Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kobieta w Polsce- te brzydkie feministki : poczytajcie ,
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porzadku : powiedzieliscie wiecej niz ja o tym czego ja nie chcialam powiedziec wprost.
I prosze- unikajmy osobistych wtretow. Argument o przenoszeniu moich problemow do polemiki odbieram jako probe oslabienia moich wypowiedzi.
Warte zastanowienia jest dlaczego Centrum Praw Kobiet budzi tyle emocji u mezczyzn z Niebieksiej Linii ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leni56, nic osobiście nie mam przeciwko Centrum Praw Kobiet, to podobna organizacja jak w stroneojca, skupiające tylko jedna stronę, tylko jedne poglądy. NL ma za zadanie przeciwdziałać przemocy, wydawało mi się to logiczne, że nie można porównywać tych 3 organizacji i jay ich nie oceniam, nie porównuje, ale jestem przeciw przemocy - męskiej, damskiej, nijakiej, psychicznej, fizycznej, emocjonalnej. NL to nie organizacja feministyczna mimo, że są na niej kobiety, które identyfikują sie z naszymi poglądami i przemyśleniami. Nie chcę już więcej wracać do tego tematu, bo jątrzenie, pretensje, oskarżanie nie prowadzi do porozumienia tylko do szukania różnic. Chcę aby różnice były niwelowane a nie piętnowane i uwidaczniane. Chcę istnieć w świecie męsko-żeńskim a nie rodem z "Seksmisji", bo tamten...jest nierzeczywisty i przez to śmieszny.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upatrywalam ,ze I Centrum Praw Kobiet i Razem Lepiej sa naturalnmymi sojusznikami kobiet dotknietych przemoca.
Kaziku nie podoba mi sie,ze w dyskusji wlaczone zostaly konkretene organizacje.
Nie bylo zamiarem dyskutowanie o organizacjach ale - przypominam - o kobietach w Polsce!
Precietnej kobiety nie interesuja walki pomiedzy organizacjami :
ale ich wlasne prawa w tym kraju.
Rowniez prawo do swobodnej wypowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Leni, ze czasami żałuję pewnych swoich spraw związanych z Tobą. Mówimy jednak dwoma innymi językami, ja językiem żyrafy Ty językiem szakala. Trudno w tym znaleźć porozumienie....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1942676,11,item.html


przeczytajcie zwłszcza teksty na forum znajdujace sie pod artykulem
Wystarcza same tytuly postow .


Echnatonie- nie jestem paprotka. Echnatona - jesli sprawia ci przykrosc,ze mam wlasne zdanie..
to nic ujac nic dodac.

oto probka dlalogu kobieta mezczyzna w polskim wydaniu. na publicznym forum interenetowym najwiekszej polskiej gazety.

i znow zapytam: a gdyby slowo kobiata zastpic slowem zyd , homoseksualista, cyklista ?
odezwalby sie krzyk.

Kto broni kobiety na ktora mozna wylewac pomyje bezkarnie. Bo jest .. kobieta.

Forum (2796) Opcje ť
pewnie przyszła z jednš reklamówkš a teraz mšdrzy sie w mediach [14]
ze polowa jej sie nalezy,tak samo bylo z mojš,jak ... ~załamka 2009-03-31 11:34:20

Panie Januszu , popieram pańskie działanie . Pana była kobieta [6]
wszystko pewnie panu zawdzięcza , a jeszcze próbuje pana ... ~rozwiedziony 2009-03-31 11:15:52
W DRODZE REWANŻU
teraz ona mu powinna odcišć. ~bubu54 2009-03-30 08:55:16
Przecież...
był sšdowny podział majštku . Po tylu latach przypomniało ... ~ mamba 2009-03-30 04:00:19
To przykre że nawet taki ważny społeczny problem
jakim jest pieniactwo kobiet i dyskryminacja mężczyzn jest ... ~Lex 2009-03-30 02:04:21
To typowa sytuacja typu: kobieta ma za sobš prawo
to egzekwuje co do przecinka a gdy nie ma za sobš prawa to ... ~Goœć 2009-03-30 01:56:29
Ubogi młodzieniec wżenia się w zamożnš rodzinę [18]
Podsumujmy. 1. Ubogi młodzieniec wżenia się w zamożnš ... ~hehehe 2009-03-30 01:51:15
Wspolczuje kobiecie Sad
Gdzie miala oczy wychodzac za takiego chama. Nawet ... ~Katolik 2009-03-30 00:24:39
Bezczelne babsko ma 10 tys .alimentow mies. [1]
I jeszcze jej mało. Była i jest nikim, kase Palikot ... ~Marcinio 2009-03-29 20:17:05
mšż Palikot [4]
a może spróbuje pani żyć jak wiele innych kobiet.Ja bym ... ~ewcia 55 lat 2009-03-29 20:11:37
DLACZEGO ONA TAK PŁACZE@@@@@
DOSTAŁA KASE,NIECH KUPI SOBIE DOM i ZNAJDZIE JAKIEGOŒ ... ~BO-BO. 2009-03-29 18:01:13

