Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przemoc slowna i psychiczna, kategorie i rozpoznawianie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialam na piśmie i powiedzieli żebym to sobie wzięła spowrotem bo to tylko mogę sobie do sądu zanieśc i zalożyć sprawe o zniesławienie publiczne.
Ustnie opowiedziałam im o co mi chodzi a oni na to żebym sie z dzielnicowym skontaktowala dzisiaj rano-i od rana dzwonie i nikt nie odbiera byłam na posterunku a tu nikogo nie ma Evil or Very Mad

A moze wyśle do nich poleconym za zwrotnym potwierdzeniem??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Margo



Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dona napisał:
mialam na piśmie i powiedzieli żebym to sobie wzięła spowrotem bo to tylko mogę sobie do sądu zanieśc i zalożyć sprawe o zniesławienie publiczne.

Nie mieli prawa nie przyjąć Twojego pisma...groźby,szykany można zgłosić na policji lub w prokuraturze. Stanowi to przestępstwa z art. 212 kodeksu karnego (zniesławienie – przestępstwo godzące w dobre imię, szacunek jakim człowiek cieszy się w społeczeństwie) albo art. 216 k.k. (zniewaga – przestępstwo godzące w godność osobistą człowieka, w poczucie jego własnej wartości).

Dobry pomysł masz z wysłaniem pisma za potwierdzeniem odbioru.Nie czekaj na powtórzenie sytuacji.

W sprawie kontaktu z dzielnicowym poproś telefonicznie o jego nr.komórkowy,który każdy dzielnicowy powinien mieć w wyposażeniu służbowym.

Pozdrawiam Margo.
_________________
Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nawet art. mu zacytowałam i musiał otworzyć kk, powiedział że to tylko z oskarżenia prywatnego do sądu-więc nie spierałam sieza bardzo bonie byłam na to przygotowana. Ale jednak to prawda do nich trzeba także wszystko na piśmie i z potwierdzeniem i stawiać na swoim coby przyjeli w ogóle Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Margo



Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do sądu to z powództwem cywilnym z art. z KC,a tu mowa o KK,więc jak najbardziej do policji lub do prokuratury.Wysyłaj pismo za potwierdzeniem odbioru.
Masz już nr.tel.do dzielnicowego ?

Pozdrawiam Margo.
_________________
Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys gdzies tutaj pisałem o tym jakie sa postepowania karne i jak się je ściga czyli dochodzi:

1. z urzędu - takie, które wystarczy, zę Prokuartura lub polcija się o tym dowie i musi je prowadzić do nich należy np. przestępstwo znęcanai się nad członkiem rodziny.
2. postepowanie wnioskowe - do jego wszczęcia potrzebny jest wniosek uprawnionej osoby, a po jego zożeniu postepowanie toczy sie z urzędu dotyczy np. gwałtu, kradizezy na szkodę osoby najblizszej.
3. z oskarżenia prywatnego - wniosek można złozyc na Policji, w Prokuraturze w sadzie(w przypadku złożenia wniosku na Policji lub w Prokuraturze jest on przesyłany do sądu) wpłacic odpowiednią sumę po wezwaniu przez sąd i byc oskarzycielem - do tej grupy przestępstw nalezy np. uszkodzenie ciała poniżej dni siedmiu.

Jest jeszcze skarga, która można złozyc na czynności policjanta, prokuratora, komornika, czy sędizego. Skarge skąłda się do komendanta jednostki, w której pracuje osoba, na która sie skarżymy. Termin na rozponznie skragi określa KPA na 30 dni.

Nie będe wyjaśniał co to jest śledztwo co dochodzenie, bo tylko namieszam....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dona



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 47

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był u mnie dzielnicowy i żeby było śmieszniej to z pouczeniem-bomiał na mnie skarge Exclamation
Zwątpiłam w życie a wynik rozmowy z nim jest taki:
- jestem mało wiarygodna bo mój ex mówił zupełnie coś innego;
- jak mam problemy emocjonalne to nie mam wzywać dzielnicowego tylko iść do psychologa;
- mam wpuścić męża do domu bo jest zameldowany a ja nie mam żadnych złoszeń żeby udowodnić że sie nade mną znęcał i teraz wg dzielnicowego chce tylko mieć cały dom dla siebie;
- a jeśli tyego nie zrobie to oni skierująsprawe do sądu i będe musiała wypłacić mu jakieś zadośćuczynienie że nie wszedł do domu(?)
- nie przyjmie mojej skargi i moge sobie jechaćdo prokuratora ale on też nic nie przyjmie;
- zdziwiłabym się ktoma żółte papiery w gminie.
To tak w srócie co usłyszałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ten temat napisałem w mailu....To sie nazywa w języku mniej fachowym - "spychologia" i pohukiwanie na ofiarę, a nuż się uda i ofiara nic nie zrobi? Masz prawa, a dzielnicowy nie jest od tego aby oceniać Twoje stany emocjonalne i właściwie to Ciebie atakować...Powoli systematycznie zbieraj dowody, nie damy Ci przegrać, także z tym dzielnicowym!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja co prawda nie jestem jakims specjalista w tej dziedzinie... ale chyba są jakies instytucje , które w tym pomagają....
GOPS, MOPS- sama nieraz w ciezszych czasach korzystałam z pomocy prawnej doradcy. z doswiadczenia wiem że trzeba byc upartym żeby otrzymać pomoc...
trzymam za ciebie kciuki dona Smile
nie poddawaj sie :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie są pomocnicy i utrudniacze, czasami nawet utrudniaczy bywa więcej na naszej drodze, ale nie poddawaj się szukaj tylko tych, którzy mogą pomóc....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delikatna nazwa "utrudniacze" pseudo pomagacze . Lecz są także osoby pełne zrozumienia i chęci pomocy drugiej osobie .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utrudniacze to tacy, którzy chcieliby pomóc ale nie maja ani wiedzy ani kompetencji....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem wam jedno ...obojetnie na kogo trafisz czy na tych czy na tych najgorsze jest to by "podjąc decyzję".............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza się to najważniejsze .

Lecz utrudniacze mogą mocno zniechęcic . Ważnym aby się nie wycofac . Iśc małymi krokami konsekwentnie do celu .


pozdrawiam serdecznie
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak gigi. I własnie dlatego zbyt czesto trafiamy na policje dopiero gdy stanie sie cos co juz nabiera wymiaru dramatu. Z jednej strony to jest korzystne bo daje dowód w sprawie / prosze mnie nie posadzac o cynizm/ ale z drugiej strony - takie jest moje zdanie- nie trzeba czekac az pobije nas do nieprzytomnosci, az przestraszy dziecko, zrobi cos strasznego.. takie zdarzenie zostawia slad na zawsze . Moze byc tez zwyczajnie niebezpieczne.
U mnie impulsem bylo zalamanie własnego zdrowia. lekarz mi spokojnie wytlumaczyl,ze zarty sie skonczyly. Albo cos zrobie- ten pierwszy krok, albo kolejny atak serca mnie zabije. Zrobilam ten pierwszy krok. Balam sie jak cholera. Balam sie dokladnie tego co mam teraz. Wiedzialam,ze ten udajacyfaceta posunie sie do szamba. Bo szambo ma zamiast mozgu. > I co.? ano to,ze dzis znow chce mi sie zyc. I tak stranie mi zal tych 20 lat zmarnowanych. Wyjetych z zycia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauro przecież przed toba kolejnych 60 lat a może i więcej więc co tam 20 niewarto do nich wracac .....Jak ja się ciesze ,że jesteś tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group