Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pan i władca od pieniędzy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od pierwszego przeczytania watku markazegarka pomyślałam to co Ty Echnatonie- to ta sama osoba.

Mgrabasie - to forum ma pomagać a nie dokładać cierpień.To forum jest dla nas - wszystkich, niezależnie od płci, którzy doświadczają przemocy.
Nie sądzę natomiast aby było dla tych, którzy "promują " przemoc i stosują ją na forum.
A tak brzmiały wypowiedzi tamtego pana i w podobnym tonie są obecnego pana.
Uważam ,że bardzo dobrze iż moderatorzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem.I dziękuję im za to, wszystkim.
Czyzby nie podobało ci się zaufanie jakim cieszy się Echnaton, to że czujemy się tu bezpieczni?
I nie mów mgrabas ,że każdy ma prawo wypowiadać swoje poglądy jak chce.
Nikt nie może grozić, straszyć, poniżać itd innej osoby.
I jeśli ty nie widzisz czy też nie widziałeś w wypowiedziach tzw. trolli przemocy , to przykro.
I nie mam zamiaru nikomu ubliżac tylko nie chce mi się wypisywać po kolei nicki.
mgrabas , zastanów się kto jest na tym forum, sam zwracałes uwagę jednemu z uczestników w tym zakresie.
Jeszcze jedno mgrabas , przyjrzyj się dokładnie wypowiedziom osób, które zostały zablokowane a czynnościom i wypowiedziom Echnatona.
Może dostrzeżesz wówczas ,że ci pierwsi zagrażają a Echnaton pomaga i zapewnia bezpieczeństwo.
Jeżeli tego nie dostrzegasz to mam pytanie - kim jesteś.?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
justi1301



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 10

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem na forum bardzo krótko ale nie mogłam uwierzyć w to co czytam:
wywody Pana o linku: marekzegarek Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jeszcze jedno, najważniejsze, Echnaton uzależnia ofiary przemocy od Jego "pomocy", zamiast wyposażyć je w zdolność samodzielnego rozwiązywania problemów i to jest najbardziej szkodliwe dla tych osób


Magrabasie obiecywałeś nie zniżać lotów.
Co się stało?
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekzegarek



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 2:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
trochę zastanawia, bo to oznacza, że albo mamy kolejny powrót osoby, z którą niedawno musieliśmy się pożegnać - z jej wyłącznej winy - albo niezwykły zbieg okoliczności.


Przepraszam bardzo ale nie zauważyłem w mojej wypowiedzi nic niestosownego. Zaznaczyłem jedynie, że w moim odczuciu to zjawisko nie występuje na tak wielką skalę, jak zdaje się to wyrażać pani redaktor. Nie mam nic wspólnego z jakimikolwiek osobami trzecimi, które musieliście Państwo pożegnać niezależnie do tego, jaki charakter miało to 'vale'. Mam nadzieję tylko, że owo wykluczenie nie dotyczyło takiego suchego i konstruktywnego komentarza, jak mój. A zbieg okoliczności może Pan zawsze sprawdzić poprzez tzw. adres IP, co niewątpliwie Pan już uczynił.

Nie wiem z jakiej przyczyny zaznaczył Pan akurat te fragmenty, które w żadnym wypadku nie są kontrowersyjne. W końcu logiczne jest, że jeśli istnieje konflikt w rodzinie, to żądanie decyzji sądu odnośnie świadczeń na rzecz zaspokajania potrzeb rodziny może poskutkować złożeniem pozwu rozwodowego przez druga stronę, co nie zawsze musi być tego warte. Przypuszczam, że gdyby zestawić przemoc fizyczną z przemocą ekonomiczną to statystyki mogłyby być na korzyść tej pierwszej.

Poza tym dziwi mnie, że nadal notatki zamieszczone na owym blogu są tak poważnie odbieranie, mimo że pisałem je dawno i z przymrużeniem oka, celowo tworząc kontrowersje. Gwarantuję Panu, że obecnie pisuję zupełne poważne rzeczy, stricte naukowe i nie mam ochoty na takie zabawy słowem, jak dawniej. Skądinąd bloga już od jakiegoś czasu nie prowadzę.

Chciałbym zaznaczyć, że nikogo nie pouczam ani nie próbuję uświadamiać. Skomentowałem jedynie zmieszczony tu artykuł, jako że uznałem go za interesujący a Pan od razu wyszukuje wszystkiego, co stawiałoby mnie w niekorzystnym świetle. Ba, nawet przez myśl mi nie przeszło, że będę początkowo utożsamiany z jakimś tam byłym użytkownikiem forum a następnie z osobą próbującą propagować negatywne wartości, co moim zamiarem nie było. Poza tym proszę być poważnym z ta prokuraturą...

