Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALIMENTY arkusz kalkulacyjny liczenia kosztow uytzymania
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 5:37    Temat postu: ALIMENTY arkusz kalkulacyjny liczenia kosztow uytzymania Odpowiedz z cytatem

http://www.grzybkowski-guzek.pl/images/pliki/arkusz_koszt_utrzymania_maloletniego2.xls


baardzo ulatwia liczenie i .. uzmyslawia rzeczywiste koszty posiadania naszych skarbow tj dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poly



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 151

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę przyda mi się jak znalazł, wszytko to co miałam w excelu w soich tabelkach przerzucę teraz tutaj i zobaczymy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poly, ile ci wyszlo w obliczeniach wstepnych, bo mnie horrendalnie- 1900zl na ucznia 18 latka i 1500 na mnie. / liczylam skromnie. , naprawde skromnie. Oczywiscie bez czynszu. Mam problem z tym czynszem-- grzebie w necie i czytam,ze doliczenie polowy czynszu jest uznaniowe- albo sedzia zechce albo nie zechce doliczyc. Jak zawsze w tym kraju zalezy od widzimisie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poly



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 151

PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No moja na razie do przedszkola i wymagania jeszcze ma małe Smile Wyszło mi coś około 1200 złotych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja nie wiem co panie jiczyły że takie sumy wam wyszły . Bez przesady ja mam dwójkę dzieci na utrzymaniu i żona płaci na dzieci po 300zł na dziecko a gdzie reszta są to dorastajacy chlopcy a potrafią zjeśc tak z lekka 2 bochemki chleba na dzień nie wsponmę już o reszcie . to powiedzcie mi czym się kierował sąd zasądzając takie alimenty żona zarabia 2500 tyś co wy na to zejdzcie z obłoków na ziemię .
poz Yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sąd zawsze wypośrodkuje pomiędzy uzasadnionymi potrzebami dziecka a możliwościami zobowiązanego do alimentacji...W końcu nie tylko Wy walczycie ale i ta druga strona zbiera zaświadczenia, papierki, udowadnia, ze zarabia zbyt mało...Moja rada - nie dajcie wmanewrować sie w zaświadczenia z zakładów pracy, bo one zawsze budzą moje wątpliwości, najlepszą metoda na udowodnienie dochodów jest zaświadczenie o osiągnięciu rocznych dochodów z Urzędu Skarbowego...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo wiesz Yamato mi sąd powiedziła ze mąż nie moze zyc na nizszym poziomie przez alimenty niz dotychczas zył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ważne co sąd mówi, wazne jakie podejmuje decyzje! U mnie w mieście panie podawały przykład sędizny, która uwzględniała wszystkie wnioski i sprawdzała najbardziej bzdetne sytuacje, ale jej wyroków nie kwestionował zaden sąd odwoławczy! To co zostało zapisane w sentencji wyroku jest zaskarżalne, a co sędiza mówi...to jego krasomóstwo nie wpływa na wyrok co najwyżej przyprawia nas o zdenerwowanie....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że naj lepszym wyjściem bylo by zażądanie i wnioskowanie o procentowe zasądzenie alimentów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysokosc aliment ów zalezy tez od kosztow utrzymania osoby pozwanej o nie, a taka osoba potrafi mnozyc swoje koszty utrzymania i mnozyć....wiec procentowo od czego? od wysokosci zarobków czy tego co zostanie pod odjeciu jej własnych kosztów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wysokości zarobków! Zdecydowanie! Znam przypadki kiedy sąd przyznaje alimenty w wysokości 40-60% poborów netto...jak pisałem w którymś z postów - jeśli nasz partner (Partnerka) pracuje na kilku etatach dorabia to najlepszym i najbardziej miarodajnym do orzeczenia alimentów jest PIT z rozliczenia rocznego....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stona



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 116

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 21:02    Temat postu: No to bardzo fajne Odpowiedz z cytatem

Zrobić sobie taką tabelkę i wszytko wyliczyć sobie automatycznie i ciach, zabrakło naprzykład " Wakacje dla mnie ..." Trzeba chyba brać ralne możliwości finasowe stron. Przy takim liczeniu bułeczki, smoczki chyba ucieka to co najważniejsze. Zastanówmy się,
Jezeli rodzina mieszkała by wspólnie kochali się itd a mąż zarabiał by naprzykład 1,5 a zona 1,2 to czy wspolnie i w porozumieniu robili by malowanie pokoju dziecinnego co roku, albo nie donaszali po rodzeństwie bluzy albo butów ???? Kochali by się i byli by szczęśliwi. Alimenty to nie renta socjalna dla jednej ze stron.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np. butów to się po kimś nie donasza, zwłaszcza dzieci po dzieciach...te tabele nie uwzględniaja wszystkich możliwych wydatków, pozatym jesli jest mozliwosc donaszania rzeczy po rodzeństwo to dlaczego zakładasz ze wypełniajacy tę tabele tego nie uwzględni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meg



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 245

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No faktycznie z 400,- zł, które mój mąż płaci na dwójkę dzieci starczy na wszystko i na żywność, i na lekarstwa, i na szkołę, i na nową odzież, i zostanie jeszcze na "wakacje dla mnie".
Moje dzieci zawsze donaszały, nawet buty i robią to nadal. Ja również chętnie przyjmuje "spadki" po rodzinie i na siebie nie wydaję.
Mój mąż utrzymuje trzy samochody, więc na wyższe alimenty już nie ma. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj ja nie rozumiem tej tabelki no .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group