Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

podpowiedzcie proszę?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jamama



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 72

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to się wogóle zastanawiam czy oni sprawcy potrafią kochać, myslę że dzieci są w ich przypadku kartą przetargową. Zapewne większość z naszych partnerów niepomagała nam w wychowaniu dzieci, a jak powiedziałyśmy dość nagle udają super tatusiów. Ja jestem pewna że gdybym dała mu syna o którego tak walczy oddał by mi go po tygodniu poprostu by sobie nie dał rady. Ale która mądra matka dała by swoje dzieci narkomanowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzień dobry życzę WESOŁYCH ŚWIĄT...i zgadzam się dzieci to tylko karta przetargowa żeby pokazać matce że ma to co chce...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dość dawnomnie tu nie było ,parę spraw załatwiłam ...ustaliłam sądownie wizyty ojca z dziećmi ,ograniczono mu częściowo władzę rodzicielską i choć te sprawy są w pewnym sensie na moją korzyść to mocno została nadwątlona moja wiara w sytem sprawiedliwości.Na sali sądowej nie miałam za dużo do powiedzenia,mówiła tylko pani sędzina ,bo to jej królestwo ...nie miało znaczenia dla niej,że byłam wraz z dziećmi w przemocowym związku,że ojciec dzieci miał założoną niebieską kartę na policji że przebywałam w hostelu dla ofiar przemocy...nie było możliwości weryfikacji kłamstw rzucanych przez ojca moich dzieci przed sądem(taki bardzo istotny przykład ,w maju zeszłego roku zamim odbyła się sprawa założona przeze mnie o ustalenie kontaktów ojca z dziećmi w moim domu podczas wizyty tatusia miała miejsce in terwencja policji,tatuś przyjechał już nabuzowany z pomysłem że chce zabrać dzieci na kilka dni nad morze,oczywiście brak mojej zgody spowodował wybuch dzieci słuchały i patrzyły na to co wyrabia ich tatuś,wyzwiska wszystkie możliwe najgorsze,szarpanie za włosy,wyrywanie z rąk dziecka na siłę,jeden telefon mi roztrzaskał gdy dzwoniłam na policję ,drugi ukradł bezczelnie,znalazłam siłę w sobie ,być albo nie być zamknęłam drzwi na klucz i czekałam na policję .Wszystko zostało opisane we wniosku do sądu,pani sędzina nawet nie wiem czy to przeczytała,stwierdzenie było tylko takie ,że jeżeli interwencje policji będą się powtarzać ,to za to że zachowujemy się nieodpowiedzialnie i mnie ograniczy władze rodzicielskąZA TO ŻE SIĘ BRONIĘ DOSTAŁAM NAGRODĘ WŁAŚNIE W POSTACI GROZBY...Po tych sprawach Trochę odpuściłam bo było spokojniej ,choć wizyta kazda kolejna ojca u dzieci to stres I NAGLE W TYM TYGODNIU NIESAMOWITA NIESPODZIANKA ,może zacznę ten temat od tego że po moim odejściu w 2008 roku ojciec dzieci przez trzy miesiące nie wiedział gdzie jesteśmy ,w tym czasie złożył wniosek do sądu o ustalenie miejsca pobytu dzieci i ograniczenie mnie władzy rodzicielskiej.Ze względu na to że zmieniłam miejsce zamieszkania zameldowania wniosek przez niedopełnienie jakichś tam czynności został wycofany No cóż teraz odżył po takim czasie ,tatuś dzieci podopisywał kilka nowości dołączył stary wniosek i znowu będzie sprawa .Po przeczytaniu tego co tam jest nawypisywane na dłuższą chwilę zaniemówiłam ,nie podejrzewałam go o taką wyobraznię ,posunął się nawet do tego (zaznaczył to tłustym drukiem )ŻE ZABAWY MOJEJ MAMY,BABCI DZIECI z WNUKAMI,MAJĄ PODTEKST SEKSUALNY,w tym momencie pękłam ...zdaje się będzie nie będzie wesoło ale postanowiłam że teraz już nie mogę walczyć sama bo po takich doświadczeniach jak mam z tą sędziną ,braku możliwości obrony czy nawet powiedzenia czegoś istotnego dla sprawy,teraz tylko adwokat może zająć się tą sprawą.W poniedziałek mam spotkanie z adwokatem ,bardzo szybko udało mi się umówić i martwię się bo mimo wszystko najgorzej walczy się z kimś kto nie odróżnia dobra od zła, prawdy od kłamstwa i z sędziami którzy nie traktują poważnie problemów ludzi którzy przychodzą do sądu po pomoc w ich rozwiązaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam Twój temat i zakręciło mi sie w głowie ze strachu!
Własnie moja córka odważyła się wystapić o alimenty dla dziecka.
Po przeczytaniu tego co napisałaś nie wiem czy nie lepiej się wycofać bo sąd może dać mu więcej uprawnień niż sam posiada.
Dopiero z jednego piekła ja wyciągnęłam a ta bestia straszy sądem, wyzywa nas. A w sadzie znowu stanie niewinny chłopczyk z lizakiem w gębie pokrzywdzony i powołujący się na swoje prawa.
Wiem, powinnam założyć sobie swój własny temat.
Wybacz mi proszę.

