Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Projekcja;
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton
Hm Moja droga rozpoczęła się od internetu, bo tak oczywiście łatwiej, od grupy online.synapsis... tam pewne rzeczy były powiedziane bez etykiet, baz tego całego stygmatyzowania... z czasem wiele z tego zrozumiałam...
Cieszę się, że nie tylko ja rozumiem...
Ale oczywiście, zamierzam zacząć od Siebie Rolling Eyes
Pozdrawiam.
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy może zaczynać zmiany tylko od siebie....Chyba zawiodłaś się, w którymś momencie i stałaś się nieufną? Na tym polegają wtórne zranienia, czasami lepiej nie zrobić nic niż zrobić coś tak nieudolnie, że wywołamy krwawiące rany w potrzebującym człowieku.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie człowiek ma diagnozę albo jej nie ma.


Fifiola drogo zaplacilam za takie wlasnie pojmowanie czlowieka w srodowisku lekarzy, psychologow.
Diagnoza zamknela mi droge do zdrowia .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego moja droga z n;l sie powiodła? bo nikt nie pytal o diagnoze. .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zrozumiałyśmy się. Nie chodzi o to, że diagnoza jest zawsze trafna. Chodzi o to, że bez niej niewiele zdziałamy. Możemy mieć wątpliwości, ale może je rozwiać tylko kolejny specjalista.
Ktoś ładnie napisał w innym temacie: człowiek w konfrontacji ze specjalistami musi być choć trochę upierdliwy. Podchodzić krytycznie, ale też nie wpadać w paranoję. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że każdy lekarz to konował i nikomu już nie można ufać to przecież jest to dramat.
Przykro mi, że miałyście takie przeżycia. To się nie powinno zdarzyć. Po to właśnie ja i inni specjaliści jestesmy na tym forum; nie myslimy o tym, jacy jesteśmy wspaniali i nieomylni, pokornie podchodzimy do swojej pracy. I uczymy się od Was.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fifiola, zobacz jak malo nas jest na forum i jestesmy dwie. Az dwie. To jest przerazajace.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fifiola
Troszkę zboczyłam z tematu...moja wina. Głównie chodziło mi o nie demonizowanie pomocy lekarza psychiatry , ani diagnozy choroby psychicznej. Nie tylko dlatego, że to wielu ludziom utrudnia udanie się po pomoc- dziś to właśnie 'przerabiam' w domu. Ale też z powodu samej def choroby psychicznej, nie jednej, nie rozstrzygającej...
Na innym forum narzekamy sobie na naszych chorych, no ale my możemy Cool Widzę, że takie widzenie chorego spada również na rodziny. Sama nie tylko poprzez własną z tym się zetknęłam...
Pozdrawiam.
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group