Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak się kopie lezacego..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba najpierw przespac sie z myslą, ze nie mozna naprawic czegoś co nie istnieje, a jeszcze pewniej trzeba przeanaizowac i poszukac takich miejsc gdzie warto pójśc, gdzie czekaja na Ciebei tylko i wyłacznie osoby przyjazne, a na końcu wytyczyc swój jedyny i niepowtarzalny cel i nie dac sie zepchnąc z tej drogi naet przez największy huragan historii....
Warto wierzyć w siebie, warto spoglądać w głąb siebie...
Prawo i ludzi stojący na jego granicach nigdy mogą nie być nam pomocni jesli nie wiemy czego szukamy, gdzie idziemy i po co....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton..jesteście buforem naszych rozpaczy , nadziei, pragnień, złości i nienawiści..i bezradności...szukamy pomocy a na was wylewamy nasze żale...przepraszam...ja sie tylko boję...i żałuje, wiem ,ze to głupie, ze nie jestem teraz z nim..bo gdybym była, mogłabym tyle zrobić...bałam się odejść a on wyrzucił mnie z domu...dopadło mnie to, czego się najbardziej bałam i przed czym się broniłam..teraz nie mogę zrobić nic..za późno wskazano mi drogę...gdybym mogła trochę wcześniej,może nie czułabym sie tak bardzo winna...ze zmarnowałam ,życie dzieciom, bo nie potrafiłam zawalczyć..o ich dom, przyjaciół, przyszłość..przepraszam..nie gniewaj się..
Tam... miałam swoją grupę....wsparcie..bardziej po grupie..Smile..z dziewczynami na kawie..teraz nie mam nic..ale to tylko ja..przepraszam...
a ty..sam wiesz ile ludzi ci dziękuje, ze jesteś..przepraszam..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpoczynanie małżeństwa od intercyzy, a macierzyństwa od odsunięcia ojca powoduje, że te dwie sprawy tracą sens.

Nie
Fifiola. czy chcesz powiedziec ze swiat zachodni, Europa, Ameryka, Australia sa krajami w ktorych malzenstwo j est bez sensu bo jest intercyza?
ze tam ludzie sie nie kochaja ,nie pobieraja z milosci?

Intercyza jest fundamentem bezpieczenstwa. Znana juz byla w poprzdnich wiekach. szlachcianki bogate mieszczanki mialy nazwijmy go fundusz gwarantowany: posag plus okragla sumke od meza na odrebnym " koncie" Spadek jaki otrzymala jesli otrzyumala tez nalezal do niej.
Obu tych lokat nie wolno bylo tknac mezowi. Byly wylaczna wlasnoscia zony.A maz ktory naruszyl ten fundusz byl zle oceniany jako mezczyzna i maz. Bylo to niehonorowe.
Intercyze zniosla i to nie prawnie ale obyczajowo / bo w prawie zostala/ komuna.
Nie widze nic chwalebnego we wspolnocie malzenskiej rozumanej po polsku. Narusza ona dobra i meszczyzn i kobiet. Intercyza nie zabrania wspolego majtku. A chroni w przypadku konfliktu.
Alme tesciowa miala prawo wyrzucic. Alma zaufała lojalnosci meza i wspolnocie .
gdyby Alama miala wbite do glowy ze buduje swoje zycie na cudzym a nie na wspolnym- dwa razy by sie zastanowila czy tego chce.
A bedac swiadoma co jej grozi- pewnie inaczej pokierowalby wieloma sprawami. Alme zgubila naiwnosc i wiara w milosc. Brak wiedzy i realistycznego stosunku do zycia.
Dramaty pojscia za ziecia czy za synowa.. przeciez to jest pchanie sie w klopoty .
To nie znaczy ze nie wolno isc za ziecia czy synowa: ale jesli swoj byt buduje na cudzym-- to kochanie co miesiac plac mi sumke na konto: jako zabezpieczenie: bo ja pracuje w tym domu, maluje wieszam boazerie, naprawim kurnik czy plot. I jesli przyjdzie dzien,ze moja obecnosc ci sie znudzi: odejde bo bede miala za co. Zagwarantowales mi to ta wpłacana
co miesiac sumka.
czy to tez zabija sens?
tak funkcjonuja inne kraje . maja sie lepiej i maja znacznie lepsze prawo chroniace kobiete.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Almo; do roboty.

