Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

podroz do wolnosci
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Odrodzona2009



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 277

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 20:58    Temat postu: podroz do wolnosci Odpowiedz z cytatem

Bicie nie zdarza sie czesto, to najczesciej 1 uderzenie - raz, 2 razy w roku. Przemoc psychiczna bardzo czesto, tak.. ze w nia wroslam praktycznie.
Piszecie zeby czytac to forum.. i ksiazki. Oswieci mnie? Zobacze mechanizmy? Bede potrafila bedac swiadoma nie dac soba manipulowac?

Mam straszny zamet w glowie.
Jak to sie dalej potoczy? Rozwali sie kiedy nie bede ofiara?
Mamy dziecko.
_________________
By zmienić złe zachowania potrzebna jest ich świadomość, poznanie nowych, a potem działanie. Nie zrażanie się niepowodzeniami - i DZIAŁANIE z uporem 'maniaka', jak dziecko, które uczy się chodzić z determinacją, wiarą i uporem, że w końcu się uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czego oczekujesz przychodząc tutaj...?
to nie chodzi o to co my chcemy Ci tutaj dać, ale co ty chcesz osiągnąć i z jakim zamiarem tutaj przyszłaś.?

to o Ciebie tutaj chodzi a nie o to co my ci tam podsuniemy i co ty masz z tego wyciągnąć,
Smile
Pozdrawiam Noworocznie Odrodzona2009 Smile

Ania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odrodzona2009



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 277

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz. szczegolnie w taka pore Smile
hm..
czego oczekuje? SWIADOMOSCI, a potem uwolnienia. Od swoich stereotypowych zachowan i reakcji, ktore wyznaczyly mi ten marny, bierny, narzekajacy sposob zycia.

Noworoczne Podziekowania sle.
_________________
By zmienić złe zachowania potrzebna jest ich świadomość, poznanie nowych, a potem działanie. Nie zrażanie się niepowodzeniami - i DZIAŁANIE z uporem 'maniaka', jak dziecko, które uczy się chodzić z determinacją, wiarą i uporem, że w końcu się uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to skoro tego oczekujesz to tego szukaj Smile
ale otwórz się tez na emocje, które będziesz przeżywać , nie ignoruj ich są ważne Smile

a pora jak każda inna Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Odrodzona2009



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 277

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm.. chyba nie bardzo mam po temu mozliwosci.. bo sobie moge z nimi nie poradzic to raz. A 2 wolalabym przechodzic te droge niewidocznie dla meza, a mieszkamy razem.
P.S. co do pory, ze "jak kazda inna"... nie dla kazdego Smile
pozdrawiam w Nowym!
_________________
By zmienić złe zachowania potrzebna jest ich świadomość, poznanie nowych, a potem działanie. Nie zrażanie się niepowodzeniami - i DZIAŁANIE z uporem 'maniaka', jak dziecko, które uczy się chodzić z determinacją, wiarą i uporem, że w końcu się uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrodzona2009 Witaj


Istnieje także możliwość terapii indywidualnej lub grupowej ( grupy psycho-edukacyjne) . Może warto od tego zacząć....
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Odrodzona2009



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 277

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dam rady, tu gdzie jestem. Dlatego pisze na forum.
Pozdrowienia Smile
_________________
By zmienić złe zachowania potrzebna jest ich świadomość, poznanie nowych, a potem działanie. Nie zrażanie się niepowodzeniami - i DZIAŁANIE z uporem 'maniaka', jak dziecko, które uczy się chodzić z determinacją, wiarą i uporem, że w końcu się uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy że zamieszkujesz poza granicami Polski ?
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nektarynka



Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 120

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mam dziecko ,Kochana dasz radę ,mnie też jest cięzko ,ale widzę światełko w tunelu ,pragnę innego życia.Życia bez przemocy ,ale w miłości ,szacunku,wiem ,że inni tak żyją ,ja też tak chcę.Błądze ,mam chwile zwątpienia,bo mój mąż mówi ,że mnie kocha ,ale nie rozumie dlaczego się zmieniłam,a ja pragnę innego życia,życia bez przemocy...
_________________
...:::Kiedy coś uparcie gaśnie- zaufaj iskierce nadziei:::...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę ,że lektura dostępna tu na forum czy ksiązki i poznanie mechanizmów przemocy itd, zapoznanie się z tematyką i różnymi historiami , pozwala każdej z ofiar dojrzeć( każda w swoim własnym rytmie i czasie) do tego aby w końcu przeciwstawić się temu czym jest przemoc.
Nie ma gwarancji że jak przeczytasz 20 książek to będziesz od razu inną osobą i z miejsca powiesz "nie"..... To tylko lektura. Zmiany zachodzą w nas samych, to my zmieniamy myślenie,podejście i my decydujemy kiedy powiedzieć stop i kiedy chcemy coś zmienić.
Ja to forum widze jako miejsce gdzie można znaleźć tą swiadomośc o której piszesz ale juz uwolnienie zalezy tylko i wyłącznie od ciebie. To jakby mówić o otwieraniu drzwi na kilka sposobów, o tym do czego jest zamek w drzwiach i z czego są zrobione ale Ty masz klucz i ty zdecydujesz jak je otworzyć i czy przejśc dalej za te drzwi:) Równie dobrze możesz dalej trzymać klucz i nic nie robić.Wszystko zalezy od ciebie.To moja czysto subiektywna ocena.....
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odrodzona2009



