Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przemoc finansowa ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ofiara przemocy1



Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wolomin

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 0:41    Temat postu: przemoc finansowa ... Odpowiedz z cytatem

Zgłosiłam się do prokuratury po przeczytaniu licznych opracowań dotyczących przemocy w rodzinie. Miedzy innymi dotyczących przemocy finansowej. Prokurator którym rozmawiałam powiedział mi ,że przemoc finansowa nie istnieje.
Jak mamy skladać doniesienie o przestępstwie skoro prokurator informuje nas o tym prze pewne rodzaje przemocy jakiej doświadczamy nie istnieją?

=======================================
Polskie sądy pomagają ofiarom przemocy.
Sprawca przemocy to często drań w białych rękawiczkach.
Ma dobrego adwokata , który niedomówieniami walczy a ofiarą przemocy.
Znam co najmniej 3 kobiety ,ofiary przemocy , którym zarówno RODK jak i Sąd udzielający rozwodu nie tylko nie pomógł ale i opierając się na pomówieniach sprawcy przyczynił się do pogłębienia krzywdzenia.
Jak powszechnie wiadomo sprytny manipulant jest wstanie przekręcić wszystko.
Sądy z którymi ja się spotkałam nie analizują faktów, a nawet je omijają biorąc pod uwagę jedynie słowa.
Nie ma znaczenia fakt ,że słowa sa bez pokrycia. Być ,może ponieważ sprawca za wszelką cenę dąży do uniknięcia wchodzenia w szczegóły po ktorych mogłoby sie wydać jego postępowanie .Sądom jest wygodniej mnieć mniej danych i opowidają się za tymi , którzy podają mniej danych.

---------------------------------------------------------------------------------
Kiedy ojciec manipuluje dzieckiem ,,pomagający '' podpowiada aby ubezwłasnowolnić dziecko.

------------------------------------------------------------------------------
Psycholodzy wielokrotnie wyznaczaja spotkania . Sądząc, że ofiara przemocy nie jest wstanie mówić o tym co ją spotkało.
Tymczasem problem nie polega na tym czy ofiara może mówić czy nie, tylko na tym ,ze nie ma komu tego powiedziec. Mam na myśli kogoś ,kto może coś zrobic i miec jakiś wpływ na przebiego procesu.
Do pogadania ,żeby tylko sobie pogadac o są sztaby ale nie o takie rozmowy przecież chodzi.

Z moich obserwacji sprawcy mają się coraz lepiej. A ustawa o przemocy w rodzinie .............radze przeczytac.........tego się nie da opowiedzieć.
Podpowiem,że radze tylko wypożyczyć........sami przekonajcie sie dlaczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemoc ekonomiczna - ograniczanie możliwości pracy , zabieranie zarobionych pieniędzy , zabranianie możliwości podjęcia pracy itd.

Zmartwił mnie twój post lecz postaramy się wspólnie coś ustalic.

Piszesz że rozmawiałaś z prokuratorem , a zastanawiałaś się może nad złozeniem zawiadomienia o przestępstwie (pisemne złożenie do prokuratury) .

Jak możesz i chcesz opisz co przedstwiłaś prokuraturze we wspomnianej rozmowie.

Ustawa nie jest doskonała to fakt ale jest w trakcie nowelizacji (nawet jest projekt) . Nie sztuka narzekac lecz korzystac z tego co jest dla dobra osoby pokrzydzonej.