Nie daj się! Życzę Ci dużo siły.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nie możesz się sugerować moim przykładem ,ludzie są tylko ludzmi ,a sędziowie tez do nich należą,nie można wszystkiego uogólniać ...walczcie ,ja robie to cały czas ,sędzina będzie pewnie ta sama ale ja pójde do sądu z adwokatem zapewne bedzie miał więcej do powiedzenia niż ja gdybym była sama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się sugerować bo już raz miałam do czynienia z sądem w którym sąd pomylił oskarzonego z ofiarą.
Miałam ndzieję tylko, że coś się zmieniło, ale widzę że to prawda że czasy sie zmieniają ale ludzie pozostaja tacy sami.
Co do Ciebie to masz rację " klient, który sam się broni ma złego adwokata" teraz ja tez to wiem.
Trzymam kciuki za Ciebie mocno i z całego serca.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...dzięki za ciepłe słowa ,aż się buzia uśmiecha czytając to...moje dzieci są warte wszelkiej mojej walki i tak jestem nastawiona ...kiedyś mi powiedział że nie da mi spokoju przez następne 10 lat,a ja choćby to miało być i lat 20 to nie pozwolę zrobić krzywdy ani dzieciom ani sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adc76



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 39

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ile w tej historii jest prawdy a ile koloryzowania żeby ładnie wyglądała i składała się w całość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adc76 napisał:
Tylko ile w tej historii jest prawdy a ile koloryzowania żeby ładnie wyglądała i składała się w całość.


ten tylko uwierzy co sam przeżył.
Gdyby jeszcze koloryzować to by powstało SF.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adc76 napisał:
Tylko ile w tej historii jest prawdy a ile koloryzowania żeby ładnie wyglądała i składała się w całość.


Rozumiem Cię ,bo ja mam podobnie kiedy czytam (na innych forach) opowieści"skrzywdzonych "tatusiów i mężów.Dobrze pamiętam moją pierwszą rozmowę z dzielnicowym ,kiedy po mojej opowieści policjant powiedział: proszę pani, ależ to jest niemożliwe!!! Okazało sie nie tylko możliwe ,ale prawdziwe Sad Sad
Takie mamy doświadczenia.Tak bywa ,że przemocowcami są i kobietyi mężczyźni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nikt nikogo nie zmusza do dawania wiary temu co tu się pisze,nie mam zdolności do pisania powieści dramatycznych to tylko życie które każdego doświadcza inaczej...lulka dzięki Smile TYLKO TEN UWIERZY KTO SAM PRZEŻYŁ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heka dzięki za wypowiedz. Potwierdzam w pełni że tak może właśnie być.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group