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 277

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras - tak.

nektarynka - tak. Wiesz, co jakby nie dziecko nie mialabym sily. To jest niesamowite w byciu matka. Teraz wiem, ze buduje tez jego swiat, nie tylko swoj i nie chce go zbudowac na przemocy (nawet jesli nie jest czesta).
Powodzenia.. ja tez widze swiatelko, choc czasem (tak jak pisza doslownie jak w nalogach) bliska jestem machniecia reka. Ale tez wiem, ze jak tym razem machne.. to bedzie juz tylko gorzej.

Nikola tak, ja tez tak to widze. Problem jest taki, ze odwagi czesto brak. Choc mysle, ze to forum je daje I WASZE POSTY. Czlek czuje ze nie jest sam po prostu, a to najwazniejsze.

Nie ma terapii przez internet? Widzialam ogloszenia na jakiejs psychologicznej stronie internetowej, ale wolalabym kogos kto NA PEWNO sie zna sie na tego typu terapii i na pewno wie co robi.
Pozdrowienia Smile[/b]
_________________
By zmienić złe zachowania potrzebna jest ich świadomość, poznanie nowych, a potem działanie. Nie zrażanie się niepowodzeniami - i DZIAŁANIE z uporem 'maniaka', jak dziecko, które uczy się chodzić z determinacją, wiarą i uporem, że w końcu się uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę od siebie w/g mnie nie ma czegoś takego jak terapia przez internet. Wiem że są instytucje co oferują takowe ofrety. Jednak w/g mnie jest to dalej wsparcie, poradnictwo może bardziej osobiste, używają kamer, czatów, komunikatorów. Jednak to z całą pewnością nie jest terapią.

Co My na chwilę obcna wykonujemy na łamach forum
- rozmowy na działach ogólnych
- rozmowy za pośrednistem pw oraz także za pośrednictwem poczty elektronicznej
- zdarzają się także rozmowy telefoniczne (jednak to w dalszym aspekcie wspacia, poradnictwa). Każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podjeścia.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopisując do słów Tomka....chcemy pomóc zrozumieć, pomóc podjąć decyzję, wskazać gdzie można szukać ratunku i terapii, motywujemy do działania, wspieramy, zachęcamy, ale nie zachęcamy do terapii online, bo nie ma dowodów na to, ze taka terapia przynosi jakiekolwiek efekty...Tworzymy coś na wzór grupy wsparcia lecz prawdziwa terapia powinna przebiegać w realnym miejscu....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu brak odwagi? Co na to wpływa?
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odrodzona2009



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 277

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras - "poradnictwo, wsparcie" a nie tym jest terapia? Nie rozumiem roznicy, ja - czysto subiektywnie - tak to widze. Terapia (moze byc) po prostu zmiana perspektywy patrzenia na rzeczywistosc, nie o to chodzi?

Echnaton - nie ma dowodow, bo nikt (prawie) jej robic nie chce Smile Alez terapia on-line przebiega w realnym miejscu, w tej rzeczywistosci Smile
Czemu nie chcemy isc "do przodu"? To nie zarzut (no moze troszke Wink chodzi o to ze nie wszyscy (tj. ja nie Wink maja mozliwosci fizycznej obecnosci na terapii w osrodku z przeroznych powodow.

NIKOLA2006 - z braku wiary w siebie i swoje mozliwosci, strach przed wchodzeniem w nowe srodowisko, sytuacje.
_________________
By zmienić złe zachowania potrzebna jest ich świadomość, poznanie nowych, a potem działanie. Nie zrażanie się niepowodzeniami - i DZIAŁANIE z uporem 'maniaka', jak dziecko, które uczy się chodzić z determinacją, wiarą i uporem, że w końcu się uda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group