Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezpłatne warsztaty dla kobiet po rozstaniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Ważne dla Użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 13:09    Temat postu: Bezpłatne warsztaty dla kobiet po rozstaniu Odpowiedz z cytatem

Bezpłatne warsztaty dla kobiet po rozstaniu

Wszystkie Panie zapraszamy na bezpłatne warsztaty psychologiczne, które odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Kobiet NEWW-Polska w Gdańsku w dniach 20-21 i 27-28 czerwca 2009. Głównym celem warsztatów jest odbudowanie wiary we własne siły i możliwości, zaufania do siebie po przerwaniu destrukcyjnego małżeństwa, a także przepracowanie sytuacji trudnej, jaką jest rozwód. Cel ten osiągnięty będzie dzięki pomocy psychologicznej oraz wsparciu

Cele warsztatów:

- Spotkanie z innymi kobietami w podobnej sytuacji.

- Próba rozpoznania swoich potrzeb, celów czy obaw.

- Próba rozpoznania i wyrażenia uczuć towarzyszących rozstaniu.

- Praca nad poczuciem własnej wartości.

- Zaplanowanie ważnych sfer życia w przyszłości.

- Umożliwienie dyskusji na temat problemów związanych z rozwodem, w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji.

- Odpowiedź na pytanie: „Jak chronić dzieci przed konsekwencjami rozwodu?”

- Wyjaśnienie wszelkich kwestii prawnych związanych z postępowaniem rozwodowym.

- Rozpoznanie przekazów dotyczących rozwodu płynących z kultury, stereotypów, przekazów rodzinnych i własnych przekonań.

- Rozpoznanie i zmiana stereotypowego myślenia na temat siebie, jako kobiety po rozwodzie.

- Warsztaty zaplanowane są dla 3 grup (8 – 14osób). Zajęcia każdej grupy będą trwać 2 weekendy (soboty i niedziele), po 8 godzin każdego dnia.

Wykorzystane zostaną takie formy pracy jak: burza mózgów, psychodrama, praca w parach, rysunek projekcyjny, dyskusja, bajka i metafora, wizualizacje.

Projekt prowadzony jest dzięki dotacji Samorządu Województwa Pomorskiego. Zapisy pod numerem telefonu: 0-58 344 38 53.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale mi się teraz dostanie od męskiej części forum..... Wink

chciałbym żeby takie szkolenia też były dla mężczyzn...ale ciekawa jestem ilu z nich by z tego skorzystało....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
renata.p.1975



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 579
Skąd: Walbrzych

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kulerzynka napisał:
ale mi się teraz dostanie od męskiej części forum..... Wink

chciałbym żeby takie szkolenia też były dla mężczyzn...ale ciekawa jestem ilu z nich by z tego skorzystało....


a ja bym chciala aby takie warsztaty byly tez dla dzieci,
które najbardziej tego potrzebują Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka pomoc dzieci moga otrzymać w ośrodkach psychologicznych, w Centrach i Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, w Krakowie są tez miejsca takie jak Stowarzyszenie Siemacha, oraz Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej- miejsce dla nastoletnich dzieci, młodzieży szkolnej gdzie mogą się spotykać 5 dni w tygodniu, są organizowane także wyjazdy na obozy- fajna sprawa- uczestniczyłam w tym SmileSmile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Ważne dla Użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group