Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oskarżyciel posiłkowy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 22:28    Temat postu: Oskarżyciel posiłkowy Odpowiedz z cytatem

…………………….. ………………… dnia
…………………….
……………………..
(imię, nazwisko adres)


Sąd Rejonowy
w ………………………..
Wydział Karny(Grodzki)*

Dotyczy sprawy ……………….

W związku z wniesieniem do Sądu Rejonowego w …………………. . Wydział Karny(Grodzki)* aktu oskarżenia przeciwko ……………………………………..
oskarżonego o czyn z art. ………………………….. kodeksu karnego na podstawie art. 54 § 1 kodeksu postępowania karnego oświadczam, że chcę działać w procesie w charakterze oskarżyciela posiłkowego.



……………………………………………………….
/czytelny podpis/

* niewłaściwe skreślić
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alma



Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 232

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i co to daje? Ze zasiadam na sali sadowej obok piatego już prokuratora, który nie wie nawet jak się nazywam...Smile)
_________________
...Co postanowisz, niech się ziści...niechaj się wola Twoja stanie,ale zbaw mnie od nienawiści...ocal mnie od pogardy, Panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2009 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikomu tak nie zależy na sprawie jak Tobie, a Ty masz tutaj coś do powiedzenia. Możesz zapytać świadka, możesz złożyć wniosek, możesz odwoływać się. Możesz wpływać na kształt procesu i odpowiednio wydobywać prawdę.

gdybyś nie była oskarżycielem posiłkowym to...siedziałbyś w kącie sali i wyła z powodu niesprawiedliwości np. w zeznaniach świadka, który odwraca "kota ogonem", byłabyś martwą, nikt nie zwracałby na Ciebie uwagi, a gdybyś za głośno płakała z bezsilności i żalu to sędzia kazałby Ci opuścić salę.

Teraz może prokurator Cie nie zna ale gdybyś nie była oskarżycielem to i sędzia nie liczyłby się z Twoim zdaniem a tak...musi! To potężne narzędzie!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskarżyciel posiłkowy nie tylko siedzi obok prokuratorów,
prokuratorzy się zmieniają, oskarżyciel posiłkowy nie, więc ma szansę na bieżąco zareagować, jak prokuraotor np. śpi na sprawie, ale jej kompletnie nie zna..

Ale najważniejsze uprawnienie oskarżyciela posiłkowego polega na tym, że będzie na bieżąco informowany o przebiegu sprawy - kolejnych terminach, może zgłaszać świadków, przedstawiać dowody, zadawać świadkom pytania...
Ale nie ma takiego przymusu, jak nie zeznaje jako świadek, to nawet nie musi przychodzić na rozprawy.

Po co? Po to by móc.
Ja jestem. Nie żałuję.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostałam odpowiedz że nna rozprawe jako oskarzyciel posiłkowy mam stawiennictwo nieobowiazkowe ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Gigi, to Twoje prawo a nie obowiązek! Jaka ulga - możesz lecz nie musisz. Oskarżyciel to wspaniałe narzędzie pozwalające nie tylko uwierzyć w siebie ale i zmienić niekorzystny obrót sprawy...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie prawo z którego warto skorzystać
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamite



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 13
Skąd: opolskie

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama jest oskarzycielem posilkowym w sprawie karnej przeciwko swojemu mezowi. Sprawa dotyczy znecania sie , gwaltu, znecania sie ktore doprowadzilo do proby samobojczej ofiary. Pamietajcie ze do CZERWCA tego roku oskarzyciel posilkowy moze miec pelnomocnika jedynie wtedy gdy prowadzi dzialalnosc gospodarcza, czyli masz firme masz adwokata. Absurd! Takie jaja wyszly na mojej mamy sprawie, okazalo sie ze nie mogla miec adwokata ale sedzina potraktowala to ulgowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przekłamanie. Każdy może mieć pełnomocnika tylko...nie każdemu przysługuje darmowy pełnomocnik.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kamite



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 13
Skąd: opolskie

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaplacilam za pelnomocnika, i dzisiaj sedzina zwrocila uwage pelnomocnikowi zeby nie pomagal mojej mamie bo nie ma prawa. Moze byc tylko publicznoscia. Czy to by oznaczlo ze kazdy sad ma swoj kodeks? Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamite



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 13
Skąd: opolskie

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I z tego powodu dzisiejsza rozprawa nie byla korzystna dla mojej mamy. Gdyby nie prokurator to wszystko szlag by trafil.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opowiedz nam coś więcej o tej sprawie....to może być pouczające doświadczenie dla innych.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamite napisał:
I z tego powodu dzisiejsza rozprawa nie byla korzystna dla mojej mamy. Gdyby nie prokurator to wszystko szlag by trafil.


a może ma być niekorzystna?
Tak było w sprawie mojej córki. Na jawne / żeby nie określić wprost/ łamanie jej praw usłyszałam, że nie jestem od pouczania sądu.
To jest tak, zapadaja wyroki a Ty się później odwołuj jak nie masz jeszcze dość. To co jest dla Ciebie pułapką w takim działaniu to, to że nikt nie powie, że domagasz się respektowania swoich praw tylko podwazasz kompetencje i jesteś niezrównowazona bo atakujesz wszystkich tj: sad, sprawcę, swiadków, biegłego / jak raczy sie pojawić/ jesteś wrogo nastawiona.
Będą Ci tak powtarzać jak mantrę aż w to uwierzysz i wylądujesz u psychiatry - co tylko bedzie dowodem przeciwko Tobie.
Zamiast się "bawić" w oskarżyciela posiłkowego weź pożyczkę i wynajmij adwokata.
Bo oczywiste nawet udowodnione nie zawsze jest oczywiste dla kazdego Po wyroku przestepca pokaże Ci - a czy ja muszę o tym pisać? Sąd zapomni o Twojej sprawie i twarzy w przeciagu godziny, zamknie akta..ale Ty.....z wyrokiem zostaniesz.Nawet nie masz pojecia jak ludzie się potrafia dziwić - bo czego Ty chcesz?
Napiszę Ci gorzki dowcip:
Pewna pani poszła do Sądu :
Wysoka sprawiedliwosci - zaczęła
Proszę zwracać się Wysoki Sądzie - poprawia ja sedzia
A opna swoje: Wysoka Sprawiedliwości...
Zirytowany sedzia : Proszę pani już pani powiedziałem tu nie ma sprawiedliwości tu jest sąd!

ale może Wam sie uda w koncu sady też prowadzą statystyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamite



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 13
Skąd: opolskie

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poprzednich postach pisalam ze oskarzyciel posilkowy nie moze miec adwokata.

Otuz MOZE kochani, ale nie radce prawnego! Napisalam e-maila do Sadu Najwyzszego, taka wlasnie informacje mi podali.

Wszystko fajnie tylko radca chyba bierze mniej niz adwokat, nie wiem bo nie znam ich stawek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamite



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 13
Skąd: opolskie

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka masz racje we wszystkim, tylko jak mamy ukarac gnoja ktory wlasnie po wyjsciu z aresztu prowadzi jak by to nazwac krucjate? przeciwko mojej mamie, ktora jeszcze w kwietniu w przeddzien slubu cywilnego pobil, a w nocy zgwalcil!!!! teraz mowi po rodzinie ze zaluje!!!! A mnie zaprasza na "NK"!!!!! Boze!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group