Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POZEW
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 14:24    Temat postu: POZEW Odpowiedz z cytatem

Witam.
Potrzebuje adwokata, który napisze mi pozew rozwodowy i pozew o rozdzielność majątkową tylko jest problem nie mam pieniędzy na adwokata mąż jest oskarżony z art 207 ale nic sobie z tego nie robi dlatego nie widzę innego wyjścia jak rozwód chciałam separacje ale on nie chce się wyprowadzić z domu proszę o pomoc i jakieś kontakty prawne w wojewodztwier kujawsko-pomorskim.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co ci adwokat? Za dużo masz kasy? Sama napisz.
To nic trudnego.Zadzowń do sądu i dowiedz się tylko do kogo masz zaadresowac -jaki sąd-.w necie znajdziesz wzory ,a napisz normalnie ,jak podanie .Ja miałam 6 albo i 7 różnych spraw i zawsze wszystko pisłąm sama ( nie mam nic wspólnego z prawem).zawsze pisałam zwyczajnie ,bez silenia się na prawniczy język i zawsze było ok.
w uzasadnieniu opisz krótko ,dlaczego domagasz sie rozwodu/rozdzielności.Na rozprawach i tak wszystko będziesz opowiadać/zeznawać.
A ta w ogóle to jeśłi chcesz złożyć o rozwód to niepotrzebna rozdzielność .Rozwód znosi wspólność majątkową.
zastanów się też ,czy nie warto poczekać z rozwodem do czasu wyroku w karnej-to bardzo ważny dowód(jeśli zapadnie wyrok skazujący ,chociażby tylko zawiasy) .Sam fakt ze jest sprawa o znęcanie tez pewnie jakoś tam rzutuje ,ale wyrok to prawie pewna wygrana o uznanie go wyłącznie winnym rozkładu małżenstwa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za podpowiedź , może masz racje żeby poczekać za wydaniem wyroku tylko ciekawe jak długo. A rozdzieklność bym cgciała ponieważ mój mąż nie chce się wyprowadzić z domu i krzyczy że to jego bo ja w tedy nie pracowałam i nie mam nic do tego. Dzieki bardzo i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
krzyczy że to jego bo ja w tedy nie pracowałam i nie mam nic do tego.


Nie pracowałaś? Ciekawe....wystaw mu rachunek za prowadzenie domu:
sprzątanie,zmywanie,pranie,gotowanie i inne usługi.To były prace społeczne?
Raczej lepiej dojść do porozumienia i jak mozna to zamienić mieszkanie.
Dla Sądu to raczej lichy argument jeśli żona nie pracuje zawodowo tylko zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Tego nie musisz sie obawiać.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a myślisz że nie mówiłam mu powiedziałam to za wszystki ''usługo domowe'' podliczyłam mu ile ma mi zapłacić to on do mnie żebym mu dała za noclegi bo spałam w jego domu i zwróciła za wszystki wczasy bo wielmożny pan mnie ze soba zabierał , takiego mam beszczelnego męża!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Edithael
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj w instytucjach zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie jest możliwość skorzystania z bezpłatnej porady i pomocy prawnej.
Należą do nich m.in. Ośrodki Pomocy Społecznej, Ośrodki Interwencji Kryzysowej, Punkty Konsultacyjne. Adresy można wyszukać na stronie www.porozumienie.niebieskalinia.pl. Możesz także skorzystać z porady prawnej dzwoniąc pod numer (22) 668 70 00 (poniedziałki i środy w godz. 18.00 - 22.00) lub drogą mailową - prawnicy@niebieskalinia.pl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do moich poprzedniczek - pozew możesz napisać sama, a gdyby nie starczyło ci pomysłów i zabrakło wiary zawsze możesz podrzucić to co napisałaś na mój mail i wspólnie możemy zadbać o jego najlepszy ostateczny kształt....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo wszystki jak będę miał jakieś problemy odezwę się, mam zamiar wnieśc pozew po nowym roku a jeszcze przed sylwestrem mam zamiar wnieść pozew o alimenty już nawet napisałam. Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozew o alimenty, nawet napisany niewłaściwie i tak podlega rozpoznaniu przez sąd, bo dobro dziecka jest najważniejsze, nie dotyczy to pozwu o rozwód i innych pism procesowych....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Indiaa



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, adwokat naprawdę nie jest Ci potrzebny do rozwodu. Mogę to zaświadczyć na własnym przykładzie. W moim przypadku pieniądze wydane na adwokata to pieniądze wyrzucone w błoto. Dobrze przygotować się można bez pomocy adwokata.
Gdybyś potrzebowała pomocy w tym zakresie to chętnie służę radą. Wiem jakich błędów nie można popełnić.
Mnie słono skasował polecany i "pewny" prawnik a nie zrobił tak naprawdę nic !!! żeby mi pomóc. Co prawda rozwiodłam się, ale to co przeżyłam i przeżywam po rozwodzie przez błędy tegoż prawnika- nie da się opisać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj tez jestem z kujawsko-pomorskiego nie potrzebny ci adwokat to strata pieniedzy bron sie sama a jesli co to przysluguje ci z urzedu ale to sad stwierdza czy taki ktos jest ci potrzebny.jesli chodzi o sam pozew to w necie drukow jest wbrud jesli masz trudnasci to udaj sie do opieki spolecznej te panie ci pomogo i zrobia poprawki do tego co napisalas nie stosuj wiele pism wystarczy pozew i podpunkty czego sie domagasz tak jak ja zlozylam pozew a w nim w punktach alimenty zabezpieczajace podczas procesu ograniczenie praw do dzieci o alimenty o eksmisje i o rozwod z jego winy i fakt ze po kolei rozpatrywano wnioski trwalo to rok ale wygralam :)pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ron88



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 49

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pozew o alimenty, nawet napisany niewłaściwie i tak podlega rozpoznaniu przez sąd, bo dobro dziecka jest najważniejsze, nie dotyczy to pozwu o rozwód i innych pism procesowych..

To racja. Poza tym w OIK wręcz łopatologiczie tłumacza jak się pisze urzędowe pisma i nawet dają wzory. Pod tym względem OIK jest na dobrym poziomie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie odpowiedzi właśnie w piątek złożyłam pozew o alimenty i już w czwartek 13.01. mam sprawę oby się udało a po tej sprawie składam o rozwód mam nadzieje że wytrwam. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ron88



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 49

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymamy kciuki:) Będzie dobrze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może mi powiecie co będzie na tej rozprawie o alimenty czego mogę się spodziewać i jakich pytań?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group