Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

co powinnam zrobić?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anastazja



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 19:18    Temat postu: co powinnam zrobić? Odpowiedz z cytatem

jest pewna sprawa, z którą nie mam się za bardzo do kogo zwrócić. a mianowicie mam 17 lat. Mój ojciec znęcał się nad mamą odkąd pamiętam i jeszcze prędzej (wiem o tym z opowiadań babci). Mama wiele razy odchodziła z nami( mam 2 siostry i brata) od ojca, po czym zawsze wracała, ponieważ nie mielismy się gdzie podziać. Ojciec jest bardzo cwany, bo robił i nadal robi to w taki sposób, żeby nic nie było widać. Znęca sie nad mamą też psychicznie, nawet wtedy kiedy nie jest pijany, bo zazwyczaj awantury zdarzały się, gdy sobie wypił. wielokrotnie wyrzucał mamę z domu, zrzucał ją ze schodów, w nocy zamykał na balkonie, bił po prostu, kiedyś wyciągnął nawet nóż, ale jakoś go wybłagałam, żeby przestał. Od jakiegos czasu tacie nie wystarcza tylko znęcanie się nad mamą, dlatego też wyżywa się na mnie. Jestem dla niego 'kurwą, szmatą, świnią', pomijając to, że jestem dziewicą. Stwierdził, że nie jestem już jego córką. Wyrzucił mnie już kiedyś z domu, wtedy przez jakiś czas mieszkałam u cioci, ale wróciłam, bo ile można siedzieć komuś na głowie, ostatnio to się powtórzyło, tyle, że ojciec chciał mnie pobić(nie pierwszy raz, ale pierwszy w taki sposób, własnie w taki jak to robi mamie). Pojawiła się możliwość żebym pojechała za granicę do rodziny, oczywiście od razu chciałam to zrobić, ale najpierw powiedziałam o tym rodzicom. Mama się zgodziła, powiedziała, że chociaż ja mam sobie ułożyć życie i uwolnić sie od ojca, ojciec się nie zgodził. Przestałam chodzić do szkoły. Ale kiedy mama się pogodziła z tatą teraz oboje są przeciwko mnie. Nie chodze do szkoły, a za granicę nie chcą mnie puścić. Ja nie chcę sobie zmarnować życia, ale zdaję się, że im to sprawi przyjemność. Czuję, że nie mam rodziny, nawet moje siostry są przeciwko mnie, a mój najmłodszy brat ( ma 4 latka) wyzywa mnie od świń. Niedługo moja psychika nie wytrzyma, naprawdę chciałabym się uwolnić, bo chyba ulżyłoby i mnie i im. Więc dlaczego nie chcą tego zrobić skoro jestem dla nich tylko ciężarem? Bardzo prosze o pomoc! Czy jest jakas możliwosc zebym wyjechala?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 22:01    Temat postu: Re: co powinnam zrobić? Odpowiedz z cytatem

Hej

Ile czasu minie zanim bedziesz miala 18 lat ?
pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Że tak się zapytam rozmawiałaś może już z kimś w tej sprawie ?

Jeśli nie to masz możliwośc porozmwaiania ze specjalistą d/s nieletnich w jednostece policji lub dzielnicowym .
Ponadto także istnieje możliwośc skonsultowania się ze pracownikiem Centrum Interwencji Kryzysowej w Twojej miejscowości . Jeśli chcesz mogę wyszukac dane tele- adresowe instytucji.

póki co tyle na wstępie .

pozdrawiam
ps. w razie potrzeby pisz na pw .
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anastazja



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopiero w listopadzie skończę 18 ;/
myślałam, że tu ktoś będzie wiedział coś na ten temat, nie moge wychodzić z domu. zostaje w domu i opiekuje sie bratem, a jak rodzice wróca nie ma mowy o wyjsciu. ;/ wiec nie moghe isc na policje itp. a poza tym nie chcialabym tak, bo to jest mala wies i wszystko od razu sie rozniesie. ;/ czy nie ma innego sposobu? ale dziękuje chociaż za to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj anastazja
W listopadzie skończysz 18 lat? przecież juz jest listopad. To że nie chcą Cie wypuścić nie oznacza,że nie możesz wyjść.Przecież to Twoja decyzja gdzie idziesz.
Popieram pomysł byś udała sie do ośrodka dla ofiar przemocy i porozmawiała o Twojej sytuacji.Osoby pracujące w takich miejscach obowiazuje tajemnica zawodowa, więc nie musisz sie obawiać ujanienia.
Pozdrawiam.
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powiedz mi jak stanowisko reszty rodziny do Waszej sytuacji??
możesz coś więcej o tym powiedzieć?
wspominałaś o ciotce...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anastazja



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w listopadzie, ale przyszłego roku. ;/ ciotka? po tym jak przestałam chodzić do szkoły wszyscy mnie tylko krytykują. a reszta rodziny, jak juz wspominalam mama teraz ma bardzo dobre stosunki z tata i juz chyba zapomniala jak to ją wyzywał i bił. nie wiem dlaczego tak robi. ojciec nienawidzi mnie tak samo jak ja jego, więc dlaczego nie chce ulżyć nam obojgu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anastazja



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez jak uciekne, ojciec moze mnie scigac przez policje, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Istnieje także możliwośc złożenia zawiadomienia o przestępstwe pisemnie (listownie) bezpośrednio do Prokuratury Rejonowej.

ps. jak coś jestem dostępny na pw tego forum .


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anastazja



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba zdecydowalam sie na ucieczke. nie mam wyboru, dłuzej tak nie wytrzymam. ojciec mówi, że nie wie co ma ze mna zrobic, ze jestem trudnym dzieckiem, ale przeciez to on nie zapewnil nam normalnej rodziny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anastazja
Jeśli uważasz,że opuszczenie domu jest jedynym dostępnym rozwiązanem, tym bardziej polecam wizyte w ośrodku dla ofiar przemocy.Takie instytucje maja do dyspozycji domy w których można przez pewien czas pomieszkać gdy w domu rodzinnym jest niebezpiecznie.Skoro nie zależy Ci na utrzymywaniu kontaktów z rodziną to na pewno znajdzie sie miejsce nawet gdzies dalej.Tam tez otrzymasz pomoc prawną i dowiesz sie co możesz zrobic i co może ojciec.
Pozdrawiam
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, znów muszę chłodzić emocje i prostować. Rodzice mają prawo żądać powrotu dziecka do domu i żadna instytucja pomocowa nie może zatrzymać dziecka(a taka jest osoba poniżej lat 18 ) bez zgody rodziców. Oczywiście wskazany jest kontakt z taka instytucją i ewentualne wystąpienie do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej - przez instytucję!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anastazja



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 6

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za te wypowiedzi, ale już zdecydowałam. to chyba najlepsze rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group