Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemoc slowna i psychiczna, kategorie i rozpoznawianie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli udaloby sie to najlepiej Patrici Evans - toksyczne slowa, ale moze byc jakakolwiek, wszystkie mowia o tym samym. "Toksyczne Slowa" nie sa obecnie osiagalne w ksiegarniach, ale mozna ja znalezc w wiekszej bbibliotece.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje jakiejś rady Confused
Zarezerwowowałam wczasy i chce wyjechac z dzieckiem, niestety mój ex prawdopodobnie wtedy przyjedzie do domu. Nie wiem co tu się będzie działo bo dom będzie pusty. Wiem tylko tyle że pewnie rozwali drzwi lub okna i wejdzie do środka. Błagam doradźcie mi coś. Szkoda mi rezygnować z urlopu bo jade z dzieckiem i rodzicami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Jak mozesz to zostaw dzialajaca w domu kamere, idealnie byloby miec taka, ktora robi jedna klatke na kilka sekunt, wtedy bedzie ona dzialac przez caly czas. Jezeli cos sie stanie to bedziesz to miala na tasmie. Co jeszcze, mozesz np zainstalowac alarm polaczony do agencji ochroniarskiej.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby to zależało ode mnie to...pojechałbym an wczasy nie zważając na możliwe szkody, bo liczy się czas spędzony i poświęcony dziecku! Zostawiłbym jakiejś przyjaciółce czy sąsiadce klucz aby mieć bezstronnego świadka, który doglądałby tego co sie dzieje...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obok mojego domu mieszka tylko moja rodzina tzn dwie ciocie z rodzinami oraz w domu rodziców zostaje moje rodzeństwo więc ma kto doglądać,tyle że to tylko rodzina-czyli lepiej komuś kto nie jest rodziną?
A co jeśli powie policji że tam są jakieś jego osobiste rzeczy??
Czy może np moja siostra powiedzieć mu że wyda je tylko wobecności policji?
Nie chce rezygnować z wczasów- bo chciałabym żeby moje dziecko było ze mną przez 24 godz bez przerwy na prace- z której nie mogę i nie chce zrezygnować, bo za coś trzeba żyć.
Dzisiaj dostałam sms-a że jak mi sąbardzo potrzebne alimenty to moge sobie wybrać z jego konta (bo myśli że w banku dadzą) a jeśłi nie to mam poczekać jak przyjedzie Shocked terminy dla niego nie są istotne a alimenty on traktuje jakby były dla mnie a nie dla dziecka. I pomyśleć że tylko raz dał i raz w terminie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 08, 2008 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzina to taki sam świadek jak każdy inny, żaden sąd nie może zakwestionować świadka tyl;ko dlatego, ze jest rodziną! Więc może lepiej, ze rodzina mieszka blisko i jest po Twojej stronie? Czasami partnerzy chcąc zemścić się na współmałżonku zwlekają z wpłata alimentów, bo przecież nie będą płacić na nią czy na niego(o dziecku jakby zapominają) jeśli to będzie się powtarzać wystąp do komornika, komornik sprawi, że będzie to realizowane w terminie a przy okazji komornik pobierze kilka złotych dla siebie...wtedy nie będziesz miała z nim bezpośredniego kontaktu
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jutro wracam do domu Crying or Very sad
Nie pomyliłam sie z tym że mój ex się pojawi jak mnie nie będzie-ale pomyliłam się co do tego co może się wydarzyć.
Nie rozwalił drzwi ani okien-bo szkoda skoro jak twierdził jak dzwonił do mnie że i tak tam będzie mieszkał i nigdy w życiu nie zgodzi sie żebym tam ja z dzieckiem mieszkała. Nie wzięłam jednak pod uwagę jego mamy-która straszy i grozi od tygodnia mojej rodzinie, była u mnie w pracy i ostrzegała pracowników przede mną, była również w jednostkach z którymi współpracuje Evil or Very Mad
Aż boje się wracać do domu Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Groźby czy też nadwyrężanie Twojej dobrej opinii to...sprawa dla Policji i Prokuratury! Masz wielu świadków, może z tego skorzystać?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam świadków a dzisiaj była teściowa u mnie w pracy i wyzywała mnie od gówniary co mam nagrane i włączyłam telefon więc pracownicy słuchali w drugim pokoju po czym, wkroczyli do akcji i ją wyprosili.
Zapowiedziała mi że mi pokaże jeszcze na co ją stać i że sobie pożałuje tego jak znisszczyłam jej syna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i ponownie mam awnature. Ja już nie wiem co robić, byłam na policji i mnie wyśmiali.
Nie wiem co zrobić żeby teściowa i jej syn przestali nas nękać-bo to już nie dotyczy tylko mnie ale całej mojej rodziny. MOja siostra została zwyzywana od sku.. itp
Co ja mam robić?? ex dzwoni zże do śmieci będzie tu mieszkał i syna będzie sobie zabierał gdzie i kiedy chce boma takie same prawa. I dostałam sms-a w którym pisze że go zniszczyłam i że syn nie jest jego-ja już mam mętlik w głowie płakać mi siechce i boje sięjutro wyjść poza dom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i ponownie mam awnature. Ja już nie wiem co robić, byłam na policji i mnie wyśmiali.


