Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobieta "KAT" -jak poradzic sobie z przemoca psych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co jest dostępne?
mi środki pomocy juz sie wyczerpuja, policja w mieście nie pomaga, powiedziałabym ze nawet szkodzi, prokuratura to samo, do tego jeszcze miesza sie wojsko, oczywiscie zeby działac na moja niekorzysc
Maras u mnie policja ma dostarczyc wezwanie do prokuratury mojej mamie jako pokrzywdzonej zeby zeznawała na niekorzysc mojego jeszcze meza, policja przyjezdza dwa razy raz w południe, raz o 14 czyli w godzinach kiedy my pracujemy, przyjezdzaja prywatym samochodem i co wiecej do nas do domu nawet nie podchodza, ida do sąsiadów, potem odjezdzaja i odsyłaja wezwanie dla mojej mamy z powrotem do prokuratury z informacja ze jej nie zastali
gdyby sąsiedzi nas nie poinformowali o tym i brat by na policje nie zadzwonił, nie dowiedzielibysmy sie o tym wezwaniu
Maras skoro tak policja w moim miescie działa to kto ma mi pomoc? ja juz nie mam do kogo sie o pomoc zwracac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpisałem Maga na maila o tym co ja bym zrobił w takiej sytuacji....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Lecz sąsiedzi powiadomli a brat zatelefonował . Można spojrzec także z tej strony. Oczywiście nie usprawiedliwiam doręczających wezwanie .
Ponadto piszesz że wezwanie było do prokuratury domniem że zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie.
Masz możliwośc skontaktowania się z dzielnicowym a także skorzystania z poradnictwa i pomocy centrum interwencji kryzysowej ( w tym udziału w grupie dla osób doznających przemocy).

póki co na tyle z uwagi na zbyt ogólne infomacje.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wezwanie doręczał sam dzielnicowy, brat i zatelefonował i z nim rozmawiał ale dzielnicowy był w stosunku do niego bardzo niegrzeczny, z policjną w moim miescie na temat policjantów juz rozmawiałam wiele razy, wiec rozmawiac juz nie bede bo wiem co bedzie, szkoda mojego czasu i nerwow
a wezwanie było na 12 grudnia, myslałam ze wezwanie do prokuratury musi byc przynajmniej na 7 dni przed wyzaczona datą, a tu poicja zaczeła je doreczac 9 grudnia, jakby nie liczyc nie było to 7 dni
a wzywajaca pani prokurator powiedziała mojej mamie ze ją potrzebowała 12 grudnia, teraz juz nie potrzebuje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Pani prokurator niechcący umorzyła postępowanie to będzie argument za tym, aby jej umorzenie było nieskuteczne - nie przesłuchała świadka, a doręczenie wezwania w tej sprawie było wyjątkowo nieskuteczne!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sro Gru 17, 2008 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ona juz je raz umorzyła, trafiło do sądu i sąd skierował do ponownego rozpatrzenia, nie wiem czy ona ma obowiazek ponownego przesłuchania poszkodowanej i czy na jej kolejne umorzenie mozna sie znowu zazalić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro sąd przesłał postępowanie do ponownego rozpatrzenia to znaczy dopatrzył się czegoś czego pani prokurator nie mogła dostrzec. To tak jakby ktoś (czytaj sąd) kupił pani prokurator za nasze pieniądze lepsze okulary....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale te okulry chyba nie pomagają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz jeszcze w zapasie dodatkowa parę....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie bo moja mama osobiscie pofatygowała sie do tej pani prokurator i ta pani powiedziała jej ze nawet jakby dostała wezwanie to by nie przyjechała a jesli moja mama twierdzi ze by przyjechała to znaczy ze kłamie i ja wyrzuciła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż machina urzędnicza jest czasami bezlitosna i nieprzewidywalna, a niektórzy ludzie tak bardzo zrastają sie z fotelikiem że zapominają o ludzkich odruchach....

To będzie argument na odwołanie...gdyby do tego doszło!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sob Gru 20, 2008 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moja mama złożyła pismo osobiscie w tej prokuraturze na co dostała potwierdzenie ze złozyła je osobiscie, wiec oskarzenie ze kłamie jest bezpodstawne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyszły od tej prokurator decyzja o umorzeniu i jest napisane ze nie podlega to zazalenia a potem jakis termin 14 dni a jeszcze pozniej 30
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pismo jest w formie postanowienia O UMORZENIU DOCHODZENIA ...?
jeśli tak na samym końcu masz informację o możliwości zażalenia :

Cytat:
Pouczenie:
Stronom procesowym przysługuje prawo przejrzenia akt sprawy i złożenia pisemnego zażalenia na powyższe postanowienie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy (art. 306 § 1, 465 § 2, 428 § 1 w zw. z 465 § 1 k.p.k.). Sąd może utrzymać
w mocy zaskarżone postanowienie lub uchylić je i przekazać sprawę prokuratorowi celem wyjaśnienia wskazanych okoliczności bądź przeprowadzenia wskazanych czynności (art. 330 § 1 k.p.k.).
Jeżeli prokurator nadal nie znajdzie podstaw do wniesienia aktu oskarżenia wyda ponownie postanowienie o umorzeniu śledztwa / dochodzenia*. W takim wypadku pokrzywdzony, który wykorzystał uprawnienia przewidziane
w art. 306 § 1 k.p.k., może wnieść akt oskarżenia w terminie miesiąca od daty zawiadomienia o postanowieniu.
Akt oskarżenia winien spełniać wymogi określone w art. 55 § 1 i 2 k.p.k.
Inny pokrzywdzony tym samym czynem może aż do rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej przyłączyć się do postępowania (art. 55 § 3 k.p.k.).
Zażalenie na powyższe postanowienie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który zatwierdził postanowienie. Termin do wniesienia zażalenia wynosi 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia i jest zawity. Zażalenie wniesione po upływie tego terminu jest bezskuteczne (art. 122 i 460 k.p.k.).
Po uprawomocnieniu się postanowienia prokurator wyda decyzję w przedmiocie dowodów rzeczowych.

_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o umorzeniu sledztwa, w treści jest 14 dni a na koncu drobnym drukiem 30.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group