Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy to jest znęcanie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej_w napisał:
Jak dla mnie Stella nie byla ofiara znecania.

Odnosząc się do Twojej definicji to muszę powiedzieć, że jestem ofiarą znęcania się nade mną przez żonę ponieważ:
- żona bezustannie namawia mnie na seks,
- nakazuje mi robić obiady,
- ciagle zmusza mnie do wynoszenia śmieci (nie mowiac juz o zmywaniu podlogi brrr),
- zabrania mi pierdziec, bekac i przeklinac.

To wszystko powoduje u mnie ogromny ból moralny. Chyba popedze do prokuratury i zglsze molestowanie i znecanie sie.

maciej_w
w jaki sposób żona cię zmusza?
czy lenistwo jest bólem moralnym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Maciej W

proszę bez złośliwych i nic nie wnoszących docinek. Jeśli lubisz żarty to wiedz że ja też je lubię.
Lecz w przedmiotowym temacie jest to mocno niestosowne.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras napisał:
Witaj Maciej W

proszę bez złośliwych i nic nie wnoszących docinek. Jeśli lubisz żarty to wiedz że ja też je lubię.
Lecz w przedmiotowym temacie jest to mocno niestosowne.

pozdrawiam



To nie był żart w sensie stricte ale humorystyczna forma argumentowania polegająca na retoryce przerysowywania definicji znęcania się. Takie podejście w moim przekonaniu jak najbardziej pasuje do tego wątku. Odrzucona kobieta próbuje zemścić sie na byłym mężu naginając do własnych potrzeb formułę znęcania. Ja tylko pokazałem do czego to może prowadzić. Ukryty akcent humorystyczny zawiera pytanie pysi, która wzięła kompletnie na serio to co pisałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej_w napisał:
Ukryty akcent humorystyczny zawiera pytanie pysi, która wzięła kompletnie na serio to co pisałem.



Na tym forum wulgarny humor i zlosliwosci nie sa akceptowane.

Nie widze tez miejsca na negocjowanie co jest a co nie jest przemoca - otoz uderzanie sciany jest oczywiscie forma przemocy emocjonalnej i tym samym zachowaniem nie do zaakceptowania. Normalni ludzie nie uderzaja w sciany, nie dajmy sie zwariowac.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wszystkiego można żartować i śmiać się wytykając wady! Można nie mieć żadnej świętości ale nie można ranić pokaleczonych!

Napisałeś:
"Odrzucona kobieta próbuje zemścić się na byłym mężu naginając do własnych potrzeb formułę znęcania. "

Wiesz odpowiem Ci trochę przewrotnie ale zgodnie z moim sumieniem - chciałbym aby na świecie były tylko kobiety, które chcą sie zemścić na byłym mężu a nie było przemocy!

To co użyłeś to nie żart, nie zlepek, ale właśnie argument przeciwników identyfikowania przemocy i uznawania jej za groźne zjawisko. Byłe żony, niedopieszczone, wredne, brzydkie, mszczą sie nad tymi dobrymi, ślicznymi, mądrymi mężami, którzy niczemu nie sa winni! A co w Twoim ujęciu robi były mąż - odchodzi z godnością, zgadza się na warunki byłej żony i jest facetem z klasą? Chyba czytasz inne bajki niż te, które przędzie życie!

Kiedyś już to napisałem - znęcanie sie nad członkiem rodziny jest opisane w całym kodeksie karnym i wielu ustawach szczegółowych, każdy artykuł może byc znęcaniem. I ja, mam zupełnie inne doświadczenia, znam za mało tych "odrzuconych kobiet", które chcą się mścić a za dużo tych pokiereszowanych i poranionych fizycznie i psychicznie przez tych szarmanckich i dobrych mężczyzn!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dynamika napisał:
maciej_w napisał:
Ukryty akcent humorystyczny zawiera pytanie pysi, która wzięła kompletnie na serio to co pisałem.



Na tym forum wulgarny humor i zlosliwosci nie sa akceptowane.

