Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

cień światła w tunelu- o dobrych rzeczach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 9:50    Temat postu: cień światła w tunelu- o dobrych rzeczach Odpowiedz z cytatem

Na kanwie wątku wczesniejszego i dyskusji pomiedzy Leni i Echnatonem-proponuje nowy temat, dzielmy sie tym co nam sie udało , każdym małym krokiem , ale tym do przodu, poruszajac sie w granicach prawa, walczac ze sprawcą...

Dostalam ostatnio plik dokumentow-pismo procesowe i zalączniki ,a w nich zazalenia mojego kata (nota bene rzucił mi je na ławę w sądzie jego pełnomocnik- dosłownie rzucil! ,mam nadziję ze sedzia wyciagnie obpowiednie wnioski)

I cóz w nich czytamy- oprocz oczywiscie kalumni na moj temet , mamy tam i perełeczki, otóz: okazuje sie ,ze Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka odmowił wydania katowi zaswiadczenia ,ze uczeszczal na terapie dla samotnych ojcow oraz jakiejkolwiek innej pomocy! Zapytacie dlaczego? otoz własnie tam zostaly wykryte jego manipulacje...
Gdzie z jednej strony uczeszcza na zajecia , a z drugiej odmawia mediacji co do dzieci- rozszyfrowali kata.....

I druga perełeczka ,cytat z jego pisma " wystarczy ,ze ta kobieta wykona jeden telefon do instytucji, albo naopowiada bajek lekarzom i wszyscy jej wierza i nawet zaswiadczenie wydaja ,ze jest ofiara przemocy domowej..." ( przymiotniki opisujace mnie opusciłąm ,ze by nie zaciemniac obrazu... Smile)

Czy to nie brzmi optymistycznie? no powiedzcie sami...

pozdrawiam z usmiechem
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masza..

mozemy ale... z dystanasu. Nie doradze aby kobiety pisaly za duzo o sprawach procesowych na otwartym forum gdzie w kazdej chwili moze wejsc jej maz i dwiedziec sie wiecej niz powinien.
Znow wraca problem forum zamknietego,.
Nie ja jedna przeciez znalazlam
sie w takiej sytuacji.

tak sobie pomyslalam:

forum profesjonalistow jest praktycznie martwe ,
Echnatonie musisz to przyznac.

A moze by tak zamiast zamknietego i de facto nikomu nie potrznego forum profesjonalistow wpuscic tam forumowiczki, ktore maja juz jakis staz na otwartym, sa nam znane , oraz warunek : poczynily
konkretne kroki prawne, sa w trakcie spraw o znecanie, czy o rozwod czy o dzieci , Albo inaczej: sa w sytuacji i okresie zwiekszonej potrzeby pomocy doradczej .
Wowczas bylby to i piekny material dla pomagaczy , ktorzy duzo wiedza, znaja pewne kruczki, zawilosci , bo na co dzien obcuja z kobietami w podobnje sytuacji i zapewne czesto wyslychaja ich historii.

A same ofiary mialyby poczucie bezpieczenstwa ,ze sprawca nie dotrze do ich opowiesci '?

Mysle,ze w ten sposob pomagacze staliby sie pomocni a ofiary dostalby lepsza pomoc.
Co Ty sadzisz Kaziku?

Osobiscie razi mnie ten podzial . Albo gramy w jednej druzynie albo
odstawiamy
polska szopke panow i chamow. rzadzacych i rzadzonych.

Jestem zdania ze powinnismy grac w jednej druzynie.
Tym bardziej ze forum pomagaczy najwyrazniej sie nie sprawdzilo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leni , Ty twarda opozycjonistko Smile

Oczywiscie masz rację , pisac z rozwagą , post factum...co tez zrobiłam...
pozdrawiam
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maszka.. twarda opozycja, marek jurek .. malymi krokami alleluja i do przodu i cos sie jednak zmienia na naszym forum.

ale Panowie Moderatorzy zawsze maja racje - nie smialabym podwazyc tego oczywistego twierdzenia./ bo bym znow wyladowala na oslej lawce/
moge byc i Muchomorek byle tylko przebic sie przez opor materii i poprawnosci raz na wieki obowiazujacej bo honor i ojczyzna tak nas nauczono, nie rzucim ziemi, nie zdradzim idealow , nawet jak sa najdurniejsze. Ale nasze Polskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Leni...czasami żałuje dawać ludziom swoje palce do ogryzania, bo tylko ja czuję ból, muszę walczyć, dzwonić, załatwiać...a potem ludzie gryzą już nie palce ale nawet oczy wydłubują...

Forum profi nie jest do terapii tylko do...łatwej komunikacji, planowania, pomysłów, zresztą wiesz sama do czego...i jako takie spełnia swą rolę....

Tyle mam do powiedzenia...a pomysł Maszy? Jest dobry, tylko...trzeba poszukać tych dobrych chwil, dobrych praktyk, dobrych promyków rozświetlających mrok nieistnienia...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum profi nie jest do terapii tylko do...łatwej komunikacji, planowania, pomysłów, zresztą wiesz sama do czego...i jako takie spełnia swą rolę....


....... nie rzucim ziemi skad nasz rod ,

nie mowilam o terapii.


jaka role spelnia forum profi- a przeca wiem.

stad pomysl aby nabralo wiecej ruchu, zeby cos sie tam dzialo.,zeby na cos sie przydalo.

.. ty tez czesto mam wrazenie lepiej czujesz sie na otwartym, bo tu wciaz nowi ludzie, jakies pomysly, poglady , spostrzezenia..
chyba nie lubisz kiedy kaczki za woda i gesi za woda a woda stoi i nenufary w niej zwiedly..jeno pijawki sie legna: wierzono, ze lecza.

skoro jestes innego zdania , trudno.
- chcialam dobrze - dla ofiar. BO one tutaj podmiotem.
Tak ja to rozumiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leni, pomiędzy profesjonalistą a ofiarą jest ogromna różnica. Nie tylko my to podkreślamy, Wy też. I żadna grupa nie jest ani lepsza, ani gorsza. Mamy po prostu inne doświadczenia. Jesteśmy razem na forum ogólnym, po co tworzyć nowe wspólne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki, juz milcze, juz milcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie dobry przykład z Twego życia Leni?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group