Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Psychika "po"..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie pomogła jedna książka- to ona popchnęła mnie do głębszej samoanalizy
Arrow "o kobietach, które kochają za bardzo"
często do niej wracam...
a teraz czytam:
Arrow "Dar Terapii- List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów" Irvin D. Yalom
zaciekawiło mnie to bardzo...
polecona przez mojego znajomego terapeutęSmile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marchewka34



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 85

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wild , jak najbardziej pytam poniewaz po okolo rocznym czytaniu for i nieco literatury jestem caly czas w tym samym miejscu Embarassed rozumiem mechanizmy i na tym koniec. mam rozne okropienstwa z czasow mlodosci i nie mam pojecia jak to przerobic i zamknac , z cala pewnoscia to wplywa na terazniejszosc
Dodam jeszcze iz normalnie pochlaniam literature , a ksiazki z dziedziny wspoluzaleznienia i przemocy tak jakby moja psychika odrzucala , owszem identyfikuje sie z profilami , lecz szybciutko zapominam i minimalizuje . Coz takiego dzieje sie w mojej glowie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, być może bronisz się przed bólem... taki normalny ludzki odruch... może spróbuj poczytać Alice Miller
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amak



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 48

PostWysłany: Sro Wrz 17, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co innego jest wiedzieć (czyli mieć wiedzę w głowie), a co innego poczuć i skonfrontować się z uczuciami, tak żeby zabolało, a często boli. Ja jestem zwolenniczką terapii, bo tam w bezpiecznej atmosferze można wychlusnąć tym wszystkim co nagromadziło się przez lata, rozwalić się kompletnie, a potem kawałek po kwałku budować od nowa. Taka droga trwa, boli, ale i przynosi wiele radości i odkrywania czegoś o czym się zapomniało lub ktoś chciał żeby się zapomniało. Mówię oczywiście o swoich doswiadczeniach z terapią. Dla mnie to pdstawa. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amak napisał:
Co innego jest wiedzieć (czyli mieć wiedzę w głowie), a co innego poczuć i skonfrontować się z uczuciami, tak żeby zabolało, a często boli. Ja jestem zwolenniczką terapii, bo tam w bezpiecznej atmosferze można wychlusnąć tym wszystkim co nagromadziło się przez lata, rozwalić się kompletnie, a potem kawałek po kwałku budować od nowa. Taka droga trwa, boli, ale i przynosi wiele radości i odkrywania czegoś o czym się zapomniało lub ktoś chciał żeby się zapomniało. Mówię oczywiście o swoich doswiadczeniach z terapią. Dla mnie to pdstawa.

zgadzam sie z tym i podpisuje obiema rekami i nogami Smile
mam dokładnie takie same odczucia
Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na terapii czułam się totalnie niezrozumiana... po odejściu bardzo długo nie mogłam dojść do siebie... myślę, że dodatkowo mój stan pogarszał fakt, że wierzyłam, że tylko terapia mogłaby mi pomóc, bo tak mówili wszyscy... teraz wiem, że potrafię pomóc sobie sama, że dałam radę... dlatego jestem przeciwna lansowaniu za wszelką cenę poglądu, że tylko terapia pomoże, bo to czasem może dodatkowo krzywdzić
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agori



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wild napisał:
teraz wiem, że potrafię pomóc sobie sama, że dałam radę...


Może trafiłaś na nieodpowiedniego terapeutę. To się zdarza. Nie każdy też potrafi pomóc danej osobie. Ja dopiero za trzecim razem trafiłem na tego odpowiedniego.

Jakby nie było i tak całą robotę musimy przepracować sami. Terapeuta jest w niej tylko drogowskazem i wspomagaczem. A zatem z pewnością można sobie pomóc samemu. W wyniku autoterapii też bardzo wiele osiągnąłem, jednak nie wszystko. Dlatego teraz posiłkuję się terapią psychologiczną.

Ania wspomniała o książce Kobietry, które kochają za mocno. Również bardzo gorąco ją polecam (dotyczy ona także części mężczyzn).

_________________
Βρισκώ το λόγο να ζω...
Mam powód, by żyć... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zwolennikiem tej drogi opartej na terapii! Widze jakie pozytywne zmiany przechodzą osoby w niej uczestniczące, to jak przeobrażenie brzydkiego robaczka w pięknego motyla. Faktycznie, do terapii potrzebny jest terapeuta, znakomity, emocjonalny, zaangazowany, przyjacielski i taki, który podpowiada, ale nic za na s nie robi, bo wszelkie dzoałanie musi wypływac z naszych pogladów.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja po terapii zamieniłam się w trzęsącą się ze strachu szmatkę... ale widać nie każdy może być motylem
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....

Ostatnio zmieniony przez agnieszka1970 dnia Pią Paź 31, 2008 8:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko, gdybym była sceptyczna wobec terapii, to nie pozwoliłabym się tak bardzo skrzywdzić... myślę, że to wszystko na ten temat
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej

Posrod terapeutow takze zdarzaja sie osoby z osobowoscia socjopatyczna, tak samo jak np posrod lekarzy. Dlatego tak wazne jest dokonanie wyboru, poszukanie sobie dobrego terapeuty i bez zadnych wyrzutow sumienia odrzucenie tych z ktorymi po spotkaniach czujemy sie nie lepiej a a gorzej.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście w każdym zawodzie zdarzają się wynaturzenia, ale ja móię o dobre, zaufanej i pełnej profesjonalizmu terapii, któa zmienia nas tak bardzo, ze wreszcie mozemy iśc na własncyh nogach i po własncyh drogach...

W przypadku wątpliwości co do terapeuty czy terapii to proszę o kontakt, postaram się zadzwonić do niebieskiej Linii, poszperać wśród znajomych, jesli to am byc terapia to tylko najlepsza!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....

Ostatnio zmieniony przez agnieszka1970 dnia Pią Paź 31, 2008 8:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszko- ja jestem przykładem 100%-owego sukcesu w terapii, dużo pracy to kosztowało nie tylko terapeuty,ale i mojego zaangażowania w walkę o siebie- to jedyny i najważniejszy warunek sukcesu
i wyleczenia się...z depresji i bezwzględnego krytyka, którego się ma w sobie.
a ty masz ogromnego krytyka w sobie..
jesteś dla siebie bardzo surowa
nie dajesz sobie żadnych szans- a szkoda- bo warto Smile

trzymam kciuki za Ciebie Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Strona 2 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group