Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Idealny męższczyzna i mąż
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 14:19    Temat postu: Idealny męższczyzna i mąż Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i chciałbym zadać takie pytanie .
Jakie powinien być mężczyzna aby był jak to się mówi idealnym partnerem i mężem .
Banalne pytanie prawda lecz logiczne skoro jest tyle forów pomagającym różnym ludziom bo wiem że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. może od tego powinniśmy zacząć czego oczekujemy od partnera i męża , ale proszę beż zbytniej przesady . Kierując sie zasadami moralnymi i może powiecie iż jestem staroświecki kodeksem małżeńskim i etyką .

poz Yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yamato, myślę że to powszechnie wiadomo, biorąc pod uwage jeszcze typ forum na którym o to pytasz to odpowiedz sama się narzuca
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem ale daj szansę innym nikt nie jest przecież alfą i omegą w jednej osobie .
poz Yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Meg



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 245

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim wystąpiłam do sądu, zaproponowałam warunki, na których moglibyśmy jeszcze spróbować ułożyć wspólne życie :
-żadnych rękoczynów,
-leczenie chorej zazdrości męża,
-takie same prawa do wychodzenia z domu jak ma mąż,
-pieniądze na bieżące wydatki,
-uzgadnianie większych wydatków,
-w związku z dopisaniem jego do domu, dopisanie mnie do samochodów (zakupionych zresztą w małżeństwie).

Dla mojego męża to było NIE DO PRZYJĘCIA.
Nie wiem..., dużo?

Od męża, partnera oczekiwałabym - właśnie partnerstwa, i tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie to samo jest i u mnie , choć moje wymaganie były nieco skromniejsze .
A co do partnerstwa i kompromisów nie było mowy nawet o tym wyszedłem tylko na pantoflaża i nie potrzebnie się tak poniżałem .
Bo po co jest komuś potrzebny taki chłop co robi w domu wszystko i jeszcze potem ma obiekcje do tego że zona idzie sobie na balety a on niech siedzi z dziećmi od tego jest .
poz Yamato
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz Yamato, kiedys miałam kolegę który właśnie tak dbał o swoją dziewczynę, przychodził do niej rano do domu i robił jej śniadanie, kanapki, po południu obiad, czekał na nią na przystanku jak wracała autobusem do domu, a ona...go zdradzała i w koncu zostawiła, a co na to mój wtedy jeszcze nie mąż, że...on sobie na to zasłużył bo był dla niej taki, nadskakiwał jej, że jej robiło sie niedobrze....wtedy zrobiło mi sie przykro ze tak powiedział ale nie wyciągnełam z tego wnioków, przeoczyłam taki ważny epizod.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jest czym w związku zależy od obojga partnerów, a wszelkie mity o pantoflarzach jak i o przemocy mają to do siebie, ze rodzą sie w zaciszu naszych wątpliwości i potem już żyją swoim życiem a my już nie mamy wpływu na mity i sterotypy...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma. Ani idealnego męża, ani mężczyzny Razz
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Poly



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 151

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak jak z kobietami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ideal bym sie nie martwil, decydujace znaczenie ma czy facet (lub kobieta) jest normalna czy nienormalna - to jest kuczowym problemem.

1. Normalni - nie stosujacy zadnej formy przemocy wobec partnerek/ow - jest ich wiekszosc, tylko osoby uwiklane w zwiazek z przemoca nie zdaja sobie z tego sprawy.

2. Nienormalni - stosujacy przemoc wobec partnerek/ow- jest ich mniejszosc
1-10 % nikt nie wie dokladnie ile ich jest.

Przemoc moze byc rozwiazaniem w przypadku wojny, ale w przypadku zwiazku w ktorym ludzie maja o siebie dbac jest nielogiczna i nieracjonalna jednym slowem nienormalna.

A i jeszcze jedno - uzywanie slowa maz/zona w stosunku do przemocowcow to jest jedynie tytulem honorowym - ta nazwa w przypadku tego typu osobnikow traci swoje podstawowe znaczenie.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 11:10    Temat postu: Yamato troll Odpowiedz z cytatem

***

nasz forumowy skrzywdzony przez kobiete *** na forum w strone ojca.
Jest trollem. Podgladaczem naszych sposobow walki z przemocowcami.


*Starajmy się nie oceniac użytkowników ani nie podawac linków , które nie są bezpieczne dla użytkowników .
W razie pytań proszę o kontakt za pośrednictwem pw .
pozdrawiam Tomasz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dbaj Tomku o nasze morale aby pewnego dnia nie doszło do absurdu i swoim zapamiętaniu nie przeszliśmy na pole, gdzie nie ma dla nas miejsca...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stona



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 116

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 10:47    Temat postu: Re: Yamato troll Odpowiedz z cytatem

laura52 napisał:
***

nasz forumowy skrzywdzony przez kobiete *** na forum w strone ojca.
Jest trollem. Podgladaczem naszych sposobow walki z przemocowcami.


*Starajmy się nie oceniac użytkowników ani nie podawac linków , które nie są bezpieczne dla użytkowników .
W razie pytań proszę o kontakt za pośrednictwem pw .
pozdrawiam Tomasz


Nie rozumiem dlaczego jest trolem możesz to wyjaśnić. Yayamoto pisze że zajmował się dziećmi jak jego żona byłą na baletach. A ty mu od trolów po butach, coś chyba nie tak.
Są chyba wartości niezmienne jak się z kimś wiąże to na poważnie. Ostatnio już w trakcie dochodzenia do rozwodu dowiedziałem się że moja żona cytuję "spała jak z bratem" w jednym łóżku z kolegą w domu teściów przez cały okres naszego związku. (!!!) I nie widzi nic w tym nadzwyczajnego tak samo jak teściowa która to akceptowała. Smile
Więc według ciebie a) jest skrzywdzoną sponiewieraną kobietą b) robiła sobie dobrze i odregawoywała na problemy dnia codziennego c ) weszła ze mną w związek ponieważ dobrze rokowałem na przyszłość materialnie
Wybierz sobie właściwą odpowiedz do wyboru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laura przeczytała coś co ją zaintrygowało. Ponieważ Tomek usunął linki więc, nie bardzo wiemy o co chodziło, ale ponieważ wierze Laurze, pewnie coś ją do tego przymusiło.....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zdążyłam to przczytać zanim linki zostały usunięte i powiem że wypowiedzi z tamtego forum bardzo mnie dotknęły
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group