiem że nie jestem najpiękniejsza ,najmądrzejsza ani najinteligentniejsza ale byłam sobą i dziękuje ci za rady sa dla mnie bardzo cennnne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj i przepraszam że pisze z takim opóxnieniem ale cosik mamy z internetem w pracy a z domu .....no wiesz ........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 22:09    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

GIGI właśnie, że jesteś najmądrzejsza, najpiękniejsza i najinteligentniejsza. JESTEŚ JEDYNA W SWOIM RODZAJU.

JESTEŚ W Y J Ą T K O W A !!!

To nasi przemocowcy wmówili nam, ze jesteśmy bebe, a oni są cacy. Tak naprawdę jest odwrotnie i pora w to uwierzyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GIGi.... brawo!!!!!!!!!!

a teraz.. w domciu rozejrzyj sie dookola.. gdzie sa miejsca w ktorych Gigi moze byc Gigi?
Praca?
jakas organizacja? kolko rozancowe? jakis kurs? szkolka ? doskztalcanie wszystko jedno .
rozejrzyj sie za miejscem gdzie jego nie ma ale sa ludzie.
Szukaj takiego miejsca. I postaw tam Gigi. Sama siebie , bez meza, bez dzieci..
Gigi mieszkasz na wsi czy w miescie.?
Gigi.. mnie pomoglo to,ze mialam bo sama sobie stworzylam szanse na wyjscie z kregu . tj zajecie i ludzi znalazlam sobie z dala od domu.
Zrobilam tez blad bo i tam krylam pieknego Jacusia, nie ujawnilam jak wyglada prywatne zycie.
Dopiero za drugim podejsciem do wyrwania sie z kregu wplywu / i znajomych/ Jacusia- zaczelam od razu mowic. Mowilam, tak fajna jestem, ale nie do konca, bo nie moge uporac sie z prywatna sytuacja, mam meza dzieciucha ktoremu pozwolilam zmasakrowac siebie.I nie mam odwagi odejsc."
Pomyslalam : wisi mi jak przyjma moje zdania. Czesc damulek uznala mnie za patologie i skrzywila usteczka , ale kilka otworzylo sie i ujawnilo swoje problemy- bo tez chcialy zaczac mowic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauro ja ciągle mówię o tym co mnie gryzie ale zazwyczaj są to rozmowy przez internet i zawsze pod nikiem gigi31 .........choć zaczynam mówic juz glosno i prosto w oczy że jest nam źle że moje zycie wygląda nie tak jak powinno i zaczynam to mówic jako Basia ...duzą pomoc za która będe wdziczna do końca zycia okazał mi własnie nasz dzielnicowy mówiąc ,że wcale tak nie musi byc .....teraz choc dzielnicowego przeniesli to mam was i tutaj chetnie przychodze bo tutaj wiem że nie ejstem sama ,że czasem czytając otrzymam rade której warto się trzymac -tak Lauro bylo z Twoją radą z morzem ...teraz wiem ,że warto was słuchac Smile)i naprawde dziś weszłam tutaj z usmiechem na twarzy.......a wiecie ,że nasz szkolny księgarz obiecał mi dostarczyc te wszystkie ksiązki"" pomocne "za kilka dni .....i to calkowicie za darmo;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wielu rad jakie podsuwa Ci życie wybieraj te, które będą służyły Tobie najlepiej, Ty najbardziej siebie znasz....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group