Kochane Pla#fuski, [94]
Mam kilka prostych pytań: 1. Czy pani prokurator spytała ... okowita
2009-03-29 17:16:29

Ja tam w cudzych kieszeniach nie grzebię... [2]
Ale ciekawe ile kasy dostały poprzednie żony Gos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy coś chcesz udowodnić za pomocą nieudanych argumentów? Komentarze w Onecie są szczególnie zjadliwe, tam ludzie mówią tym samym głosem, którym mi próbujesz narzucić w dyskusji. Przykro mi, tym bardziej, że zaufałem Ci bardziej niż innym. I nie chodzi o odmienne zdanie - ze zdaniem wielu osób nie muszę sie zgadzać i oni z moim nie muszą, ale chodzi o agresję. To jest forum przeciwko przemocy, a Ty usiłujesz narzucić wszystkim swoje zdanie i jeszcze mi wmówić, że to dla mego dobra.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie są argumentami inne portale, jakieś fora a czy musimy sobie coś udowadniać... Mamy to miejsce i na tym się skupmy.
To zabrzmiało jak z pewnego świetnego filmu " Tato a Marcin powiedział..." .

Coż temat zmierza dużymi krokami do zamknięcia...czas pokaże


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, zę formuła feminizmu został określona....Wszystkich mężczyzn do beczki i na otwarte morze....Osobiście nie mam nic przeciwko, tylko....zgromadzenie tylu mężczyzn w jednym miejscu to wojna murowana...Jeszcze nie wiemy z kim Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nio lecz wtedy z cała pewnością uczestniczył bym w akcji ratunkowej tych mężczyzn Smile

Pół żartem pół seriio tak dla rozładowania klimatu a nie magazynka:)

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niczego nie musze juz udawadniac: cudnie mnie wyreczyliscie

.Myślę, zę formuła feminizmu został określona....Wszystkich mężczyzn do beczki i na otwarte morze....


NIgdzie tego nie napisalam . prosze pokazac chocby zblizona teze do powyzszej w publikacjach feministycznych.

A wiec klamstwo.
Zbiorowy rechot facetow nad kobieta. Fajne.
Brawo./ wreszcie ja moge napisac " brawo echnatonie"


Przeniesienie (niem. die Übertragung), znane też jako "projekcja" (łac. proiectio) - mechanizm stosowany terapii psychologicznej, wywodzący się z psychoanalizy, a oparty na mechanizmie obronnym przemieszczenia.

Przeniesienie polega na tym ze innej osobie przypisujemy rozmaite uczucia, mysli, intencje, sposoby przezywania i reagowania, ktore miala nasza matka gdy bylismy bardzo malymi dziecmi.
Od naszej matki - lub innego najwazniejszego opiekuna z tego najwczesniejszego okresu zycia - nauczylismy sie wtedy jak inni ludzie czuja, mysla, reaguja itp na nas.
Automatycznie, podswiadomie spodziewamy sie wiec pozniej ze inni ludzie beda tak samo odczuwac, reagowac, miec takie samy postawy jak nasza matka.

Jako ze nasze dziecinstwo bylo na ogol traumatyczne i zaznalismy od matki wiele bolu, upokorzenia, zaniedbania, odrzucenia , porzucenia itp, to pozniej automatycznie spodziewamy sie ze inni ludzie potraktuja nas identycznie zle jak ona, gdy tylko odslonimy przed kims swoje prawdziwe oblicze.
Ludzie wiec zakladaja rozne psychiczne maski, zbroje, zeby ukryc swoje prawdziwe Ja i pokazuja tylko swoj "piekny" falsz, graja rozne role, udaja, kryguja sie, chowaja, unikaja kontaktow z innymi, atakuja, sa agresywni itp. Dzieje sie tak dlatego ze od kazdego czlowieka spodziewaja sie podobnej, negatywnej reakcji na swoje prawdziwe Ja, jakiej kiedys zaznali od swojej matki. Wiec ubiegaja innych, nie sprawdzaja jak bylaby ich faktyczna reakcja

Zjawisko przeniesienia jest wiec powszechne. Szczegolnie silnie jego ofiara padaja kobiety - najlatwiejsze symbole wczesniejszej matki. Stad wiec tyle uprzedzen, niecheci i nienawisci do kobiet, nie tylko od strony mezczyzn, ale tez od samych kobiet. Bo zarowno i male dziewczynki, jak i mali chlopcy byli zranieni przez swoje matki.
Z przeniesienia nie mozna sie wyleczyc poprzez intelektualne zrozumienie tego zjawiska, bo uczucia ktore mu towarzysza sa tak silne, tak podstawowe, ze niemozliwoscia jest sie ich pozbyc poprzez tlumaczenie sobie absurdu tego zjawiska. Juz nie wspominajac o tym ze czesto ludzie wpgole nie sa swiadomi tego ze dzialaja pod wplywem takich zakloconych emocji.

http://forumhumanitas.ipbhost.com/index.php?showtopic=416


Ostatnio zmieniony przez leni56 dnia Pią Kwi 03, 2009 13:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjątki z Twojej wypowiedzi:

wnioski:
jesli slub to z intercyza i sciesle pilnowanymi rachunkami kto za co zaplacil:
jesli dzieci to jedno z rodzicow nn
slub w USC- w zadnym wypadku.
zero zaufania do partnera.