Nie widze tez miejsca na negocjowanie co jest a co nie jest przemoca - otoz uderzanie sciany jest oczywiscie forma przemocy emocjonalnej i tym samym zachowaniem nie do zaakceptowania. Normalni ludzie nie uderzaja w sciany, nie dajmy sie zwariowac.

pozdrawiam,
P.


Proszę mnie nie straszyć cenzurą. Najwyżej zamkniecie mi usta i będziecie sobie potakiwać we własnym sosie - trudno.

Jak rozumiem uderzenie w sciane jest forma przemocy emocjonalnej wobec sciany?
Jeśli ta dziewczyna sprowokowała faceta bo się znęcała nad nim emocjonalnie a głowę dam, że stella tak właśnie robiła to facet musiał jakoś skanalizować złą energię "aby jej nie udeżyć" wybrał ścianę i moim zdaniem zrobił słusznie. Chyba nie sądzisz, że lepiej by było gdyby po prostu uderzył stellę. Każdy szanujący się psycholog powie, że nie należy dusić w sobie emocji bo skończy się to jeszcze gorszym wybuchem.

Z jednej strony kobietki oczekują od mężczyzn jurności, pewności siebie i naturalnej z tego wynikającej dawki agresji. Tak sobie wybierają partnerów i z takimi mężczyznami najchętniej chcą mieć dzieci. Nieomal każda kobieta wybierze jawnie agresywnego i chamskiego Bonda niż księgowego. Z drugiej jednak strony wykorzystują to później w sytuacjach konfliktowych jako argumenty przed sądami prokuratorami i policją. Czyli jednym zdaniem to co kobiecie się podoba w jednym momencie za chwilę staje się amunicją przeciwko partnerowi. Taka przewrotna logika niektórych kobiet jest nie tylko niemoralna ale również szkodliwa dla nich samych. Potem kobietki żałobnie śpiewają "gdzie ci mężczyźni" bo wychowują sobie eunuchów emocjonalnych.


Ostatnio zmieniony przez maciej_w dnia Czw Paź 30, 2008 12:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej_w-emocje można rozładować np. kopiąc w ogórdku lub, jesli nie masz ogródka, biegając, albo jesli zona każe Tobie tyle sprzątać np. myjąc podłogi, nie musi to wiec być agresja
człowiek uważający sie za rozsądnego itd. powtrzymywałby sie od wszelakich nieeleganckich personalnych odzywek
obrażajac uczestników forum nie rozwiązesz własnych problemów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje podejrzenia, że Ty Echnatonie wcale nie chcesz pomagać kobietom tylko mścisz się za jakieś wyimaginowane zbiorowe winy mężczyzn zostały potwierdzone przez Ciebie.

W mężczyznach widzisz zło całego świata i jesteś ich w stanie tolerować tylko pod warunkiem ich kompletnego podporządkowania Twoim regułom, terapiom psychologicznym i psychiatrycznym. Uznajesz ich za gorszy podgatunek, którego należy czym prędzej schować do klatki. To Ty drogi Echnatonie skłoniłeś mnie głównie do uczestnictwa na tym forum. Zastanawiałem się jaki przypadek musiał nastąpić w Twoim życiu, że stałeś się zdrajcą swojej własnej płci. Jakie potworne zdarzenie sprawiło, że stałeś się mizoandrystą.

Chciałbym Ci pomóc ponieważ Twoja chorobliwa nienawiści do mężczyzn nie tylko Tobie przynosi straty ale też odpryski szkodzą mężczyznom w ogólności. Najpierw jednak powinieneś przyznać, że pomocy potrzebujesz. Tak jak alkoholik który musi w końcu przyznać, że jest alkoholikiem tak Ty powinieneś przyznać, że jesteś mizoandrystą.

