Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrowersje , Sensacje , Wydrzenia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 11:40    Temat postu: Kontrowersje , Sensacje , Wydrzenia Odpowiedz z cytatem

Temat powstał specjalnie dla dyskusji nad wydarzeniami , sensacjami które często budzą naszą aprobatę bądz sprzeciw

Jako pierwszy podam kontrowersyjny materiał

Cytat:
Rzecznik Praw Obywatelskich o karceniu dzieci
" Można dawać klapsy, byle z miłością"


pscholodzy się bardzo dobrze wypowiedzieli ale czym kierował sie autor ? ... czyżby podświadomością i własnym doświadczeniem ... tego niestety nie wiem są to tylko przypuszczenia .

Arrow więcej informacji
pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymysliles..
...
o czym tu dyskutowac?

Najpierw pokaz malpie jak zejsc z drzewa .

mam lepsza wiadomosc.

http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2008061306
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meg



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 245

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja (gdyby mój głos się gdziekolwiek liczył) proponowałaby najpierw doprowadzenie do respektowania (a chociażby znajomości) obowiązujących praw. A dopiero potem tworzenia nowych. Vide tzw."ustawa o przemocy domowej".
Ja dzieci nie biję, sama też nie byłam bita - jako dziecko, dopiero potem przez męża i prawo (chociaż teoretycznie jest) zbyt wiele nie pomaga Sad
Pozdr.M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest etap tłumaczenia przemocy, klaps z miłością, jak wiele sprawców właśnie używa tego sposobu myślenia... w trosce o dziecko, w trosce o jego dobro i wychowanie.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczyna się od klapsa a kończy na...trudno wyobrazić koniec....

Toto, a czemu to teamt kontrowersyjny,? Polska jest krajem katolickim który zmienia się na modłe zachodnia, o cyzm tu dyskutować i co mamy udowadniać>\? Tak pewnie będize, bo tak jest w Europie, u nas może to potrwac dłużęj.....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnatonie, nie napisalam,ze to temat kontrowersyjny, ale zasugerowalam ,ze dopoki malpy siedza na drzewie bojac sie stanac na wlasnych nogach dwu / i na rozumie/ tak dlugo papier wszystko wytrzyma , jak zawsze w Polsce bywalo. Mozna sobie wymyslac najcudniejsze ustawy ale ..

Macie przyklad od tygodnia omawiany w gazetach- 14 latki Agaty w ciazy. Zlamano wszelkie dopuszczalne paragrafy w swietle kamer i mikrofonow. Zabral glos sam minister i nagadal glupot.

W tym samym tygodniu zapewne i l u ? prokuratorow umorzyło
i l e spraw z par 207 ??
Ile sadow wydalo sukinsynom wyrok w zawieszeniu? lub nie dopatrzylo sie znamion przestepstwa bo klotnia, szarpniecie , pijanstwo ,olewanie powinnosci wobec rodziny to rzecz zwykla,


Uwazam,ze do czasu gdy prawo w Polsce nie jest
realizowane, dopoki jest przyzwolenie na przemoc wobec kobiet tak dlugo nie zmieni sie nic w sprawie klapsa. Uwazam ,ze przemoc wobec dzieci nie powinna byc wydzielona . Bo przypomina mi to ponure czasy ekonomi , socjologii, kultury itd nazywanych ... socjalistyczne.
Przemoc jest jedna . Dotyczyc moze
kazdego z nas niezaleznie od płci , wieku , pozycji ekonomicznej, wyksztalcenia..

Juz widze rodzine gdzie chronione ustawa dziecko jest swiadkiem jak tatus leje mamusie- jakby mniej chronioną..

nie kazde dziecko jest tzw dobrym dzieckiem.
Jaka jest pozycja mamusi w takiej rodzinie?

Mamy realizowana i niewzruszona polityke bezgranicznej pogardy wobec kobiet i dopoki nie stanie sie cud mentalny a wbrew
optymistycznym ostatnio trendom nazwijmy "europeizacji" Polski - osobiscie watpie aby szybko
nastapila zmiana mentalnosci .

Jestem za zmiana ustawy o przemocy ale nie w formie akcji lecz kompleksowej.

Poki co proponuje kolejna ustawe o ochronie babki Kiepskiej i jej emerytury.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laura52 napisał:


nie kazde dziecko jest tzw dobrym dzieckiem.
Jaka jest pozycja mamusi w takiej rodzinie?



to ciekawe, co piszesz, bo ja akurat uważam, że dziecko rodzi się niewinne i dobre, to rodzice znęcając się nad nim robią często z dziecka potwora... i nie każda mamusia jest tzw dobrą mamusią, jest wiele złych mamuś, i wiele złych ojców...

i trzeba chyba sobie uświadomić jedną prostą rzecz, że to nie dzieci wychowują rodziców, tylko rodzice dzieci!
dla przypomnienia http://www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8&feature=related

wiele kobiet robi też krzywdę swoim dzieciom uparcie siedząc z partnerem, który się nad nimi znęca, bo chcą żeby dzieci "miały normalną rodzinę" co jest w najwyższym stopniu zakłamaniem, bo tam gdzie jest znęcanie się i pogarda dla dzieci, tam nie ma "normalnej rodziny", tylko jest "patologiczna rodzina"!

wielu mężczyzn stosuje przemoc wobec kobiet i dzieci, kobiety stosują przemoc o wiele rzadziej, za to bardzo wiele kobiet nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje zachowanie, czym akurat nie różnią się od swoich partnerów!