pozwolę sobie dac ten cytat na forum . Ponieważ się lekko zbulwersowałem .

ps. Dona Ponadto proszę o kontakt za pośrednictwem pw tego forum
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie są ludzie i instytucje, ale warto szukać tych pierwszych pośród zimnych gmachów tych drugich....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dona napisał:

Co ja mam robić??


Nic nie rob, tzn wiem, ze to trudne jak cholera, ale oni robia te wszystkie szykany po to, by wywolac w Tobie reakcje emocjonalna, i z tego co piszesz im sie udaje - jestes sparalizowana. Otoz nie badz, nie rob nic, zeby byc sparalizowanym emocjonalnie to tez trzeba cos zrobic - nie rob tego.

Metoda na odebranie im wladzy nad twoimi emocjami jest calkowite zapanowanie nad soba. Ich taktyka nie moze sie powiesc bez twojej reakcji. Sam tego doswiadczylem w zadziwiajacy sposob, kiedy stanalem twarza w twarz z osoba, ktora chciala mna grac - moj brak reakcji wywolal bardzo zabawne zjawisko -jej nadmuchany balon pekl i osoba odemnie uciekla z przerazeniem w oczach. Zrobilem tak, bo zdalem sobie sprawe, ze oni uzywaja mojego wlasnego umyslu przeciwko mnie, a to oznacza, ze wybrali zla bron do potyczki, bo moj umysl jest moj i jest pod moja kontrola.

Doradzam ignorowanie, kasowanie sms'ow bez ich przeczytania, nie odbieranie telefonow, mozesz rzucic sluchawka pare razy.

Generalnie takie cyrki to rozmekczenie Ciebie w celu osiagniecie jakiegos innego waznego dla nich celu - zadaj sobie pytanie co oni przez to chca osiagnac. Na pewno jest ukryty cel, o ktorym za chwile sie dowiesz. Nie ulegaj. No i teraz jest doskonaly czas na zebranie dowodow, nagraj ich kilka razy, takie sceny moga sie dlugo nie powtorzyc.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tak samo to trochę zbulwersowało Marasku....
nękanie jest o ile wiem przestępstwem,a na pewno co najmniej wykroczeniem- bo nie znam sie na naszym prawie.nie miałam miłej lub niemiłej okoliczności się z nimi w takim charakterze spotkać... i mam nadzieje ze nie będę musiała

dynamika ma rację
brak reakcji jest najlepszą reakcją
to bardzo trudne i kosztuje dużo wysiłku, ale jest do zrobienia
pokonanie samej/ego siebie to ogromny wysiłek....
najtrudniejszy jest ten pierwszy raz.. potem będzie łatwiej...
mówię to jako osoba skora do prowokacji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margo



Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dona napisał:
byłam na policji i mnie wyśmiali.

Byłaś na policji z ustną informacją/skargą ? Dzisiaj jeszcze panuje stereotyp w policji-nie wtrącać się do spraw rodzinnych.
To bardzo przykre,że tak Cię potraktowali,ale na drugi raz idź tam z gotowym pismem / w dwóch egzemplarzach / w którym dokładnie opiszesz swoją sytuację i swoje żądania aby z urzędu policja zajęła się problemem.Pamiętaj o wzięciu pokwitowania swojego pisma.

Na każde pismo muszą odpowiedzieć w ciągu 14 dni-gdy tego nie zrobią należy złożyć zażalenie na organ ,który w myśl obowiązujących przepisów nic nie zrobił.

Pozdrawiam Margo.
_________________
Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group