Odnosząc się zaś do meritum sprawy to Stella już dawno odeszła z tego forum wypalona wstydem potęgi bzdur, które wypisywała. Poczynając od komicznego opisu rzekomego znęcania, a kończąc na teori o hipnozie. Jej opis niby znęcania nie podpada pod żaden artykuł KK nawet gdyby prokurator oceniał to będąc pijanym. Odeszła bo odpowiadanie na kłopotliwe dla niej pytania pogrążyłyby ją jeszcze bardziej.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego zgadzanie się na warunki byłej żony oznacza klasę. Odwracając jeśli żona zgodzi się na warunki byłego męża to będzie miała klasę? A może to działa w jedną stronę jako, że mężczyźni są z natury gorsi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej_w napisał:
stałeś się zdrajcą swojej własnej płci.


maciej_w-czy to znaczy ze uważasz ze mężczyzna powinien bronić mężczyznę bez wezględu na jego czyny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
maciej_w napisał:
stałeś się zdrajcą swojej własnej płci.


maciej_w-czy to znaczy ze uważasz ze mężczyzna powinien bronić mężczyznę bez wezględu na jego czyny?


Ależ skąd. To pogląd niemądry. Od tej niewdzięcznej roboty są adwokaci. Mężczyzna nie powinień jednak być uprzedzony do własnej płci i być wobec mężczyzn niesprawiedliwym jak również niesprawiedliwym wobec kobiet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz maciej, trudno sie z kims rozmawia czytając ze pisze sie bzdury, pierdoły badz ma niemądre poglądy itd.. czytajac cos takiego mam poczucie ze swoim intelektem nie dorównuje Twojemu i wszystko co napisze bedzie bez sensu.
ciekawe czy tez tak rozmwiasz z żoną?
konstruktywna rozmowa polega na tym, iż poglądy sie wymienia, przytcza rzeczowe argumenty, a nie obraźliwe epitety
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
wiesz maciej, trudno sie z kims rozmawia czytając ze pisze sie bzdury, pierdoły badz ma niemądre poglądy itd.. czytajac cos takiego mam poczucie ze swoim intelektem nie dorównuje Twojemu i wszystko co napisze bedzie bez sensu.
ciekawe czy tez tak rozmwiasz z żoną?
konstruktywna rozmowa polega na tym, iż poglądy sie wymienia, przytcza rzeczowe argumenty, a nie obraźliwe epitety


Przykro mi, że masz takie odczucia. Większość uczestników tego forum znajduje się pod wpływem Echnatona. Nie wdając się w szczegóły jego osobowości najogólniej rzecz ujmując jest on nieobiektywny i wcale się z tym nie kryje. Stąd wynikają Twoje rozterki intelektualne. On jest jak przywódca sekty, który swojej trzódce wtłacza swoją wizję świata. Dlatego zaprezentowanie innego poglądu wygląda tak jakby ktoś kompletnie zburzył ustalony już porządek rzeczy, wywołuje gwałtowne reakcje w postaci sprzeciwu, chęci zakneblowania.

Z żoną raczej nie rozmawiam na takie ciężkie tematy. Jeśli jednak to często jest tak, że pod wpływem argumentów zmieniam zdanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co, z Echnatonem to akurat rozmawia mi sie bardzo dobrze, nigdy nie napisał ze bzdury wygaduje, nigdy nie narzucał mi swojej woli, zawsze wykazuje cierpliwość i zrozumienie...
więc w poprzednim poście nie miałam na myśli Echnatona...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
wiesz co, z Echnatonem to akurat rozmawia mi sie bardzo dobrze, nigdy nie napisał ze bzdury wygaduje, nigdy nie narzucał mi swojej woli, zawsze wykazuje cierpliwość i zrozumienie...
więc w poprzednim poście nie miałam na myśli Echnatona...


Mago, ja w rozmowie z Toba nie pisalem, ze piszesz bzdury (raz tylko, że prokurator napisal bzdury bo ból moralny to bardzo rozciągliwe pojęcie). W zadnym wypadku nie narzucam woli. Podaję argumenty a z nich możesz sobie zrobić użytek jaki chcesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej_w napisał:
Maga napisał:
maciej_w napisał:
stałeś się zdrajcą swojej własnej płci.


maciej_w-czy to znaczy ze uważasz ze mężczyzna powinien bronić mężczyznę bez wezględu na jego czyny?


Ależ skąd. To pogląd niemądry.


pozatym miałam na mysli równiez wypowiedzi do innych użytkowników
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group