ps. w razie potrzeby jestem dostępny na pw
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ofiaro przemocy czytając to co napisałaś aż lżej mi się zrobiło,bo już faktycznie zaczęłam myśleć że mam paranoje....
Wiesz wątpię że tu ktoś zrozumie o czym ty piszesz gdyż tu prawie dla wszystkich sprawa jest prosta składasz doniesienie i kwita...
Nie ważne co będzie dalej ważne że ty próbowałaś coś zrobić,nie ważne jakie skutki tego poniesiesz....
To że sąd czy prokuratura może z ciebie zrobić osobę niepoczytalna jest nie istotne....
Ważne że złożysz doniesienie które później odwróci się przeciwko tobie gdyż nasze prawo i system prawny nie jest przygotowany do walki z przemocą!!!!
Kodeksy prawne zawierają takie absurdy że aż się wyć chce,a sąd,prokuratura i ośrodki przeciwdziałania przemocy nie wiedzą jak to wszystko ugryź.
Skoro ty trafiłas na takie przeszkody ja też nie raz więc napewno nie tylko my?
Życzę powodzenia .....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza sie nie tylko wy,
mnie z kolei wydaje się ze prokuratorzy nie nie wiedza jak to ugrysc ale nie chcą, ja czytajac kolejne uzasadnienie umorzenia czuje sie jak przestepca co biednemu człowiekowi robi krzywde, ciekawe jest ze w takich uzasadnieniach moje słowa są przekrecane na jego korzysc a wszystko co on powiedział jest cytowane jako pewnik, w prokuraturze to niby ja wystepowałam jako pokrzywdzone ale w uzasadnieniu umorzenia mnie traktuje sie jako przestepce a pokrzywdzonym oczywiscie jest ten przeciw ktoremu toczyło sie postępowanie
i potem to umorzenie jest wykorzystywane dalej, w sądach, w rodk, nawet do mojej pracy z tym chodził, i wszedzie było jakie to ja mu rzeczy robie, jaki on biedny a ja wredna, no pomawiam go itd. wariatka jestem, on juz dwa razy wnosił do sadu o przebadanie mnie przez psychiatre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga bo sprawa przenocowa to bardzo brudna sprawa i mało osób chce się w to bawić...
Nasze prawo jest niedostosowane do walki z przemocą,i do póki się to nie zmieni każda ofiarą przemocy przejdzie swoje piekło,poniżenia itd...
Ja od paru dni studiuje sobie prawo karne i to jest jedna wielka pomyłka...
A co do psychologów niestety ich wiedzą na temat przemocy jest mniejsza niż mojej córki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy brudniejsza niz np. gwałt, zabojstwo? NIE
może nie jest po prostu traktowana poważnie, chociaz wszystko zależy kto ma byc podejrzanym, nie wszystkich traktuje sie tak samo, znam sytuacje ze postawiono zarzut za grozenie bronia na podstawie zeznan swiadka z rodziny, a w moim przypadku swiadkowie z rodziny są subiektywni i nie brani pod uwagę, ale tylko moi bo jego rodzina w zeznaniach dotyczacych jego jest jak najbardziej obiewktywna, ciekawe, to mamy jedno prawo czy kilka? a moze to kwestia tego kto miałby byc podejrzanym?
a psychologowie? psychologowie to przyjmuja postawy takie zeby aby na pewno nie wziac na siebie zadnej odpowiedizalnosci, aby sie tylko nie wmieszac za bardzo....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz nauczyłam się w życiu jednej rzeczy aby nie robić tak jak wszyscy.
Jak zakładałam sprawę o przestępstwo w sprawie uszkodzenia mi syna nie poszłam śladem wszystkich,czyli tych co przegrali sprawę.
Oskarżyć lekarza to porażka,oskarżyć szpital mała szansa na wygrane,ale oskarżyć instytucje odpowiedzialna za szpital to był pewniaka dzięki któremu mój syn ma nie mała dożywotnią rentę...
I dalej w swoim życiu będę tak robić uderzać tam gdzie boją się rozgłosu o zaniedbania....itd.itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka sprytna jesteś, a mogłabys mi coś poradzić?
jakbys miała chwilkę zajrzyj prosze do moich starych postów moze masz jakis pomysł jak to rozwiązać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga nie jestem prawnikiem a tym bardziej nie jestem osoba kompetentną do udzielania rad,tu na forum jest tyle osób które znają rozwiązanie na wszystko ja mam ważna zasadę.aby pomagać innym najpierw pomóż sobie nie uregulowane sprawy osobiste mogą źle wpłynąć na jakiekolwiek wskazówki....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze dobrze, jednak nasze doswiadczenia sa doswiadczeniami, sama zadajesz pytania i oczekujesz ze odpowie Tobie ktos kto tego juz doswiadczył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ofiara przemocy1



Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wolomin

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:46    Temat postu: kochane jesteście kobietki.... Odpowiedz z cytatem

Kochane jesteście kobietki, bo już też myślałam ,że mam paranoję.
Okazuje się ,że to o czym piszę to standard.
Podobno nic się nie dzieje bez przyczyny. Zatem może chodzi o to aby uciekać z tego chorego kraju ogarniętego niemocą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy uciekać, zależy od tego czy cos wiaże Ciebie ze sprawcą, np. dzieci, jesli macie dzieci to nie uciekniesz, chyba ze zostawisz dzieci, jesli nie macie dzieci lub dzieci są dorosłe to ja bym uciekła, walka prawna jest bez sensu, dajesz tylko mu kolejne argumenty i satysfakcje, a ucieczka powinna skutecznie Tobie pomóc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 12:51    Temat postu: Re: kochane jesteście kobietki.... Odpowiedz z cytatem

ofiara przemocy1 napisał:
Kochane jesteście kobietki, bo już też myślałam ,że mam paranoję.
Okazuje się ,że to o czym piszę to standard.
Podobno nic się nie dzieje bez przyczyny. Zatem może chodzi o to aby uciekać z tego chorego kraju ogarniętego niemocą.
napewno nie masz paranoji i przypadkiem nie wierz w to jak ktoś ci tak powie.
proponuje emigrację do austri tam lepiej działa cały ten system:)Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group