Co do tego mogę dodać? Może zapytam - do czego potrzebny jest Ci facet? Chyba nie do miłości, bo na Twoich zasadach opierałbym raczej nienawiść niż nawet znajomość....Nie wiem Leni czy chciałbym żyć w świecie stworzonym przez Twoje wizje....Jeśli to moje przeniesienie to ....kończę ta dyskusję, która nigdzie nie prowadzi i niczego nie daje. Wciąż mi coś wmawiasz i starasz się umniejszać..... tylko, że przez umniejszanie innych nie robisz się wcale większa...Pozbawiasz siebie możliwości zrozumienia siebie samej...nienawiść zbyt często zalewa nasze myśli krwawymi aktami zemsty...

I żeby być oczyszczonym z Twoich podejrzeń - miałem cudowne stosunki z matką, mój ojciec szanował kobiety, widziałem, ze matka była kimś wyjątkowym, więc jeśli już to szacunek do kobiet wyniosłem raczej z postawy ojca niż z nienawiści do matki Smile

Leni, proponuje aby takie tematy zakończyć, to jest forum dyskusyjne o przemocy i jej przejawach a nie o Twoich wizjach i psychologicznym portrecie Echnatona...Może ktoś potrzebuje naszej obecności a Ty zajmujesz się czymś co jest mniej ważne - rozczłonkowaniem mojej osobowości, nawet tej najbardziej czarnej , o której ja ani inni nie mają pojęcia....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”


Ostatnio zmieniony przez Echnaton dnia Pią Kwi 03, 2009 13:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MANIUPULACJA

wyjete z kontekstu.
zapomniales // ???/
dodac kolejnego zdania.


moj tekst brzmi tak:

I co z tego wynika?
laczy nas wszystkich w tym kraju, Kazika marasa, Mgrabasa , jkb i nas kobiety
gwalcenie praw bez wzgledu na płec.
wnioski:
jesli slub to z intercyza i sciesle pilnowanymi rachunkami kto za co zaplacil:
jesli dzieci to jedno z rodzicow nn
slub w USC- w zadnym wypadku.
zero zaufania do partnera.

Chore.
tak chore jak chore jest to panstwo.


Manipulujesz Kazik. I to jest brzydkie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoje zdanie już wyraziłem, nie będę dyskutował i poddawał sie insynuacjom.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli mogę się wtrącić....

1. nie zauważyłam aby forum było kobiece- jest bezpłciowe o tematyce przemocy w rodzinie
2. nie zauważyłam, aby tutaj były gwałcone gdziekolwiek prawa kobiet- w tym także do swobodnej wypowiedzi- także twojej.... Leni
3. nie sądzę aby forum przeciwko przemocy było dobry miejscem na dyskusję o emancypacji i szowinizmie- bo to prowadzi do niepotrzebnych spięć, które już tutaj miały miejsce i do niczego dobrego nie prowadziły

przykro mi jest że prowokujesz Leni- to nie miejsce na prowokacje i dyskusję i jeśli chodzi o manipulację.... prędzej Ciebie bym o to osądziła niż Kazika

nie wiem czy ta dyskusja doprowadzi do jakiejś konkretnej konkluzji, myślę że lepiej zamknąć temat

to jeśli chodzi o mnie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marysia"
Współpracownik NL psycholog
Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 383
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leni56,
spokojnie.. mam wrażenie jakbyś odpierała jakiś straszny atak, którego nie ma. naprawdę.
wydaje mi się, że stawianie wartości feministycznych na tym forum jest niewłaściwe. każdy specjalista zajmujący się przemocą w rodzinie powie Ci jasno, że przemoc jest demokratyczna. nie uznaje płci, statusu społecznego, wyznania etc.
ja, w tej dyskusji staję wyraźnie w obronie tego 1% na tym forum. nie zgadzam się na zgniatanie ich słowami. mają tutaj takie same prawa jak Ty, jak każda z kobiet tutaj. ich cierpienie w doświadczeniu przemocy nie jest mniejsze tylko dlatego, że urodzili się mężczyznami. na umniejszanie czyichkolwiek doświadczeń i cierpienia stanowczo się nie zgadzam.
To jest forum instytucji zajmującej się pomocą ofiarom przemocy w rodzinie. nie trzeba nas tutaj przekonywać co do równości praw wszystkich ludzi. to przekonanie jest w nas głęboko wpisane. bez niego trudno byłoby nam pracować w tej dziedzinie.
Leni56, mocno Cię namawiam na przemyślenie sposobu w jaki próbujesz przekonać innych do swoich poglądów. przekonywanie innych w sposób raniący i dyskryminujący kogokolwiek będzie nieskuteczny i mam nadzieję stanowczo moderowany przez administrację forum.
szkoda, że w ten sposób poprowadziłaś tą rozmowę, bo naprawdę mogła ona zrobić wiele fajnego dla nas wszystkich.
pozdrawiam Cię Leni
Marysia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group