ja popieram w pełni zakaz bicia dzieci, uważam, że to prawo jest bardzo potrzebne i jestem przekonana, że uchroni wiele dzieci przed cierpieniem!
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja napisalam,ze nie popieram?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ja gdzieś napisałam, że ty nie popierasz?
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawą rzeczą jest fakt, że gdy na innym forum poruszyłam temat całkowitego zakazu bicia dzieci, to rzuciły się na mnie KOBIETY... z niesamowitą wściekłością wręcz, były tak przerażone i oburzone faktem, że klaps jest czym złym, że odbiera im się coś (ciekawe co), że tak naprawdę zaczęłam się zastanawiać kto stosuje przemoc wobec małych dzieci, czy aby ta wizja "dobrej mamy" nie jest przypadkiem iluzją?.... może jest tak, że mężczyźni znęcają się nad kobietami, a kobiety nad dziećmi, starsze dzieci nad młodszymi, małe dzieci nad zwierzętami?... każdy przekazuje dalej to czego się nauczył?... dziewczynki są bite i pomiatane przez matki i ojców, daję się pomiatać mężom, bo są nauczone, że są te gorsze, bo chłopcy są lepsi, ale potem same biją swoje dzieci, tak samo jak ich rodzice....

przemoc tak wrosła w nasze życie, że niektórzy nazywają ją miłością i nie widzą w tym żadnej sprzeczności, gdy kogoś o kim mówi się, że się kocha, niezależnie od tego, czy to dziecko czy partnerka, bije się i wykorzystuje...
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może jest tak, że mężczyŸni znęcajš się nad kobietami, a kobiety nad dziećmi, starsze dzieci nad młodszymi, małe dzieci nad zwierzętami?... każdy przekazuje dalej to czego się nauczył?
pyta Wild

Mysle,że dokladnie tak wlasnie jest.



P
rzerobilam to na sobie.
W okresie ostrej walki z J -- bylo mi bardzo trudno powstrzymac sie , gdy dostrzegalam podobienstwo reakcji syna do ojca. Mina, gest sposób
, wszystko mogło byc zarzewiem naglej furii ..
Ktoregos dnia skoczylam na mlodego..
na szczescie to madry chlopak.. przywrocil mnie do pionu.

Wild nie jest chyba prawda ,ze
dobra kochajaca matka wychowa dobre dziecko. Vide rodziny gdzie jedno dziecko jest bezproblemowe a drugie dokladnie odwrotnie.
Takie myslenie to utopia.
Matka niesie ze soba swoje uwarunkowania rodzinne, matka sie zmienia , zupelnie inaczej jest wychowane pierwsze dziecko i ostatnie urodzone w wieku dojrzalym. Dziecko tez ma charakter, moze byc zblizone charakterem do ojca przemocowca .. jednym slowem uwazam,ze nie do konca uprawnione jest Twoje zdanie "

"ważam, że dziecko rodzi się niewinne i dobre, to rodzice znęcajšc się nad nim robiš często z dziecka potwora..... "

I ponizej tez mam uwage :

i trzeba chyba sobie uœwiadomić jednš prostš rzecz, że to nie dzieci wychowujš rodziców, tylko rodzice dzieci! "

Mysle,ze wychowuja sie wzajemnie. Czarno widze relacje rodzic dziecko, jesli tylko rodzic ma prawa wychowacze i arbitralnie decyduje o istatnych dla rozowju dziecka sprawach. osobiscie mam problem z dorastaniem do oczekiwan swojego 18 latka. Musze sie cholernie duzo uczyc aby mu sprostac i nie zostac odrzucona jako nie z tej epoki .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obojętne co o tym sądzą media, obojętnie jak przedstawia to rząd i opozycja jestem za Ustawa o zakazie bicia dzieci...w każdej sytuacji i bez usprawiedliwienia....

jestem tez za zakazem palenia w miejscach publicznych...

Jestem za Ustawą o zakazie picia w miejscach publicznych....

Jestem przeciwko pseudo sponsorowaniu sportu i lokalnych imprez przez browary, które daja pare drobnych miedziaków a potem stawiają swoje stragany jako jedyne i sprzedają z zyskiem tak ogromnym, ze te pare rzuconych miedziaków jest tylko nędznym ochłapem....

Jestem za wprowadzeniem ustawy o walce z ułudą....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:


Jestem za wprowadzeniem ustawy o walce z ułudą....


Echnaton, walka z ułudą jest chyba najważniejsza...
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edyta_z



Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: opolskie

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może trochę z innej beczki. Z racji swojej pracy mam kontakt z ludźmi o podobnych problemach jak nasze. niedawno rozmawiałam z panią, która wychowuje niepełnosprawne dziecko, jeździ z Opola do Krakowa dwa razy tygodniu, w niedziele ( zawozi córkę do ośrodka dla niewidomych) i w piątki (jedzie po nią). Założyła sprawę o rozwód z winy męża alkoholika oraz sprawę o alimenty. Nie wiem o jaka kwotę wystąpiła, ale pani sędzia stwierdziła, że 200 zł to jest aż nadto "czy pani nie wie, ze pani mąż nie pracuje?". Nie ważne, ze nie pracuję od x lat, że na picie i hulanki ma, a na dziecko nie ma. Kiedy słyszę o takich idiotycznych sytuacjach jestem zdruzgotana. Wiem, że ta pani chciała złożyć odwołanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo tak naprawde nie liczy sie ile on ma faktycznie pieniedzy tylko ile da sie udokumentowac ze zarabia, jesli np. pracuje na czarno to oznacza ze nie ma dochodów czyli nie pracuje, a że pieniadze ma tylko nie wiadomo skąd to juz jest poza zainteresowaniem sądu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group