Cytat:
Chciałbym zwrócić uwagę,że to forum nie jest Hyde Parkiem a przychodzą tutaj osoby pokrzywdzone, doświadczone przez życie, jego problemami i przeżyciami, dlatego zwracam dyskretnie uwagę - nie jest to forum dyskusyjne, a pomocowe dla osób doświadczających przemocy, także gwałtów w swoich związkach i obarczanie ich jakąkolwiek odpowiedzialnością za to co dzieje się w ich związku nie jest na miejscu a jest co najwyżej nierozumieniem tego zjawiska....


Rozumiem, czytałem regulamin. Natomiast obawiam się, że to Pan wyimaginował sobie mój negatywny wizerunek. Nie mam zamiaru nikogo obarczać jakąkolwiek winą.

mgrabas - Dziękuje za wsparcie ale zauważyłem tą drobną manipulację jednakowoż przedstawiłem moderatorowi swoje stanowisko i nie uważam, żeby należało się tu o cokolwiek wykłócać z moderacją. Nie złamałem w żadnym stopniu regulaminu a zatem liczę, że nie zostanę potraktowany w żaden niesprawiedliwy sposób. Skoro Echnaton pełni ową funkcję na forum to wierzę, że czyni to w pełni kompetentnie.

Cytat:
Nie sądzę natomiast aby było dla tych, którzy "promują " przemoc i stosują ją na forum.
A tak brzmiały wypowiedzi tamtego pana i w podobnym tonie są obecnego pana.


Przepraszam jeśli w jakikolwiek sposób Panią uraziłem, natomiast nie widzę w swojej wypowiedzi nic, co by promowało przemoc i nigdy nie miałem zamiaru tego czynić. Poza tym moderator ma możliwość sprawdzenia IP, więc nie bardzo rozumiem, o co chodzi... Mam nadzieję w każdym razie, że wszystko zostanie wyjaśnione i obejdzie się bez takiej niemiłej atmosfery. Smile

Post scriptum

Odnośnie kwestii owej wypowiedzi Echnaton, to najwyraźniej źle tamten cytat został odebrany. Na tym forum przedstawiane są sytuacje, w których dochodzi do przestępstw lub deliktów, mimo że patrząc pod kątem normatywnym nie powinno do nich dochodzić. Nikt nie broni obywatelowi zapuszczać się z walizką pełną pieniędzy w dzielnicę, w której statystycznie występuje największa liczba rozbojów. Nikt natomiast w sensie realnym nie jest w stanie zapewnić, że nie zostanie ograbiony, więc obywatel powinien czasem samodzielnie pomyśleć o kwestii własnego bezpieczeństwa aby uniknąć uszczerbku na zdrowiu i mentalności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwarantuję Panu, że obecnie pisuję zupełnie poważne rzeczy,stricte naukowe i nie mam ochoty na takie zabawy słowem jak dawniej

Bez wątpienia NAUKOWE nawet mamy tego próbkę,ale wszystko jest możliwe przecież ja w wieku 60 lat wciąż tańczę "Jezioro łabędzie" w Teatrze Wielkim.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekzegarek



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że jakakolwiek próba wytłumaczenia swojego stanowiska kończy się przez Panią (paradoksalnie) polityką tzw. mowy nienawiści. Chociaż mam nadzieję, że to jedynie Pani przeoczenie, gdyż napisałem wyraźnie, że tamte drobne teksty pisane były z "przymrużeniem oka". Zresztą i tak widzę, że jestem pod mocnym obstrzałem dlatego prawdopodobnie ograniczę się z pisaniem tutaj, a szkoda bo spodziewałem się bardziej poważnego potraktowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marekzegarek"]
Cytat:
Nikt nie broni obywatelowi zapuszczać się z walizką pełną pieniędzy w dzielnicę, w której statystycznie występuje największa liczba rozbojów. Nikt natomiast w sensie realnym nie jest w stanie zapewnić, że nie zostanie ograbiony, więc obywatel powinien czasem samodzielnie pomyśleć o kwestii własnego bezpieczeństwa aby uniknąć uszczerbku na zdrowiu i mentalności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ temat toczącej się dyskusji znacznie odbiegł od początkowego artykułu, a dalsza dyskusja nie jest kontynuacją tego wątku, w celu ochrony i bezpieczeństwa użytkowników - zamykam ten wątek. Jeśli kto chce kontynuować temat proszę o założenie merytorycznego wątku...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group