Ty nie masz szukac promyczka. Ty masz pomyslec jakie masz prawa , co jeszcze mozesz zrobic , czego chcesz?
teraz nawazniejsza jestes Ty. Musisz byc silna.
Ile lat ma mlodsze dziecko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton, nic nie zrobię, dopóki jestem odzwierciedleniem jego myśli, a nie potrafię inaczej...Jak ??..jak odzyskać siebie?....jak uwierzyć, jak nie analizować, każdy uśmiech , gest, spojrzenie,każdej obcej osoby,czy nie kpi, czy nie wyśmiewa...nawet nie wiesz jak to jest, .....wiesz co jest najgorsze??..POPATRZ..WSZYSCY SIĘ Z CIEBIE ŚMIEJĄ, NIE WIDZISZ??...
Kiedy przestanę patrzeć?!...przepraszam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leni56......po co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leni56...11...do 18 roku zycia on zabije mnie..jedna swoja myslą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a znasz zdanie : daj czasowi czas. zaufaj czasowi i zaufaj swojej sile i woli zycia. One nie dadza ci zginac.

To minie. Wytrzymaj. Wroci chec do zycia. dalam ci link . Zrob to o czym pisalam Spotkasz dziewczyny w swojej sytuacji.
Poczytasz co zrobil czas z ich rozpacza. Poczytasz jesli zechcesz swoiste tragiczne kroniki ich rozpaczy .. jak byla, jak gasła i jak powoli / ale wcale nie tak dlugo/ zamieniala te stojace na skraju samojstwa dziewczyny w lwice.

. da ci to nadzieje i wiare,ze Ty tez dasz rade. Ze obecny bol i rozpacz i bezens zamienia sie wkrotce w wole walki i wyjdziesz z tego silna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leni56..a propos Fiola..ja,wolałabym być ofiarą gwałtu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...11...do 18 roku zycia on zabije mnie..jedna swoja myslą...

i blad. Almo .. do 14 roku. Ale sprawdzimy.. podobno mozna juz probowac w 12 roku. Fifiola powinna wiedziec.
Do tego czasu musisz zdobyc dla niej dom. I zdobedziesz. Bo ja kochasz.
Poza tym czy wnioslas apelacje od ograniczenia ci praw? mamy tu babki ktorym sady wyciely podobny numer.. a apelacja zmienila to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leni56, trzeba mieć cel..ja takiego nie mam...już nie chce mi się go mieć....przegrałam, to takie małe miasteczko..tam zostawiłam 18 lat życia, znajomych , pracę,a moje dzieci...szkolę, pasje, przyjaciół...,zabrałam ich tu, przeze mnie przegrają..."Żyjesz tylko dlatego,ze jestem..Smile"... "jesteś, bo utrzymuję cie przy zyciu", " Gdyby nie ja, nie byłoby ciebie.."...chyba popadam w paranoje..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ofiara gwaltu.. tez wymyslilas..
no popatrz, glodny mysli o jedzeniu .

nawet tak nie mysl, bo nie wiesz co mowisz.
a mowisz tak jakby gwalt byl ekscytujaca przygoda.
jestes zdowa i cała, Twoje dzieci sa zdrowe. Nie gadaj glupot o zadnym gwalcie bo pomysle ze sni ci sie wielka rzeka / pelna mleka/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leni56...jestes okropna:P)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leni 56..odkąd sad cywilny przejął moja sprawę, nikt nie porusza moich praw, tym bardziej, ze prokurator wystąpił o odebranie praw jemu...Ale on przychodzi z jakimiś przedstawicielami praw ojca..mimo tego ,ze olal badania w RODK -a, a kurator ,który miał przymusowo odbierać córkę napisał sprawozdania na moja korzyść....Leni, podobno jest tak,że jeśli nie znajdzie sobie kogos innego, znęcać się będzie nade mną...wiem,ze jego to nakręca,tylko dlatego budzi się rano...wiesz..czasem go rozgrzeszam,jego matka tyle razy mówiła,ze..najważniejsze,że utrzymuje rodzinę, a to,że czasem uderzy...powinnam zapomnieć..i w ogóle jestem...niewdzięczna i podla.., ze nie umiem zapomnieć..nie umiem..ile razy patrzę w lustro...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 6:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale on przychodzi z jakimiś przedstawicielami praw ojca..mimo

prosze bardzo.


jak to skomentowac?
d.. jestesmy,. Bo sie nie umiemy zorganizowac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 4 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group